انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39444 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
آقا اینجا چه خبر شده توی یک بعد ظهر؟ نظرسنجی ها رو چرا ادغام کردن؟ >:(
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1390، 09:41 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
من دارم آدرس fsforums.ir رو ثبت می کنم (یعنی کاراش رو کردم پول هم گم کرد ولی باز دامنه آزاده و نوشته خطا در ثبت بزودی ایمیل می زنیم! حالا ببینم که کی ایمیل می زنند)

برایه ثبت این جا با قیمت 108.000 برایه 5 سال ثبت میکنن یکی از دوستام 2 ماه پیش یکی ثبت کرد از مراحل ثبت که  راضی بود بقیه مراحلو دیگه خبر ندارم
من یکساله ثبت کردم تا ببینم چی می شه ! دو ماه که جای خود داره !یکی از فامیلامون دیروز صبح ثبت کرده بود مشکلی نبود ! (از همینجایی که من ثبت کردم) فعلا که منتظرم ببینم چی می شه
من دارم آدرس fsforums.ir رو ثبت می کنم (یعنی کاراش رو کردم پول هم گم کرد ولی باز دامنه آزاده و نوشته خطا در ثبت بزودی ایمیل می زنیم! حالا ببینم که کی ایمیل می زنند)
شما میزاشتی تائید نهایی میشد بعدا ثبت میکردی!
اما به هر حال ممنون
می دونی دوتا فکر کردم یکی اینکه دنیا رو چه دیدی شاید یکی(نه از بچه های خودمون) اومد نامردی کرد و ثبتش کرد (هر چند که هنوز دامنه آزاده !) دومیش اینه که  من فکر می کنم که باتوجه به اون نظرسنجی (که متاسفانه نیستش کردند!) این دامنه رو لا اقل بیشتر افراد می پسندند (در واقع اگر که یک نام دیگری انتخاب شد که خب یکی دیگه ثبت می کنیم)
خواهش می کنم البته هنوز ثبت نشده و دامنه آزاده!
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
یکساله؟
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:54 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
کی قراره بخش بندیش کنین ؟ که بشه توش فعالیت کرد

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
والا مثل اینکه مشکل بچه ها فقط تو ثبت یه دومین بود.خیلیا دیگه اصلا پیداشون نیست.لطفا زودتر به این مساله رسیدگی کنید و پشت گوش نندازید.
عشق است دنیای متن باز

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
من از همه دوستان به خاطر این مشکل معذرت می خوام
آقا محمد (xpress) رو اون هاست یه vb داشتن که چون می خواستن به شما معرفی کنند vb رو پاک کردند و جاش همون موقع یه phpbb نصب کردند ولی متاسفانه یادشون رفت یکسری تنظیمات رو بکنند
س به نظرم اگر آقا محمد اومد و فروم رو برد تو زیر دامنه همه فعلا پیشنهادات رو در قالب یک تاپیک بدن تا این که افزونه ها و قالب آماده بشن.
با تشکر
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:11 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
والا مثل اینکه مشکل بچه ها فقط تو ثبت یه دومین بود.خیلیا دیگه اصلا پیداشون نیست.لطفا زودتر به این مساله رسیدگی کنید و پشت گوش نندازید.
1+
الان در چه مرحله‌ای از کار قرار داریم؟ یکی از دوستان اگر ممکن است گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته ارائه کند که از این گیجی بیرون بیاییم.
ممنون میشم.
هاست؟
دامین؟ که گویا اقدام شده(ولی بدون هماهنگی البته(fsforums) ???) ولی ثبت نشده، هنوز در همین وضعیت هستیم؟
چه انجمن سازی و چه قالبی؟
چه کمک‌هایی الان نیاز است؟(مالی، فنی، روحیه‌ای :) و...)
تصمیم نهایی برای نحوه‌ی مدیریت انحمن چی شد به ویژه در رابطه با دوستانی که الان دارند هزینه(دامین و سرور) می‌کنند چه وضعیتی وجود دارد؟
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1390، 10:05 ق‌ظ توسط Hadron »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
1+
الان در چه مرحله‌ای از کار قرار داریم؟ یکی از دوستان اگر ممکن است گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته ارائه کند که از این گیجی بیرون بیاییم.
ممنون میشم.
هاست؟
دامین؟ که گویا اقدام شده(بدون هماهنگی البته ???) ولی ثبت نشده، هنوز در همین وضعیت هستیم؟
چه انجمن سازی و چه قالبی؟
چه کمک‌هایی الان نیاز است؟(مالی، فنی، روحیه‌ای :) و...)
تصمیم نهایی برای نحوه‌ی مدیریت انحمن چی شد به ویژه در رابطه با دوستانی که الان دارند هزینه(دامین و سرور) می‌کنند چه وضعیتی وجود دارد؟
هاست توسط آقای xpress خریداری شده 10 گیگ فضا و 100 گیگ پهنای باند
سیستم phpbb قالب هم انشالله به زودی آماده خوهد شد
افزونه های مورد نیاز هم در انحمن جدید بحث می کنیم
نحوه مدیریت هم انشالله دیگه تو انجمن جدید تصمیم می گیریم
الآن فقط کمک روحیه ای لازم داریم  :D
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1390، 01:38 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
آقا واسه لوگو بدین یه گرافیست حرفه‌ای طراحی کنه
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:21 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
نقل‌قول
سیستم phpbb قالب هم انشالله به زودی آماده خوهد شد
آقا واسه لوگو بدین یه گرافیست حرفه‌ای طراحی کنه. خلیلی مهمه. مثلاً اینجا که لوگوی لینوکس‌ری‌ویو رو طراحی کرده یا اگه میشناسید یا خودتون تو این زمینه حرفه‌ای هستین چه بهتر!
افزونه های مورد نیاز هم در انحمن جدید بحث می کنیم
نحوه مدیریت هم انشالله دیگه تو انجمن جدید تصمیم می گیریم
الآن فقط کمک روحیه ای لازم داریم  :D
با این حساب توی http://www.xpressforum.ir فعلاً عضو شیم تا دامنه ubuntu.fsforums.ir آماده بشه؟ بعد اگه الان عضو شیم با تعییرات بعدی که قرار داده بشه عضویت‌ها سر جاش می‌مونه؟
چش اسم که انتخاب نهایی شد و همه چی آماده شد احتمالن آخر کار میدیم لوگو هم بزنن
بله سرجاش میمونه .(انتقال داده میشه)
البته در این مورد باید آقا Xpress تصمیم بگیرند

در مورد اسم هم بنظرم بهتره که ایرانی باشه
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1390، 03:40 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
در حال حاضر تنها کمکی که دوستان می تونند بکنند اینکه در این تاپیک فعالیت کنند
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,19792.0.html
با تشکر

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
خوب دوستان انجمن جدید برا گذاشتن پست و تاپیک آمادس .
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1390، 05:40 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
سلام مجدد،

برای ثبت دامین اگه لازم هست که اقدام کنم، شما فقط سر یک نام با هم به توافق برسید تا من اقدام کنم، دقت کنید که دامین های ایران یعنی ir و سایر زیر مجموعه ها 48 ساعت بعد از ثبت ست می شن و تا قبل از ست شدن در دسترس نیستن.

چندتا چالش جلوی راه هست، البته اول یه سری چیزا رو بگم :

1- طراحی لوگو و آرم با من، من و همسرم این کار رو انجام میدیم، همسرم گرافیک خونده و در این کار استاده.

2- نصب افزونه ها با من، چون آشنایی کاملی با phpBB دارم و همونطور که گفتم دوستان توسعه دهنده ی فارسی ساز این سیستم هم هستن که می تونن کمکمون کنن.

3- طراحی قالب رو هم سعی می کنیم با هم یه جلسه بذاریم و بحث کنیم.

اما چالش ها :

1- آیا به یک سیستم مجزا برای Index وب سایت نیاز هست؟ مثلا ورد پرس یا جوملا؟؟ و یا اینکه از افزونه ی پورتال خود PhpBB استفاده کنیم؟

2- در مورد بخش بندی و ساب دامین دهی به صورت شفاف دوستان نظر بدن. مثلا به نظر من میشه ابتدا بخش بندی کرد و بعد ساب دامین ها رو به هر انجمن نسبت داد، در این صورت با وارد کردن ساب دامین فرد به انجمن مربوطه و با وارد کردن نام آدرس سایت به کل مجموعه دسترسی خواهد داشت.

3- قوانین و مرام نامه ها هم باید توسط دوستان به نظر خواهی گذاشته بشه، می تونیم از قوانین همین انجمن ابونتو استفاده کنیم و در صورت نیاز در برخی جاهاش تجدید نظر کنیم.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
سلام مجدد،

برای ثبت دامین اگه لازم هست که اقدام کنم، شما فقط سر یک نام با هم به توافق برسید تا من اقدام کنم، دقت کنید که دامین های ایران یعنی ir و سایر زیر مجموعه ها 48 ساعت بعد از ثبت ست می شن و تا قبل از ست شدن در دسترس نیستن.

چندتا چالش جلوی راه هست، البته اول یه سری چیزا رو بگم :

1- طراحی لوگو و آرم با من، من و همسرم این کار رو انجام میدیم، همسرم گرافیک خونده و در این کار استاده.

2- نصب افزونه ها با من، چون آشنایی کاملی با phpBB دارم و همونطور که گفتم دوستان توسعه دهنده ی فارسی ساز این سیستم هم هستن که می تونن کمکمون کنن.

3- طراحی قالب رو هم سعی می کنیم با هم یه جلسه بذاریم و بحث کنیم.

اما چالش ها :

1- آیا به یک سیستم مجزا برای Index وب سایت نیاز هست؟ مثلا ورد پرس یا جوملا؟؟ و یا اینکه از افزونه ی پورتال خود PhpBB استفاده کنیم؟

2- در مورد بخش بندی و ساب دامین دهی به صورت شفاف دوستان نظر بدن. مثلا به نظر من میشه ابتدا بخش بندی کرد و بعد ساب دامین ها رو به هر انجمن نسبت داد، در این صورت با وارد کردن ساب دامین فرد به انجمن مربوطه و با وارد کردن نام آدرس سایت به کل مجموعه دسترسی خواهد داشت.

3- قوانین و مرام نامه ها هم باید توسط دوستان به نظر خواهی گذاشته بشه، می تونیم از قوانین همین انجمن ابونتو استفاده کنیم و در صورت نیاز در برخی جاهاش تجدید نظر کنیم.
با تشکر از زحمت های جنابعالی
به نظرم اگه روی هر ساب دامین یه phbb نصب بشه و دینابیس کاربرا bridge بخوره بهتره. چون اینکه خیلی بهتر و تخصصی تر رو هر توزیع کار میشه
به نظرم صفحه اصلی از جوملا و یا وردپرس استفاده بشه بهتره چون می تونیم ازش به عنوان سیستم وبلاگدهی استفاده کنیم. واون دوتا در این زمینه خیلی حرفه ای و قوی هستند
و درکل دارم میگم که این کار ها باید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کنه