انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سوالی درباره نصب و مشکلی با home (حل شد)  (دفعات بازدید: 3908 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
سلام دوستان

قبل از اینکه مشکلم رو بنویسم بگم که از آریوس 3.0.1 (اوبونتو 11.04) استفاده میکنم. به دلیل یک سری سیخ‌هایی که بهش کردم قاطی کرد و تصمیم گرفتم که دوباره نصبش کنم و این مشکلات برام بوجود اومد.

موقع نصب مجدد پارتیشنی که قبلا توش آریوس نصب بود رو انتخاب کردم و گزینه فرمت رو هم انتخاب کردم. تو مراحل نصب یه مرحله اومد که اینو نوشته بود:
retrieving files 2 of 47...
حالا مشکل من با این مرحله اینه که هرچی صبر کردم تموم نشد و هردوتا عدد با هم زیاد میشدن!!!! من skip کردمش. میخواستم بدونم این مرحله دقیقا مال چه کاری هستش و اینکه من skip کردمش کار اشتباهی بوده؟

مشکل بعدیم اینه. بار اول که آریوس رو نصب کردم سه تا پارتیشن / و /home و swap رو ساختم.موقع نصب مجدد (همونطور که بالا گفتم) فقط پارتیشن / رو فرمت کردم و روش آریوس رو نصب کردم. بعد از اینکه کار تموم شد وارد پوشه ویدئو تو home شدم ودیدم خالیه ولی از اونور یه پارتیشن جدید دیدم تو قسمت devices اضافه شده که در واقع همون پارتیشن home قبلی هستش. ولی مثه اینکه موقع نصب به عنوان home شناخته نشده و فقط به عنوان یه پارتیشن معمولی شناخته شده. حالا اگه بخوام این پارتیشن بشه همون home قدیم چیکار باید بکنم؟

امیدوارم تونسته باشم خوب مشکلم رو شرح بدم

ممنون که این همه توضیحاتم رو خوندین. منتظر جوابم :)
« آخرین ویرایش: 18 بهمن 1390، 06:21 ب‌ظ توسط حامد سپهر »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19621
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ به: سوالی درباره نصب و مشکلی با home
« پاسخ #1 : 17 بهمن 1390، 02:55 ق‌ظ »
جواب پرسش نخست این که اون‌ها برای دانلود آپدیت‌ها بود و زیاد مهم نیست که ردش کردین. الآن دوباره آپدیت کنین
جواب سوال دومتون هم اینه که باید فایل fstab رو ویرایش کنین و چون راهنمای فارسی‌اش موجوده و کار نسبتا ساده‌ای هم هست، انجامش رو به عهده‌ی خوتون می‌ذارم ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #2 : 17 بهمن 1390، 11:01 ب‌ظ »
جواب پرسش نخست این که اون‌ها برای دانلود آپدیت‌ها بود و زیاد مهم نیست که ردش کردین. الآن دوباره آپدیت کنین
جواب سوال دومتون هم اینه که باید فایل fstab رو ویرایش کنین و چون راهنمای فارسی‌اش موجوده و کار نسبتا ساده‌ای هم هست، انجامش رو به عهده‌ی خوتون می‌ذارم ;)

آپدیت؟ از اینکه دوباره آپدیت کنم منظورتون اینه که با این اینترنت داغون برم آنلاین آپدیت کنم یا از طریق دی وی دی؟ اگه از طریق دی وی دی چجوری؟

این بنده خدا fstab رو هم تو ویکی یافتم. فقط خدا کنه بتونم از پس تنظیماتش بربیام چون تو ظاهر که خیلی آسون نبود.

درضمن ممنون از جوابای خوبتون :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19621
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 18 بهمن 1390، 03:56 ب‌ظ »
بهترین کار اینه که به صورت آن‌لاین آپدیت کنی، ولی ممکنه از طریق دی‌وی‌دی هم بشه. بسته به تاریخ ساخت دی‌وی‌دی و نسخه‌ی بسته‌های موجود در اون داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن