انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه ADSL خود را راه اندازي كنم  (دفعات بازدید: 13105 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین wolfalone

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
چگونه ADSL خود را راه اندازي كنم
« : 06 آبان 1386، 09:55 ب‌ظ »
با سلام به مدير محترم من روي لپ تاپ Dell كه داشتم Ubuntu 7 را نصب كردم و شبكه ADSL هم دارم كه SHATEL از با يك مودم TI USB Remote NDIS حالا نمي دانم چگونه به اينترنت وصل شوم لطفا من را راهنمايي كنيد.
(;

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
پاسخ به: چگونه ADSL خود را راه اندازي كنم
« پاسخ #1 : 05 فروردین 1387، 01:49 ق‌ظ »
اگر  ISP  ای  که  ازش  سرویس  گرفتی   LAN Modem    در  اختیارت   بذاره     دیگه مشکلی  نداری   من  خودم   در خواست   LAN Modem    دادم   و  مشکلم  حل شد  . در  مورد   مودم  های  USB   قضیه  یکم  سخت   میشه      چون   باید    درایور   خاص   اون مودم   رو   برای  لینوکس  گیر بیاری   که  اگه   شانس  بیاری   تو    سایت  سازدندش   میتونی   پیدا   کنی   یا   چند   تا   درایور گیر بیاری   و شانسی ا متحان  کنی تا  یکیش  جواب بده  .

ولی  به نظر   من    LAN Modem     بهترین  گزینست    چون   این   مودم  USB    رو  برای    کسایی    زدن  که    NIC    ندارن   و یا    استفاده ی  دیگه ای  ازش   می کنن     و   در واقع   درایور  این  مودم   USB     داره    یک    LAN NIC    مجازی  روی  سیستم   ایجاد    میکنه     و   پورت   USB  رو  به    جای   RJ-45    قا لب   سیستم    میکنه.

با  پوزش  از   yunas  جان   این   خط  رو اصلاح  میکنم  :

در  ضمن   اگه   Lan Modem    گرفتی   یادت   باشه  کابل    Direct  یا همون   Straight    بهت  بدن  نه   کابل    Cross Over    البته    فکر نکنم    جایی  که   شما    هستی    همچین   مشکلی پیش    بیاد.

نسخه ی  اصلاح شده  :

بسته  به نوع  مودم  ممکنه   کابل  مورد  استفاده   cross   یا   straight  باشه   که   ترجیحا   موقع  تحویل  گرفتن   همونجا  مودم  رو  امتحان  کنید...

« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1387، 07:20 ب‌ظ توسط Behnam Golds »

آفلاین yunas

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
    • دست نوشته های یک عشق کامپیوتر
« پاسخ #2 : 05 فروردین 1387، 10:03 ق‌ظ »
چرا کابل مستقیم؟
من الان دارم کابل مودم خودم رو می بینم کابل CrossOver و درستش هم همینه چون ما این وسط یعنی بین مودم و کارت شبکه کامپیوتر که معمولا برای خونه هست هاب یا سویچ که استفاده نمی کنیم... در صورت استفاده از هاب یا سویچ که باید کابل مستقیم بگیریم نه وقتی که مودم رو مستقیم به کامپیوتر وصل کردیم...
یه بار دستور pppoeconf رو اجرا کن شاید این شانس رو داشته باشی که مودمت رو اوبونتو شناخته باشه در غیر اینصورت بهتره که یه مودم Lan Support بگیری...

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #3 : 05 فروردین 1387، 12:20 ب‌ظ »
اول بر اساس این راهنما مودمتون رو نصب کنید. اگر در مرحله نصب یا راه‌اندازی مودم مشکلی داشتید مطرح کنید.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 05 فروردین 1387، 03:32 ب‌ظ »
من که دارم  straight   استفاده    می کنم  .   یه  سوال   این   مودم   نقش  چیو  داره  بازی می کنه؟    اکثر  این مودما  هم  پشتشونو  که  نگاه  کنی  حداقل  دو  تا  جای  کابل  دارن  اونوقت   این  یعنی   چی؟  فکر  نمیکنی   قضیه  کمی  شبیه  به   هاب  باشه؟ در   ضمن   وقتی  از  کابل  cross   استفاده  میشه  که  بخوای  دو  تا   کامپیوتر   رو  مستقیم   به  هم وصل  کنی    حالا    فرض کنیم  این  مودم   نقش  هاب  نداشته  باشه  و  اصلا   مودم  رو  بیخیال   فکر  می کنی  کامپیوترت  مستقیم  به  سرور  وصل میشه   ؟    یعنی   حال  دادن  و یک  سرور  به  شما  تخصیص  دادن؟    من   که فکر نمیکنم ... دوباره  یک  نگاه  به  دو  سر  کابل  بنداز   اگر  ترتیب  رنگ  هردو  مثل  هم  باشه  یعنی  کابلت  straight  هست    البته   ناگفته  نماند  که  ترتیب  رنگ  کابل  من  همون  ترتیب  استاندارد   cross  هست   ولی  هر  دو  سر  کابل  شبیه   همن   و  این  یعنی  straight ...البته   ممکنه   مودم  شما  فرق  داشته باشه   .
حالا  دعوا     نکن   جایی  که مودم   میدن   خودشون  میدونن   چه  کابلی  باید   بدن.
آقای   wolfalone   شمام  خواستی  از این  مودما   بگیری   به  حرفای  ما  توجه  نکن   ما داریم  یه چیزی  واسه  خودمون  میگیم  ، فقط به طرف بگو  از  او  کابل  خوبا  میخوام!  یا  همونجا  امتحان   کن  که خیالت   راحت بشه...
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1387، 04:09 ب‌ظ توسط Behnam Golds »

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 05 فروردین 1387، 03:36 ب‌ظ »
من که دارم  straight   استفاده    می کنم  .   یه  سوال   این   مودم   نقش  چیو  داره  بازی می کنه؟    اکثر  این مودما  هم  پشتشونو  که  نگاه  کنی  حداقل  دو  تا  جای  کابل  دارن  اونوقت   این  یعنی   چی؟  فکر  نمیکنی   قضیه  کمی  شبیه  به   هاب  باشه؟ در   ضمن   وقتی  از  کابل  cross   استفاده  میشه  که  بخوای  دو  تا   کامپیوتر   رو  مستقیم   به  هم وصل  کنی    حالا    فرض کنیم  این  مودم   نقش  هاب  نداشته  باشه  و  اصلا   مودم  رو  بیخیال   فکر  می کنی  کامپیوترت  مستقیم  به  سرور  وصل میشه   ؟    یعنی   حال  دادن  و یک  سرور  به  شما  تخصیص  دادن؟    من   که فکر نمیکنم ... دوباره  یک  نگاه  به  دو  سر  کابل  بنداز   اگر  ترتیب  رنگ  هردو  مثل  هم  باشه  یعنی  کابلت  straight  هست    البته   ناگفته  نماند  که  ترتیب  رنگ  کابل  من  همون  ترتیب  استاندارد   cross  هست   ولی  هر  دو  سر  کابل  شبیه   همن   و  این  یعنی  straight ...البته   ممکنه   مودم  شما  فرق  داشته باشه   .
حالا  دعوا     نکن   جایی  که مودم   میدن   خودشون  میدونن   چه  کابلی  باید   بدن.
آقای   wolfalone   شمام  خواستی  از این  مودما   بگیری   به  حرفای  ما  توجه  نکن   ما داریم  یه چیزی  واسه  خودمون  میگیم  ، فقط به طرف بگو  از  او  کابل  خوبا  میخوام!  یا  همونجا  امتحان   کن  که خیالت   راحت بشه...

آقا  دستتون  درد  نکنه  یکی   این  پست   منو  حذف  کنه   اشتباهی  دو  بار زدم . شرمنده...
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1387، 04:17 ب‌ظ توسط Behnam Golds »

آفلاین yunas

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
    • دست نوشته های یک عشق کامپیوتر
« پاسخ #6 : 05 فروردین 1387، 04:22 ب‌ظ »
دعوا نیست بحث علمی برای یادگرفتن بیشتر...
مودم نقش یه روتر یا یه ‍‍پل رو بازی می کنه یعنی یا بسته هات رو مسیر یابی می کنه یا فقط تحویل شبکه بعدی که در اکثر ADSL های خانگی نقش پل رو بازی می کنه یعنی شما بین کامپیوتر خودت و همینطور مودمت یک شبکه مخصوص خودتون رو دارید و البته می تونید هر چند تا کامپیوتر دیگه هم بهش وصل کنید این شبکه شبکه شماست در مورد شبکه آی اس پی شما به وسیله خط تلفن به مودم اونجا وصل میشید و اونجا احراز هویت می شید و در نهایت بهتون سرویس اینترنت می دن البته ما با این بخشش کار نداریم ( کسی به کسی حال مفت نمیده لازم هم نیست بده اصلا قرار نیست کامپیوتر من سرور باشه...) مبحث اینجاست هرگاه دو تا کارت شبکه مستقیم بدون هاب یا سویچ به هم وصل میشن ( دقت کنید که روتر هم یه نوع کامپیوتر با یک کارت شبکه ... ) کابل Cross می زنن و هرگاه چند تا کامپیوتر قرار به هم متصل بشن و از هاب استفاده بشه کابل مستقیم می زنن ... در مورن اون مودم ها هم یه نمونه دیگه هم خودم اسم می برم DLink که چهار تا پورت LAN داره این جور مودم ها برای راحتی حال مشتریان روی خودشون یه هاب کوچیک چهار پورت دارن و باید برای اتصال بهشون از کابل مستقیم استفاده کنی ولی در بقه مودم ها کابل Crass بدون هاب واجبه...

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 05 فروردین 1387، 05:03 ب‌ظ »
حالا  همه ی  این  حرفها  قبول میشه   بگی  چرا  من   از  کابل   cross    که  استفاده میکنم   جواب نمیده  ولی  straight  جواب  میده ؟!
  خودم   جواب  خودمو  میدم  اگر  اشتباه   گفتم   بگو...  با  اجازه  استاد عزیز   yunas    جان:

درسته  که    سوییچ   و روتر  و  پل که  همشون  یه چیزن  ولی  تو  هر  لایه   یه اسمی بهش دادن   یک   قطعه   active    در  شبکه  هست  ولی   برای  اتصال به   سوییچ    از  کابل  straight   استفاده میشه...

در  کل  هاب  و سوییچ  دارن  به  صورت  داخلی  عمل  crossover   رو انجام میدن  یعنی  برای اتصال   به  هاب و سوییچ   احتیاجی  به استفاده  از  کابل  cross  نیست  حالا  وقتی  قطعه ای  در این  بین  نباشه  که  این  کار  رو  انجام  بده  یا باید  به صورت  نرم افزاری   این کار انجام  بشه   که  به  خاطر  overhead  این  کار انجام نمیشه   و در  عوض  کار  راحت تر  که  کابل  cross   هست  رو  انتخاب میکنن.

حالا  این که میگی  روتر  هم  مثل یه کارت شبکه هست   درست ، ولی  آیا  کارت  شبکه ی  شما   عمل  cross    رو  خودش  انجام میده ؟   اگر  اینطوره   چرا  از  کابل  cross   برای  اتصال مستقیم  دو کامپیوتر   استفاده میشه.......

حالا  این  عمل   cross over   یعنی  چی  :  این  یعنی  اینکه   سیم های  فرستنده ی  یک  کامپیوتر   باید  به سیم های  گیرنده  و  سیمهای  گیرنده ی  اون باید  به   سیم های   فرستده ی  کامپیوتر  دیگه  وصل بشه   که این  کار رو  هاب  یا  سوییچ   خودشون  انجام   میدن  اگر  یه هاب  رو باز  کنی  این  قضیه  رو میتونی  توش  به  وضوح  ببینی  .  حالا  اگر  ما  از  دوتا   عمل  cross  پشت  سر  هم  استفاده کنیم    چه  اتفاقی  میوفته ؟   در این صورت  فرستنده به  فرستنده   و  گیرنده  به  گیرنده  متصل میشه  که   conflict   ایجاد میشه  یعنی  دو  طرف  اصلا  همدیگرو  نمیفهمن   .

در  مورد   کابلی  که استفاده   میکنی هم   فقط  در صورتی  میشه  قبول  کرد  از  کابل  cross    استفاده میکنی   که  مودمت قدیمی باشه و کار crossover رو   خودش  انجام  نده  که فکر  میکردم  نصلشون منقرض شده   یا اینکه  مثل   روتر های  قدیمی  یک  پورت  uplink  داشته باشه  که  اون port   از  cross  استفاده میکنه  و  بقیه  به  طور  معمول  از  straight  استفاده میکنن.  نصل بعدی  فقط  با  straight  کار  میکنه  و یا   مودمت  از  این  جدیدا باشه که  خودش   کابل رو تشخیص بده   و  با هر دو  نوع کابل بتونه    کار کنه . یعنی  اگر  کابل  cross  وصل  کنی   دیگه  مودم  عمل  crossover   رو  انجام نده   که  فکر  نکنم  سرویس  دهنده ها  اینجور  مودمی  رو  به صورت  امانی  بدن  مگر اینکه  خودت  یکی  خریده باشی....   ولی  معمولترین مودم  و   هاب و  سوییچ  و ...   توی بازار  همینایی  هستند  که  با  straight  کار  میکنن.

مودم   dlink   هم  که  گفتی   MDI  و   MDIX   رو  با  هم  ساپورت  میکنه   یعنی   می تونی  از  هر دو  نوع  کابل   استفاده  کنی...
پس  نتیجه اینکه   حتما   نباید    cross  باشه.... من   بنا به  تجربه  گفتم   که   اکثر   سرویس   دهنده ها  مودم هایی  که در  اختیار   کاربر  به  صورت  امانی  میگذارن  از  نوع   مودم های  ارزون  قیمت   هست   که  حداقل   مربوط  به  نصل میانی  باشه . 
حالا  اگه  فکر  میکنی  بازم  جای  بحث  داره  با اینکه   از  بس   که نوشتم   انگشت  درد  گرفتم   خوشحال  میشم  اشتباهمو  بگی .
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1387، 07:28 ب‌ظ توسط Behnam Golds »