انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بهترین سخت افزار ها برای لینوکس - بخصوص Ubuntu  (دفعات بازدید: 38623 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kasra

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
سلام، فکر کنم بدنباشه که تمام سخت افزارها یاحداقل اونایی که بین بقیه استفاده ی بیشتری دارن و اکثره کاربا از آنها استفاده می کنن رولیست کنیم!!! مثلا نام 5تا مودم برای Dial-up ویا ADSL وچیزهای دیگر!!! اینتوری درهنگام خرید سخت افزار جدیدمنبع خوب وراحتی داریم که بفهمیم آیا بالینوکس سازگاری دارن یانه!!!

پس هرکس که چنین سخت افزاری میشناسه روکنه ;)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
خیلی بحث جالب و مفیدیه  :)
فکر میکنم این لینکها خیلی میتونه بهتون کمک کنه. یه کم که کامل بشه میتونیم تو ویکی ببریم تا به عنوان یه مرجع برای کاربرا قابل استفاده باشه...
http://doc.gwos.org/index.php/HCL
https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport
http://www.linux.org/hardware
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین kasra

• Jr. Member
  • *
لینک های جالبی بود!!! اما فکرکنم راحت تر باشه مستقیم اسمه سخت افزار هارو همینجا بنویسیم!!!

آفلاین ریاضی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 409
پاسخ به: بهترین سخت افزار ها برای لینوکس - بخž
« پاسخ #3 : 29 بهمن 1385، 05:16 ب‌ظ »
چطوره یک صفحه توی ویکی درست کنید و لینک بدید. اینطوری کارتون رسمی تر می شه.  ;)

این هم مشارکت من:

dsl modem HUAWEI SmartAX MT800 براحتی توسط اوبونتو شناخته می شه. البته این یک اترنت مودم هست و نه usb.
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1385، 05:20 ب‌ظ توسط ریاضی »

آفلاین kasra

• Jr. Member
  • *
یه سری مودم External هست تو این پیج (با قیمت هاشون) که ممنون میشم اگه بگین کدوما بدرده لینوکس می خوره؟
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=138

آفلاین ریاضی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 409
اونهایی که با کابل serial به کامپیوتر وصل می شوند حتما جواب می دهند و اونهایی که با usb وصل می شوند...تجربه نشون داده> یا نه و یا به سختی.
تو این لیست فقط 2 یا 3 تا با اوبونتو کار می کنه  :'(

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
همه مودم‌های سریال اکسترنال تو لینوکس بدون مشکل و بدون نیاز به نصب راه انداز، کار میکنن. مودم‌های USB اکسترنال هم در واقع همون winmodem ها هستن فقط یه قاب پلاستیکی دورشون کشیدن، همین!
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
مشخصات کیس من این ها هستش :
cpu : AMD 3500+ am2 64 bit
hard : 80
modem : intel EXTERNAL
vga : nVidia 6200 gforce
ram : 1 gig
main board : asus
به شدت هم راضی هستم آخه برای به خاطر لینوکس ارتقاش دادم  D:
« آخرین ویرایش: 27 فروردین 1386، 01:16 ب‌ظ توسط مهدی پیشگوی »

آفلاین kasra

• Jr. Member
  • *
سلام من این مودم ADSL رو گرفتم که می خوام بدونم با USB هم detect می شه درلینوکس یا حتما باید از Lan استفاده کنم و اگر با USB امکان پذیره ، دردسر داره یا راحت detect می شه؟

Symphony ADSL Router - SY800C

آفلاین amirdj

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
سلام من این مودم ADSL رو گرفتم که می خوام بدونم با USB هم detect می شه درلینوکس یا حتما باید از Lan استفاده کنم و اگر با USB امکان پذیره ، دردسر داره یا راحت detect می شه؟

Symphony ADSL Router - SY800C

با usb هم میشه و هیچ دردسری هم نداره detect  هم میشه ( البته من روی ۷٫۰٫۴ تست کردم )

« آخرین ویرایش: 27 فروردین 1386، 02:12 ب‌ظ توسط amirdj »

آفلاین behzad11

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
دوستان عزیز بهتر نیست بجای اینکه در اینجا سخت افزارهای پشتیبانی شده را بنویسیم در ویکی بنویسیم ؟
بجای اینکه در ویکی مسائل و راه حل های مشکلات اکثرمان توش باشه داره دکور میشه  >:( >:(.بهتره بجای این کارا یک بخش در ویکی ایجاد کنید و سخت افزار های پشتیبانی شده را در انجا بنویسید . همچنین مودم های پشتیبانی شده را هم بنویسید و راه حل های مشکلات نصب مودم هایی که اکثر دوستان دارند مثل زولتریکس و ... و همچنین مودم های USB و ... و معرفی  مودم های adsl ساپورت شده در لینوکس با معرفی مدل نه اینکه مثلا هرچی اترنت باشه نصب می شه  >:( بجاش مدل را معرفی کنید که قابل استفاده باشه همچنین بهتر است درایو راه انداز مودم هایی که PAP ها ارائه می کنند را پیدا و روش نصب انها را در ویکی بنویسید. بخدا اینجوری هم کاربرای تازه کار راحتر هستند و هم انجمن ها از سوالات تکراری پر نمیشه. کار دوستان هم راحتر می شود .
سیست خود مختار :
P2 400
ram 128mb
10GB hard
VGA geforce FX5200 128mb

آفلاین Papiyoon

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
    • پاپیون
سلام
2 تا سوال داشتم
تو ابونتو لایو هم میشه به اینترنت وصل شد ؟
من قبلا ابونتو 6.4 رو نصب کرده بودم نه کارت شبکه رو شناخته بود نه مودم
حالا نسخه 7.04 برام اومده میخوام ببینم وضعیت شناختن سخت افزار ها تو این نسخه بهتر شده ؟
مودم ام واسه adsl هست و هم پورت lan داره هم usb که از پورت lan اش استفاده می کنم اگه usb رو نشناسه مهم نیست

آفلاین KKKKN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 32
اینم مشخصات کامپیوتر من که کاملا هم راضی ام ازش.  ;)
Main : Giga S3
CPU : 3.6dual core Intel
Graphic : ATI X1300
Modem : US Robotics (Dialup)
Ram : 1Gig

آفلاین part

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
مودم هاي اينترنال چيپ كانكسنت به راحتي نصب ميشن البته اگه مودم چيپ اينتل هم باشه اونم نصب ميشه فقط بايد اصلي باشه . البته ان دوتا به راحتي در اوبنتو 04/7 تست كردم جواب داد. دارم روي يه سري مودم ديگه هم كار ميكنم نتيجه گرفتم يه مطلب مفصل براش ميزارم 8)

آفلاین jamal247e

• Full Member
  • *
  • ارسال: 171
  • Dot Net
    • آموزش همگانی ایدز
سلام.
يك سئوال basic داشتم و اون هم اينه كه بلاخره INTEL يا AMD .... كدوم با ubuntu بهتر كار ميكنه؟
من ميخوام كامپيوترمو ارتقا بدم... شما كدوم cpu رو پيشنهاد ميكنيد؟   و چه مادربردي؟

به کجا چنین شتابان....