انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: صحبتهای یک ناراضی!  (دفعات بازدید: 15648 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ به: صحبتهای یک ناراضی!
« پاسخ #15 : 15 آبان 1390، 09:02 ق‌ظ »
هرچقدر شما بیشتر از انتظاراتتون بگید دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند . برا مثال من میتونستم بگم ردهت ( خوبه دیگه ؟! ) ولی شما گفتی از نظر گرافیکی قوی عمل شده باشه ! اینطور نیست یک توزیع بهتر باشه و ما معرفیش کنیم . هر کدوم تو قسمت خاصی قدرتمند تر هستند بعضی ها تو بخش های بیشتری ... تا جایی که اطلاع دارم بهترین توزیع که با Kde ارائه
شده مندریوا هست .

به خاطر نظرم عذر میخوام ٬ منظوری نداشتم در واقع منظورم این بود :

نقل‌قول
نکته بعدی این است که حتی اگر باگی وجود داشته باشد (که در اکثر نرم افزارهای دنیا وجود دارد) شما به راحتی می توانید راجع به آن اطلاع کسب کنید و عامل به وجود آمدن آن را پیدا کنید، در لینوکس لاگ فایلهای زیادی وجود دارد. شما باید خود آستین بالا بزنید و سیستم خود را پایدار کنید و یادتان باشد که پایدار ترین سرورهای دنیا بر پایه لینوکس هستند.
به عبارت دیگر باید قلق سیستم خود را پیدا کنید.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #16 : 15 آبان 1390، 09:19 ق‌ظ »
این بنده خدا میگه من یه سیستم میخوام که Out of the box کار کنه برام، شما میگی جنتو؟
اصولا سلیقه ها متفاوته. شما از KDE خوشت اومده، و تا اونجا که من میدونم Kubuntu جزو توزیعهای خوب KDE نیست. البته الانه که کنونیکال زامبی ها :)) بیان سر و صدا کنن که نه اوبونتو و کوبونتو از همه چی بهترن :) ولی بد نیست توزیع های دیگه رو هم چک کنی، مثلا فدورا یا مندریوا.-و چون با KDE راحتتری، مندریوا توصیه منه-

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #17 : 15 آبان 1390، 09:24 ق‌ظ »
و تا اونجا که من میدونم Kubuntu جزو توزیعهای خوب KDE نیست.

منم این مطلب رو تو چند مقاله خونده بودم قبلا ٬ ظاهرا کونیکال بیشتر تمرکزش رو روی ubuntu گذاشته و یکم kubuntu‌ ...
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
« پاسخ #18 : 15 آبان 1390، 09:40 ق‌ظ »
من آخرش از دست کوبونتو خودم رو از پنجره میندازم پایین
آخه کدوم انسان بی عقلی هر ۶ماه الکی برای خودش ورژن جدید میده بیرون.آخه من از شدت اعصبانیت به کی باید فحش بدهم ](*,)
همین الان که داشتم سایت رو reload میکردم فایرفاکس خودبخود بسته شد و انگار که سیستم ریست بشه اون آهنگ کذایی ویندوز ۹۸ ی اومد!!! وکلی اون پنجره کذایی ارسال گزارش خطا ](*,)
تو اوبونتو باز این همه باگ نیست .اما این کوبونتو!!!وای !!!

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #19 : 15 آبان 1390، 12:34 ب‌ظ »
این بنده خدا میگه من یه سیستم میخوام که Out of the box کار کنه برام، شما میگی جنتو؟
اصولا سلیقه ها متفاوته. شما از KDE خوشت اومده، و تا اونجا که من میدونم Kubuntu جزو توزیعهای خوب KDE نیست. البته الانه که کنونیکال زامبی ها :)) بیان سر و صدا کنن که نه اوبونتو و کوبونتو از همه چی بهترن :) ولی بد نیست توزیع های دیگه رو هم چک کنی، مثلا فدورا یا مندریوا.-و چون با KDE راحتتری، مندریوا توصیه منه-
اون زامبیها رو ایول. ;D
بابا آخه کسی که میتونه جنتو کامپایل و نصب کنه اصلا میاد همچین سوالی بپرسه؟
والا مندراوردیا ;) رو نمیدونم ولی چون kde دوستی باید دنبال یه توزیع باشی که میزکار اصلیش kde باشه.در اینصوت اوبونتو بدترین گزینس.خود فدورا هم دسکتاپ هدفش گنومه نه کی. ولی کلا kde هم خوبه.
در هر صورت خلاصه اینکه یه توزیع معروف که هم هدفشkde هست و هم یه پایداری کمی معروفه اپن سوزی هست.
البته من kde رو رو دبیان نداشتم ولی خب دبیان هم توزیع محکمیه.من zevenos رو هم که دبیان تستینگ هست با kde 4.۶ اگه اشتباه نکنم باهاش کار کردم که خوب بود ولی سوزی رو پیشنهاد میکنم که تا چند روز دیگه اتفاقا ورژن جدیدش ۱۲.۱ میاد که خوب باید باشه.من کاندیداشو امتحان کردم بدک نبود.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
« پاسخ #20 : 15 آبان 1390، 01:24 ب‌ظ »
نظر منم اینه. اگه میخوای از دست آپدیت های هر 6 ماه و یک سال یه بار راحت بشی بهتره از یه توزیع غلتان استفاده کنی. به نظر من یه لینوکس درست و حسابی باید غلتان باشه و نه چیز دیگه. اینطوری آپدیت ها رو سریعتر میگیری و مشکلاتت خیلی خیلی زودتر حل میشه. وقتی منم چند سال پیش شاکی بودم یه کاربری به اسم کرگدن این توصیه رو کرد و خدا خیرش بده خیلی توصیه خوبی بود. نسخه های غیر LTS اوبونتو اسمشون نسخه نهاییه ولی در واقع بتا هستند و با کاربر مثل موش آزمایشگاهی برخورد میکنن. تازه چون ورژن برنامه ها فیکس شده هست دیگه آپدیت هایی رو که خود توسعه دهنده اصلی برنامه ارائه میده ارائه نمی کنن. این میشه که گاهی مجبوری 6 ماه با یه باگ سرکنی تا اوبونتو آپدیت بشه. در عوض در یه توزیع غلطان این مشکل حل شده.

من فدورا رو به تازگی آزمایش نکردم ولی تا جایی که میدونم به روزترین ورژن برنامه ها رو قبل از اینکه درست و درمون تست بشن ارائه میدن. پس فکر نمیکنم فدورا خیلی توزیع پایداری باشه. کاربرای فدورا هم موش آزمایشگاهی توزیع redhat هستن. پس ردهت توزیع پایداری هست نه فدورا. centos هم برادر دوقلوی ردهت هست که اونم پایداره. ولی مشکل هردوشون اینه که سروری کامپایل شدن. یعنی کرنل طوری تنظیم شده که یک کارو در سریعترین زمان انجام بده و بعد که اون کار تموم شد کار بعدیو انجام بده. ولی در یه توزیع دسکتاپ کرنل باید طوری تنظیم بشه که چند کار به خوبی به صورت همزمان انجام بشن. از طرفی این توزیع ها غلطان هم نیستن.

مندرویوا رو تست نکردم و نمیدونم غلطان هست یا نه.

ولی میدونم چاکرا توزیعی هست که KDE خیلی خوبی داره. توسعه دهنده های این توزیع خیلیاشون از توسعه دهنده های KDE هستن. این توزیع نیمه غلتان هست. یعنی اینکه برنامه های مهم مثل کرنل رو تا کاملا تست نکنن آپدیت نمیکنن ولی برنامه های کمتر مهم رو با وسواس کمتری آپدیت میکنن. ولی مشکلش اینه که خیلی پافشاری داره که فقط از qt استفاده کنه و کتاب خونه های GTK وارد مخزن نشه. این یکم دردساز هست. مثلا برای نصب فایرفایکس نمیتونی از مخزن استفاده کنی. به نظر من توزیع پایداری هست.

جنتو هم KDE خیلی خوبی داره و گفته میشه که سرورهای گوگل از این توزیع استفاده میکنن. گفته میشه استالمن این توزیع رو پیشنهاد میده. توزیعی هست که سواد زیادی میخواد تا راه بیفته. غلتان هست و به نظر من خیلی خیلی پایدار. من یک سالی هست که دارمش و خیلی راضی هستم (با KDE).

بهترین توزیعی که متاسفانه KDE نیست ولی خیلی پایداره، افراد زیادی روش دارن کار میکنن و به گزارش خطا خیلی اهمیت میدن و به سرعت رفعش میکنن به نظر من مینت دبیان هست. در حال حاضر از gnome و  xfce پشتیبانی میکنه. غلتان هست. توسعه دهنده های این توزیع خیلی وسواس دارند که همه چیز بی دردسر کار کنه. من توصیه میکنم اول از همه این توزیع رو آزمایش کنید. مخصوصا اگه رم بالای 4 گیگ ندارید نسخه 32 بیتیش رو توصیه میکنم چون ایرادهای کمتری داره. دسکتاپ مینت چیزی از KDE به نظر من کم نداره. مینت دبیان بهترینه. واقعا میگم. خیلی هم بی دردسر هست.
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1390، 10:30 ب‌ظ توسط Keivan »

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #21 : 15 آبان 1390، 02:10 ب‌ظ »
نقل‌قول
من فدورا رو به تازگی آزمایش نکردم ولی تا جایی که میدونم به روزترین ورژن برنامه ها رو قبل از اینکه درست و درمون تست بشن ارائه میدن. پس فکر نمیکنم فدورا خیلی توزیع پایداری باشه. کاربرای فدورا هم موش آزمایشگاهی توزیع redhat هستن. پس ردهت توزیع پایداری هست نه فدورا

آقا این از اون حرفا بوداااااا !!!‌ کی میگه فدورا پایدار نیست !!!!‌  :o

من از فدورا ۱۲ تا الان دارم از این توزیع محکم استفاده میکنم !!!!‌ من آپتایم ۷۳ روزه باش داشتم !!! ۷۳ روز نشانه پایداری نیست !!!!!

نقل‌قول
centos هم برادر دوقلوی ردهت هست
ردهت پدر centOs و fedora هستش دوست عزیز !!‌ در ضمن این کاملا اشتباه که میگین قبل از تست برنامه ها رو میزارن !! تووی دیسترو فدورا چندتا repo بیشتر نداری !!! مثل اوبونتو نیستش که هر سایتی میری یه repo داره برای اوبونتو !!! repo های فدورا تا نسخه جدید رو تست نکنن و مطمٍئن نشن نمیزارن تووی مخازن !!! در بیشتر برنامه ها فدورا نسخه قدیمی تری از برنامه ها رو تووی مخازن داره !! (‌نسبت به اوبونتو ) !!! در fedora پکیجی هست به اسم SElinux که کاملا از سیستم شما محافظت میکند , پس نتیجه میگیریم که fedora کاملا پایداره .  

در ضمن تووی دنیای لینوکس کسی موش آزمایشگاهی نیست دوست من ... این حرف کاملا غلطه !!! سوزی نسخه رایگان داره ولی نسخه enterprise پولیه !! اوبونتو رایگان نسخه سرور پولیه‌‌ و ..... !!!

نقل‌قول
جنتو هم KDE خیلی خوبی داره
جنتو عالیه ولی وقت کاربر رو برای کامپایلهاش میگیره !!! سابایون که چنتو بیسه این هم kde فوق العاده ای داره !!

« آخرین ویرایش: 15 آبان 1390، 03:18 ب‌ظ توسط idin_shafei_nia »
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #22 : 15 آبان 1390، 02:12 ب‌ظ »
از همه دوستان بابت نظراتشون تشکر میکنم
رفتم سراغ mandriva
امیدارم ارزشش رو داشته باشه وپشیمون نشم
من کلا از این وضعیت ناراضیم چرا من کاربر خانگی باید موش آزمایشگاهی باشم؟!
mandriva مثل اینکه خوبه برای من. حداقل سالی یکبار ورژن جدیدش میاد برپایه ردهت هم هست از خانواده اوبونتو که خیری ندیدم

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 15 آبان 1390، 02:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
نسخه های debian و slackware از لحاظ پایداری معروفند.
اگر جنتو رو هم بتونی نصب کنی دیگر مشکل نخواهی داشت.
چون از لحظه نسب اختیار همه چیز دست خودته!

alend جان میگه حال حوصله کد بازی ندارم  ;D شما هرچی توزیع سخته رو گفتی  ;D  راستی آرچ رو از قلم انداختی  :P

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 15 آبان 1390، 02:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
من فدورا رو به تازگی آزمایش نکردم ولی تا جایی که میدونم به روزترین ورژن برنامه ها رو قبل از اینکه درست و درمون تست بشن ارائه میدن. پس فکر نمیکنم فدورا خیلی توزیع پایداری باشه. کاربرای فدورا هم موش آزمایشگاهی توزیع redhat هستن. پس ردهت توزیع پایداری هست نه فدورا

آقا این از اون حرفا بوداااااا !!!‌ کی میگه فدورا پایدار نیست !!!!‌  :o

من از فدورا ۱۲ تا الان دارم از این توزیع محکم استفاده میکنم !!!!‌ من آپتام ۷۳ روزه باش داشتم !!! ۷۳ روز نشانه پایداری نیست !!!!!

در ضمن تووی دنیای لینوکس کسی موش آزمایشگاهی نیست دوست من ... این حرف کاملا غلطه !!! سوزی نسخه رایگان داره ولی نسخه enterprise پولیه !! اوبونتو رایگان نسخه سرور پولیه‌‌ و ..... !!!

نقل‌قول
جنتو هم KDE خیلی خوبی داره
جنتو عالیه ولی وقت کاربر رو برای کامپایلهاش میگیره !!! سابایون که چنتو بیسه این هم kde فوق العاده ای داره !!

دستت دردنکنه من حال حوصله کامپایل ندارم :D
این خانواده اوبونتو هم موش آزمایشگاهی هست چونکه الکی منرو گمراه کرده و وقت منرو تلف کرده

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 15 آبان 1390، 02:17 ب‌ظ »
نقل‌قول

کسی موش آزمایشگاهی نیست !!!

در ضمن بابت این موضوع و این طرز فکر قبلا بحث شده بود !!! لازم نیست که دیگه تکرار بشه !!!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 15 آبان 1390، 02:20 ب‌ظ »
نقل‌قول
دستت دردنکنه من حال حوصله کامپایل ندارم

دوست من سابایون یه توزیع مبتنی بر جنتو قدرتمند که نیازی نیست چیزی رو کامپایل کنی !!! همه چی آماده نصب هست برای شما  :D

مندریوا توزیع خوبیه !!! کلا rpm بیس ها پایدارند  :P

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #27 : 15 آبان 1390، 02:23 ب‌ظ »
نقل‌قول

کسی موش آزمایشگاهی نیست !!!

در ضمن بابت این موضوع و این طرز فکر قبلا بحث شده بود !!! لازم نیست که دیگه تکرار بشه !!!
خوب قبلا حرف زده شده. منکه حرفی نه زدم و نه دیدم
همینکه من با این اینترنت ذغالی و مشکلات سخت افزاری و پارتیشن بندی و هزار ویک کوفت دیگه ۷۰۰ مگ دانلود کنم وقت گرانبها رو هدر بدهم بعد خودم رو دچار دردسر کنم و درآخر به نتیجه نرسم یعنی همین که شدم موش آزمایشگاهی

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 15 آبان 1390، 02:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
خوب قبلا حرف زده شده. منکه حرفی نه زدم و نه دیدم
میتونی سرچ کنی دوست عزیز !!!
شما فلسفه و طرز فکر نرم افزار آزاد رو بخون متوجه میشی !!!‌

نقل‌قول
همینکه من با این اینترنت ذغالی و مشکلات سخت افزاری و پارتیشن بندی و هزار ویک کوفت دیگه ۷۰۰ مگ دانلود کنم وقت گرانبها رو هدر بدهم بعد خودم رو دچار دردسر کنم و درآخر به نتیجه نرسم

قبل از دانلود و نصب و مهاجرت به یه دیسترو دیگه کاملا از نقاط ضعف و نقاط قوتش با خبر باش !!!

مثلا اپن سوزه برای کسایی مثل شما که از ترمینال فراری هستند به وجود اومده !!! کمترین میزان استفاده از ترمینال در این دیسترو هست !!! همه کاراتو توی محیط گرافیکی میتونی انجام بدی !! نصب برنامه با یک کلیک !!! بدیش هم اینه به مرور زمان سرعتش میاد پایین !!!

سابایون همه چیزش عالیه !! نقطه ضعفش تووی آپدیت های با حجم بالاشه !!!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 15 آبان 1390، 02:41 ب‌ظ »
من یه توزیعی رو بهت پیشنهاد میکنم !! این توزیع انتشار غلطانه !! پایداریشو من تضمین میکنم  :D ( چون پایداری برای من خیلی مهمه )‌
FORESIGHT این توزیع مبتنی بر rPath هستش !! پکیج منیجرش هم conary هستش !! یکی از مزیت های conary تووی دانگرید کردن بسته هاست !!‌

من که خیلی با این توزیع راحت بودم‌ !!!