انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: HP probook 4520s  (دفعات بازدید: 5133 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
HP probook 4520s
« : 22 آبان 1390، 10:42 ب‌ظ »
سلام
من جدیدا       HP probook 4520s       رو خریدم.میشه راهنمائیم کنید بگید بهترین اوبونتویی که با سیستم من هم خوانی داره چیه؟

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
  • ارسال: 105
    • Yam.com
پاسخ به: HP probook 4520s
« پاسخ #1 : 23 آبان 1390، 12:22 ق‌ظ »
درود بر شما
مشخصات کلی لپ تاپ شما باید این باشه:
Intel Core i5 430M Processor (2.26GHz, 3MB cache)
Microsoft Windows 7 Professional (32-bit)
15.6-inch LED-backlit anti-glare HD display (1366 x 768)
Intel GMA HD Integrated Graphics
4GB DDR2 800MHz RAM
320GB 7200RPM HDD
LightScribe DVD+/-RW Optical Drive
Atheros AR9285 BGN Wifi, Bluetooth 2.1, 1Gb LAN
6-Cell 47WHr Battery
Limited 1-year standard parts and labor warranty
Dimensions: 14.64 x 9.83 x 1.09-inches
Weight: Starting at 5.27lbs
که به نظر من مشخصات خوبی رو داره
در حال حاضر من روی لپ تاپم که مدل Dells XPS M1130 با cpu Core2Duo هست دارم از Ubuntu 11.10 استفاده میکنم و به هیچ مشکلی تا الان برخورد نکردم
شما میتونید از ubuntu 11.04 و یا اگه میخواید خیلی مطمءن تر برید جلو  از ubuntu 10.10 استفاده کنید
موفق باشید \\:D/
دوست آن است که برنجاند.نه آنکه بخنداند.
Life has no  "Ctrl+Z" Be careful
به جامعهٔ آزادت کمک کن، همینطوری که جامعه آزاد به تو کمک کرد.

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 310
« پاسخ #2 : 23 آبان 1390، 02:14 ق‌ظ »
سلام اولا probook4520s چند مدل مختلف دارند.دوما اصلا سازگار نیستند.که دارای گرافیکati6370....غیره هستند.بخاطر این گفتم گرافیک که مشکل اصلی سر گرافیک این سیستم ها هستش.تقریبا شما ناسازگارترین سیستم با ابونتو رو گرفتید.گرافیک اینتل به طور پیش فرض فعال میشه واجازه کار به ati رو نمیده.تو ۱۰-۱۰ اصلا نصب نمیشه وتمام ویژوال افکت ها وکمپایز..... کارنمی کنه.مشکله اصلی تر اینکه موس (touch) کلیک راست نداره.البته تو ابونتو جدید بهتر از ۱۰-۱۰کار میکنه.هیچ را ه حلی هم نداره (فقط میشه بجای کلیک راست ۲بار همزمان تاچ بزنید)اگه تو فروم سرچ کنی کلی در موردش بحث کردیم.خیلی سریع هم داغ میکنه اونهم بخاطر گرافیک و چیپستشه.اگه میتونید عوضش کنید که خیلی خوب میشه حداقل۴۵۳۰s همین مدل بگیرید چون این مدل خیلی وقت تولید نمیشه وبجاش۴۵۳۰ تولید میشه.اگه نمی تونید عوضش کنید از۱۰-۰۴ استفاده کنید

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 23 آبان 1390، 04:08 ق‌ظ »
درود بر شما
مشخصات کلی لپ تاپ شما باید این باشه:
Intel Core i5 430M Processor (2.26GHz, 3MB cache)
Microsoft Windows 7 Professional (32-bit)
15.6-inch LED-backlit anti-glare HD display (1366 x 768)
Intel GMA HD Integrated Graphics
4GB DDR2 800MHz RAM
320GB 7200RPM HDD
LightScribe DVD+/-RW Optical Drive
Atheros AR9285 BGN Wifi, Bluetooth 2.1, 1Gb LAN
6-Cell 47WHr Battery
Limited 1-year standard parts and labor warranty
Dimensions: 14.64 x 9.83 x 1.09-inches
Weight: Starting at 5.27lbs
که به نظر من مشخصات خوبی رو داره
در حال حاضر من روی لپ تاپم که مدل Dells XPS M1130 با cpu Core2Duo هست دارم از Ubuntu 11.10 استفاده میکنم و به هیچ مشکلی تا الان برخورد نکردم
شما میتونید از ubuntu 11.04 و یا اگه میخواید خیلی مطمءن تر برید جلو  از ubuntu 10.10 استفاده کنید
موفق باشید \\:D/
این خصوصیتا که گفتین که خیلی خوبن ولی متاسفانه لپتاب من خصوصیتاش اینا نیست :(
 hp probook 4520s 
SUSE Enterprise Linux 11
 corei3
intel(R) core(TM) i3 CPU
(Installed Memmory)RAM: 3GB
System Type:  32 bit Operating System
 :'(

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 23 آبان 1390، 04:18 ق‌ظ »
سلام اولا probook4520s چند مدل مختلف دارند.دوما اصلا سازگار نیستند.که دارای گرافیکati6370....غیره هستند.بخاطر این گفتم گرافیک که مشکل اصلی سر گرافیک این سیستم ها هستش.تقریبا شما ناسازگارترین سیستم با ابونتو رو گرفتید.گرافیک اینتل به طور پیش فرض فعال میشه واجازه کار به ati رو نمیده.تو ۱۰-۱۰ اصلا نصب نمیشه وتمام ویژوال افکت ها وکمپایز..... کارنمی کنه.مشکله اصلی تر اینکه موس (touch) کلیک راست نداره.البته تو ابونتو جدید بهتر از ۱۰-۱۰کار میکنه.هیچ را ه حلی هم نداره (فقط میشه بجای کلیک راست ۲بار همزمان تاچ بزنید)اگه تو فروم سرچ کنی کلی در موردش بحث کردیم.خیلی سریع هم داغ میکنه اونهم بخاطر گرافیک و چیپستشه.اگه میتونید عوضش کنید که خیلی خوب میشه حداقل۴۵۳۰s همین مدل بگیرید چون این مدل خیلی وقت تولید نمیشه وبجاش۴۵۳۰ تولید میشه.اگه نمی تونید عوضش کنید از۱۰-۰۴ استفاده کنید
اره از وقتی خواستم روش لینوکس نصب کنم خیلی هم اذیتم کرده .10.04 رو که نصب کردم فقط برنامه ها رو بصورت تک هسته ای اجرا میکرد.11.04 گذاشتم همینطور.حالام که 11.10 رو امتحان کردم ولی همون تک هسته ای رو هم اجرا نمیکنه...خواستم دوباره همون 10.4 رونصب کنم که دیگه برا نصب هم ارور میده...فکر کنم باید فقط به تعویضش فکر کنم ولی تازه خریدمش بدجور ضررمیکنم گمونم :'(  :'(

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 23 آبان 1390، 05:09 ق‌ظ »
درضمن یک سوال درباره اینکه میگین کلا با لینوکس ناسازگاره داشتم.روی لپتابم برچسبی داره که نوشتهSUSE Enterprise Linux 11 و برا همین موقع خرید خیالم بابت لینوکس راحت بود.آیا با ذکر این برچسب باز هم مشکل ناسازگاری با لینوکس مطرحه؟

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 23 آبان 1390، 09:30 ق‌ظ »
بله.چون اون سوزه پیش فرض هم اصلا مالی نیست و نمیشه باهاش کار کرد.اول شما باید سیستم بطورکامل فرمت کنیدوچیزی از اثرات سوزه قبلی به جا نذاریدتا(با hirns اگه اشتباه نکنمboot cd) مشکل نصب وهسته هم حل بشه ولی باقی مشکلات سرجاشون هستند.ازنظرسازگاری با ابونتو dellوفوجیتسو از همه نوع ها سازگارترند.گرافیک انویدا برا ابونتو خیلی بهتره تا اینتلو........

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
« پاسخ #7 : 23 آبان 1390، 07:49 ب‌ظ »
خوب نسخه ی جدید open suse رو تست کن  :)
ببین مشکل داره یا نه ؟
اگه دچار مشکلات جزیی شدی ، می تونی تو فرومش مطرح کنی و جواب بگیری.
در ضمن می تونی توزیع های دیگه به غیر از اوبونتو رو تست کنی (کار نشد نداره)
کارت گرافیک من هم ATI هست و تا حالا روش اوبونتو ، مینت ، مندریوا ، اسلکویر ، اوپن سوزه ، فدورا و آرچ نصب کردم .بعضی هاش مشکل داشت و یا به سختی نصب می شد ولی بعضی هاش نه  :D
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 23 آبان 1390، 11:37 ب‌ظ »
آریوس بهترین گزینه برای شماست.این مشکلات حدودا حل میشه.اگه خوشتون نیومد مینت هم میتونه کارایی داشته باشه تا کمی راه بیفتیدو فدورا نصب کنید که رو این مدلا هیچ مشکلی ندارند.

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 24 آبان 1390، 11:47 ق‌ظ »
بله.چون اون سوزه پیش فرض هم اصلا مالی نیست و نمیشه باهاش کار کرد.اول شما باید سیستم بطورکامل فرمت کنیدوچیزی از اثرات سوزه قبلی به جا نذاریدتا(با hirns اگه اشتباه نکنمboot cd) مشکل نصب وهسته هم حل بشه ولی باقی مشکلات سرجاشون هستند.ازنظرسازگاری با ابونتو dellوفوجیتسو از همه نوع ها سازگارترند.گرافیک انویدا برا ابونتو خیلی بهتره تا اینتلو........

کارایی که گفتین رو انجام دادم و مشکل نصب حل شد که ممنون ولی مشکل هسته همچنان پابرجاست

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 24 آبان 1390، 11:49 ق‌ظ »
آریوس بهترین گزینه برای شماست.این مشکلات حدودا حل میشه.اگه خوشتون نیومد مینت هم میتونه کارایی داشته باشه تا کمی راه بیفتیدو فدورا نصب کنید که رو این مدلا هیچ مشکلی ندارند.
بعد این آریوس قابلیت نصب پکیجی مثل اسپرسو رو داره؟

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 24 آبان 1390، 11:52 ق‌ظ »
خوب نسخه ی جدید open suse رو تست کن  :)
ببین مشکل داره یا نه ؟
اگه دچار مشکلات جزیی شدی ، می تونی تو فرومش مطرح کنی و جواب بگیری.
در ضمن می تونی توزیع های دیگه به غیر از اوبونتو رو تست کنی (کار نشد نداره)
کارت گرافیک من هم ATI هست و تا حالا روش اوبونتو ، مینت ، مندریوا ، اسلکویر ، اوپن سوزه ، فدورا و آرچ نصب کردم .بعضی هاش مشکل داشت و یا به سختی نصب می شد ولی بعضی هاش نه  :D
شرمنده ولی این فرومی که میگید چیه؟و دیگه اینکه این نسخه جدیدی رو از کجا بگیرم؟لینکش رو دارین بهم بدین؟نصبش چجوریاس؟

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #12 : 24 آبان 1390، 12:40 ب‌ظ »
opensuse یه دیسترو از گنو/لینوکس هستش , نصب راحتی داره , برای افراد مبتدی مناسبه , کمترین میزان استفاده رو در ترمینال داره همه چیز به صورت گرافیکی قابل تنظیمه

اگر صبر کنی فردا نسخه جدید opensuse منتشر میشه , نسخه 12.1

وبسایت opensuse :
http://www.opensuse.org/en/

وبسایت فارسی opensuse :
http://opensuse.ir

فروم فارسی opensuse :
http://forum.opensuse.ir
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Sofiya

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 24 آبان 1390، 05:52 ب‌ظ »
opensuse یه دیسترو از گنو/لینوکس هستش , نصب راحتی داره , برای افراد مبتدی مناسبه , کمترین میزان استفاده رو در ترمینال داره همه چیز به صورت گرافیکی قابل تنظیمه

وبسایت opensuse :

وبسایت فارسی opensuse :

فروم فارسی opensuse :

چه خوب و چه جالب بودن این سایتا  :) خیلی ممنونم

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #14 : 24 آبان 1390، 07:03 ب‌ظ »

وبسایت opensuse :

وبسایت فارسی opensuse :

فروم فارسی opensuse :

چه خوب و چه جالب بودن این سایتا  :) خیلی ممنونم

خواهش میکنم , بهت پیشنهاد میکنم اگر با opensuse کار نکردی , حتما یه بار امنحانش کنی
کار باهاش راحته  :)
فردا خیلی ها منتظر منتشر شدن Opensuse هستن  ;)
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!