انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: درخواست اموزش فارسی Bumblebee  (دفعات بازدید: 2002 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 144
درخواست اموزش فارسی Bumblebee
« : 24 آبان 1390، 01:20 ق‌ظ »
سلام دوستان اگر ممکنه یه آموزش فارسی با توضیح خط به خط برای Bumblebee و نرم افزارهای مشابه قرار بدین.
ممنون
طوطی ها برای آزادی خود را به مردن میزنند
ما به نفهمی

آفلاین npdu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
پاسخ : درخواست اموزش فارسی Bumblebee
« پاسخ #1 : 31 فروردین 1391، 06:51 ب‌ظ »
برای اینکه اوبونتو بتواند از optimus پشتیبانی کند چند راه حل وجود دارد. یکی از مرسومترین روش ها استفاده از bumblebee و دیگری  ironhide است.
من ironhide را توصیه می کنم که پس از نصب مدل لپ تاپ را شناسایی کرده و تنظیماتی را که کاربران دیگر موفقیت آمیز گزارش کرده اند را می توانید انتخاب کنید. یک برنامه indicator پس از نصب خواهید داشت که مانند GPU activity در ویندوز برنامه هایی که از gpu استفاده می کنند را نشان می دهد. برای من پس از نصب برای کارت گرافیک 540m شارژ باقیمانده از 1:30 به دو ساعت افزایش یافت در صورتی که در ویندوز شاید تا 3:30-5 ساعت باتری دوام بیاورد.
من که بعد از تلاش بسیار موفق نشدم کارت گرافیک nvidia را به طور کامل غیرفعال کنم. چون مدتی است که از لینوکس استفاده نمی کنم دستور دقیق یادم نیست.
برای نصب باید ppa:mj-casalogic/ironhide را به سورس های سیستم اضافه کنید که به نظرم نسخه کامپایل شده را نصب کرده و کارت گرافیک را پیکربندی می کند.
« آخرین ویرایش: 01 اردیبهشت 1391، 08:44 ب‌ظ توسط np »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #2 : 31 فروردین 1391، 08:18 ب‌ظ »
درود بر شما.
استفاده از Bumblebee را توصیه می‌کنم.
نوشته « نصب و راه‌اندازی Bumblebee، معادل لینوکسی Nvidia Optimus » را مطالعه کن :)
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1391، 09:55 ب‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین npdu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
« پاسخ #3 : 01 اردیبهشت 1391، 08:43 ب‌ظ »
آموزشی که دوستمون ساسان قرار داده خیلی خوب بود. مشکل گرمای ل‍پ تاپ حل شد. حالا باتری حدود 3:30 دوام میاره.
jupiter را هم نصب کردم ولی ظاهرا تزیینی هستش ;) چون disable wifi تیک خورده ولی قطع نیست.
« آخرین ویرایش: 01 اردیبهشت 1391، 08:57 ب‌ظ توسط np »