انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: افزایش دقیقا دو برابری سرعت اینترنت با لینوکس  (دفعات بازدید: 11266 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tuxo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
  • ubuntu
این موضوع برای دوستانی که adsl دارند هیجان انگیز خواهد بود برای این کار شما فقط کافی است که در قسمت network connections  و تب vpn  یک اکانت بسازید حالا Gatway  باید ip که ruter   در مخابرات هست و به دستگاهتون وصله  رو وارد کنید و یوزر و پسوردتون رو هم در قسمت بعدی پر کنید و در قسمت advanced  تیک use point-to-point رو هم بزنید و تیک تمام compression ها هم فعال باشه و حالا دو پنجره را ok کنید و از نوار بالای صفحه در قسمت connections  اکانت رو فعالش کنید  و این  سرعت در سرور پیشگامان برای من جواب داد و دارم حالشو می برم.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
میشه بیشتر توضیح بدی
ای پی روتر مخابرات چی هست؟؟؟

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
سلام به جملگی
آخه سرعت اینترنت چه ربطی به تنظیمات داره. سرعت اینترنت بستگی به isp داره. برای مثال شما تو همه جای دنیا با adsl256 بیشتر 30 کیلوبایت در ثانیه نمی تونی دانلود کنی
حالا هی شما برو از این کارا کن. مردم رو هم سر کار بزار

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
  • ارسال: 105
    • Yam.com
من توی isp‌ کار میکردم
تمام این چیزی که شما میگید فقط از طریق shaping که در iBSNG انجام میشه قابل تغییر
در اصطلاح میگن leaf یعنی برگ ها
که میشه تعریف کرد که مثلا  :
userهای 254kb/s با سرعت 128kb/s دانلود کنن
اما userهای 512kb/s با سرغت 10kb/s دانلود کنن
همه این ها توسط isp مشخص میشه
فقط یه کار میشه کرد
اونم استفاده از cash هستش(squid)
دوست آن است که برنجاند.نه آنکه بخنداند.
Life has no  "Ctrl+Z" Be careful
به جامعهٔ آزادت کمک کن، همینطوری که جامعه آزاد به تو کمک کرد.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
یکی از بچه‎های کلاش میگفت که داییش با ست کردن آی پی مخابرات رو سیستمش با دایال آپ سرعتش به 4مگ رسیده. حالا نکته مهم، آی پی مخابرات چیه؟

آفلاین tuxo

• Jr. Member
  • *
  • ubuntu
میشه بیشتر توضیح بدی
ای پی روتر مخابرات چی هست؟؟؟

عزیزم منظورم اون روتری هست که adsl شما رو به سرویس اصلی خدمات دهنده  اینترنت مانند پیشگامان  وصل میکنه و جاش توی مخابرات است  و احتمالا بتونید با network tools  ادرس ip  اون رو پیدا کنید  و بعد از ادرس adsl  که 192.168.1.1   هست  قابل رویته و این افزایش سرعت بخاطر او فشرده سازهای  لینوکسیه که در توضیحات اشاره کردم که تیک هاشو بزنید  و توی دیال اپ معمولی ویندوز هم نمونش رو داریم و سرعت باز شدن سایت ها رو افزایش میده نه سرعت دانلود فایل.
« آخرین ویرایش: 27 آبان 1390، 12:36 ب‌ظ توسط tuxo »

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
این کاری که شما گقتی رو انجام دادم و کانکت هم شدم
ولی مساله اینجاست که باید یوزری که میخای باهاش کانکت بشی باید مولتی یوزر باشه
یعنی ۲ نفر همزمان بتونه بهش وصل بشه
بعدشم فرقی توی سرعت ندیدم

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
سلام به جملگی
شما یک راه داری برای اینکه ببینی سرعت اینترنتت چقدره. اونم اینه که سرعت اینترنتت رو تقسیم بر 8 کنی
برای مثال 256 رو وقتی تقسیم بر 8 میکنی میشه 32. خودتو بکشی هم بالاتر از 32 نمیره. مگر اینکه isp سرعت اینترنت شمارو به سرعتهای بالاتر ارتقا بده.
نقل‌قول
یکی از بچه‎های کلاش میگفت که داییش با ست کردن آی پی مخابرات رو سیستمش با دایال آپ سرعتش به 4مگ رسیده. حالا نکته مهم، آی پی مخابرات چیه؟
این قضیه دروغ محضه. واسه اینکه دایال آپ قابلیت این رو نداره که سرعتش بیشتر از 4 یا 5 بشه.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
سلام به جملگی
شما یک راه داری برای اینکه ببینی سرعت اینترنتت چقدره. اونم اینه که سرعت اینترنتت رو تقسیم بر 8 کنی
برای مثال 256 رو وقتی تقسیم بر 8 میکنی میشه 32. خودتو بکشی هم بالاتر از 32 نمیره. مگر اینکه isp سرعت اینترنت شمارو به سرعتهای بالاتر ارتقا بده.
نقل‌قول
این قضیه دروغ محضه. واسه اینکه دایال آپ قابلیت این رو نداره که سرعتش بیشتر از 4 یا 5 بشه.

هم دروغه محضه هم اینکه غیر منطقیه .
شما با دایال آپ 56kb/s پهنای باند دارید چطور ممکنه با این پهنای باند این سرعت رو داشته باشی ؟؟؟
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
ای بابا حالا چرا میزنین. من فقط نقل قول کردم........

آفلاین tuxo

• Jr. Member
  • *
  • ubuntu

درست گفتی من هم از یک اکانت دیگه به اکانت خودم وصل شدم ولی میشه با bridge کردن مودم و اکانت adsl که کنار vpn هست وصل شد که اون هم تنظیمات commpressions data لینوکسی  داره که سه تاش هست و من توی system monitor خودم دیدم که سرعت در زمان باز کردن سایت ها  از ۳۰ به ۶۰ در حال تغییر بود و شاید سرور خدمات دهنده اینترنتی که خریدی لینوکس نداشته؟

آفلاین solook

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
من یک اکانت ۱۲۸ dsl  گرفتم و سرعت دانلودش تا ۲۲۰ کیلوبایت یعنی تقریبا همون سرعت ۲۰۴۸ !! هم رسیده یعنی یک سی دی رو کمتر از یک ساعت دانلود کردم ..
البته بدون تغییر در تنظیمات !!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
من یک اکانت ۱۲۸ dsl  گرفتم و سرعت دانلودش تا ۲۲۰ کیلوبایت یعنی تقریبا همون سرعت ۲۰۴۸ !! هم رسیده یعنی یک سی دی رو کمتر از یک ساعت دانلود کردم ..
البته بدون تغییر در تنظیمات !!

پارس آنلاین و برخی از شرکت ها که اینترنت با محدودیت حجمی ارایه میدن در ساعت های روز که مصرف کننده کمتری دارند سرعت اینترنت رو برای کاربران ۱مگ میکنن که استفاده کنند
من این سرعت رو با پارس آنلاین تجربه کردم ولی در شب سرعت کاهش پیدا میکرد
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
سلام به جملگی
آدم اگه یکم اطلاعات علمی داشته باشه متوجه میشه که سرعت اینترنت به اینترنتی که isp ارائه میده بستگی داره نه vpn!!!!

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120

درست گفتی من هم از یک اکانت دیگه به اکانت خودم وصل شدم ولی میشه با bridge کردن مودم و اکانت adsl که کنار vpn هست وصل شد که اون هم تنظیمات commpressions data لینوکسی  داره که سه تاش هست و من توی system monitor خودم دیدم که سرعت در زمان باز کردن سایت ها  از ۳۰ به ۶۰ در حال تغییر بود و شاید سرور خدمات دهنده اینترنتی که خریدی لینوکس نداشته؟

سلام
نه ببینید ! شما کلا وقتی با وی پی کانکت میشی تو لینوکس سرعتی که توی سیستم مانیتور بهت نشون میده سرعت رسیو اصلی + سرعت رسیو وی پی هستش یعنی در اصل یه سرعت مجازیه غیر واقعا
انگار شما سرعت اصلی رو در ۲ ضرب کن اینطوری میشه ! در صورتی که توی دانلود فایل همون سرعت اصلی رو بهت نشون میده
توی ویندوز هم شما اگر از SSTP استفاده کنی میبینی که سرعتت دو برابر شده ولی در اصل کار تغییری ایجاد نشده !