انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: AMD  (دفعات بازدید: 3778 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tuxo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
  • ubuntu
AMD
« : 11 آذر 1390، 08:43 ب‌ظ »
خوشم میاد از این cpu که سه سال گارانتی داره و هرچی فشار بهش بیاری کم نمیاره و امان از این اینتل که گارانتی هم نداره و اگه زیاد فشار بهش بیاری صداش از  تو کیس میزنه بیرون و البته منظورم صدای فنش نیست.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
پاسخ به: AMD
« پاسخ #1 : 11 آذر 1390، 09:27 ب‌ظ »
خب ؟  ::)
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 12 آذر 1390، 12:08 ق‌ظ »
دوست عزیز این‌جا بخش کمک و پشتیبانی سخت‌افزار در اوبونتو هست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین shahramlp

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #3 : 12 آذر 1390، 09:45 ق‌ظ »
به نظر من اتفاقا" بحث خوبی راه انداخت درسته که یه مقدار بی ربطه ولی خوب راست میگه اصولا" ما به جای اینکه شایسته سالار باشیم فقط به اسم دقت میکنیم شما برو توی خیابون از هر بچه ای که فقط اسم cpu رو شنیده بهش بگو AMD سریع برمیگرده بهت میگه به درد نمیخوره داغ میکنه , میسوزه و از اینجور حرفا در صورتی که اینطور نیست و نسبت کارایی به قیمتش 100 برابر intel خوبه

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #4 : 13 آذر 1390، 11:37 ب‌ظ »
AMD  AMD  AMD "سی پی یو یعنی ای ام دی" خیلی حرفها برای گفتن هست اما چون خیلی طولانی میشه توی روز بر میگردم و می نویسم اونقت می فهمین که "سی پی یو یعنی ای ام دی" یعنی چه؟
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #5 : 14 آذر 1390، 12:00 ق‌ظ »
AMD  AMD  AMD "سی پی یو یعنی ای ام دی" خیلی حرفها برای گفتن هست اما چون خیلی طولانی میشه توی روز بر میگردم و می نویسم اونقت می فهمین که "سی پی یو یعنی ای ام دی" یعنی چه؟
دوست عزیز خوب پست نمیزدی و تووی روز میومدی و میگفتی سی پی یو یعنی ای ام دی  ;)
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 287
  • Free as in Freedom
« پاسخ #6 : 14 آذر 1390، 01:57 ب‌ظ »
-1
اینجا facebook، twitter، linkedin، g+ ... نیست که status میزاری
« آخرین ویرایش: 14 آذر 1390، 02:01 ب‌ظ توسط mani.zaeim »
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

"If Windows API becomes the default on Linux then what is the point of Linux?" -- Mark Shuttleworth
MONO is Windows API

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 20 آذر 1390، 08:03 ب‌ظ »
اومدم که توضیح بدم سی پی یو یعنی ای ام دی یعنی چی؟
همه (کسایی که با سخت افزار کار داشتن و دیپلمی حد اقل گرفتن ) می دونن که سی پی یو مستقیما با پل شمالی در ارتباطه! توی سی پی یو های اینتل همون روندی رو داره که توضیح داده شده اما ای ام دی یوخوده فرق داره یه بخشی از پل شمالی که سی پی یو خیلی با اون سر و کار داره توی خود سی پی یو چپونده شده برای همین هم سرعت بیشتری داره. به مدل های مختلف محصولات این دو شرکت توجه کنید به خوبی واضحه که اینتل با ۹ مگ کش وارد می شه و ای ام دی با ۲۵۶ یا نهایتا ۵۱۲ کیلو بایت کش و باز هم سریعتر عمل می کنه همون اما می گن داغ می کنه بعضی ها هم میگن به خاطر داغ کردنش عمرش کم میشه اما اگه بتونی خنکش کنی خیلی کار با اون حال میده من فیلم فول کیفیتی رو روی اینتل دو هسته ۳٫۲ گیگاهرتز و ۳ مگ کش نتونست به خوبی اجرا بشه به شکل قابل رویتی فریم به فریم شد. اما ای ام دی با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵۱۲ کیلو کش و دو هسته فیلم رو به خوبی اجرا می کرد و هیچ مشکلی هم نداشت. ضمنا توی بعضی از سیستم ها کل پل شمالی توی سی پی یو هستش برای همین هم داغ می کنه شما باید سی پی یو و پل شمالی رو با هم و با یک خنک کننده خنک کنید اینتل به نظر منقدرتی نداره قابل توجه همه بیشتر ابر رایانه ها رو از سی پی یو های ای ام دی می بندن نه اینتل.
بازار و قیمت هاش هم مقایسه کنید بدکی نیست. بهترین شاهکار اینتل آی سون BOX # four Core Desktop(Number of Cores:4) # Threads:8 #Socket:LGA 1155 # Freq:3.4 GHz # Core:32 nm # Intel Hyper Threading technology
با ۴۰۰ و خوردی هزار تومان که در ابتدا حدود یک و نیم میلیون تومان قیمت داشت.
اما ای ام دی شاهکارش ۶ هسته ۹ مگ کش هر هسته ۳٫۳ گیگاهرتز ۶ ترد قیمت ۲۰۰ و خوردی هزار تومان

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • Free as in Freedom
« پاسخ #8 : 20 آذر 1390، 11:10 ب‌ظ »
با کامل احترام اما هیچ کدوم این صحبت‌های شما دلیل نمی‌شه که قضاوت کنی‌،  benchMark سراغ داری یا مقاله علمی‌ یا refrence بگذار
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

"If Windows API becomes the default on Linux then what is the point of Linux?" -- Mark Shuttleworth
MONO is Windows API

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 21 آذر 1390، 04:16 ب‌ظ »
با کامل احترام اما هیچ کدوم این صحبت‌های شما دلیل نمی‌شه که قضاوت کنی‌،  benchMark سراغ داری یا مقاله علمی‌ یا refrence بگذار
من به شخصا سالی یه بار دو سالی یه بار سیستممو عوض می کنم چند تا ای ام دی داشتم و چند تا هم اینتل هیچ موقع هم نخواستم بنچمارک بگیرم اما با کمک دوستان فکر کنم بشه اثباتش کرد هر کی بنچمارک سی پی یو های خودش رو بزاره فکر کنم گزینه مناسبی باشه به علاوه به اورکلاکرها هم یه نگاهی بنداز چه جوری دارن با اینتل و چه جوری با ای ام دی دارن کار می کنن و با هر کدومشون دارن چه کارهایی می کنن.

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
« پاسخ #10 : 21 آذر 1390، 05:09 ب‌ظ »
من به شخصا سالی یه بار دو سالی یه بار سیستممو عوض می کنم چند تا ای ام دی داشتم و چند تا هم اینتل هیچ موقع هم نخواستم بنچمارک بگیرم اما با کمک دوستان فکر کنم بشه اثباتش کرد هر کی بنچمارک سی پی یو های خودش رو بزاره فکر کنم گزینه مناسبی باشه به علاوه به اورکلاکرها هم یه نگاهی بنداز چه جوری دارن با اینتل و چه جوری با ای ام دی دارن کار می کنن و با هر کدومشون دارن چه کارهایی می کنن.

من چنتا بنچمارکی که تو نتایج اول گوگل اومد رو نگاه کردم، ۲۰تا سی‌پی‌یو اول همه مال اینتل بودن:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
http://www.cpuspeedpro.com/cpu-benchmark-top-100/cpu-benchmark.php

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • Free as in Freedom
« پاسخ #11 : 21 آذر 1390، 11:12 ب‌ظ »
بنچ مارک هرکی‌ بگذره نیست، در همهٔ شرایط یکسان شما باید CPU رو عوض کنی‌ و بنچ مارک بعدی رو بگیری، و طرز تهیه بنچ مارک از طرز درست کردنه قورمه سبزی هم مهمتره  ;D
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

MONO is Windows API