انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: شبه راهنما برای نصب Avant Window Manager در گاتسی (۷.۱۰)  (دفعات بازدید: 46091 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

lomion

• مهمان
توجه  ویرایش شد.
گوشه‌های راست از مظلوم‌ترین شکلهای هندسی هستن که می‌شناسم! چرا؟ چون راحت کشیده می‌شن (کسی رو دیدید به دایره بگه زشت؟ چون بادست کلی طول می‌کشه تا کشیده بشه!). تازه اگه سخته یه کتاب که دم دست هست یا یک گونیا یا کلی چیزهای دیگه برای کشیدن! به خصوص توی محیطهای کامپیوتری که به صورت ذاتی از این مفهوم خوششون میاد. شاید اگه من یکی از این گوشه‌های راست بودم، آرزو می‌کردم که محیطهای کامپیوتری نبودن! خب به هر حال یه گوشه‌س و نمی‌شه ازش خواست بفهمه که بین زیبا و زیباتر یه فرق مهم هست. البته اگه یکم نگاه کنیم، چون اینقدر از این شکل به صورت پیشفرض استفاده می‌کنن که باعث می‌شه کاربرا از گوشه‌های راست بدشون بیاد! - یعنی هر زاویه‌ای از ۰ تا ۱۸۰ قبول به جز ۹۰ و اطرافش! از این نظر من به گوشه‌های راست حق می‌دم. یه کم با این شکلها مهربونتر باشیم! :P

خلاصه این ماجرا خیلی طولانیه و اگه تبلیغات محیطهای گرافیکی رو ببینید کلمه rounded corner گواه زنده - و گردی! - بر این مساله هست. بگذریم یکی از عرصه‌های گوشه ستیزی، پنلها هستن! ملت هر کاری می‌کنن که یه جوری از شر این گوشه‌ها راحت بشن! بالا می‌رن، پایین میان، تم عوض می‌کنن و یا Avant Window Navigator استفاده می‌کنن! راستی دیدینش؟

یه پروژه نسبتا جدیده برای Dock در لینوکس. Dock، جایگزین پنله و می‌شه به جای یک پنل ازش استفاده کرد! پلاگین‌های   اپلتهای زیادی هم داره که می‌تونه یک Dock زیبا برای شما درست کنه... (یه چیزی شبیه این، البته اگه قشنگ باشه  :oops: )

ولی در همین مدت کوتاه ( از گوشه ستیزی) تونسته خودش رو به عنوان یکی از بهترینها به جامعه گنو معرفی کنه...
به نظر من ارزش یکبار نصب کردن رو داشته باشه. این هم راهنمای نصبش روی گاتسی که از اینجا برداشتم و روش ساده و بر اساس مخزن رو می‌نویسم. کسانی که مایل هستن، می‌تونن با دنبال کردن پست اصلی، سورس ها رو از روی bzr نصب کنن. اما به نظر من اول روش ساده تر... چون سادگی زیباست... برای این ماه رو دوست دارم.  ;)

اول اضافه کردن مخزنها. این دستورا رو توی ترمینال بزنید:
echo 'deb http://ppa.launchpad.net/reacocard-awn/ubuntu gutsy main'  |  sudo tee -a /etc/apt/sources.list
echo 'deb-src http://ppa.launchpad.net/reacocard-awn/ubuntu gutsy main'  |  sudo tee -a /etc/apt/sources.list

و اگه فقط مخازن رو بخواید:
deb http://ppa.launchpad.net/reacocard-awn/ubuntu gutsy main
deb-src http://ppa.launchpad.net/reacocard-awn/ubuntu gutsy main
deb-src

بعدش اضافه کردن کلید:
wget http://download.tuxfamily.org/syzygy42/reacocard.asc
sudo apt-key add reacocard.asc
rm reacocard.asc

و به روز رسانی مخزن ها و نصب
sudo apt-get update
sudo aptitude install avant-window-navigator-bzr awn-core-applets-bzr

و تمام

اگه دنبال نصب از سورس هستید، لینک رو ادامه بدید.

راستی از دوستمون سید مهدی خیلی ممنونم که امروز من رو یاد این انداختن که از گوشه‌های راست و Avant صحبت کنم...

« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1387، 10:40 ق‌ظ توسط lomion »

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
ظاهراً جاهامون عوض شده !! من امروز کلی مزاحم این جناب لومیون جان شدم و کلی از وقت ایشون رو هم گرفتم. ولی لومیون جان مثل همیشه با صبر و حوصله تمام به سوال های متعدد و کوتاه و بلند و چاق و لاغر من جواب دادن، اونم مثل همیشه جواب های کامل (از پست ها و راهنماهاشون به راحتی میشه اینو فهمید) و من رو حسابی شرمنده خودش کرد.
لومیون جان خیلی خیلی ممنونم :oops:. تازه وقتی هم که ازش تشکر کردم، می دونید چه جوابی بهم داد ؟ ببینید:
(06:39:44 PM) wandereroffullmoon: ممنونم
(06:39:48 PM) wandereroffullmoon: کاری نکردم 
(06:39:50 PM) wandereroffullmoon: دوستیم
(06:40:01 PM) wandereroffullmoon: و لینوکس کار
(06:40:10 PM) wandereroffullmoon: Linux for Human beings ;)

خدا حفظش کنه  [-o< :)
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
ممنون از این راهنما. فقط برای دوستانی که علاقه ای به استفاده از محیط خطی برای نصب این برنامه رو ندارند بگم که به Synaptic می تونن برن به قسمت سرچ و تایپ کنند: Avant تا پکیج مربوطه را ببینند و دانلود و نصب کنند. در ضمن پس از نصب بسته های به روزرسانی هم خود به خود شناسایی و دانلود می شوند.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
راستی یادم رفت در ادامه صحبت لومیون جان که در مورد گوشه های صاف صحبت کردن، یک مطلب جالب (که هیج ربطی هم به لینوکس و اوبونتو نداره !! ) اینه که محققین نامسلمون (!!!!) اومدن بررسی کردن که چرا مساجد برای مسلمان ها جای لذت بخش و آرامش بخشی هست. وقتی حسابی بررسی کردن دیدن که گوشه های تیز، چشم انسان رو زود خسته می کنه و لبه های گرد بیشتر برای انسان ها مطلوب و خواستنی هست. علت اینکه از مساجد به عنوان مکان های ارامش بخش نام برده می شه اینه که شما همه جای مسجد نما‌های گرد می بینید، از گلدسته و گنبد و مناره گرفته (نمای بیرونی) تا محراب و سقف مسجد و ستون ها و ...

جالب اینجاست که در ادامه همین بررسی ها دیدن که خانه های قدیمی یزد و اصفهان تماماً این نکته رعایت شده بوده و تمام تلاش معماران قدیمی بر این بوده که از درب ها و پنجره ها و دیوار ها سقف های گرد استفاده کنند تا از گوشه های تیز و زوایای 90درجه !!!  دم خودمون که ایرانی هستیم گرم

استفاده خیلی جالب از این درستاورد در ساخت اتومبیل ها بوده. اگه توجه کنید می بینید که خودرو های قدیمی مثل یک مکعب مستطیل با کلی لبه های تیز بوده ولی هرچه به نسل های بعدی خودرو توجه کنیم می بینیم که از لبه های تیز در طراحی داخلی و خارجی ماشین کم کردن و به سطوح گرد و منحنی روی آوردن.

در هتل های زیبا و گران قیمت و ویلا و .... هم این نکته مدنطر قرار داده می شه  ;)
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

lomion

• مهمان
 :oops:  :oops:
شرمنده نفرمایید سید مهدی...
(ضمنا قرار نبود صحبتهای ما log بشه!  :o ) ...

:oops:  :oops:

ممنون از این راهنما. فقط برای دوستانی که علاقه ای به استفاده از محیط خطی برای نصب این برنامه رو ندارند بگم که به Synaptic می تونن برن به قسمت سرچ و تایپ کنند: Avant تا پکیج مربوطه را ببینند و دانلود و نصب کنند. در ضمن پس از نصب بسته های به روزرسانی هم خود به خود شناسایی و دانلود می شوند.

درسته ولی فکر کنم این که شما گفتید مال وقتیه که مخزنش اضافه شده باشه. مخزن مال tuxfamily هست که یه مخزن معروفه و شاید قبلا اضافه‌اش کرده باشید. و حخداقل تا جایی که می‌دونم نسخه bzr نیست.

lomion

• مهمان
راستی قابل توجه دوستانی که با System Tray توی کی دی ای مشکل دارن. اگه از Awn استفاده کنید، ظاهرا مشکلات با این موجود حل می‌شه!

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
یعضی از Applet ها برای من کار نمی کنه . مثل Volume Control و Notification Area . کسی همچین مشکلی داره ؟؟

lomion

• مهمان
کجا این مشکل رو دارید؟

آفلاین sudotux

• *
کجا این مشکل رو دارید؟

ببینید وقتی در مسیر system ==> preferences ==> Awn manager در قسمت Applets , گزینه های Volume Control و Notification Area رو فعال می کنم در منوی پایین صفحه ظاهر نمیشه. روی یک سیستم دیگه هم امتحان کردم ولی بازم نشد.

lomion

• مهمان
اولا: برنامه هنوز تا کامل شدن کلی راه داره!
ثانیا: برای Notification دلیل هست. وقتی یک Notification Area فعال باشه، مال Awn کار نمی‌کنه. فکر می‌کنم که برای Volume هم مثل همین باشه.
Notification Area پیش فرض (گنوم، کی دی ای) رو حذف کنید. logoff و بعدش ورود باید مشکل رو حل کنه.

آفلاین sudotux

• *
اولا: برنامه هنوز تا کامل شدن کلی راه داره!
ثانیا: برای Notification دلیل هست. وقتی یک Notification Area فعال باشه، مال Awn کار نمی‌کنه. فکر می‌کنم که برای Volume هم مثل همین باشه.
Notification Area پیش فرض (گنوم، کی دی ای) رو حذف کنید. logoff و بعدش ورود باید مشکل رو حل کنه.

ممنون از راهنماییت. Notification Area درست شد ولی Volume Control همچنان کار نمی کنه

lomion

• مهمان
در محیط کی دی ای هستید؟ (احتمالا بله ;) ) این اپلت ظاهرا به گنوم وابستگی داره... مثل بعضی دیگه از اپلتهاش.

آفلاین sudotux

• *
در محیط کی دی ای هستید؟ (احتمالا بله ;) ) این اپلت ظاهرا به گنوم وابستگی داره... مثل بعضی دیگه از اپلتهاش.

هم از KDE استفاده می کنم هم Gnome . این مشکلاتی رو که گفتم مربوط به Gnome بود.

lomion

• مهمان
از کدوم نسخه استفاده می کنید؟ نسخه Avant رو می‌گم. اگه خیلی براتون مهمه، سورسش رو از bzr بگیرید و استفاده کنید. من توی گنوم وقتی ازش استفاده می‌کنم، از سورسش استفاده می‌کنم. باگهاش زودتر رفع می‌شه ولی دردسرهای خودش رو داره.

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
محل قرار گیری AWN رو نمی‌شه تغییر داد؟ من می‌خوام پنل پایینی رو داشته باشم و پنل AWN رو بیارم بالاش. هر چی گشتم نتونستم چنین قابلیتی پیدا کنم. ضمن اینکه می‌خوام پنل AWN شامل یکسری اپلت‌ها مثل برنامه‌هایی که بیشتر استفاده می‌کنم باشه.
نمی‌دونم من تازه‌کارم یا AWN اصلا این قابلیتا رو نداره؟