انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر شما سرعت اینترنت در ایستگاه فضایی بین المللی چه قدر است؟  (دفعات بازدید: 2002 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
در حالی که بیشتر ما از اینترنت سریعی که توسط DSL ، اتصال فیبر نوری، ۳G (اتصال مخصوص گوشی ها و وسایل همراه که اپراتور سوم آن را ارائه میکند) و یا اتصال اپراتور چهارم ۴G، تامین میشود لذت میبریم، فضانوردان در ISS (مخفف International Space Station به معنی ایستگاه فضایی بین المللی) چنین امکاناتی در اختیار ندارند!

Chris Hadfield یکی از فضانوردان کانادایی است و در روز کانادا در مراسمی که در Edmonton برگزار شد در پاسخ به سوال یکی از اعضای حاضر گفت: “انجام بازی های آنلاین در ایستگاه فضایی ممکن نیست چرا که سرعت اینترنت تقریبا در حد Dial Up است! علت این سرعت کم این است که ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت ۵ مایل بر ثانیه (حدود ۸ کیلومتر بر ثانیه) حرکت میکند. بت من مقدس !

بنابر اظهارات Johnson که زمانی خلبان ماموریت STS-134 بوده، فضانوردان روی شاتل واقعا “در استفاده در اینترنت سهیم نبودند”، چرا؟ “ما از طریق ایمیل هایمان به روز میشدیم. مثل این بود که یک ایمیل کاذب و اینترنت کاذب در اختیار ما بود تا با خانواده و دوستان و همکارانمان در ارتباط باشیم”.

منبع:http://www.gooyait.com/1390/04/18/think_your_dsl_slow_astronauts_space_struggle_maintain_dial_speeds.html
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
علت این سرعت کم این است که ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت ۵ مایل بر ثانیه (حدود ۸ کیلومتر بر ثانیه) حرکت میکند.
سرعت و برد امواج الکترومغناطیس مگه بینهایت نیست!؟ پس چرا سرعت دریافت اینترنت برای جسم متحرک با افزایش سرعت جسم کم میشه؟

نقل‌قول
بت من مقدس !
ایشون کی باشن؟

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
علت این سرعت کم این است که ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت ۵ مایل بر ثانیه (حدود ۸ کیلومتر بر ثانیه) حرکت میکند.
سرعت و برد امواج الکترومغناطیس مگه بینهایت نیست!؟ پس چرا سرعت دریافت اینترنت برای جسم متحرک با افزایش سرعت جسم کم میشه؟

اینو باید از اساتید محترم فروم پرسید.واسم منم جالب بود.واسه همین شیر کردم تا نظرات دوستان را بدونم.

نقل‌قول
بت من مقدس !
ایشون کی باشن؟

نمیدونم عزیز.واسه احترام به قانون کپی رایت عین مطلب را اوردم.نمیدونم شاید نویسنده تو سایت منبع اشتباه کرده است.
« آخرین ویرایش: 06 دی 1390، 07:41 ب‌ظ توسط jackshepherd »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
سرعت امواج الکترومغناتیس بی نهایت نیست.
3(10 ^ 8 )
تاخیر در ارتباطات به دلیل تاخیر دستگاهها یا اصطلاحا نود های ما بین فرستنده و گیرنده می باشد.
به نقل از یکی از دوستانم.

آفلاین Mojvar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
    • وبلاگ من
 :D درود بر دوستان عزیز ! می گم  ایران هم احتمالا با سرعت 8 کیلومتر سریعتر از سایر جاهای زمین می چرخه ؟! ??? :o اخه سرعت اینترنتش خیلی کمه !  ](*,)
وبلاگ من :
http://mojvar.wordpress.com/

خیلی وقت بود نبودم ها :)