انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با apt-get update  (دفعات بازدید: 867 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سروش طیبی

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
    • وبسایت شخصی سروش طیبی
مشکل با apt-get update
« : 15 دی 1390، 02:08 ق‌ظ »
سلام
اول از همه خواهش میکنم نگین تو انجمن هستش!‌ خدا وکیلی ۱-۲ ساعتی میشه دارم میگردم و پیدا نکردم‌دلیل مشکلم رو...
تا دیروز همه چیز داشت خوب کار میکرد!‌ اما امروز تا sudo apt-get update رو زدم دیدم جلو connecting آی پی وی / پی . ان منو نوشته!‌در صورتی که تا اونجایی که میدونم باید آی پی اون سایتی باشه که اونجا مینویسه!‌ چطوری باید حلش کنم این مشکلم رو؟ممنون میشم کمکم کنید
اینم عکس از صفحه ی ترمینالم :‌

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
پاسخ به: مشکل با apt-get update
« پاسخ #1 : 15 دی 1390، 10:30 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
اول از همه بگم که زیاد دلخوش نشو به جواب رسیدی شدیدا تازه کارم و خیلی سر در نمیارم هر چی هم که نوشتم از روی احتمالاته شاید جواب بگیری شاید هم هیچ ربطی نداشته باشه.
در موقع زدن کد آپدیت احتمالا به وی وصل بودی برای همین هم احتیاج داشته که اول به اون کامپیوتر وصل بشه و از اون درخواست کنه که اطلاعات بیاد برای همین هم آی پی اون وی تو رو نوشته بود. چون روش کارکرد وی تا اونجایی که من هیچ ندان می دونم شما از طریق اینترنت به یک کامپیوتر وصل میشید و همه ی درخواست هاتون میره به اون کامپیوتر و همه ی جوابهاتون هم از همون جا میاد نه جاهای مختلف برای همین سرعت تغییر می کنه
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #2 : 15 دی 1390، 10:53 ق‌ظ »
خب به وی پی ان وصل بودی و اونم داره سعی می کنه از مسیر وی پی ان بره دیگه (: مشکل کجاست؟ اگر نمی خوای از توی وی پی ان آپدیت کنی وی پی ان رو قطع کن.

اوه به عنوان یک نکته ساده کننده کار هم دقت کن که در چنین مواردی لازم نیست اسکرین شات بذاری. می تونی متن رو کپی پیست کنی تو سوالت و دورش تگ کد بزنی. هم برای خودت راحت تر می شه هم برای خواننده هم قابلیت سرچ و اینها داره.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سروش طیبی

• Newbie
  • *
    • وبسایت شخصی سروش طیبی
« پاسخ #3 : 15 دی 1390، 12:36 ب‌ظ »
دقیقا مشکلم همینجاست!‌اصلا به وی پی ان وصل نیستم!‌وگرنه به خدا در این حد بلدم که داره سعی میکنه به اون سرور کانت بشه در حالی که نباید بشه ;D
« آخرین ویرایش: 15 دی 1390، 12:48 ب‌ظ توسط سروش طیبی »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #4 : 15 دی 1390، 02:19 ب‌ظ »
خب وقتی توی فروم سوال می کنی طبیعی است که آدم ها پیشنهادهای مختلف بدن. اصلا احساس نکن می گن بیسوادی یا بلد نیستی (:

خب باید شروع کنی به دیباگ کردن مشکل و ایزوله کردنش. مثلا من بودم اولین کارم این بود که سعی کنم توی کانفیگ های سیستم ببینم پروکسی تعریف شده یا نه. بعد deb.opera.com رو پینگ کنم . بعد بهش تل نت کنم یا اف تی پی و ببینم می رسم یا نه . بعدش  tracepath کنم ببینم از چه مسیری می ره یا netstat -nr‌ بزنم ببینم روتینگ تیبل چطوریه. اینها احتمالا می تونستن یک ایده بدن که چرا از این مسیر می رم.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سروش طیبی

• Newbie
  • *
    • وبسایت شخصی سروش طیبی
« پاسخ #5 : 15 دی 1390، 03:41 ب‌ظ »
خب وقتی توی فروم سوال می کنی طبیعی است که آدم ها پیشنهادهای مختلف بدن. اصلا احساس نکن می گن بیسوادی یا بلد نیستی (:

خب باید شروع کنی به دیباگ کردن مشکل و ایزوله کردنش. مثلا من بودم اولین کارم این بود که سعی کنم توی کانفیگ های سیستم ببینم پروکسی تعریف شده یا نه. بعد deb.opera.com رو پینگ کنم . بعد بهش تل نت کنم یا اف تی پی و ببینم می رسم یا نه . بعدش  tracepath کنم ببینم از چه مسیری می ره یا netstat -nr‌ بزنم ببینم روتینگ تیبل چطوریه. اینها احتمالا می تونستن یک ایده بدن که چرا از این مسیر می رم.
من کلا سیستمم جوریه که ناراحت نمیشم:دی اون چیزی هم که گفتم فقط برای فان بود ;)
من یستمم ۱-۲ روز دست دوستم بودش!احتمال میدم میخواسته با terminal تونل بزنه (با دستور ssh) حالا سوالی که پیش میاد اینه که چجوری درستش کنم ؟:دی

آفلاین سروش طیبی

• Newbie
  • *
    • وبسایت شخصی سروش طیبی
« پاسخ #6 : 15 دی 1390، 04:13 ب‌ظ »
اقا درست شد  \\:D/
یه فایل با پسوند .sh ساختم و این رو توش زدم :‌
#!/bin/sh
/usr/bin/ssh -p 80 -L 65530:127.0.0.1:65530 -R 65530:127.0.0.1:65531 -N -v -C -$
-L 5901/machine2/5900 -L 5900/machine1/5900 -L 5903/machine3/5900

اجراش که کردم درست شد :)
ممنون از ۲ تا دوستی که کمکم کردن تو این تاپیک   :)

آفلاین sharare

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #7 : 19 دی 1390، 03:11 ب‌ظ »
این کدهایی که نوشتی یعنی چی بگو تا ما هم بفهمیم