انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیستم عامل بومی Xamin نام گرفت  (دفعات بازدید: 8210 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
پاسخ به: سیستم عامل بومی Xamin نام گرفت
« پاسخ #1 : 16 دی 1390، 02:23 ب‌ظ »
نقل‌قول
...و موافقت اکثریت جامعه متن‌باز ایران نام برند سیستم عامل بومی Xamin انتخاب شد.
دم برادران گرم!
هر وقت این انجمن به smf 2 آپدیت شه سیستم عامل ملی هم منتشر میشه!!!
خجالت هم خوب چیزیه!
کل مطالب و عکس های سایتش یک صفحه آچار هم نمیشه!

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #2 : 16 دی 1390، 05:41 ب‌ظ »
نقل‌قول
موافقت اکثریت جامعه متن‌باز

موافقت اکثریت جامعه متن باز؟ این جامعه متن باز دقیقا شامل چه کسایی میشه و کی و کجا موافقتشون رو اعلام کردن؟!؟!؟!

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #3 : 16 دی 1390، 07:31 ب‌ظ »
این جامعه متن باز دقیقا شامل چه کسایی میشه و کی و کجا موافقتشون رو اعلام کردن؟
ولی اسمش باحاله!
xamin؛ طعنه به linux میزنه  :P

نقل‌قول از: opensourceiran.ir
طبق مصوبه کمیته راهبری سیستم عامل بومی و بر اساس نظرات و موافقت اکثریت جامعه متن‌باز ایران نام برند سیستم عامل بومی Xamin انتخاب شد. این برند در فارسی «زمین» و در عربی «ضمین» خوانده می شود.
توی لینکی که در پست اول هستش فقط همین توضیحات توی نقل قول اومده!
xamin یک ریمستره؟
اصلا با بیس لینوکس هست؟
« آخرین ویرایش: 17 دی 1390، 01:34 ق‌ظ توسط Dream »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #4 : 16 دی 1390، 08:53 ب‌ظ »
بخش مقالاتش رو نگاه کنید و با لینوکس ریویو مقایسه کنید ببینید کیا می‌خوان فرهنگ رو جا بندازن...  ;)
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین tuxo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
  • ubuntu
« پاسخ #5 : 17 دی 1390، 12:59 ق‌ظ »
احتمالا یکی یک دامنه ۱۰۰۰۰ تومانی خریده و یک سایت  ساده هم طراحی کرده و بعد خیال کرده ...............؟!

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 17 دی 1390، 01:36 ق‌ظ »
احتمالا یکی یک دامنه ۱۰۰۰۰ تومانی خریده و یک سایت  ساده هم طراحی کرده و بعد خیال کرده ...............؟!
:o

فقط یک مشکلی که هست اینه که یکی باید بره و براشون فرق اپن سورس و نرم افزار ازاد رو توضیح بده!
« آخرین ویرایش: 17 دی 1390، 01:41 ق‌ظ توسط Dream »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #7 : 19 دی 1390، 10:20 ق‌ظ »
فقط یک مشکلی که هست اینه که یکی باید بره و براشون فرق اپن سورس و نرم افزار ازاد رو توضیح بده!

با سلام.
دوست عزیز من گیج شدم.تا حالا به چند تا سایت سر زدم که تفاوت اوپن سورس رو با ازاد بدونم هرکدوم یه چیزی گفتن.
من تا اونجایی که متوجه شدم:اوپن سورس یعنی اینکه سورس های برنامه با خود نرم افزار منتشر میشه ولی کسی حق دستکاری سورس برنامه رو نداره مثل مرورگر اپرا.نرم افزار ازاد یعنی اینکه سورس برنامه به همراه نرم افزار منتشر میشه و شما طبق مجوزی که نرم افزار منتشر میشه میتونید اونو دست کاری ، ارتقا بدید و حتی بفروشید مثل استار کلندر.نرم افزار تجاری که نه سورس ها منتشر میشه و نه کسی حق دستکاری سورس برنامه هارو یه جز شرکت سارنده برنامه داره.

اگه جایی رو اشتباه کردم لطفا بگین ، و اگه توضیحات تکمیلی (مثل کامنت یا معرفی سایت معتبر) دارید ممنون میشم بگین.
باسپاس.

انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #8 : 19 دی 1390، 12:25 ب‌ظ »
این مقاله رو در سایت آزادراه بخونیید شاید بهتون کمک کنه که فرق نرم افزار آزاد و متن باز رو بهتر درک کنید.
http://azadrah.net/2011/12/stallman-interview-russia-today/
نقل‌قول
نرم‌افزار آزاد و اوپن سورس

در سال ۱۹۸۳ من جنیش نرم‌افزار آزاد را شروع کردم، به عنوان پویشی برای آزادی. در دهه نود، سیستم‌عامل گنو+لینوکس گسترش پیدا کرد و عده زیادی از مردم شروع به استفاده و تعریف و تمجید از گنولینوکس کردند، اما فقط به خاطر برتری‌های عملی و کاربردی آن. آنها به آزادی فکر نکردند. در نتیجه، در جامعه نرم‌افزار آزاد دو جهت‌گیری سیاسی شکل گرفت، یک طرف ما، یعنی جنبش نرم‌افزار آزاد که بر آزادی تاکید می‌کردیم و در سمت دیگر گروهی که می‌گفتند ما نرم‌افزار آزاد را دوست داریم، اما به اخلاقیات آن اهمیت نمی‌دهیم. پس بحثی بین این دو گروه درگرفت. در ۱۹۹۸، گروه مقابل اصطلاح «اوپن سورس» را خلق کرد، تا کاری کند که ما به فراموشی سپرده شویم. آنها دیدند که از ما بیشترند، می‌توانند این را بگویند و می‌توانند هیچ‌گاه هیچ مساله اخلاقی‌ای را مطرح نکنند و در نتیجه ما هرگز دیده نخواهیم شد. و این حربه آنها تقریبا موفق بود. دلیل اینکه کاملا موفق نشدند این بود که ما در جنبش نرم‌افزار آزاد به سختی تلاش کردیم تا دیدگاه‌هایمان را به گوش دنیا برسانیم. بنابراین، «اوپن سورس» مدافع آن ایده‌هاست، آنها کمابیش از همان نرم‌افزاری حرف می‌زنند که ما از آن سخن می‌گوییم، اما با یک فلسفه کاملا متفاوت. و در همین فلسفه است که من با آنها اختلاف دارم.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 19 دی 1390، 12:52 ب‌ظ »
نرم افزار تجاری که نه سورس ها منتشر میشه و نه کسی حق دستکاری سورس برنامه هارو یه جز شرکت سارنده برنامه داره.
بقیه درست بود فقط اینی که گفتی نرم افزار تجاری نیست اسمش نرم افزار انحصاریه!

سوال:‌ ایا روشی و نرم افزاری برای انمام عکس کامپایل وجود نداره! اگر نه، چرا؟ مثلا ویندوز رو بهش بدیم و سورسش رو بهمون بده :o
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:24 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #10 : 19 دی 1390، 02:16 ب‌ظ »
با سپاس از دوستان mehionline و dream ، واقعا عالی بود مرسی.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
« پاسخ #11 : 19 دی 1390، 02:19 ب‌ظ »

با سلام.
دوست عزیز من گیج شدم.تا حالا به چند تا سایت سر زدم که تفاوت اوپن سورس رو با ازاد بدونم هرکدوم یه چیزی گفتن.
من تا اونجایی که متوجه شدم:اوپن سورس یعنی اینکه سورس های برنامه با خود نرم افزار منتشر میشه ولی کسی حق دستکاری سورس برنامه رو نداره مثل مرورگر اپرا.نرم افزار ازاد یعنی اینکه سورس برنامه به همراه نرم افزار منتشر میشه و شما طبق مجوزی که نرم افزار منتشر میشه میتونید اونو دست کاری ، ارتقا بدید و حتی بفروشید مثل استار کلندر.نرم افزار تجاری که نه سورس ها منتشر میشه و نه کسی حق دستکاری سورس برنامه هارو یه جز شرکت سارنده برنامه داره.

اگه جایی رو اشتباه کردم لطفا بگین ، و اگه توضیحات تکمیلی (مثل کامنت یا معرفی سایت معتبر) دارید ممنون میشم بگین.
باسپاس.

سلام،
بهتره این جور پرسش‌ها که بحث رو از موضوع اصلی دور می‌کنه، توی یک تاپیک جدا مطرح کنیم،
در مورد تصویری که از نرم‌افزار متن‌باز دارین بر خلاف جناب Dream باید بگم کاملا اشتباهه،
شاید این نوشته بتونه کمک کنه: http://dalba.wordpress.com/2012/01/09/open-source-vs-free-software/
خلاصه‌اش اینه که نرم‌افزار متن‌باز هم اجازه‌ی دستکاری در نرم‌افزار را به شما می‌دهد و هم اجازه‌ی توزیع دوباره‌ی نرم‌افزار را (دقیقا مثل نرم‌افزار آزاد)، و اصولا از نظر اجازه‌هایی که به کاربران داده می‌شود ایندو تقریبا یکی هستند، و تفاوتشان بیشتر به فلسفه‌ی وجودیشان برمی‌گردد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 21 دی 1390، 03:04 ق‌ظ »
معنی اکثریت جامعه‌ی متن‌باز ایران رو هم فهمیدیم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #13 : 21 دی 1390، 01:00 ب‌ظ »
معنی اکثریت جامعه‌ی متن‌باز ایران رو هم فهمیدیم

ما که نفهمیدیم، شما که فهمیدی بگو ما هم بفهمیم :d

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491