انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: design web site  (دفعات بازدید: 3999 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
design web site
« : 28 دی 1390، 05:06 ب‌ظ »
با سلام .... توی ویندوز برنامه هایی برای طراحی سایت وجود داره که بهشون سیستم  ایجاد و مدیریت محتوا میگن از جمله e107 و وب آذران وغیره... خواستم بدونم تو اوبونتو ۱۱.۱۰ برنامه ای با این قابلیت وجود داره .........

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ به: design web site
« پاسخ #1 : 28 دی 1390، 05:46 ب‌ظ »
اون برنامه‌ها ویندوزی نیستن، برنامه‌های php هستن که روی یه وب‌سرور لینوکسی یا یه شبیه‌ساز وب‌سرور لینوکسی (مثل زمپ) نصب می‌شن. راحت‌ترین راه برای تبدیل سیستم لینوکستون به وب سرور اینه که بسته‌ی tasksel رو نصب کنید و از داخل اون گزینه‌ی وب‌سرور رو تیک بزنید
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #2 : 28 دی 1390، 06:01 ب‌ظ »
همونطور که جناب بهزادی گفت این برنامه ها که به CMS مشهور هستن (مخفف شده Content Management System) در صورتی که از تکنولوژی php استفاده کنن (مواردی هم هستن که asp رو به خدمت گرفتن و چون روی هاست های ویندوزی اجرا میشن به بحث ما مربوط نیستن) برای اجر نیازمند:
1- وب سرور آپاچی (این وب سرور شالوده اجرای مستندات وب هست و علاوه بر اون به عنوال لیدر برای ارتباط سایر برنامه ها مثل php, mysql با مستندات وب استفاده میشه).
2- مفسر php (به عنوان سکو برای اجرای کدهای php در سایت های داینامیکی که از تکنولوژی php استفاده می کنن)- این که مفسر و زبان های مفسری چی هستن خارج از حوصله بحث ماست واسه همین بهش نمی پردازم.
3- mysql و یا سایر پایگاه داده ها (متناسب با نوع سایت ساز استفاده شده).
4- سایر نیازمندی ها متناسب با تکنولوژی های بکار رفته در سایت ساز.

در ساده ترین حالت شما می تونید (بخصوص اگر تازه کار هستید) از برنامه های شبیه ساز استفاده کنید. چنین برنامه هایی، موارد گفته شده در فوق رو براتون با هم نصب و لینک میکنن به همین دلیل افراد برای راه اندازی وب سرور نیاز به دانش خاصی ندارن.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
پاسخ به: پاسخ به: design web site
« پاسخ #3 : 28 دی 1390، 07:02 ب‌ظ »
با تشکر از شما دوستان عزیز...... همونطور که حدس زدید من یه تازه کارم و نمیدونم از کجا و با چه برنامه ای شروع کنم ..... اگر امکان داره میشه بفرمایید که این برنامه tasksel رو چطور نصب کنم و همینطور php , mysql رو ......

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 28 دی 1390، 08:32 ب‌ظ »
دو راه دارید:

1- سخت اما گرافیکی:
پکیج منیجر رو باز و اسم برنامه رو سرچ کرده سپس اون رو تیک زده و apply کنید

2- ساده اما غیر گرافیکی:
ترمینال رو باز کرده و دستور زیر رو در اون وارد کنید
sudo apt-get install pakagename
با طی کردن این مسیر ها در صورتی که بسته نصب نباشه میتونید اون رو نصب کنید

با نصب tasksel و اجرای اون از طریق خط فرمان و تیک زدن امکاناتی که برای سرور لازم دارید (مثل DNS server، OpenSSH server، LAMP server و ...) میتونید به راحتی سیستم مورد نیازتون رو راه اندازی کنید.
« آخرین ویرایش: 28 دی 1390، 08:36 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 28 دی 1390، 08:54 ب‌ظ »
با سلام ..من tasksel  رو از طریق کنسول نصب کردم ولی وقتی سرچش میکنم چیزی مشاهده نمیکنم

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #6 : 28 دی 1390، 10:19 ب‌ظ »
بهترین راه اینه که CMS که در مخازن اوبونتو موجوده نصب کنین و همه نیاز مندیهاش هم نصب میشه مثلا من owncloud  رو نصب کردم و نیاز مندی‌هاش مثل apache httpd و php و mysql نصب کرد (برای کاربر ریشه mysql هنگام نصب پسورد باید انتخاب کرد.)
از این برای نصب استفاده کردم:
sudo apt-get install owncloud

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 28 دی 1390، 10:24 ب‌ظ »
با سلام ..من tasksel  رو از طریق کنسول نصب کردم ولی وقتی سرچش میکنم چیزی مشاهده نمیکنم

در خط فرمان با دسترسی کاربر ریشه دستور tasksel رو وارد کنید، یعنی:
sudo tasksel

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 02 بهمن 1390، 04:54 ب‌ظ »
با سلام ...من از کجا میتونم برنامه woedpress  مخصوص اوبونتو ۱۱.۱۰ رو دانلود و نصب کنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 02 بهمن 1390، 07:47 ب‌ظ »
دوست عزیز در بالا هم اشاره کردم که این برنامه‌ها در اصل برای لینوکس هستن و شما اون‌ها رو در ویندوز به کمک شبیه‌سازی که محیط لینوکس رو براتون شبیه‌سازی می‌کرده اجرا می‌کردین.
وردپرس یه نسخه بیش‌تر نداره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 03 بهمن 1390، 03:52 ب‌ظ »
با سلام ////// من اون برنامه ها رو از طریق tasksel نصب کردم ولی اونا رو چطور باید اجرا کرد..... در ضمن من برای دانلود از یوتیوب نیاز به افزونه دارم ...آیا تو اوبونتو وجود داره ...با تشکر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 03 بهمن 1390، 04:58 ب‌ظ »
اجرا نمی‌خواد که! اول تو مسیر /var/www/ کپی می‌کنی، بعد فایرفاکس رو باز می‌کنی و به آدرس http://localhost می‌ری ;)
چرا نداره؟ مثل این که فایرفاکس اول برای گنو/لینوکس به وجود اومد و بعد از چند مدت روی ویندوز پورت شد ها!

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 06 بهمن 1390، 06:30 ب‌ظ »
با سلام ....من از کجا میتونم  برای اوبونتو فونت فارسی نصب کنم چون تو  اوپن آفیس به ندرت میتونم که فارسی تایپ کنم ....با تشکر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 06 بهمن 1390، 10:52 ب‌ظ »
با سلام ....من از کجا میتونم  برای اوبونتو فونت فارسی نصب کنم چون تو  اوپن آفیس به ندرت میتونم که فارسی تایپ کنم ....با تشکر
http://cyberrabbits.net/344/farsifonts-installer-linux/

آفلاین sajadi

• Newbie
  • *
پاسخ : design web site
« پاسخ #14 : 04 فروردین 1392، 09:24 ق‌ظ »
با سلام .... توی ویندوز برنامه هایی برای طراحی سایت وجود داره که بهشون سیستم  ایجاد و مدیریت محتوا میگن از جمله e107 و وب آذران وغیره... خواستم بدونم تو اوبونتو ۱۱.۱۰ برنامه ای با این قابلیت وجود داره .........

با سلام .. من میخوام از e107  توی اوبومتو استفاده کنم ... از دوستان کسی میتونه بگه که من چه برنامه هایی رو ابتدا نصب کنم ... و کد نصب شون چیه.... اگه میشه قدم به قدم بفرمایید . با تشکر