انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: دانلود اوبونتو (آیا گنوم را هم باید دانلود کنم؟)  (دفعات بازدید: 1094 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsanizadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام ،
من می خوام اوبونتو رو PC خودم نصب کنم (برای اولین بار!) راستش من زیاد در موردش اطلاعات ندارم و فقط از رو کنجکاوی می خوام امتحانش کنم.
در مورد رابط های گرافیکی هم یه سرچ  کوچیکی زدم، از Gnome  ورژن 3 خوشم اومد. می خوام این رابط گرافیکی رو داشته باشم.
من هم تو سایت اوبونتو رفتم ، هم تو سایت گنوم، تو سایت اوبونتو ، یک فایل 695 مگابایتی رو گذاشته واسه دانلود، و تو سایت گنوم، یک فایل 907 مگابایتی رو گذاشته واسه دانلود.
چندی پیش از کسی شنیدم که اوبونتو به طور پیش فرض از رابط گرافیکی گنوم استفاده  می کنه. اگر اینطور باشه:
آیا با دانلود کردن اوبوتنو، رابط گرافیکی گنوم هم نصب می شه؟ یا باید گنوم رو جدا نصب کرد؟ آیا باید هر دو فایل رو دانلود کنم؟ اگر باید هر دو فایل رو دانلود کنم، چه طوری نصبشون کنم؟ اول کدوم  ، و بعدش کدوم؟
و یا اینکه فقط فایل 907 مگابایتی گنوم رو دانلود کنم؟

پیشاپیش ممنون از کمک شما.
احسان ایزدی

آفلاین esfahan2000

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
  • VA)(ID
سلام ،
من می خوام اوبونتو رو PC خودم نصب کنم (برای اولین بار!) راستش من زیاد در موردش اطلاعات ندارم و فقط از رو کنجکاوی می خوام امتحانش کنم.
در مورد رابط های گرافیکی هم یه سرچ  کوچیکی زدم، از Gnome  ورژن 3 خوشم اومد. می خوام این رابط گرافیکی رو داشته باشم.
من هم تو سایت اوبونتو رفتم ، هم تو سایت گنوم، تو سایت اوبونتو ، یک فایل 695 مگابایتی رو گذاشته واسه دانلود، و تو سایت گنوم، یک فایل 907 مگابایتی رو گذاشته واسه دانلود.
چندی پیش از کسی شنیدم که اوبونتو به طور پیش فرض از رابط گرافیکی گنوم استفاده  می کنه. اگر اینطور باشه:
آیا با دانلود کردن اوبوتنو، رابط گرافیکی گنوم هم نصب می شه؟ یا باید گنوم رو جدا نصب کرد؟ آیا باید هر دو فایل رو دانلود کنم؟ اگر باید هر دو فایل رو دانلود کنم، چه طوری نصبشون کنم؟ اول کدوم  ، و بعدش کدوم؟
و یا اینکه فقط فایل 907 مگابایتی گنوم رو دانلود کنم؟

پیشاپیش ممنون از کمک شما.
احسان ایزدی

با نصب ابونتو گنوم هم خودش نصب میشه البته اگه گنوم ۳ را میخای بعد از نصب میتونی نصبش کنی و اینکه مواظب باش که ابونتو را اشتباه نصب نکنی که کل هاردت پاک بشه و خاطره بدی از لینوکس پیدا کنی.
طریقه نصبش راحته توی همین انجمن هم میتونی پیدا کنی.
موفق باشی.
چترها را باید بست/زیر بارن باید رفت/فکر را خاطره را زیر باران باید برد/با همه مردم شهر زیر باران باید رفت/دوست را زیر باران باید دید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام. به دنیای آزاد خوش اومدی. اوبونتو ۱۱.۱۰ به صورت پیش‌فرض از میزکار گنوم ۳.۲ استفاده می‌کنه. البته خود این میزکار دارای پوسته‌های گرافیکی متعددی از جمله گنوم‌شل، یونیتی، سینامون و… هست که اوبونتو از پوسته‌ی یونیتی استفاده می‌کنه، ولی شما می‌تونین با دانلود چند بسته‌ی کم‌حجم هر کدوم از پوسته‌های دیگه رو هم روش نصب کنین
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
کلی بگیم و ساده. نه.
اوبونتو دانلود بشه خودش شامل گنوم هم میشه. (جدیدترین ورژن اوبونتو (ورژن ۱۱٫۱۰) شامل گنوم ۳ میشه)
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین ehsanizadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام و ممنونم از همه، واقعا ممنوم
چند تا سوال دیگه:
1- اگر با نصب اوبونتو 11.10، گنوم 3.2 هم نصب می شه، پس چرا این دو تا فایل و که قبلا گفتم، حدود 200 مگ اختلاف حجم دارن؟ آیا فرقی در بین نصب این دو وجود داره؟
2- یکی از عزیزان گفت که برای تغییر پوسته، می شه بسته های کم حجمی رو دانلود کرد ، این بسته ها رو از کجا پیدا کنم؟ میشه لینک بدید؟
3- آیا زوبونتو، ادوبونتو، KDE، xfce ، فدورا و ... هم مثل یونیتی و سینامون و ... رابط گرافیکی (پوسته) هستن؟ یا فرق دارن؟

بازم ممنون.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. بعید می‌دونم اونی که تو سایت گنوم هست اوبونتو باشه. به احتمال زیاد فدورا هست
۲. شما در اوبونتو و سایر توزیع‌های لینوکس نباید هیچ چیزی رو دستی دانلود و نصب کنید. هرچیزی که بخواین در مرکز نرم‌افزاری اوبونتو موجوده که می‌تونین از اون‌جا نصب کنین
۳. زوبونتو همون اوبونتو هست که به جای گنوم از میزکار XFCE استفاده می‌کنه
ادوبونتو، اوبونتویی هست که برای مصارف آموزشی و استفاده در مدارس بهینه شده
XFCE و KDE دو تا میزکار دیگه هستند که می‌تونید به جای گنوم اون‌ها رو نصب کنین
فدورا هم یه توزیع دیگه از گنو/لینوکس هست که به کلی با اوبونتو متفاوته و برای مثال از مدیر بسته‌های RPM استفاده می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن