انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سي دي هما به دستم رسيد ! ولي كار نمي كنه !  (دفعات بازدید: 5025 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farshad4017

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
سي دي هما به دستم رسيد ، و طبق برنامش آموزشش نصب شد و اون كليدش هم نصب شد !
ولي وقتي اجرا شد ، هر گزينه اي رو انتخاب مي كردم ، بعد زدن دكمه instal يا upgade هيچ اتفاقي نمي افتاد !
گفتيم ما از اول شانس نداريم ! رفتم بسته هارو همينجحوري دونه دونه دستي نصب كنم ! چند تا نصب نكرده بوديم كه براي هر چيزي اين پيغام رو داد !

يا اين سي يد هما مفت ، گرون نمي ارزه ! كه احتمالش ضعيفه ، چون الان يه سرچي يم كنم مي بينم كه همه به به چه چه دارن از اون استفاده مي كنند !
ديگه نمي دونم چه بكنم !  ???
كمك  ::)

آفلاین arash

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
من وقتی از همای قدیمی (7.04) رو گاستی استفاده میکنم این مشکل بدون دلیل پیش میاد. که چارش اینه که همای 7.10 رو بگیرین.

در عین حال برای درست کردن brocken dependencies باید از منوی edit سیناپتیک روی Fix Brocken Packages کلیک کنید و بعد هم Apply رو از نوار بالا انتخاب کنین. (اینطوری پکیج های خراب رو از اینترنت دانلود میکنه و درستشون میکنه)

من همین قد بلدم!

آفلاین farshad4017

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
قابل ذكره كه هماي من 7.10 كه براي اوبنتو 7.10 !
اگر به اينترنت وصل مي شدم كه ديگه غمم نبود   :( 
هر كاري كرديم مودممون به اينترنت وصل نشد كه نشد ! گفتن برو هما بگير كه از همه چي بينياز ميشي ! اونم گرفتيم كه زد همه چي رو ناكار كرد !

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
تو این اخطار گفته چیکار کنی برای درست شدنش که!  ::)

تو ترمینال بزن:

sudo apt-get install -f
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
راستش در این مورد چندین بار تو انجمن سوال کرده بودند که منم جواب دادم. تنها کاری که باید انجام میدادید این بوده که تو فایل etc/apt/sources.list/ یکی از خطها (غیر از سی‌دی) از حالت comment در بیارید، یعنی علامت # رو از اولش بردارید... به همین سادگی مشکلتون حل میشد. این مسئله تو نسخه جدید هما حل شده و همین روزها در دسترس کاربران خواهد بود.

نکته دوم اینکه روش نصب بسته‌هایی که شما انجام دادید درست نبوده! این ایراد دیگه از هما نیست و از شماست که بسته‌ها رو بدون رعایت dependency و دستی نصب کردید...

نکته بعدی هم اینکه راه حل درست شدنش تو همین عکسی که گرفتید و گذاشتید اینجا وجود داره :) استفاده از دستور
sudo apt-get install -fدیگه از این گویا تر ;)

نکته بعدی هم اینکه هما هم مثل همه نرم‌افزارهای دیگه «ایرادات یا Bug» هایی داره که با گزارش این ایرادات به مرور حل میشن و نرم‌افزار مرتب کاملتر میشه... شاید بهترین کاری که شما میتونستید انجام بدید این بود که این ایراد رو گزارش کنید و راه حل بخواهید ;) به هرحال ممنون برای گزارش ایرادات.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
نکته بعدی هم اینکه هما هم مثل همه نرم‌افزارهای دیگه «ایرادات یا Bug» هایی داره که با گزارش این ایرادات به مرور حل میشن و نرم‌افزار مرتب کاملتر میشه... شاید بهترین کاری که شما میتونستید انجام بدید این بود که این ایراد رو گزارش کنید و راه حل بخواهید ;) به هرحال ممنون برای گزارش ایرادات.

راستی چرا برنامه های متن باز زیاد Bug دارن؟؟؟

آفلاین Taher

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
نقل‌قول
راستش در این مورد چندین بار تو انجمن سوال کرده بودند که منم جواب دادم. تنها کاری که باید انجام میدادید این بوده که تو فایل etc/apt/sources.list/ یکی از خطها (غیر از سی‌دی) از حالت comment در بیارید، یعنی علامت # رو از اولش بردارید... به همین سادگی مشکلتون حل میشد.

مهدی جان.
من هم این مشکل رو دارم.به توضیحات شما عمل کردم اما کارم راه نیافتاد.راه حل دیگه ای نیست ؟؟

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
خروجی اینها رو میگذارید؟ تو ترمینال اجرا کنید...
dpkg -l homahoma

آفلاین Taher

• Jr. Member
  • *
dpkg -l homa

No packages found matching homa.

homa
bash: homa: command not found
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1386، 08:25 ب‌ظ توسط Taher »

آفلاین Taher

• Jr. Member
  • *
 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

کسی نیست ؟
بچه های این انجمن کجا هستند ؟

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
شما هما رو نصب کردید؟ این دستورات نشون میدن که اصلا هما رو سیستم شما نصب نیست... لطفا یه بار راهنمای نصب هما رو مطالعه کنید و باز اگر مشکلی بود سوال کنید.

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
آقاي NarbeH عزيز.به نظر من به دليل اينكه بسياري از برنامه هاي اپن سورس توسط تيمي كوچك ساخته و توسعه داده مي شوند اين قدر باگ دارند.اما وقتي يك نيم نگاهي به اوبونتو يا زوزه بكنيد در مقابل ويندوز اصلا باگ ندارند و دليلش هم اينه كه افراد بسياري(كه بيشتر آن ها هم متخصص هستند)در اين پروژه ها سهيم هستند. 8) ;)

آفلاین Taher

• Jr. Member
  • *
مهدی جان
فکر می کنم که تمامی مراحل را انجام داده ام.حتی آیکون برنامه می آید و  برنامه اجرا می شود.اما وقتی تیک برنامه ای را برای نصب می زنم و آن را اجرا می کنم اتفاقی نمی افتند !  ???

حلش کردم.
 ;)
« آخرین ویرایش: 08 بهمن 1386، 01:33 ب‌ظ توسط Taher »