انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل حاد با موزیلا  (دفعات بازدید: 6149 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
مشکل حاد با موزیلا
« : 04 دی 1386، 08:15 ب‌ظ »
با سلام
من از طریق وین با اینترنت در ارتباط هستم و پس از استفاده از چند تا مرورگر معروف ، موزیلا را انتخاب کردم.
مرورگر خوبی بود خصوصا با افزونه هایش ، اما این اواخر خیلی حال گیری می کنه کار رو به جایی رسونده که گاهی می رم از همون ie استفاده می کنم
اصلی ترین مشکل من اینه که چون من از طریق لن به اینترنت متصل هستم باید قسمت شبکه رو تنظیم کنم در این قسمت آی پی و پورت رو تنظیم می کنم حال هر بار که خارج می شوم دوباره باید این تنظیم رو انجام بدم جالبه که شماره پورت حفظ میشه اما آی پی می ره و دوباره باید نوشته بشه! بعدم اگه بخوام آدرس یه سایت رو بزنم تا کامل باز بشه جونم بالا می آد از بس که هی پیغام میده و یوزر و پسورد رو می خواد با اینکه گزینه ذخیره برای همیشه هم زدم اما باز دوباره گیر می ده اونم چه گیری!
از دیگه این مشکلات اینه که سایت یوتیوب باز نمیشه یعنی باز می شه اما فیلمی اجرا نمی شه جالبه چندبار فلش پلیر هم نصب شده اما باز گیر داره.
دیگه انکه هروقت کنترل با تی رو می زنم تو آدرس بار نوشته"about:newtab" و یه صفحه شبیه یاهو باز میشه
البته چندبار تا حالا موزیلا رو حذف کرده ام اما مشکل همچنان باقی است
قبلا این گیرها رو نداشت اما چند وقتی سر ناسازگاری گذاشته فکر کنم یه بار که تولبار مگاآپلود رو نصب کردم این مشکل ایجاد شد می خواستم بدونم از کجا می تونم افزونه ها رو پاک کنم
ممنون

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
پاسخ به: مشکل حاد با موزیلا
« پاسخ #1 : 04 دی 1386، 08:24 ب‌ظ »
سلام

از اینجا: Tools > Add-ons

ولی دوست عزیز این انجمن گفتگو مربوط میشه به اوبونتو و نرم‌افزارهای آن،‌ فکر می‌کنم شما اشتباه گرفتین  ;) چون فرمودین:
... من از طریق وین با اینترنت در ارتباط هست ...
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 04 دی 1386، 09:05 ب‌ظ »
سلام

از اینجا: Tools > Add-ons

ولی دوست عزیز این انجمن گفتگو مربوط میشه به اوبونتو و نرم‌افزارهای آن،‌ فکر می‌کنم شما اشتباه گرفتین  ;) چون فرمودین:
... من از طریق وین با اینترنت در ارتباط هست ...
با سلام
می خواستن اول بگن " ورد وین دار ممنوع"!!
بعدشم
آدرس رو بارها رفته ام اما هنوز گیرا باقی. گفتم شاید راهی برای سرکشیدن به جاهای خفن تو موزیلا برای حل مشکل ورود به اینترنت داشته باشین

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #3 : 04 دی 1386، 09:59 ب‌ظ »
ورود وین دار ممنوع
حتما باید گفته بشه؟ برای حل مشکل خود در سایتی مانند گوگل سرچ کرده و انجمنی مربوط پیدا کنید و سوالتان را مطرح نمایید. شک نکنید که اینجا فقط وقت خود را هدر خواهید داد...
NO MICRO$OFT
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 04 دی 1386، 10:32 ب‌ظ »
ورود وین دار ممنوع
حتما باید گفته بشه؟ برای حل مشکل خود در سایتی مانند گوگل سرچ کرده و انجمنی مربوط پیدا کنید و سوالتان را مطرح نمایید. شک نکنید که اینجا فقط وقت خود را هدر خواهید داد...
NO MICRO$OFT
با سلام
شرمنده پس زیرش بزنید :" این سایت متعلق به داداش مایکروسافت است "!! نه نرم افزار آزاد
خوب اگه اینجوره چرا موزیلا برای وین هم ارائه شده بذارین وین ها با درد خودش (ie) بمیره !!!!!

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
« پاسخ #5 : 04 دی 1386، 10:58 ب‌ظ »
با سلام
شرمنده پس زیرش بزنید :" این سایت متعلق به داداش مایکروسافت است "!! نه نرم افزار آزاد
خوب اگه اینجوره چرا موزیلا برای وین هم ارائه شده بذارین وین ها با درد خودش (ie) بمیره !!!!!

مرد مومن مگه آدرس این سایت رو نمیبینی ؟ ubuntu.ir این آدرس داره داد میزنه آقا من واسه توضیع Ubuntu GNU/Linux هستم، و البته هیچ ربطی به مایکروسافت و ویندوز نداره فقط اوبونتو گنو/لینوکس ، در مورد فایرفاکس هم عرض شود که این یک نرم‌افزار کراس‌پلتفرم هست و برای اکثر سیستم عامل ها کامپایل شده. (و این باز هم هیچ ربطی به این انجمن نداره) اگه تو اوبونتو این مشکل به وجود آمده بود می‌شد یه کاریش کرد ولی ....
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #6 : 04 دی 1386، 11:01 ب‌ظ »
ورود وین دار ممنوع
NO MICRO$OFT
با سلام
البته دوستمون جناب LinuxRevo ارادت خاصی به اوبونتو دارن و همچین با ویندوز میونه خوبی نداره (ظاهراً  ;) ) ولی خب من فعلاً هنوز می تونم ویندوز رو تحمل کنم  :D پس با اجازه جناب LinuxRevo تا جایی که بلد باشم جواب سوالهاتون رو می دم  ;)

در مورد مشکل ست کردن IP باید بگم که مگه شما از پروکسی استفاده می کنید که نیاز به ست کردن IP دارین ؟
۲- دقیقاً کدوم پنجره و کجا از شما می خواد که username و password وارد کنید ؟
۳- برای پاک کردن افزونه ها می تونید یک پنجره موزیلا باز کنید و به همون مسیری که جناب محمد خان بوذری گفتند برید، یعنی به tools > add-ons و از اونجا هرچی خواستید پاک کنید.
۴- فقط با سایت یوتیوب مشکل دارین یا هر جای دیگه که فلش هست ؟
۵- فکر کنم باید شما از Edit > Preferences به سربرگ Main برید و از قسمت startup گزینه Show a blank page رو انتخاب کنید. ولی به احتمال زیاد مشکل از اینجا نیست و از رجیستری شما هست. یک سری برنامه ها هستند که می تونن رجیستری رو تغییر بدن و هر وقت شما پنجره مرورگر رو باز کنید، یک صفحه مشخص رو براتون بیارن. کاری که می تویند انجام بدین تا از شر این جور برنامه ها خلاص بشید اینه که از منوی استارت به قسمت run بیایید و توی اونجا بنویسید regedit و از داخل پنجره باز شده، بزنید که عبارت about:newtab رو جستجو کنه و هر کلید و یا string و یا value آورد که این عبارت توش بود، اون قسمت رو به کل پاک کنید. بعد سیستم رو یکبار ری‌استارت کنید.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین arashOio

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 551
« پاسخ #7 : 05 دی 1386، 01:39 ب‌ظ »
نقل‌قول
قبلا این گیرها رو نداشت اما چند وقتی سر ناسازگاری گذاشته فکر کنم یه بار که تولبار مگاآپلود رو نصب کردم این مشکل ایجاد شد می خواستم بدونم از کجا می تونم افزونه ها رو پاک کنم
یک پروفایل جدید بساز( احتمالا توی run باس بنویسی firefox -P یا firefox --profilemanager)
یا اینکه کلا تمام فایلهایی که توی این آدرس هست رو پاک کن:
 c:\Documents and Settings\<YOUR USER>\Application Data\Mozilla\Firefox
Humanity to others...

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 05 دی 1386، 03:31 ب‌ظ »
نقل‌قول
البته دوستمون جناب LinuxRevo ارادت خاصی به اوبونتو دارن و همچین با ویندوز میونه خوبی نداره (ظاهراً  ;) ) ولی خب من فعلاً هنوز می تونم ویندوز رو تحمل کنم  :D پس با اجازه جناب LinuxRevo تا جایی که بلد باشم جواب سوالهاتون رو می دم  ;)

در مورد مشکل ست کردن IP باید بگم که مگه شما از پروکسی استفاده می کنید که نیاز به ست کردن IP دارین ؟
۲- دقیقاً کدوم پنجره و کجا از شما می خواد که username و password وارد کنید ؟
۳- برای پاک کردن افزونه ها می تونید یک پنجره موزیلا باز کنید و به همون مسیری که جناب محمد خان بوذری گفتند برید، یعنی به tools > add-ons و از اونجا هرچی خواستید پاک کنید.
۴- فقط با سایت یوتیوب مشکل دارین یا هر جای دیگه که فلش هست ؟
۵- فکر کنم باید شما از Edit > Preferences به سربرگ Main برید و از قسمت startup گزینه Show a blank page رو انتخاب کنید. ولی به احتمال زیاد مشکل از اینجا نیست و از رجیستری شما هست. یک سری برنامه ها هستند که می تونن رجیستری رو تغییر بدن و هر وقت شما پنجره مرورگر رو باز کنید، یک صفحه مشخص رو براتون بیارن. کاری که می تویند انجام بدین تا از شر این جور برنامه ها خلاص بشید اینه که از منوی استارت به قسمت run بیایید و توی اونجا بنویسید regedit و از داخل پنجره باز شده، بزنید که عبارت about:newtab رو جستجو کنه و هر کلید و یا string و یا value آورد که این عبارت توش بود، اون قسمت رو به کل پاک کنید. بعد سیستم رو یکبار ری‌استارت کنید.

با سلام
1- آرا از پروکسی ایتفاده می کنم.
2-
3-با این حالت حذف تعدا کمی از مشکلات برطرف میشه مثل نیو تب
4- نه منظورم همه سای تهای فلش بود.
5- راهنمایی خوبی بود بعدا انجام می دم.
با تشکر

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #9 : 07 دی 1386، 12:28 ق‌ظ »
من با پروکسی هنوز کار نکردم و حقیقت نمی دونم که چرا به این ارور بر می خورین. کاری که چناب آرش خان فرمودند رو امتحان کنید، شاید مشکلتون حل بشه.
اگر شما با کل سایت های فلش مشکل دارین، به احتمال زیاد اشکال از موزیلا نیست و مشکل از اینجاست که لازم هست شما پلاگین پخش فلش رو دانلود و نصب کنیدش.
فکر کنم خود سایت www.sun.com جایی برای دانلود و نصب این پلاگین وجود داشته باشه.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !