انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کم حجم ترین توزیع لینوکس با قابلیت تایپ فارسی کدام است ؟  (دفعات بازدید: 10851 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19710
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
و من هم‌چنان لوبونتو رو بهترین گزینه می‌دونم. هم زیباست، هم ساپورت فارسی خوبی داره، هم منابع سیستمی خیلی کمی می‌خواد و از همه مهم‌تر آوت‌آوده‌باکس کار می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
این سلیقه ایه ولی پاپی وجدانا ناجور زشته!! slax رو پیشنهاد میکنم.
نظرم امشب عوض شد.
آرچ بنگarchbag بهترین گزینه اس بنظرم. ببینین برا من ۵۰-۶۰ مگ رم استفاده میکنه وقتی بالا میاد.کدکها رو داره وایرلسم رو شناخت و ۱.۶ گیگ حجم گرفت.فرق این توزیع با پاپی و اسلکس تو مخازن غنیشه که هیچی کم نداره جون مخازنه آرچه.
از لوبونتو هم سبکتره چون شما openbox داری نه lxde و بنظرم عالیه.خوب هم کار میکنه.به امتحانش میارزه.
برا کیبردش اما بنظرم باید ایکس رو لز اوت کیبردش رو عوض کنین که مهدی معراجی عزیز تو وبلاگش یه زمانی نوشته بود اگه نیافتی بگو تا بگم.
همین دیگه.
حجم خودشم برا دانلود کمتر از ۵۰۰ مگه.

این ازون آرچ +xfce هم کم حمتر درمیاد و اون به قول دوستمون حال میخواد و تجربه البته.

سایت رسمیش چیه؟
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
نظرم امشب عوض شد.
آرچ بنگarchbag بهترین گزینه اس بنظرم. ببینین برا من ۵۰-۶۰ مگ رم استفاده میکنه وقتی بالا میاد.کدکها رو داره وایرلسم رو شناخت و ۱.۶ گیگ حجم گرفت.فرق این توزیع با پاپی و اسلکس تو مخازن غنیشه که هیچی کم نداره جون مخازنه آرچه.
از لوبونتو هم سبکتره چون شما openbox داری نه lxde و بنظرم عالیه.خوب هم کار میکنه.به امتحانش میارزه.
برا کیبردش اما بنظرم باید ایکس رو لز اوت کیبردش رو عوض کنین که مهدی معراجی عزیز تو وبلاگش یه زمانی نوشته بود اگه نیافتی بگو تا بگم.
همین دیگه.

این ازون آرچ +xfce هم کم حمتر درمیاد و اون به قول دوستمون حال میخواد و تجربه البته.

سایت رسمیش چیه؟
خداییش این سوالت رو نباید جواب داد.اسمش چی بود؟ archbang
خب همینو گوگل کن دیکه از اینهمه نقل قول کردن و پست اضافه دادن راحت تره.نیست؟
من اینکارو بجات کردم
 http://www.google.com.cy/search?q=archbang&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
نظرم امشب عوض شد.
همین دیگه.

سایت رسمیش چیه؟
خداییش این سوالت رو نباید جواب داد.اسمش چی بود؟ archbang
خب همینو گوگل کن دیکه از اینهمه نقل قول کردن و پست اضافه دادن راحت تره.نیست؟
من اینکارو بجات کردم
 http://www.google.com.cy/search?q=archbang&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

خدایش من گشتم نبود
من اولین بار بود که این اسم رو شنیدم پس طبیعیه که املای صحیحش رو ندونم
شما هم اولش اشتباه نوشته بودی منم نتونستم سایتش رو پیدا کنم
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
حق باشماست دوست من.
من اشتباه نوشتم اسمشو ولی همون اشتباه رو با کلیدواژه لینوکس سرچ کردم به این رسیدم:
https://www.google.com/search?q=archbag+linux
اینم فارسیش
https://www.google.com/search?q=archbag+linux#hl=en&safe=off&sclient=psy-ab&q=%D8%A2%D8%B1%DA%86+%D8%A8%D9%86%DA%AF&oq=%D8%A2%D8%B1%DA%86+%D8%A8%D9%86%DA%AF&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=50480l58387l0l58800l20l14l6l0l0l1l944l7634l3-4.6.0.4l18l0&gs_l=serp.3...50480l58387l0l58801l20l14l6l0l0l1l944l7634l3-4j6j0j4l18l0&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=accae0551d0d718b&biw=1024&bih=637
که بنظرم این لینکم نگاه بندازی خوبه.
linuxreview.ir/1390/07/archbang-quick-overview
در کل شرمنده.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
دوست خوبم بهت سه تا چیز رو پیشنهاد می کنم که خودمم دارم ازشون استفاده می کنم.
جولی کلاود (Jolicloud) لوبونتو (Lubuntu) و در نهایت بدتر از همشون و از همشون سبک تر سالکو پاپی (Salco puppy)
یه توزیع دیگه هم هست که خیلی خیلی سبکه ولی بیشتر نسخه لایو امتحانش نکردم کالیبری (Kolibri) اینقدر سبکه که بهت می گم روی چند تا فلاپی داشته باشش! :o
امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1603
    • در دفاع از آزادی بیان
جولی کلاود (Jolicloud) لوبونتو (Lubuntu) و در نهایت بدتر از همشون و از همشون سبک تر سالکو پاپی (Salco puppy)
یه توزیع دیگه هم هست که خیلی خیلی سبکه ولی بیشتر نسخه لایو امتحانش نکردم کالیبری (Kolibri) اینقدر سبکه که بهت می گم روی چند تا فلاپی داشته باشش! :o
امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم.

راهنمایی های انحرافی می کنی ؟ (((: جولی کلاود که همون اوبونتو است با کمی برنامه اضافی و شدیدا هم وابسته به اینترنت سریع. کولیبری هم که نمی دونم چرا اینجا مد شده، اصولا لینوکس نیست و یک سیستم عامل قابل استفاده برای عموم نیست. اگر می خواین یک چیز خیلی خیلی کوچیک توی دنیای لینوکس بگین منطقا باید «تاینی کور» باشه. از دوازده مگ داره تا «کاملش» که شصت و چهار مگ است (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
من خودم ارچ و ارچ بنگ رو بهت پیشنهاد میکنم ولی چون مبتدی هستی ی توزیع بر پایه ی دیباین به دردت میخوره
من JoliCloud رو بهت پیشنهاد میکنم چون همون اوبونتو خودمون هس ولی سبک شده
:D :D
چون من هدفت از این پست چی بود؟ ;D