انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بالا نیومدن اوبونتو بعد از نصب کارت گرافیک (بعد از ۶ ماه بالاخره حل شد)  (دفعات بازدید: 11606 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
سلام
لطفا کمک کنید چند وقتیه واقعا گیر افتادم ! اوبونتو ورژن قبلی و بعدی رو هم نصب کردم و درست بالا میان ولی وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب می کنم و ریست می کنم یا بعد از لودینگ که تموم میشه دوباره ریست می کنه یا عکس زیر رو میزاره بعدش ریست می کنه .

http://askubuntu.com/questions/105437/strange-screen-after-boot-loader

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/989510
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1391، 11:08 ق‌ظ توسط *mahdiar* »

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073
سلام
لطفا کمک کنید چند وقتیه واقعا گیر افتادم ! اوبونتو ورژن قبلی و بعدی رو هم نصب کردم و درست بالا میان ولی وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب می کنم و ریست می کنم یا بعد از لودینگ که تموم میشه دوباره ریست می کنه یا عکس زیر رو میزاره بعدش ریست می کنه .

از کجا و چه چیزی رو برای درایور نصب می‌کنید ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اصلا چرا درایور نصب می‌کنی؟ بدون درایور مگه مشکلی داری؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
پاسخ به: بالا نیومدن اوبوتو بعد از نصب کارت گ
« پاسخ #3 : 28 اسفند 1390، 06:26 ب‌ظ »
سلام

از توی additional drivers نصب می کنم . هم post-release هم recommended رو نصب کردم .
اول اینکه رزولوشن مانیتورو نمیشناسه و بعدشم کلی لگ داره مخصوصا موقع فیلم دیدن که اذیت می کنه .

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
سلام

از توی additional drivers نصب می کنم . هم post-release هم recommended رو نصب کردم .
اول اینکه رزولوشن مانیتورو نمیشناسه و بعدشم کلی لگ داره مخصوصا موقع فیلم دیدن که اذیت می کنه .
این که دوتاش رو نصب کردید کمی غیرمنطقی هست // باید یکی رو نصب کنید و ببینید کار چطور پیش میره .
من خودم همیشه بعد از نصب اوبونتو یا دبیان از synaptic پکیج apt-get install xserver-xorg-video-all رو نصب می‌کنم و مشکل گرافیک حل میشه .
یه تست بکنید البته الان یاید از ریکاوری بیاید بالا تا بتونید نصب/حذف کنید .

آفلاین mohammadi_4u

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
چطوری از درایورهامون ‍‍backup بگیرم.دوس ندارم دومرتبه دانلود کنم

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: بالا نیومدن اوبوتو بعد از ن
« پاسخ #6 : 29 اسفند 1390، 09:05 ب‌ظ »

این که دوتاش رو نصب کردید کمی غیرمنطقی هست // باید یکی رو نصب کنید و ببینید کار چطور پیش میره .
من خودم همیشه بعد از نصب اوبونتو یا دبیان از synaptic پکیج apt-get install xserver-xorg-video-all رو نصب می‌کنم و مشکل گرافیک حل میشه .
[/quote]
ببخشید فکر کنم منظورم رو خوب نرسوندم . اول یکیشو ریختم بعد از اینکه خراب شد و مجبور شدم دوباره اوبونتو رو نصب کنم :) اون یکی رو امتحان کردم . که بازم خراب شد !
این دستوری که می گید چیه و چه فرقی داره ؟
چرا الان باید از ریکاوری بیام ؟
« آخرین ویرایش: 29 اسفند 1390، 09:06 ب‌ظ توسط *mahdiar* »

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *

ببخشید فکر کنم منظورم رو خوب نرسوندم . اول یکیشو ریختم بعد از اینکه خراب شد و مجبور شدم دوباره اوبونتو رو نصب کنم :) اون یکی رو امتحان کردم . که بازم خراب شد !
[/quote]
۱-من برداشتم از صحبت شما اشتباه بود (عذرخواهی می‌کنم) .
۲-این دستور درایور مربوط به کارت‌های گرافیک البته از نوع آزادش رو نصب می‌کنه و باید قبل از هر کاری اجرا بشه تا کار بده.(که معمولا کار هم میده!)
۳-اگر مشکل گرافیکی دارید و نمیتونید بیاید بالا و به ترمینال دسترسی داشته باشید باید از حالت ریکاوری(حالتی که در گراب مشاهده می کنید و معملا زیر گزینه ورود به سیستم هست.) بیاید بالا تا به ترمینال دسترسی داشته باشید.

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
چطوری از درایورهامون ‍‍backup بگیرم.دوس ندارم دومرتبه دانلود کنم
دوست عزیز این‌جا ویندوز نیست که بخواید دوباره کاری رو انجام بدید می‌تونید از فایل‌های آرشیوتون استفاده کنید (در ضورت به روز نشدن نسخه پکیج) که در آدرس زیر هستند:
/var/cache/apt/archivesبرای نصبشون هم میتونید از دستور زیر البته با کمی احتیاط و مطالعه بیشتر در این زمینه استفاده کنید :
sudo dpkg -i *.deb

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *

خواهش می کنم . مگه درایور آزاد به طور پیش فرض نصب نیست ؟
یه سوالی که برام پیش اومده اینه که چرا قبلا مشکلی نداشتم !!! من اوبونتو 11.04 رو نصب کردم و ورژن قبلی درایور رو ولی بازم به مشکل خوردم در صورتیکه اون موقع مشکلی نداشتم . چیزی که به ذهنم رسید این بود که نکنه به خاطر اینه که درایو فایل سیستمیم جداس این طوریه . نمی دونم دقیق شاید یه فایل تنظیماتی مثلا تو فولدر .config هستش که خراب شده یا از این قبیل .
۱-من برداشتم از صحبت شما اشتباه بود (عذرخواهی می‌کنم) .
۲-این دستور درایور مربوط به کارت‌های گرافیک البته از نوع آزادش رو نصب می‌کنه و باید قبل از هر کاری اجرا بشه تا کار بده.(که معمولا کار هم میده!)
۳-اگر مشکل گرافیکی دارید و نمیتونید بیاید بالا و به ترمینال دسترسی داشته باشید باید از حالت ریکاوری(حالتی که در گراب مشاهده می کنید و معملا زیر گزینه ورود به سیستم هست.) بیاید بالا تا به ترمینال دسترسی داشته باشید.
[/quote]

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: بالا نیومدن اوبوتو بعد از نصب کارت گرافیک
« پاسخ #10 : 01 فروردین 1391، 10:00 ب‌ظ »
در لینوکس اون هم در اوبونتو نمیشه زیاد به این قضیه استناد کرد که چرا در ورژن قبلی این مشکل نبوده چون به موارد زیادی برمیگرده مشکل کارت گرافیک/ حتی یه فایل مانفیگ خراب هم میتونه مشکل ایجاد کنه .
فکر نمیکنم به صورت پیش فرض نصب باشه که اگر اینطور باشه شما باید موارد گرافیکی رو به طور کامل داشته باشید.
یه تست بکنید ببینید پکیجی که گفتم نصب هست یا خیر.

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 02 فروردین 1391، 12:11 ب‌ظ »
بله نصبه
xserver-xorg-video-all is already the newest version.

شما خودتون فقط از همین درایور استفاده می کنید ؟ مشکلی ندارین ؟

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 02 فروردین 1391، 12:20 ب‌ظ »
بله نصبه
xserver-xorg-video-all is already the newest version.

شما خودتون فقط از همین درایور استفاده می کنید ؟ مشکلی ندارین ؟
من با هیچ کدوم (nvidia , ati) مشکلی ندارم و از این راه نصب میکنم // البته درایور غیر آزاد هم هست که خوب معمولا با بعضی کرنل ها و توزیعات کار نمیده.
پیشنهاد میکنم یه بار از بیخ و بن هر درایوری که دارید برای گرافیک رو از ریکاوری پاک کنید (البته با purge )و دوباره نصب کنید(xserver-xorg-video-all) .معمولا در کارت گرافیک nvidia پکیج glxها نصب میشن که اونها رو هم پاک کنید.
تقریبا یه چنین چیزی میشه :
apt-get purge glx-alternative-nvidia xserver-xorg-video-nouveau xserver-xorg-video-* ; apt-get install xserver-xorg-video-all

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #13 : 02 فروردین 1391، 08:38 ب‌ظ »
میشه بگید چیپ گرافیکی‌تون چیه؟
نقل‌قول
معمولا در کارت گرافیک nvidia پکیج glxها نصب میشن که اونها رو هم پاک کنید.
glx اسم درایور کد بسته ATI هست. بسته‌های درایور انحصاری nvidia اول اسم‌شون nvidia دارند مثلا nvidia-current
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 03 فروردین 1391، 03:04 ق‌ظ »
میشه بگید چیپ گرافیکی‌تون چیه؟
نقل‌قول
معمولا در کارت گرافیک nvidia پکیج glxها نصب میشن که اونها رو هم پاک کنید.
glx اسم درایور کد بسته ATI هست. بسته‌های درایور انحصاری nvidia اول اسم‌شون nvidia دارند مثلا nvidia-current
؟!  >:(
root@pc-debian:/home/reza# apt-cache show glx-alternative-nvidia
Package: glx-alternative-nvidia
Source: glx-alternatives
Version: 0.2.1
Installed-Size: 5
Maintainer: Debian NVIDIA Maintainers <pkg-nvidia-devel@lists.alioth.debian.org>
Architecture: amd64
Depends: glx-diversions (= 0.2.1), glx-alternative-mesa
Suggests: nvidia-glx
Breaks: libgl1-nvidia-alternatives (<< 275.09.07-2), libgl1-nvidia-glx (<< 275.09.07-2), libgl1-nvidia-legacy-173xx-glx (<< 173.14.30-2), libgl1-nvidia-legacy-71xx-glx (<< 71.86.14-3), libgl1-nvidia-legacy-96xx-glx (<< 96.43.19-2), libglx-nvidia-alternatives (<< 275.09.07-2), nvidia-glx (<< 275.09.07-2), nvidia-glx-legacy-173xx (<< 173.14.30-2), nvidia-glx-legacy-71xx (<< 71.86.14-3), nvidia-glx-legacy-96xx (<< 96.43.19-2)
Description-en: allows the selection of NVIDIA as GLX provider
 In setups with several GLX providers (e.g. the free MESA implementation and
 proprietary graphics hardware vendor implementations) this metapackage
 allows one to switch to the non-free NVIDIA driver and libraries.
 .
 Use 'update-alternatives --config glx' to select an implementation.
 .
 This package does not depend on the corresponding NVIDIA libraries.
 In order to install the NVIDIA driver and libraries, install the nvidia-glx
 package instead.
Multi-Arch: foreign
Description-md5: c8e0945c94cff0337243877a93f0aadd
Tag: hardware::video, use::configuring
Section: contrib/libs
Priority: optional
Filename: pool/contrib/g/glx-alternatives/glx-alternative-nvidia_0.2.1_amd64.deb
Size: 2826
MD5sum: 7760d9f05cc78357cd635d5a055d8f74
SHA1: ca68164c0b4cf674b1304e0558e39e1cb95f35ec
SHA256: 7aa20cd345210432a7cb304b3e1f50555d6cd171ec5d264afd15ff1c087be001

root@pc-debian:/home/reza#