انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا mint نه؟  (دفعات بازدید: 7590 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
پاسخ به: چرا mint نه؟
« پاسخ #15 : 06 فروردین 1391، 11:28 ب‌ظ »
اگر شما به سایت http://distrowatch.com/ مراجعه کنید و نگاهی به سومین پنلِ سمت راست بندازید متوجه میشد که تعداد دفعاتی که لینوکس مینت در این سایت مرجع سرچ شده،تقریبا دو برابر تعداد دفعات سرچ پدر خود یعنی اوبونتو‌ست.و این خود نشان محبوبیت روز افزون این توزیعه.و اگر دوباره دقت کنید می‌بینید که این تعداد دفعات سرچ برای لینوکس مینت در حال افزایش و برای اوبونتو در حال کاهشه.

پ.ن : از تکه‌ایی از پنل مورد نظر به وسیله‌ی برنامه‌ی screenshot عکس برداری کردم.دوست داشتم که اون رو در پستم قرار می‌دادم تا حرفام مستند تر باشه ولی شوربختانه ظاهرا امکان آپلود تصاویر از هارد دیسک در سایت وجود نداره.زحمتش میوفته گردن خودتون :)

آفلاین علیرضا خدایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #16 : 07 فروردین 1391، 11:30 ق‌ظ »
دستت درد نکنه دادا خیلی حال کردم. :D :D :D
In the Country of the Blind, the one-eyed man is King... Shexpier

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #17 : 07 فروردین 1391، 12:16 ب‌ظ »
اگر شما به سایت http://distrowatch.com/ مراجعه کنید و نگاهی به سومین پنلِ سمت راست بندازید متوجه میشد که تعداد دفعاتی که لینوکس مینت در این سایت مرجع سرچ شده،تقریبا دو برابر تعداد دفعات سرچ پدر خود یعنی اوبونتو‌ست.و این خود نشان محبوبیت روز افزون این توزیعه.و اگر دوباره دقت کنید می‌بینید که این تعداد دفعات سرچ برای لینوکس مینت در حال افزایش و برای اوبونتو در حال کاهشه.

پ.ن : از تکه‌ایی از پنل مورد نظر به وسیله‌ی برنامه‌ی screenshot عکس برداری کردم.دوست داشتم که اون رو در پستم قرار می‌دادم تا حرفام مستند تر باشه ولی شوربختانه ظاهرا امکان آپلود تصاویر از هارد دیسک در سایت وجود نداره.زحمتش میوفته گردن خودتون :)

دوست من، سایت دیستروواچ بر اساس تعداد کلیک روی لینک های دانلود آمار میگیره.
یعنی اگه من (که یک نفر هستم) 50 بار روی لینک دانلود زوبونتو کلیک کنم از نظر این سایت یعنی 50 بار زوبونتو دانلود شده؛ به نظرت این آمار درسته؟؟

فرضا هم که 50 بار من دانلود کنم. ولی قصدم نصب روی فقط یک سیستم باشه! باز هم این آمار نمیتونه صادق باشه.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #18 : 07 فروردین 1391، 01:45 ب‌ظ »
یعنی اگه من (که یک نفر هستم) 50 بار روی لینک دانلود زوبونتو کلیک کنم از نظر این سایت یعنی 50 بار زوبونتو دانلود شده؛ به نظرت این آمار درسته؟؟

فرضا هم که 50 بار من دانلود کنم. ولی قصدم نصب روی فقط یک سیستم باشه! باز هم این آمار نمیتونه صادق باشه.

من فکر می کنم که آینده گنو/لینوکس مال اوبونتو و ردهته توزیع های دیگه میان و میرن همینطور که خیلی پیش از این آمدند و رفتند
ایتها همه هیجانه کسایی هستن که درباره مینت شنیدن و می خوان امتحانش کنم مثل من ولی امتحانش که کردن خیلی هاشون میزارنش کنار
برای بررسی موفقیت هر چیزی نگاه کردن به محبویت اون کافی نیست مگه اینکه هدف کسب محبوبیت بوده باشه
فوتبال رو مثال میزنم محبوبیت سپاهان با پرسپولیس و استقلال قابل قیاس نیست ولی سپاهان بسیار موفقت تره و تیم تر
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1391، 01:48 ب‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #19 : 07 فروردین 1391، 02:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
جدا؟...من فکر می کردم بر اساس سرچ مقاله‌‌ی اون توزیع تو سایتش آمار می‌گیره.آخه اگه در اون پنل دقت کرده باشید از مقیاسی بنام H.P.D یا hit per day استفاده می کنه و اگه منظورش تعداد دانلود بود باید از مقیاس D.P.D یا download per day
با این وجود امروز که من دارم با شما صحبت می کنم مینت محبوب ترین توزیع لینوکسه.برای اینکه شبهات برای شما بر طرف بشن شما رو به مقاله ایی که آقای علی یوسفی سبزوار در مورد مینت در مجله شبکه نوشتن ارجاع میدم.
www.shabakeh-mag.com/article.aspx?id=1006461
نقل‌قول
ضمنا فکر نکنم تو دنیای پر سرعت امروز کسی وقت و حوصله‌ی این رو داشته باشه که بیاد 50 بار بیخودی روی یه لینک کلیک کنه.
نقل‌قول
من فکر می کنم که آینده گنو/لینوکس مال اوبونتو و ردهته توزیع های دیگه میان و میرن همینطور که خیلی پیش از این آمدند و رفتند
میشه بگید کدوم توزیع به شهرت مینت رسیده و اومده و رفته؟
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1391، 02:53 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
پاسخ به: پاسخ به: چرا mint نه؟
« پاسخ #20 : 07 فروردین 1391، 02:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
جدا؟...من فکر می کردم بر اساس سرچ مقاله‌‌ی اون توزیع تو سایتش آمار می‌گیره.آخه اگه در اون پنل دقت کرده باشید از مقیاسی بنام H.P.D یا hit per day استفاده می کنه و اگه منظورش تعداد دانلود بود باید از مقیاس D.P.D یا download per day
با این وجود امروز که من دارم با شما صحبت می کنم مینت محبوب ترین توزیع لینوکسه.برای اینکه شبهات برای شما بر طرف بشن شما رو به مقاله ایی که آقای علی یوسفی سبزوار در مورد مینت در مجله شبکه نوشتن ارجاع میدم.
www.shabakeh-mag.com/article.aspx?id=1006461
نقل‌قول
ضمنا فکر نکنم تو دنیای پر سرعت امروز کسی وقت و حوصله‌ی این رو داشته باشه که بیاد 50 بار بیخودی روی یه لینک کلیک کنه.
نقل‌قول

تشکر از دوستانی که از مینت حمایت می‌کنند ... داشتم دلسرد می‌شدم ... آخه چند ماهیه مینت نصب کردم ... ولی منتظر ابونتو 12.04 هستم !!!
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #21 : 07 فروردین 1391، 03:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
مثال زدم برات رفیق.
میخواستم نحوه آمارگیریشو بهت بگم.

نقل‌قول
مینت از خودش هیچی نداره. مینت روی شونه های اوبونتو واستاده و قد بلند کرده.
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1391، 03:04 ب‌ظ توسط Lucky Guy »

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #22 : 07 فروردین 1391، 03:03 ب‌ظ »
نقل‌قول
ایتها همه هیجانه کسایی هستن که درباره مینت شنیدن و می خوان امتحانش کنم مثل من ولی امتحانش که کردن خیلی هاشون میزارنش کنار
برای بررسی موفقیت هر چیزی نگاه کردن به محبویت اون کافی نیست مگه اینکه هدف کسب محبوبیت بوده باشه
فوتبال رو مثال میزنم محبوبیت سپاهان با پرسپولیس و استقلال قابل قیاس نیست ولی سپاهان بسیار موفقت تره و تیم تر

موافقم.
منم همینطور بودم. اوایلش تستش کردم ولی (راحت بگم) تو دل برو نبود!
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1391، 03:10 ب‌ظ توسط Lucky Guy »

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #23 : 07 فروردین 1391، 10:00 ب‌ظ »
نقل‌قول
یه جوری حرف می‌زنید که انگار با مینت پدر کشتگی دارید.
همه می دونن که مینت یه اوبونتوی سفارشی شده‌ست.یک توزیع سفارشی شده از اوبونتو که داره بهتر از خوده اون عمل می‌کنه لطفا اگه مثال نقضی دارید بیان کنید و از گفتن بدیهیات اجتناب کنید.
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1391، 11:34 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #24 : 08 فروردین 1391، 11:18 ق‌ظ »
نقل‌قول
یه جوری حرف می‌زنید که انگار با مینت پدر کشتگی دارید.
همه می دونن که مینت یه اوبونتوی سفارشی شده‌ست.یک توزیع سفارشی شده از اوبونتو که داره بهتر از خوده اون عمل می‌کنه لطفا اگه مثال نقضی دارید بیان کنید و از گفتن بدیهیات اجتناب کنید.

چقدر شما طرفدار مینتی ;)
من پدر کشتگی با کسی ندارم، فقط توضیع های جانبی رو هیچ وقت استفاده نمیکنم. (این نظر شخصیه منه) به نظرم توضیع های اصلی رو باید استفاده کرد.
البته اوبونتو خودش هم یه توضیع اصلی نیست. (بر اساس دبین هست).

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #25 : 08 فروردین 1391، 11:28 ق‌ظ »
سلام به جملگی
همگی خسته نباشید
ببخشید دوستان ولی ما لینوکسی ها که مدعی هستیم از ویندوزی ها بیشتر می فهمیم و حرفه ایی تر هستیم باید سعی کنیم تو رد و تایید یک چیزی دلایل منطقی و مستندی بیاریم. همینطوری که نمیشه چیزی رو رد کرد و یا تایید کرد.
بعضی از دوستان دلایلی آوردن ولی بیشتر عشقی حرف زدن.
طبق گفته های خود سازنده های مینت و کارشناسان مینت هیچ چیز از اوبونتو کم نداره به غیر از یونیتی. شاید بشه گفت یکی از دلایل عمده ایی که باعث شد خیلی ها به سمت مینت روی بیارن میزکار یونیتی بود. دلیلش هم مشکلاتی بود که داشت. پس میشه نتیجه گرفت کسانی که به سمت مینت رفتن اگر مشکلات یونیتی در اوبونتو حل بشه احتمالا نصفشون بر میگردن. مینت خیلی چیزای خوبی داره. هرکس میتونه از میز کاری که دوست داره استفاده کنه و ...
ولی باید در نظر گرفت که بعد از اوبونتو 11.4 که یونیتی اومد روی اوبونتو، کاربران اوبونتو از این حرکت ناراحت شدن و از یونیتی خوششون نیومد و رفتن به سمت توزیع های دیگر.
در نهایت مینت و اوبونتو هیچ فرقی ندارن به جز در موارد جزئی که همون جور که دوستان گفتن برمیگرده به سلیقه افراد
یا علی

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #26 : 08 فروردین 1391، 12:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
من پدر کشتگی با کسی ندارم، فقط توضیع های جانبی رو هیچ وقت استفاده نمیکنم.
ممنون میشم اگه دلیلش رو بگید
نقل‌قول
یکی از دلایل عمده ایی که باعث شد خیلی ها به سمت مینت روی بیارن میزکار یونیتی بود. دلیلش هم مشکلاتی بود که داشت.
نه دوست عزیز،دلیل اینکه خیلی از کاربران اوبونتو نسبت به یونیتی بازخورد منفی داشتن صرفا به خاطر خودش بود نه باگ هایی که داشت.
جامعه کاربران اوبونتو انتظار داشت که در نسخه 11.4 از گنوم 3 استفاده بشه و اصلا آمادگیه روبه‌رو شدن با میزکاری جدید رو نداشتن.جالبه بدونید یه روز از سر کنجکاوی(و البته بیکاری) ایمیلی به آقای اریک ریموند نوشتم و از ایشون پرسیدم که از چه توزیعی استفاده میکنن.باید بگم که انتظار گرفتن پاسخ نداشتم ولی ایشون گفتن الآن در حال استفاده از اوبونتو هستم ولی به زودی به آرچ مهاجرت می‌کنم چون یونیتی رو دوست ندارم.
در ضمن لطفا کسی فکر نکنه که من از اوبونتو بدم میاد.بر عکس معتقدم که این توزیع بهترین سیستم عامل برای دسکتاپه و من لذت استفاده از لینوکس رو با نسخه 10.10 این توزیع چشیدم ولی سلیقه‌ی من با یونیتی سازگار نبود وحالا خوشحالم که مینت،اوبونتو رو باب میل من اجرا می کنه. ;D
« آخرین ویرایش: 08 فروردین 1391، 02:28 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19708
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #27 : 08 فروردین 1391، 12:40 ب‌ظ »
سلیقه‌ایه دیگه.خود من حاضر نیستم به هیچ قیمتی آخرین نسخه‌ی یونیتی رو از دست بدم. حتا به همین خاطر کم‌تر از آرچی که این همه دوستش دارم استفاده می‌کنم (روی آرچ هم یونیتی دارم، اما یه مقدار قدیمی‌تره)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #28 : 08 فروردین 1391، 01:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
نه دوست عزیز،دلیل اینکه خیلی از کاربران اوبونتو نسبت به یونیتی بازخورد منفی داشتن صرفا به خاطر خودش بود نه باگ هایی که داشت.
جامعه کاربران اوبونتو انتظار داشت که در نسخه 11.4 از گنوم 3 استفاده بشه و اصلا آمادگیه روبه‌رو شدن با میزکاری جدید رو نداشتن.جالبه بدونید یه روز از سر کنجکاوی(و البته بیکاری) ایمیلی به آقای اریک ریموند نوشتم و از ایشون پرسیدم که از چه توزیعی استفاده میکنن.باید بگم که انتظار گرفتن پاسخ نداشتم ولی ایشون گفتن الآن در حال استفاده از اوبونتو هستم ولی به زودی به آرچ مهاجرت می‌کنم چون از یونیتی دوست ندارم.
ببخشید ولی این جمله شما با حرف من چه فرقی داره؟
مثل این میمونه که شما بگی خرما و من بگم رطب!!!

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #29 : 08 فروردین 1391، 01:37 ب‌ظ »
سلیقه‌ایه دیگه.خود من حاضر نیستم به هیچ قیمتی آخرین نسخه‌ی یونیتی رو از دست بدم. حتا به همین خاطر کم‌تر از آرچی که این همه دوستش دارم استفاده می‌کنم (روی آرچ هم یونیتی دارم، اما یه مقدار قدیمی‌تره)

مثبت+
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید