انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه جبیر  (دفعات بازدید: 29194 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
پاسخ : پروژه جبیر
« پاسخ #75 : 24 فروردین 1391، 12:50 ب‌ظ »
اصلا در دنیای آزاد مرزهای سیاسی معنا ندارن که بخوایم به چیزی برچسب بیگانه بودن بزنیم
ببخشید می پرم وسط بحثتون ولی می خواستم بدونم توی این دنیای آزاد، آزادگی هم وجود داره؟
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #76 : 24 فروردین 1391، 01:47 ب‌ظ »
با سلام
اصلا در دنیای آزاد مرزهای سیاسی معنا ندارن که بخوایم به چیزی برچسب بیگانه بودن بزنیم
ببخشید می پرم وسط بحثتون ولی می خواستم بدونم توی این دنیای آزاد، آزادگی هم وجود داره؟
دوست عزیز سوال شما این تاپیک رو از اینی که هست بیشتر به هم میریزه اما پاسخ شما:
در مورد انسان‌ها، از آزادگی و در مورد اشیا مثلا نان، از آزاد استفاده می‌شه.
افرادی که نتیجه‌ی دسترنج و فعالیت خودشون رو آزادانه در اختیار دیگران می‌گذارند(حتی دشمنشان) آزاده هستند.
می‌خواستم نوع مخالفشون رو هم نام ببرم یعنی کسانیکه این آزادی را سلب می‌کنند که به دلیل حفظ ادب، خودسانسوری کردم  :oops:

یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #77 : 24 فروردین 1391، 06:11 ب‌ظ »
با سلام
دوست عزیز سوال شما این تاپیک رو از اینی که هست بیشتر به هم میریزه اما پاسخ شما:
در مورد انسان‌ها، از آزادگی و در مورد اشیا مثلا نان، از آزاد استفاده می‌شه.
افرادی که نتیجه‌ی دسترنج و فعالیت خودشون رو آزادانه در اختیار دیگران می‌گذارند(حتی دشمنشان) آزاده هستند.
می‌خواستم نوع مخالفشون رو هم نام ببرم یعنی کسانیکه این آزادی را سلب می‌کنند که به دلیل حفظ ادب، خودسانسوری کردم  :oops:

یا علی
منظور من از این سوال این بود که اگه در این دنیای آزاد آفا داینال آزادگی هم وجود داره پس چطوری می تونن بی تفاوت به این که اصلا آدم ها که هستند و چه می کنند با اونا تعامل داشته باشند؟ چطور می شه آزاده بود و با اشغالگرا هم دوست بود؟چه جوری می شه بدون در نظر گرفتن این که ملت اسراپیل همگی اشغالگر هستند و به زور و با وحشیگری یه کشور دیگه رو غصب کردند از محصولاتشون استفاده کرد؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #78 : 24 فروردین 1391، 06:38 ب‌ظ »
معنی سادگی این نیست که نیاز به خط فرمان از بین بره. سادگی یعنی مستندات اون‌قدر قوی باشن که انجام هرکاری با کمک اون‌ها ممکن باشه. پیش‌نهاد می‌کنم این پست رو بخونی

خب اون هم هست! درست مثل قاعده معروف KISS ، ولی این کار ما یک قاعده جدید به همراه داره که کاربر نیازی به نصب نرم افزار اضافی حس نمیکنه!

این خودش یعنی سادگی :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #79 : 24 فروردین 1391، 06:58 ب‌ظ »
منظور من از این سوال این بود که اگه در این دنیای آزاد آفا داینال آزادگی هم وجود داره پس چطوری می تونن بی تفاوت به این که اصلا آدم ها که هستند و چه می کنند با اونا تعامل داشته باشند؟ چطور می شه آزاده بود و با اشغالگرا هم دوست بود؟چه جوری می شه بدون در نظر گرفتن این که ملت اسراپیل همگی اشغالگر هستند و به زور و با وحشیگری یه کشور دیگه رو غصب کردند از محصولاتشون استفاده کرد؟
ملت رو با دولت اشتباه نگیرید، همینطوری که ملت ایران نباید با دولت ایران اشتباه گرفته بشه!

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #80 : 25 فروردین 1391، 12:06 ق‌ظ »
ملت رو با دولت اشتباه نگیرید، همینطوری که ملت ایران نباید با دولت ایران اشتباه گرفته بشه!
یعنی چی این حرف؟! ملت و دولت اسرائیل جفتشون اشغالگرند.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #81 : 25 فروردین 1391، 12:09 ق‌ظ »
محض اطلاعتون بنیانگذار این جنبش یعنی استالمن از پدر و مادری یهودی زاده شده و خودش هم خدا ناباوره.
پس شما با این استدلالتون اصلا دلیلی نداره گنولینوکس استفاده کنید
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1391، 12:13 ق‌ظ توسط mFat »
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #82 : 25 فروردین 1391، 12:26 ق‌ظ »
تا این لحظه ترجیح می دادم فقط ناظر این تاپیک باشم تا نظر دهنده ! ولی ظاهرا این تاپیک داره رنگ و بوی سیاسی و مذهبی می گیره !
در صورت ادامه بحث به این شکل مجبورم تاپیک رو قفل کنم.

یادتون نره همه ما اینجاییم برای تبادل افکار و دانش علمی مون نه اینکه به عقاید هم توهین کنیم و به جون هم بپریم...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #83 : 25 فروردین 1391، 12:30 ق‌ظ »
روزبه جان من دارم میگم اصلا نباید بحث فنی رو با این مسایل آمیحته کرد چون اگر این دوستان بخوان به این مسایل بپردازن کم کم باید به مسئله ای که من مثال زدم هم گیر بدن!
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #84 : 25 فروردین 1391، 12:33 ق‌ظ »

اتفاقا خوب سوالی پرسیدی. اول از همه دو تا حدیث می‌خوام بهت بگم:
۱. ﴿هر کس کلمه ای به من آموخت، به راستی که مرا بنده ی خویش ساخت﴾ امام علی(ع)
۲. ﴿علم را بیاموزید، ولو از مشکرین و کفار﴾ حضرت محمد (ص)

* اون زمان که ما همه تازه‌کار بودیم سایت‌های اسرائیلی مثل linmodem نقش بزرگی در یادگیری دانش ما ایفا کردند. این دوستان با روی خوش و بدون  هیچ منتی، بدون این که حتا به این که چه کسی و از چه نژادی داره چنین سوالی رو می‌پرسه، ریز به ریز به سوالاتش پاسخ می‌دادن و اون شخص رو راهنمایی می‌کردن. البته الآن هم هنوز این کار رو می‌کنن. منتها با وجود انجمن‌هایی مثل اوبونتو ایران که افراد قدیمی‌ترش خودشون از طریق اون‌ها چیزی یاد گرفته بودن و می‌تونستن بقیه رو راهنمایی کنن، امروزه نیاز به چنین سایت‌هایی کم‌رنگ‌تر شده

* آقا ریجارد استالمن، مبتکر و خالق گنو و موسس بنیاد نرم‌افزارهای آزاد، بخش بزرگی از فعالیت‌هاش رو به نوشتن و اعتراض علیه رژیم اشغال‌گر قدس اختصاص داده و فکر می‌کنم اکثر هم فکران ایشون هم با این عقیده موافق باشن. با این‌حال همون‌طور که دوستان پیش از این اشاره کردن، دولت و ملت دو مفهوم کاملا جداگانه هستن و همون‌قدر خنده‌داره ملت اسرائیل رو از دم زورگو، وحشی و غاصب بدونیم که ملت ایران رو از دم دروغ‌گو، جنگ‌طلب و تروریست بدونیم. یکی از ارمان‌های دنیای آزاد اینه که مردم دنیا بدون وجود حکومت‌هایی به این شکل، با صلح و صفا و به دور از هیاهوهای تبلیغاتی و پروپاگانداهای حکومتی در کنار هم زندگی کنن و ارزش انسان بودن رو بدونن.

* اون کسانی که شما براشون چنان کاسه ی داغ‌تر از آشی شدی که داره خود آش رو از بین می‌بره هم با این اصول موافق هستن. مثلا چندی پیش در اقدامی مشترک آزادکارهای فلسطینی و اسرائیلی توزیع گنو/لینوکسی تولید کردند تا نشان از این باشه که در دنیای آزاد مرزهای سیاسی معنا ندارن. لینک خبر در انجمن اوبونتو: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,10581.0.html
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1391، 01:12 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ttycyber

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #85 : 25 فروردین 1391، 01:03 ق‌ظ »
می شه از مدیران عزیز خواهش کنم که این تاپیک رو قفل کنند ؟

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #86 : 25 فروردین 1391، 01:14 ق‌ظ »
گفتم بحث رو منحرف نکنید ! گفتم یا نگفتم ؟!  ???
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین M∂hmood

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
  • Free software is a matter of liberty, not price
    • رایت‌وب
« پاسخ #87 : 25 فروردین 1391، 01:20 ق‌ظ »
دوست عزیز،برادر محمدرضا حقیری، تمام تلاش دوستان ما بعد از ایجاد این تاپیک توسط شما بر این بود که شما رو متوجه یک نکته بکنند ولی با توجه به جواب‌های شما ظاهرا این انتقال پیام صورت نگرفت.تلاش دوستانی مثل دانیال بهزادی و مهدی فتاحی و سایرین این بود که با توجه به سابقه کاربری یک ساله شما هنوز خیلی زود هست که بخواهید دست به خلق و ایجاد یک پروژه بزنید.البته این کار صرفا برای ماجراجویی خیلی هم خوب هست و به شما کمک میکنه برای اینکه بیشتر با ساختار این سیستم عامل آشنا بشید و چیزهای زیادی یاد بگیرید.یک نقل قول ذکر میکنم که یادم هست در اوایل آشنایی خودم با گنو/لینوکس اون رو در مستندات تکنوتاکس خونده بودم که میگه شما حداقل به ۴ سال زمان نیاز دارید تا بتونید با گنو/لینوکس آشنایی پیدا کنید.یعنی شما هرچقدر هم باهوش باشید به این حداقل زمان نیاز دارید تا دانش پایه رو به دست بیارید و بتونید بگید من کار کردن با گنو/لینوکس رو بلد هستم.گنو/لینوکس شبیه دیگر سیستم‌عامل‌ها نیست.اونقدر نکته برای یادگیری هست که هرگز تمامی نداره.شما در طول این چند سال باید انقدر در این زمینه به صورت عملی کار کنید و تجربه کسب کنید و منوال بخوانید که تا بتوانید شناخت خوبی از سیستم عاملی که با اون کار میکنید به دست بیارید و نه صرفا با خوندن یک کتاب احساس کنید که دیگه توانایی این رو دارید که اهداف بزرگ رو خلق کنید.شما حتی در تعریف پروژه هم هنوز نمیدونید که قصد دارید چه بکنید.فکر میکنم اکثر دوستان موافق باشن که اهداف شما به هیج وجه منطقی نیست و اصلا از پایه زیر سوال هست.از شعارهای تخیلی پروژه گرفته تا اهدافش که نشان از کم‌تجربگی و دانش اندک هست.این به هیچ وجه بد نیست البته.اینها مراحلی هست که همه اون رو پشت سر میزارن.این رو به عنوان یک نقد از طرف من پذیرا باش.به کار خودت ادامه بده ولی سعی کن فعلا بیشتر با گنو/لینوکس آشنا بشی و تفاوتش با سایر سیستم‌های عامل رو درک کنی.سال‌ها زمان لازمه تا درک کنی چی میگذره در پشت گنو/لینوکس.از همه مهمتر اینکه درباره اهداف گنو و جنبش آزادی نرم افزار بیشتر بخون و سعی کن درکش کنی تا بتونی یک کاربر خوب گنو/لینوکس بشی.چیزی که در حال حاضر حتی در این انجمن با اینهمه عضو به ندرت وجود داره و اکثرا سیاهی لشکر هستن.این رو از من به یاد داشته باش.باید سال‌ها به قول معروف خاک صحنه بخوری،باید سال‌ها تجربه کسب کنی، سالها از کاربران حرفه‌ای تر درس بگیری تا بتونی به جایی برسی.باید در این جامعه بزرگ بتونی از انجام نقش‌های کوچک و هر کاری که از دستت بر میاد برای گسترشش شروع کنی تا بتونی به مرور به جایگاه ایده‌آل‌ات برسی.این نکته مثبت رو هم فراموش نکن که از سن خیلی خوبی شروع کردی و فرصت بسیاری داری برای پیشرفت به شرطی که زمان گران‌بهای خودت رو بیهوده هدر ندی و اول سعی کنی که تا میتونی دانش و اطلاعات خودت رو افزایش بدی.این حرف‌های من رو به هیچ عنوان یک نصیحت حساب نکن بلکه اینها فقط یک راهنمایی بود از یک دوستی که چند سالی در این زمینه تحربه داره و هنوز هم تشنه کسب تحربیات جدیده از هرجا و هرکسی که بتونه.شاید سال‌ها بعد بیشتر درک کنی حرف‌هام رو :)
شاد و موفق باشی :)
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1391، 05:45 ب‌ظ توسط M∂hmood »

آفلاین exterminator

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
  • JabiOS
« پاسخ #88 : 25 فروردین 1391، 12:14 ب‌ظ »
شعار ما باید هر ایرانی یک دیسترو باشه. چه اشکالی داره هر ایرانی دیسترو خودش رو آماده کنه و نگه داره. امید است خود کفایی ایجاد شده در امر تولید بنزین، گندم، نانو و اورانیوم به بخش تولید دیسترو هم برسه.
ای رفیق. ... ای رفیق. من با تو ام ای رفیق ! اشك من جاري شده امشب كجائي اي رفيق. رفته اي از بام ما آنگه جدائي اي رفيق.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #89 : 25 فروردین 1391، 03:38 ب‌ظ »
شعار ما باید هر ایرانی یک دیسترو باشه. چه اشکالی داره هر ایرانی دیسترو خودش رو آماده کنه و نگه داره. امید است خود کفایی ایجاد شده در امر تولید بنزین، گندم، نانو و اورانیوم به بخش تولید دیسترو هم برسه.

دقیقا باید اینطور باشه!

خیلی از دیسترو ها جنبه شخصی دارند و فقط یک گروه خاص از اون استفاده میکنند، برخی توزیعات جنبه آموزش لینوکس و در کل کامپیوتر رو دارند و در نهایت کار با این گونه توزیعات، کاربران رو مشتاق به استفاده از توزیع اصلی میکنه!

مثلا کسی که از مینت استفاده میکنه خیلی مشتاق تره برای نصب اوبونتو :)

قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود