انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیستم عامل ملی  (دفعات بازدید: 900 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
سیستم عامل ملی
« : 18 فروردین 1391، 10:25 ق‌ظ »
کسی خبر کاملی درباره این سیستم امل داره؟ بر پایه چیه؟
فقط همین لینک رو پیدا کردم
http://itna.ir/vdcdnk0x.yt0f56a22y.html

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ : سیستم عامل ملی
« پاسخ #1 : 18 فروردین 1391، 11:01 ق‌ظ »
فکر کنم لینوکس شریف قرار بود لینوکس ملی باشه. یادمه یکی از مسئولای همین پروژه هم تلویزیون اومده بودو چندتا تصویر ازش نشون داده بود.
http://fa.farsiweb.ir/fawiki/Sharif_Linux
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1391، 11:04 ق‌ظ توسط Lucky Guy »
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #2 : 18 فروردین 1391، 11:19 ق‌ظ »
به نظر من این پروژه انقدر مسخره و بی معنی هست که به دلایل زیر یهتره در موردش حرف نزنیم
۱- گنو/لینوکس از آمریکا شروع شده و الانم یک پروژه جهانیه و متعلق به هیچ کشوری نیست و این پروژه همون گنو هستش
۲- این پروژه به اصطلاح لینوکس ملی دولتیه و سالیان ساله که دارن ازش می گن و هیچ خبری هم ازش نیست
۳- این پروژه در پیچیده ترین حالت ممکن یک فورک محسوب می شه که شاید کل کدهای نوشته شده توسط توسعه دهنده هاش یک ده‌میلیونم کد خود گنو نباشه پس ملی بی معنیه
۴- هر زمان که از ملی اسم بردن من تنم لرزیده چون همش دروغ بوده و قصد فرافکنی و عوام فریبی داشتن مثل همین سمند که همون پژوه ۴۰۵ با طراحی بدنه ایتالیا - موتور ملی طراحی دانشگاه کلن آلمان اینها همه اسم ملی دارن وگرنه ساخت کشورهای دیگن
۵- استفاده از اینچنین پروژه هایی برای ما ایرانیها بسیار خطرناکه و آزادیهای شخصی مون رو تو خطر میندازه
۶- ...
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #3 : 18 فروردین 1391، 11:28 ق‌ظ »
من نمیدونم چرا میخوان کلا ایران رو جدا کنند از بقیه ...

سیستم عامل باید از خودمون باشه برنامه هاش رو هم خودمون بنویسیم که چی بشه خوب ؟ برا کار های دولتی و امنیتی مناسبه ولی برا user عادی چه فایده ای داره ، خدا داند و بس .
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 18 فروردین 1391، 07:25 ب‌ظ »
تجربه بهم یاد داد که هروقت شنیدم روی چیزی اسم ملی گذاشتن، متوجه بشم یه سری آدم دارن از ناآگاهی مسئولین سوء استفاده می‌کنن تا یه پولی به جیب بزنن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن