انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: امتياز  (دفعات بازدید: 6745 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
پاسخ : امتياز
« پاسخ #15 : 30 اردیبهشت 1391، 05:51 ب‌ظ »
یکی دیگه از معایب امتیاز منفی اینه که وقتی یه کاربر سر یه موضوعی با سایر اعضای انجمن اختلاف نظر پیدا می کنه ،امتیاز منفی می گیره که باعث میشه یواش یواش از جامعه ی کاربری طرد بشه.
به نظرم اگه به جای اینکه ارزش آدما رو بسنجیم،میزان مفید بودن پست ها رو تشخیص بدیم خیلی عادلانه تره.

دقیقا همینطوره. حالا درسته فیسبوک شبکه اجتماعی ه و میشه کسی که خوشمون نمیاد ازش از فرندشیپ خودمون خارج کنیم یا حتی بلاکش کنیم ؛ ولی بالاخره مدیرانش یه چیزی میدونستن که گفتن دیسلایک کینه به همراه میاره.
موجب میشه کسی که منفی گرفته اثر هنری؛ برنامه ؛ آموزش و .... دیگش رو از انجمن دریغ کنه و در نتیجه به سمت انجمن های دیگه و ... بره!
۱- همونطور که گفتم باید فرهنگش جا بیفته.
۲- اگه کسی با اکثر افراد انجمن دائم اخلاف نظر داره، احتمالاً مشکل از خودشه.
۳- با اون محدودیتی که گفتم کسی نمی‌تونه اسپم کنه و بیخودی منفی بده. مگه اینکه چند نفر یک gang تشکیل بدن و به همدیگه الکی مثبت بدن و به بقیه الکی منفی بدن که در این صورت باید مدیران وارد عمل بشن (مثل دولت‌ها که با gang مبارزه می‌کنن)
۴- باز هم تاکید می‌کنم، انجمن‌های علمی با شبکه‌های اجتماعی خیلی فرق داره.

یه محدودیتهایی در همین سیستم امتیاز دهی هست اونم اینه که تنها تغییراتی که میشه توی این سیستم داد اینه که امتیاز مثبت و منفی رو با هم نشون بده یا فقط مثبت رو نشون بده... یا اینکه مثلا دکمه ی منفی رو حذف کنیم و فقط مثبت بدیم یا بلعکس... معظل همینجاست... وگرنه ایده های خوبی میشه ازش در بیاریم.

البته یه نکته هست که اون اینه که نظر هر فردی محترمه و اگر با تمام نظرات مخالف بود ... نباید به نظرش بی احترامی کرد...

من با عمومی کردن وهمه گیر کردن فرهنگ درست امتیاز دادن موافقم. امتیاز دادن نباید از سر لج باشه یا به خاطر اینکه کسی به ما منفی داد بهش منفی بدیم عمداً...
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #16 : 31 اردیبهشت 1391، 12:40 ق‌ظ »
یکی دیگه از معایب امتیاز منفی اینه که وقتی یه کاربر سر یه موضوعی با سایر اعضای انجمن اختلاف نظر پیدا می کنه ،امتیاز منفی می گیره که باعث میشه یواش یواش از جامعه ی کاربری طرد بشه.
به نظرم اگه به جای اینکه ارزش آدما رو بسنجیم،میزان مفید بودن پست ها رو تشخیص بدیم خیلی عادلانه تره.
کاملا موافقم
شما هزار تا پست مفید بده
سر یه ارسال به دلیل اختلاف سلیقه بیان منفی بارانت کنن و کسانی که مثبت زده بودن هم منفیش کنن
آدم بیخیال انجمن میشه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #17 : 31 اردیبهشت 1391، 10:48 ق‌ظ »
کاملا موافقم
شما هزار تا پست مفید بده
سر یه ارسال به دلیل اختلاف سلیقه بیان منفی بارانت کنن و کسانی که مثبت زده بودن هم منفیش کنن
آدم بیخیال انجمن میشه

امتیازها اینقدر مهم نیست که بخوای براش قید انجمن رو بزنی
من توی ۲ روز از مثبت۷ اومدم منفی۴ ولی اینها اهمیتی نداره که تا حالا چندین تاپیک براش ایجاد شده
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #18 : 31 اردیبهشت 1391، 11:05 ق‌ظ »
خود من امتیازم تا منفیه پنج رسید.
اما چه اشکالی داره که سیستم امتیاز دهی سایت تغییر کنه و بجای حالت فعلی از دکمه تشکر استفاده بشه؟
این طوری میزان مفید بودن هرکس در انجمن معلوم میشه.و حتی شاید با کاهش میزان اسپم مواجه بشیم به این صورت که یه رقابت بین کاربران سایت شکل میگیره و هر کس برای جمع کردن تشکر بیشتر کیفیت پست هاشو بالا میبره.
به هر حال وظیفه ما پیشنهاد دادن به مدیران سایته و تصمیم گیری با اونهاست.
یا علی
« آخرین ویرایش: 31 اردیبهشت 1391، 11:11 ق‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #19 : 31 اردیبهشت 1391، 12:47 ب‌ظ »
خود من امتیازم تا منفیه پنج رسید.
اما چه اشکالی داره که سیستم امتیاز دهی سایت تغییر کنه و بجای حالت فعلی از دکمه تشکر استفاده بشه؟
این طوری میزان مفید بودن هرکس در انجمن معلوم میشه.و حتی شاید با کاهش میزان اسپم مواجه بشیم به این صورت که یه رقابت بین کاربران سایت شکل میگیره و هر کس برای جمع کردن تشکر بیشتر کیفیت پست هاشو بالا میبره.
به هر حال وظیفه ما پیشنهاد دادن به مدیران سایته و تصمیم گیری با اونهاست.
یا علی

من هم با این حرف موافقم. البته نمایش مثبت و منفی در کنار هم ؛ بازم بهتره تا اینکه مستقیما منفی و مثبت تعلق بگیره به یه نفر :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 31 اردیبهشت 1391، 02:59 ب‌ظ »
مدیران فاروم قبلا هم توضیح دادن امکان تغییر نوع امتیازدهی بدلیل قدیمی بودن انجمن ساز فعلی وجود نداره
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 31 اردیبهشت 1391، 03:15 ب‌ظ »
مدیران فاروم قبلا هم توضیح دادن امکان تغییر نوع امتیازدهی بدلیل قدیمی بودن انجمن ساز فعلی وجود نداره

SMF 2.0.2 دیگه فکر کنم امکان تغییرش باشه :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 01 خرداد 1391، 12:14 ق‌ظ »
نگفتن به خاطر قدیمی بودن انجمن ساز، گفتن به خاطر مسائل امنیتی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 01 خرداد 1391، 10:31 ق‌ظ »
نگفتن به خاطر قدیمی بودن انجمن ساز، گفتن به خاطر مسائل امنیتی

مسائل امنیتی ؟!؟!؟

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #24 : 01 خرداد 1391، 11:06 ق‌ظ »
سلامی دوباره به دوستان خوبم"

امیر مهری عزیز یکی از قدیمیهای این انجمن هستن و احترام خاصی براشون قائلم... که این تاپیک رو ایجاد کردن.

ما دوسال پیش هم یه همچین بحثی داشتیم. هم آخرین ارسالها و هم دکمه ی تشکر. البته تاپیک کلی بود.

رجوع شود به این تاپیک :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,14916.0.html

در جاهایی هم جسته گریخته بحث هایی شده.

من طی این مدیت با انجمن SMF کار کردم و تجربیات زیادی کسب کردم. یه چندتا نکته رو ذکر کنم که دوستان هم آگاه باشند.

اولین مورد امتیاز هست که این سیستم امتیاز دهی به صورت توکار توی این انجمن وجود داره و قبلا هم گفتم به آن صورت هم شخصی سازی نمیشه. مثلا میشه دکمه ی منفی دادن رو حذف کرد که فقط دوستان + بدن.

در مورد افزونه ی تشکر هم سوای از مبحث امنیت که الان مدیران نمی تونند خرده بگیرند که از لحاظ امنیتی مشکل داره... یه مشکل کلی داره این افزونه که استاندارد نیست و ممکنه سیستم کاری انجمن رو مختل بکنه. حداقل من که به مشکل بر خوردم توی نصبش چون کار نکرد و سیستم با مشکل مواجه شد.

یه توضیح در مورد سیستم افزونه های اس ام اف بگم که دقیقا سیستمی مشابه با انجمن ساز phpBB داره یعنی باید برای افزودن یک افزونه کدهای سیستم ویرایش بشن. حالا اومدن این کار رو توی اس ام اف اتوماتیک کردن. این از نظر پایداری می تونه انجمن رو به مرز ناپایداری بکشونه چرا که تغییر در کد های سیستم یعنی خارج کردن اونها از عملکرد عادی که عاقبتش ممکنه خوب نباشه.

یه نقل قول از دوست خوبم Hadron

شما که روی دکمه‌ی امتیاز، از بالا محدودیت اعمال کرده‌اید، از پایین هم برای همه‌ی کاربران یک محدودیت بگذارید!
در فروم که گشت بزنید کاربران زیادی را می‌بینید که امتیازشان از صفر عبور کرده و روی یک سرازیری است. 2-، 10-، 13-، و... .
زیبنده نیست به کاربری که امتیازش صفر است، امتیاز منفی می‌دهید. یک کاربر یک پست نامناسب می‌دهد و همگی خود را روی او آوار می‌کنید و امتیازش را به قهقرا می‌فرستید. حالا این بنده‌ی خدا که در فروم پیشانی سفید شده، باید عمری را بگذارد تا شاید امتیازش را بالا بکشد. تازه اگر کاربر خوبی باشد و نرود سراغ یک شناسه‌ی کاربری جدید! حداقل بگذارید امتیاز او روی همان صفر بماند، حالا هرجه‌قدر هم که پست او را شایسته‌ی دریافت امتیاز منفی بدانید.
البته اگر محدودیت از طریق سیستم طوری اعمال شود که دکمه‌ی امتیاز منفی برای کاربر با امتیاز صفر، غیرفعال باشد، که خیلی بهتر است.

در مورد آخرین ارسالها باید بگم که الان اس ام اف یه امکان پیشفرض توکار داره که می تونه اخرین ارسالاها رو دقیقا بالای قسمت آمار انجمن نشون بده. فقط کافیه فعال بشه ( این موضوع به این تاپیک ربطی نداره ولی گفتنش خالی از لطف نیست.

یه چیز دیگه هم هست برخی قبلا گفته بودن لیسانس اس ام اف GPL هست ولی من توی سایتش دیدم که لیسانس این سیستم BSD هست.

Simple Machines software is not only free but also Open Source. Simple Machines project teams will release their software under OSI approved Open Source licenses. Though future project teams may choose from other OSI approved Open Source licenses, the "standard" license for Simple Machines software is the New BSD (3-clause) license. This means that anyone is free to modify and improve the source code as they see fit. And they may redistribute their modified code, as long as they follow these three guidelines:

Retain the entire Simple Machines copyright and licensing notice in every file.
    Make clear that the changed product is not the same as the original Simple Machines software (SMF or any other product).
    Do not use the Simple Machines name (or the names of any Simple Machines contributors) to endorse or promote the modified software.

This license was chosen by the Simple Machines organization and the SMF project during development of SMF 2.0.

در متن بالا شما Free رو به عنوان رایگان در نظر بگیرید. چون در قوانین BSD آزادی معنی نداره و نمیشه Free رو در اون به آزادی تعبیر کرد.

ارجاع به متن اصلی :
http://www.simplemachines.org/about/opensource.php

با تشکر از همه ی دوستان.
« آخرین ویرایش: 01 خرداد 1391، 11:09 ق‌ظ توسط xpress »
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
« پاسخ #25 : 04 خرداد 1391، 11:25 ق‌ظ »
سلام
به نظر من اگر نمیشه خیلی از کارها را انجام داد لا اقل امتیاز زیر ۰ نره
واقعا کسی که مدتها در یک انجمن فعالیت داشته و منفی زیادی داشته باشد باید از یک کاربر تازه عضو شده امتیازش کمتر باشد؟
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 04 خرداد 1391، 01:35 ب‌ظ »
سلام
به نظر من اگر نمیشه خیلی از کارها را انجام داد لا اقل امتیاز زیر ۰ نره
واقعا کسی که مدتها در یک انجمن فعالیت داشته و منفی زیادی داشته باشد باید از یک کاربر تازه عضو شده امتیازش کمتر باشد؟

دقیقا همینطوره. همه کدهای سیستم های فروم ساز رو میشه دستکاری و شخصی سازی کرد!
البته نمایش منفی و مثبت در کنار هم (مثل دروپال) خیلی بهتره !