انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست راهنمایی - بررسی خودکار رایانامه در تندبرد  (دفعات بازدید: 2108 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
سلام
من از اوبونتوی ۱۱.۱۰ استفاده می کنم
بالای صفحه یه نماد کوچیک پاکت نامه هست که هر موقع رایانامه - همون ای.میل ولی فارسی - جدید می یاد آبی می شه
مسئله اینه که تا من تندربرد رو باز نمکنم خودش نمی تونه رایانامه های جدید رو بررسی کنه
سؤال :
آیا راهی هست که خودش بررسی کنه هر موقع رایانامه جدید اومد به من خبر بده اون موقع من برم تندربرد رو باز کنم تا مجبور نشم روزی چند بار خودم برم بررسی کنم تازه هیچ خبری هم نباشه یا اینکه یادم بره یه نامه ای بی جواب بمونه
ET

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
conky نصب کن و تنظیمات ایمیل بهش بده وقتی ایمیل واست بیاد خبرت میکنه:‌ http://azadrah.net/2012/04/create-smart-desktop-with-conky-and-novacut-wallpaper/
برای gmail اگر عبارت زیرو توی فایل conkyrc اضافه کنی اون موقع گزارش ایمیلهات رو بهت میده وقتی دیدی ایمیل داری تاندربرد را باز می کنی :)

#############
# - GMAIL - #
#############
${goto 65}${voffset -4}${font Ubuntu:size=6}YOU HAVE ${execpi 1200 /usr/share/conkycolors/bin/conkyEmail -m IMAP -s imap.googlemail.com -e -u <user> -p <password> -i 10} NEW MAIL(S)${font}

thunderbird: اگه بشه به tray اضافش کنی میتونی بذاریش توی start-up. چطوری میشه نرم افزار به tray اضافه کرد؟ و وقتی گذاشتیم توی استارت اپ بعد از روشن شدن سیستم فقط توی tray اجرا بشه و دیگه خود نرم افزار روی پهنه دسکتاپ باز نشه؟ (من درباره 10.04 مییگم که تاندربرد توی tray نیست)
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1391، 01:57 ب‌ظ توسط identi.ca »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
خب وقتی اون آبی شده یعنی نامه/پی ام جدید هست دیگه‌ (: اون لحظه باید مسنجر / تاندربرد رو باز کنی و نامه جدید رو بخونی. بعدش هم باید تاندربرد رو باز بذاری.

اگر از pop3 استفاده می کنی بهش می گی مثلا هر ده دقیقه یکبار ایمیل هات رو چک کنه و اگر از IMAP استفاده کنی هم که خودش در تمام لحظات وصله به ایمیلت و هر ایمیل که بیاد رو نشون می ده.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
حرف خوبیه که تاندربرد باز بمونه به فکر خودم هم رسیده بود که حتی تاندربرد رو به لیست استارت-آپ اضافه کرد که خود به خود باز بشه
راستی توی این نرم افزار ها یه هشدار دهنده رایانامه که به سیستم کمتر فشار بیاره پیدا میشه
گوگل یکی داشت توی ویندوز که بودم استفاده می کردم خیلی باحال هم بود ولی متأسفانه فقط توی ویندوز کار می کنه و مک البته
Gmail Notifier
http://toolbar.google.com/gmail-helper/notifier_windows.html
ET

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
همین باز گذاشتن تاندربرد و اون یاروی آبی. تازه فکر کنم توی یونیتی خود سیستم وقتی ایمیل بیاد نوتیفای هم می کنه خلاصه اش رو
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
راه‌حل ها:
۱. باز گذاشتن تاندربرد
۲. استفاده از افزونه‌های بردن به tray در تاندربرد
۳. استفاده از هشداردهنده‌های ای‌میل
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
۲. استفاده از افزونه‌های بردن به tray در تاندربرد
۳. استفاده از هشداردهنده‌های ای‌میل
میشه در مورد 2 بیشتر توضیح بدید و برای 3 مثالی بزنید؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من دو تا افزونه پیدا کردم که این کار رو انجام می‌داد. یکیی که الآن دارم استفاده می‌کنم FireTray هست. وقتی تاندربرد رو می‌بندم در پس‌زمینه باز می‌مونه و فقط دیگه پنجره‌اش نمایش داده نمی‌شه. در عوض یه ایکون به tray سیستم اضاقه می‌شه. هر زمان میل جدید بیاد تاندربرد خودش با notify-osd نشون می‌ده و با کلیلک بر روی آیکون داخل tray می‌شه درجا به تاندربرد رفت و ای‌میل رو خوند

یه سری هشدار دهنده هم هست مثل Gmail notifier و… که اتفاقا با یونیتی هم مچ می‌شه و در فواصل زمانی که بهش می‌دین می‌ره و چک می‌کنه ای‌میل جدیدی اومده یا نه
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1391، 07:21 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
من دو تا افزونه پیدا کردم که این کار رو انجام می‌داد. یکیی که الآن دارم استفاده می‌کنم FireTray هست. وقتی تاندربرد رو می‌بندم در پس‌زمینه باز می‌مونه و فقط دیگه پنجره‌اش نمایش داده نمی‌شه. در عوض یه ایکون به tray سیستم اضاقه می‌شه. هر زمان میل جدید بیاد تاندربرد خودش با notify-osd نشون می‌ده و با کلیلک بر روی آیکون داخل tray می‌شه درجا به تاندربرد رفت و ای‌میل رو خوند
مرسی firetray نصب شد و چه باحاله :)  \\:D/
فقط یه مشکل جزئی: وقتی تاندربرد را در استارت اپ میذارم(من 10.04دارم و تاننذر پیش فرض نیست)، وقتی اوبونتو بالا می آد تاندر باز میشه نمیشه از همون اول مستقیم توی tray باز شه؟
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1391، 07:32 ب‌ظ توسط identi.ca »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
تاندربرد رو نذار تو استارت‌آپ. تو تنظیمات firetray می‌تونی بهش بگی که خودش با روشن شدن سیستم اجرا بشه

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
تاندربرد رو نذار تو استارت‌آپ. تو تنظیمات firetray می‌تونی بهش بگی که خودش با روشن شدن سیستم اجرا بشه
اینی که میگین توی تنظیماتش نیست!

firetray 0.4.1
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1391، 12:55 ق‌ظ توسط identi.ca »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
درسته. نمی‌دونم چرا فکر کردم هم‌چین گزینه‌ای دیدم :)