انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ضمیمه کلیک روزنامه جام جم: اندرويد به لينوكس آمد  (دفعات بازدید: 2048 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
سلام چون فکر کردم شاید بعد از مدتی روزنامه مطلب رو از روی سایتش برداره - که شماره بعدی رو بذاره - این شد که من کامل رو کپی کردم ولی این هم لینکش http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100809461825
حالا این از خبر ولی من که کلا حالی - متوجه - نشدم یعنی چی؟ :o ??? ??? آندروید از هسته لینوکس استفاده کنه چی می شه؟
آیا آندروید می تونه از نرم افزار های لینوکس استفاده کنه یا برعکس؟  ??? که البته خیلی عالی می شه برای لینوکسی ها چون نرم افزار های آندوید خیلی باحالن
یا اینکه می شه روی موبایل آندروید لینوکس نصب بشه یا برعکس؟  ::) ???
-----------------------------------------

اندرويد به لينوكس آمد
توسعه‌دهنــــدگان لینــــوکس در همایش Linux Collaboration هفته گذشته اعلام کردند: اندروید با عرضه جدید هسته لینوکس نگارش 3.3 به لینوکس برگشته است. هر چند این امر منجر به این نتیجه نخواهد شد که اندروید شهروند درجه یک لینوکسی محسوب می‌شود!

هر چند اندروید می‌تواند با هسته لینوکس 3.3 بوت شود، اما هنوز از نظر مصرف انرژی بهینه نشده و آماده بهره‌برداری نیست. این مشکل را گوگل باید حل کند و مساله لینوکس نخواهد بود.

گرگ کروهارتمن، توسعه‌دهنده هسته لینوکس گفت: «مشکل بزرگ به‌کارگیری همه‌جانبه‌ اندروید در لینوکس این است که اندروید در سمت userspace خود به تغییرات زیادی نیاز دارد تا به استانداردهای API لینوکسی نزدیک‌تر شود.»

او همچنین افزود توسعه‌دهندگان هسته لینوکس فضای userspace اندروید را تحت کنترل ندارند و این امر به گوگل بر می‌گردد و آنها تنها کسانی هستند که می‌توانند اندروید را بیشتر و بیشتر با هسته لینوکس همخوان کنند.

کروهارتمن همچنین اعلام کرده است شرکای اندروید، از جمله سامسونگ و سونی در حال رفع این مشکل هستند و بزودی راه‌حلی برای آن ایجاد خواهند کرد تا اندروید با هسته 3.3 لینوکس اجرا شود.
ET

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب اره. الآن هم برنامه‌های اندرویدی رو لینوکس اجرا می‌شن، برای برعکس شدنش هم گوگل باید کاری کنه، ولی به این راحتی‌ها هم نیست. با این اقدام می‌تونی در کنار اوبونتو یه اندروید هم نصب کنی رو سیستم و بدون این که سیستم رو ری استارت کنی بینشون سوییچ کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
الآن هم برنامه‌های اندرویدی رو لینوکس اجرا می‌شن
بابا دم شما گرم چطوری؟؟   :D :) :)
ET

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
فکر کنم منظورشون با ویرچوال باکس باشه !

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
ویرچوال باکس  :o ??? :o
حالا ای که گفتی یعنی چه؟؟؟
ET

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
یعنی اگه کرنل 3.3 داشته باشیم،میتونیم مثلا یه فایل apk رو بنصبیم؟
فکر نکنما...برنامه‌های اندروید یه سری پیش‌نیاز میخوان که مطمئن نیستم به لینوکس پورت شده باشن

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
با سلام خدمت دوستان

اتفاقا من چند وقت پیش ( کمتر از 2 ماه پیش ) ورژن PC آندروید رو نصب کردم رو virtual Box جالب بود ولی خوشم نیومد پاکش کردم!!!  \\:D/
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1391، 12:22 ق‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
با بسته‌ی Mobile view
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
Mobile view چیه ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
Mobile View برنامه‌های اندرویدی رو روی اوبونتو اجرا می‌کنه. مثلا این ویدئو رو ببین

آفلاین B

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 354
چیزی که تونستم از رو فیلم بفهمم اینه که
در واقع مستقیما اینکارو نمیکنه
باید گوشی اندروید داشته باشید
شبیه pc-suit نوکیا میشه یجورایی