انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با PSD در GIMP  (دفعات بازدید: 12309 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میلاد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
    • وبلاگ شخصی
مشکل با PSD در GIMP
« : 16 اسفند 1385، 04:53 ب‌ظ »
سلام
اینو ببینید مال GIMP هستش!
وقتی میخوام PSD باز کنم این خطا را میده.

میلاد نکوفر، توسعه‌دهنده وب و موبایل

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
پاسخ به: مشکل با PSD در GIMP
« پاسخ #1 : 16 اسفند 1385، 05:05 ب‌ظ »
من این مورد و امتحان نکردم ولی با gimp ورژن قدیمی مشکلی هم نداشتم خیلی راحت باز می کرد . با تمام لایرهاش .

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #2 : 16 اسفند 1385، 06:11 ب‌ظ »
راستش من که چیزی ندیدم! یه صفحه خانگی تو ویکی برای خودتون درست کنید و عکسها رو اونجا ضمیمه کنید و بعد لینکش رو بگذارید اینجا :)

توجه کنید که متاسفانه خیلی از سایتهایی که امکان upload عکس مجانی میدن فیلتر شده هستند. بنابراین بهتره برای این کارا از ویکی خودمون استفاده کنید...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین میلاد

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 16 اسفند 1385، 10:17 ب‌ظ »
http://wiki.ubuntu-ir.org/میلاد?action=AttachFile&do=view&target=Screenshot-20070306152921.png

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #4 : 17 اسفند 1385، 03:02 ب‌ظ »
احتمالا تصویر شما نیاز به plugin خاصی داره. فیلتر خاصی تو photoshop روش گذاشتید؟ CMYK هست ؟

آفلاین میلاد

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #5 : 17 اسفند 1385، 11:04 ب‌ظ »
احتمالا تصویر شما نیاز به plugin خاصی داره. فیلتر خاصی تو photoshop روش گذاشتید؟ CMYK هست ؟
سلام
نمیدونم این یه طرح هستش که یکی از دوستان داده که ببینم و هنوز موفق به باز کردنش نشدم که ببینم چیکار کرده.

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 18 اسفند 1385، 02:38 ب‌ظ »
gimp shopنصب کنین فکر کنم مشکلتون حل بشه

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #7 : 18 اسفند 1385، 06:33 ب‌ظ »
من بعید میدونم Gimp shop کمکی کنه، چون Gimp shop همون Gimp هست! فقط باید دنبال اون plugin خاص بگردن...

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 اسفند 1385، 07:03 ب‌ظ »
من زمانی از gimp استفاده می کردم ولی وقتی بعدا gimpshop نصب کردم خیلی از مشکلاتم حل شد !! البته اون یک پیشنهاد بود و ممکنه موثر نباشه

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
« پاسخ #9 : 30 اردیبهشت 1386، 01:03 ق‌ظ »
سلام . ببین بیخیال این ورزن گیمپ شو . از این چیزی که بهت می دم استفاده کن . gimp 2.3.16 unstable
http://uploader.polorix.net/files/140/gimp-2.3_2.3.16-0madman2k1_i386.deb
http://pix-nw.de/_intern/soc/gimp-2.3_2.3.16-1_amd64.deb
ببین یک سری چیزا تغییر کرده ولی اصلا نترس خوراکش فقط فتوشاپه وقتی باهاش کار می کنی انگار داری از دنیا لذت می بری بقول یکی از بچه ها این نسخه مثل :
gimp 2.2 stable +inkscape =gimp 2.3.16 unstable
هست . کافیه اولین دایره رو داخلش بکشی ببینی چقدر تغییر کرده . کلی پلاگین هم برای ps و psd بطور پیش فرض روش نصب هست .
موفق باشی .

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 30 اردیبهشت 1386، 01:23 ق‌ظ »
یعنی میشه با این نسخه مثل Inkscape هم کار کرد ؟

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 30 اردیبهشت 1386، 08:33 ق‌ظ »
سلام . مهدی جان تا اوجایی که فهمیدم شما فتوشاپ کار هستی درسته ؟ اگر می خوای جایگزینی برای فتوشاپ داشته باشی فقط گیمپ ولی جایگزینی واسه کارل دراو یا فری هند یا illstratour اونوقت باید گفت inkscape . اا در باره سوالت . امکانات ترسیم توی این نسخه از گیمپ خیلی خیلی پیشرفت کرده . 8) بعدشم گیمپ یک فیلتر داره که من بهش می گمinkscape کوچلو که اونم فیلتر Gfig هست . من خودم با این برنامه زیاد کار نمی کنم چون به قولی یه پام توی گیمپ یه پام توی بلندر و  بلندر اینقدر وقتمو می گیره که وقتی واسه این نرم افزار نمی مونه واسه همین بیشتر کارهایی که inkscape انجام می ده توی گیمپ هم میشه انجام داد . بزرگترین مزیتش ذخیره به صورت svg هست که اون هم با پلاگ svg حله . اما نتیجه اخلاقی : با یک کمی ابتکار عمل تا 90 در صد بله . :D ;)

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 07 خرداد 1386، 12:40 ب‌ظ »
یک خبر خوش اینکه گیمپ نسخه پایدار 2.2.15  اماده دریافت شده و همچنین نسخه 2.3.17 هم که نسخه ناپایدار برای رسیدن به نسخه 2.4 هست اماده شده . این نسخه 2.4  به احتمال زیاد یک رقیت فوق جدید برای نسخه adob photoshom cs3 standard   هست . منظورم از نسخه استاندار نسخه ای هست که extended نیست .  ;)

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 08 خرداد 1386، 09:54 ق‌ظ »
من یه مشکلی که با خودم دارم این هستش که اصلا نمی تونم با خودم کنار بیام و گیمپ کار کنم . دستم بهش عادت نمی کنه از فتوشاپ به نظرم یه کم سخت تره . البته به لحطا کار کردن نه بلکه نوع کار کردن هستش . هنوز نتونستم درست و حسابی باهش کار کنم. برام سنگینه

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 08 خرداد 1386، 01:30 ب‌ظ »
مهدی جان این مشکل شما مشکل خیلی های دیگه هم هست . البته مشکل خودم هم بود ولی نه در زمینه 2d بلکه در زمینه 3d . تمام دلبستگی من به ویندوز فقط cinema 4d بود با اینکه ولی بعدش توی لینوکس با اینکه می تونستم از cinema 4d استفاده کنم ولی خواستم از خود نرم افزارهای لینوکس استفاده کنم . بدون شک مهم تریم انتخاب blender بود . پس بطور کل cinema 4d رو فراموش کردم حتی بخاطر استفاده نکردنش ویندوز رو هم پاک کردم . فقط با بلندر کار کردم اولش یکم سخت بود اما روش کار یکی بود (منظورم مدلینگ هست). اما من نیاز اساسی به تکسچر داشتم تا اون زمان تمام تکسچر ها با فتوشاپ بود و انصافا هم خیلی کیفیت خروجی بالا بود . بنابراین من باید گیمپ رو اصولی یاد می گرفتم . بنابراین رفتم دنبال کتاب چون تا اون موقع من فقط با استفاده از تجربیاتم با گیمپ کار می کردم . اول با یک کتاب رایگان شروع کردم ولی زیاد باهاش حال نکردم . رفتم دنبال کتاب اینقدر گشتم تا کتاب apress gimp from novice to professional و sams tech your self gimp in 24 hourse رو پیدا کردم . کتاب اولی بدون شک یکی از بهترین کتابهای گیمپ بود . خیلی سریع تمام مطالبشون رو خوندم کاری که بنظر خودم اصلا نباید انجام می دادم این بود که نباید این کتاب ها رو می خوندم چون چندان چیزی به معلوماتم اضافه نکرده بود دلیلش هم این بود که اینقدر با گیمپ بازی کرده بودم که بیشتر جاهاش رو میشناختم . اما مهم ترین قدم که فوق العاده بهم کمک کرد این بود ترجمه مقالات فتوشاپ به گیمپ . مقالات فتوشاپ رو می خوندم و عینا همنها رو در گیمپ اجرا می کردم نمونش توی سایتم هست . این کار خیلی خیلی کمکم کرد .اما من هنوز برای رسیدن به نتیجه قابل قبول در بلندر راه زیادی داشتم و هنوز هم دارم . تا اینکه به نتیجه رسیدم تا اینجا کار کردن با گیمپ خوبه اما باید با نرم افزارهای دیگه هم کار کرد . مهم ترین اونها Audacity بود واسه کارهی صوتی .virtualdup برای کارهای تصویری و ویدوئوی .inkscape برای ترسیمات واسه استفاده از مدلینگ در بلند پیتون واسه برنامه نویسی بلندر .yafray برای استفاده از ray tracer مخصوصا نور دهی در زمان رندر .و blender-people برای کار با پیتون در بلندر .این تقریبا 70 در صد راهی هست که باید برم و حدود 50 در صدش رو رفتم .
---------------------------------------
مهدی جان اگر مشکلت رو در کار با گیمپ بگی شاید بتونم کمکت کنم .