انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک در نصب kde  (دفعات بازدید: 2975 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kkkaktoos

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
کمک در نصب kde
« : 08 اردیبهشت 1391، 10:13 ب‌ظ »
با سلام
ببخشید سوالام مبتدیه. من با محیط unity ابونتو زیاد حال نکردم. حالا میخوام kde رو بریزم. و اونم امتحان کنم. اوبونتو 12.04 هم دارم.
1- یه لینک دانلود از اخرین ورژنش و کاملش میدید؟ از software center نمی خوام دانلود کنم. چون می خوام بعدا هم بتونم اگه خواستم استفاده کنم.
2- چطوری نصبش کنم؟
3- بعد از نصب برای یوزرم کدوم فعال میشه و چطوری میتونم اگه خواستم عوضش کنم.
4- kde رو افراد هم میتونن توسعه اش بدن؟ اگه اره شما کدوم رو توصیه میکنید؟ اصلی یا توسعه داده شده توسط افراد.

ببخشید زیاد شد.

آفلاین علی سرور امینی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
پاسخ : کمک در نصب kde
« پاسخ #1 : 08 اردیبهشت 1391، 10:16 ب‌ظ »
اگر با software center هم نصب کنین این جا ذخیره میشن

/var/cache/apt/archives/

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #2 : 08 اردیبهشت 1391، 11:00 ب‌ظ »
اگه توزیع جداش رو می خوای که اینجوری خیلی بهتره
۱- http://www.kubuntu.org/
۲- مثل اوبونتو
۳- ---------
۴- ؟‌؟‌؟‌؟‌؟‌ کی دی ای رو داوطلبها توسعه میدن اگه منظورت نسخه سفارشی شده برای هر توزیعه به نظر من سفارشی شده

اگه می خوای بر روی اوبونتو نصبش کنی
۱- sudo apt-get install kubuntu-desktop
2- دستور بالا رو توی ترمینال می نویسی و یا توی سافت ویر سنتر اسم بسته گفته شده رو سرچ می کنی
۳- توی صفحه لاگین یه آیکن بالا سمت راست اسم یوزرت قرار میگیره که باهاش می تونی دسکتاپت رو انتخاب کنی
۴- -------------
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1391، 11:04 ب‌ظ »

/var/cache/apt/archives/
سلام ورودتون رو تبریک میگم.
با سلام
ببخشید سوالام مبتدیه. من با محیط unity ابونتو زیاد حال نکردم. حالا میخوام kde رو بریزم. و اونم امتحان کنم. اوبونتو 12.04 هم دارم.
1- یه لینک دانلود از اخرین ورژنش و کاملش میدید؟ از software center نمی خوام دانلود کنم. چون می خوام بعدا هم بتونم اگه خواستم استفاده کنم.
2- چطوری نصبش کنم؟
4- kde رو افراد هم میتونن توسعه اش بدن؟ اگه اره شما کدوم رو توصیه میکنید؟ اصلی یا توسعه داده شده توسط افراد.

ببخشید زیاد شد.
۱- لینک دانلود چی رو میخواین؟ کوبونتو؟ ۳۲ یا ۶۴؟
۲- من نفهمیدم میخواین چیکار کنین الان؟ میخواین رو همین اوبونتو تون kde  نصب کنبن یا کوبونتو رو چجوری نصب کنین. ولی برا نصب kde رو اوبنتو به ویکی یه سر بزنین.
۳- نمیدونم کدوم فعال میشه.فکر کنم حین نصب بپرسه.ولی خب همون موقع که میخواین لاگین کنین یه گزینه هست که دسکتاپتون رو انتخاب میکنین که چی باشه.سخت نیست کلا.
۴- اصلی و توسعه داده شده نداریم. شما نصب میکنین kde رو بعدش هرچقدر خواستین سفارشیش میکنین.
۵- همون طور که دوست جدیدمون گفت اگه kde رو نصب کردین پکیجهاش به نهانگاه میرن که آدرسش همون هست که گفتند منتها اصلا نصب kde رو اینجوری پیگیری نکنین. یه دفعه یه کوبونتو دانلود ونصب کنین ببینین چه مزه ایه!
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #4 : 08 اردیبهشت 1391، 11:34 ب‌ظ »
پکیج های kde دائما آپدیت میشن، پس بهتره هر دفعه خواستید نصب کنید از مخازن نصب کنید تا جدیدترین پکیج ها رو داشته باشید.
اما اگه براتون مهمه پکیج ها رو جدا داشته باشید بهتره از روش نصب آفلاین توسط سیناپتیک که توی همین فروم توضیح داده شده استفاده کنید.
برای نصب دسکتاپ kde از دستور زیر استفاده کنید:
sudo apt-get install kubuntu-desktop
بعد از نصب موقع لوگین کردن میتونید بین یونیتی و kde‌انتخاب کنید.
kde یه مجموعه نرم‌افزار آزاده، پس هرکسی میتونه جداگانه یا همراه تیم kde توی توسعش مشارکت کنه،
تا اونجایی که من میدونم تیم چاکرا هم یه نسخه مخصوص از kde رو برای خودش داره
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین kkkaktoos

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 09 اردیبهشت 1391، 01:00 ق‌ظ »

/var/cache/apt/archives/
سلام ورودتون رو تبریک میگم.
با سلام
2- چطوری نصبش کنم؟

ببخشید زیاد شد.
۱- لینک دانلود چی رو میخواین؟ کوبونتو؟ ۳۲ یا ۶۴؟
۲- من نفهمیدم میخواین چیکار کنین الان؟ میخواین رو همین اوبونتو تون kde  نصب کنبن یا کوبونتو رو چجوری نصب کنین. ولی برا نصب kde رو اوبنتو به ویکی یه سر بزنین.
۳- نمیدونم کدوم فعال میشه.فکر کنم حین نصب بپرسه.ولی خب همون موقع که میخواین لاگین کنین یه گزینه هست که دسکتاپتون رو انتخاب میکنین که چی باشه.سخت نیست کلا.
۴- اصلی و توسعه داده شده نداریم. شما نصب میکنین kde رو بعدش هرچقدر خواستین سفارشیش میکنین.
۵- همون طور که دوست جدیدمون گفت اگه kde رو نصب کردین پکیجهاش به نهانگاه میرن که آدرسش همون هست که گفتند منتها اصلا نصب kde رو اینجوری پیگیری نکنین. یه دفعه یه کوبونتو دانلود ونصب کنین ببینین چه مزه ایه!

درست متوجه شدید می خوام روی اوبونتو 12.04 که تازه ریختم، kde رو نصب کنم.
و لینک دانلود مناسب ترین نسخه kde رو میخوام. اخه اینطوری برام بهتر هم هست. چون شبانه دانلود میکنم. میتونم تو دانلودم مدیریت داشته باشم اما با software center نمیشه.

آفلاین kkkaktoos

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 09 اردیبهشت 1391، 01:06 ق‌ظ »
پکیج های kde دائما آپدیت میشن، پس بهتره هر دفعه خواستید نصب کنید از مخازن نصب کنید تا جدیدترین پکیج ها رو داشته باشید.
اما اگه براتون مهمه پکیج ها رو جدا داشته باشید بهتره از روش نصب آفلاین توسط سیناپتیک که توی همین فروم توضیح داده شده استفاده کنید.
برای نصب دسکتاپ kde از دستور زیر استفاده کنید:
sudo apt-get install kubuntu-desktop
بعد از نصب موقع لوگین کردن میتونید بین یونیتی و kde‌انتخاب کنید.
kde یه مجموعه نرم‌افزار آزاده، پس هرکسی میتونه جداگانه یا همراه تیم kde توی توسعش مشارکت کنه،
تا اونجایی که من میدونم تیم چاکرا هم یه نسخه مخصوص از kde رو برای خودش داره

ببخشید منظورتون از مخازن چیه؟
یه توضیح کوچولو میدید.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #7 : 09 اردیبهشت 1391، 02:38 ب‌ظ »
مخزن همون سروری هست که پکیج ها توش قرار دارن، software center به اون سرور وصل میشه و پکیج ها رو دانلود میکنه
وقتی برای یکی از نرم افزارها یه نسخه جدید میاد یا یه باگ یا حفره امنیتی رفع میشه، پکیجهای جدید توی مخزن قرار میگیرن و سیستم به شما پیغام میده که باید نرم‌افزارتون رو آپدیت کنید
پکیجهای kde بطور منظم آپدیت میشن، پس اگه شما الان اونها رو دانلود کنید و نگه دارید و همیشه از روی همین پکیج ها kde رو نصب کنید خودتون رو از آپدیتهای بعدی و نسخه های جدید محروم کردید
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...