انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایده : بهینه سازی لانچر در یونیتی (ایجاد منو های فرعی)  (دفعات بازدید: 10156 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
سلام
عنوان به علل غیر فنی ویرایش شده)
طرح شماره یک
توضیحاتش چندتا مطلب پائینه اگر حال گشتن دنبالش رو ندارید اگرچه عکس ها روشن هست ولی
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,34452.msg241072.html#msg241072
در brainstorm به رأی شما نیاز داریم کلیک کنید

طرح شماره دو - که خودم بیشتر بهش علاقه دارم در دو قسمت

« آخرین ویرایش: 17 اردیبهشت 1391، 09:04 ق‌ظ توسط ابراهیم مشهدی تفرشی »
ET

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
پاسخ : لانچر در یونیتی
« پاسخ #1 : 10 اردیبهشت 1391، 06:09 ب‌ظ »
خوب جالبه واسه ویندوزی ها ، ارتباطش با گنو /لینوکس چی هستش.؟
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #2 : 10 اردیبهشت 1391، 10:44 ب‌ظ »
خوب جالبه واسه ویندوزی ها ، ارتباطش با گنو /لینوکس چی هستش.؟
مارو ببین با کی اومدیم سیزده به در
برار - همون برادر به لهجه شمالی - جان من می گم این لانچر خیلی چیز باحالیه ولی به مشکلی که داره این که یه تعداد محدودی جا داره خوبه وقتی که دارن توسعه اش می دن پیشنهاد بدین که مثل اون یه کاری بکنن که بشه از یه آیکن مثل یه منو برای آیکن های دیگه هم استفاده کرد مثل اون نرم افزاره
حالا شما بگو لیلی مرد بود یا زن
ET

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • 哈米德
« پاسخ #3 : 12 اردیبهشت 1391، 12:22 ق‌ظ »
ما میگیم شما هم دیدی سلام برسون
نظریه باید داداشم کاربردی باشه و با اهداف بخونه تو فقط دسکتاپ را در نظر نگیر
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #4 : 12 اردیبهشت 1391، 10:02 ق‌ظ »
ما میگیم شما هم دیدی سلام برسون

قربون دهنت شما بگو و وظیفمون اینه که بگیم اگر اونا عمل کردن به نفع همه میشه همه استفاده میکنن اگر عمل هم نکردن ما وظیفمون رو انجام دادیم
به نظر من تنها وظیفه ما اینه که بخش فارسی اوبونتو رو پر از مطالب ارزشمند و ایده های جدید کنیم که در مقابل سایر کشورها سهم بیشتری در توسعه اوبونتو داشته باشیم حتی اگر اونها عملی نکنن

نظریه باید داداشم کاربردی باشه و با اهداف بخونه تو فقط دسکتاپ را در نظر نگیر
:) :) :) کاملا آرام و منطقی بدون عصبانیت  :) :) :)
اول اینکه این نظریه نیست ایده است
دوم اینکه من نمی دونم تعریف شما از کاربردی و اهداف چیه ولی از دیدگاه من این ایده کاملا کاربردی و مطابق اهدافه اگرچه این نظر ما نیست که مهمه نظر کسی مهمه که باید کد های فعلی رو عوض کنه و این ایده رو پیاده سازی کنه - متوجه که هستی -
به هر حال به نظر من باید گفت اگر یکی از ناظرها بگه بنظر من وجاهت بیشتری داشته باشه
ET

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
در توضیحات بیشتر باید گفت :
« پاسخ #5 : 12 اردیبهشت 1391، 10:21 ق‌ظ »
اگر بخواهم این فکر رو کاملا برای شما توضیح بدم میگم
من خیلی به این لانچر به چشم خواستگار نگاه کردم از بالا که کلید داش هومه تا پائین که کلید سطل بازیافته
من الان خودم این مشکل رو دارم و تاپیکش رو هم عنوان کردم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,34452.0/topicseen.html
داشتم فکر می کردم

-- اگر دکمه دوم بعد از داش هوم - که به صورت پیش فرض هوم فولدره - یه دکمه ای بود که به اسم آل پروگرام - یا هرچی که همین معنی رو بده - که وقتی روش کلیک می کردی یه ردیف از آیکن ها از توش افقی می اومد بیرون که هرکدوم مال یک گروه از نرم افزار ها بود و روی هر کدوم کلیل می کردی یه ستون از توی اون بیرون می اومد که همه نرم افزارهای او گروه رو بهت ارائه می داد دیگه این مشکل من هم تقریبا حل می شد

-- کلید های دیگه رو هم می شد به صورت فعلی و تکی برای نرم افزار های پر کاربرد یا به صورت منو برای اموری مثل دسترسی سریع به پوشه ها - یعنی مثلا دکمه اول هوم باشه کلیک کنی در یه ردیف داخل هوم رو نشون بده و ... - یا فایل های اخیرا باز شده و ... استفاده کرد

-- کلید بعدی کلید میحط کاره - ورک اسپیس که در حال حاظر خیلی قشنگ هست ولی برای مشابه سازی با سبک کلی که می گم - میشه جوری باشه که وقتی کلیک می کنی یه ردیف باز شه به تعداد محیط های کار بعد روی هر کدوم که کلیک کنی یه ستون باز شه که نشون بده چه نرم افزاری های در اون محیط کار باز هستند و با کلیک روی اونها بشه به اون نرم افزار خاص در اون محیط کار خاص دسترسی پیدا کرد - با این کار نماد محیط کار با نماد های نرم افزار های در حال اجرا مخلوط شده - و برای اینکه همینطوری هم خیلی قشنگ در اومده می شه با دابل کلیک این حالت چهار تیکه کردن صفحه نمایش هم اجرا بشه
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1391، 10:24 ق‌ظ توسط ابراهیم مشهدی تفرشی »
ET

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #6 : 12 اردیبهشت 1391، 10:30 ق‌ظ »
ایده خوبیه فقط یکم با عکسی که گذاشتی باعث بد فهمی در موضوع میشی
منظورتون منو های درختی در لانچر هست که ایده بسیار خوب و جالبیه ولی فکر میکنم این حالتی که الان در یونیتی هست یوزر فرندلی تر هست مگه این که یه گزینه باشه که بشه این قابلیت رو فعال/غیر فعال کرد
مثلا سافتوار سنتر رو در نظر بگیرید
فرض کنید تو لانچر آیکون برای اینترنت - مدیا و غیره هست و با زدن روش نرم افزار هایی که تو اون شاخه هستن رو بیاره
استارت ویندوز ایکس پی و سون هم یجورایی شبیه این هستن
صدای پلیس : هاپ هاپ

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #7 : 12 اردیبهشت 1391، 10:41 ق‌ظ »
استارت ویندوز ایکس پی و سون هم یجورایی شبیه این هستن

آقا من هم قبول دارم شبیه ویندوز می شه - با اینکه به نظر من اشکالی نداره که شبیه هم بشه چرا که همین الان شما نگاه کنی می بینی که مثلا KDE همینه XFce همینه و ... اصلا توی همین یونیتی وقتی یه پنجره باز می کنی هر چی باشه سه تا دکمه آشنا نمی بینی اون بالاش که یکیش یه ضربدر قرمزه -
از خصوصیات ایده های خوب اینه که می شه یه دفعه همه اش رو عوض کرد یه جور دیگه بشه

همین آیکن محیط کار رو که ملاحظه می فرمائید که من هم گفتم خیلی قشنگه صفحه رو می کنه چهار قسمت
فکر کن که همون دکمه همه نرم افزار ها رو که می زنی صفحه رو بکنه هشت قسمت توی هر قسمت آیکن های مربوط به یک گروه از نرم افزار ها باشه - یه آیکن بزرگ که نماد اون گروه بالاش باشه و آیکن نرم افزار ها هم پائینش ردیف بشه

نماد خود محیط کار هم همین باشه ولی با این فرق که وقتی صفحه رو چهار قسمت می کنه نماد نرم افزار هایی که توی اون محیلط در حال اجرا هستن زیر اون بخش نمایش داده بشه که بشه با کلیک به اون ها دست رسی بشه

من این فکر هم توی سرم اومد و خیلی هم با ساختار فعلی هماهنگه ولی
به ذهنم رسید که شاید بگن خوب داش هوم که هست
یا بگن این ممکنه زیاد روی سیستم فشار بیاره
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1391، 10:51 ق‌ظ توسط ابراهیم مشهدی تفرشی »
ET

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • 哈米德
یونیتی پرچم دار یه انقلاب مولتی فانکشن از این لحاظ میگم با اهداف بسنج ،تو فرض کن تو تلویزیون ال پروگرام داشته باشی نمیشه خوب ،این یکیش بود و هزاران دلیل دیگه هست
من تو را دوست دارم پسر خوبی هستیا ذهنت پر از ایدست ولی فکر کردی چرا تو انجمن بهت نمره منفی میدن؟
نظر دادن و تاپیک زدن بدون مطالعه بچه های انجمن را ناراحت میکنه من خود اطلاعاتم در حد مورچه ولی قبل از زدن تاپیک یه سرچ میکنم داداشم
تو اهداف اصلی را روش انگشت میذاری چیزای پایه ای مفاهیم اصولی که نشد هست مثل اینکه بعد این همه هزینه دوباره یونیتی شکل ویندوز بشه تو نمیتونی بگی ما میخوایم یه ماشین بسازیم که هیچ سوختی نداشته باشه و راه بره اینم نشده به خدا.
این نشده نگو هم تو کتابا هرچی نوشته درست نیست این علوم بر پایه شهودات شکل گرفته مثلا سیستم عامل چند هسته ای ،اول برو مطالعه کن ببین اینا چه جوریه کانسپت سیستم عامل بخون ،بعد دیگه خودت اینانمینویسی که یه عالمه مخالف داره.
ساختمان بدون ستون باحاله اما نشد ،امیدورام که این جور تاپیکها که بدون اطلاعات میزنی نباشه دیگه

شادکاما موفق باشی
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
ایده ی خوبیه دنبال همچین چیزی هم بودم که مینت بهم معرفی شد شبیه گنوم 2 منوی اپلیکیشن! \\:D/ :D همچین هم غریبه نیست هر چی من توی این ویندوز لعنتی می بینم بر می گرده به سیستم عامل گنو با هسته لینوکس :o
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
این ایده ای که شما دادی دقیقا در cairo dock اجرا شده و حتی یه چیزای بیشتر هم نسبت به چیزی که گفتین داره! :)

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
این ایده ای که شما دادی دقیقا در cairo dock اجرا شده و حتی یه چیزای بیشتر هم نسبت به چیزی که گفتین داره! :)
کجا؟ چطوری؟ لطفا توضیح بیشتر بدید. ممنون می شه
خیلی کنجکاو شدم بدونم :P :)
ET

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
cairo dock رو نصب کن تو مخازن رسمی اوبونتو هستش
میتونی توش ساب منو بسازی تا دقیقا همینی که گفتی بشه
یه سری مشکلات هم که یونیتی داره رو حل کرده
مثلا با کلیک رو آیکن برنامه رو مینی مایز و مکسی مایز میکنه
افکت های انیمیشنی داره و خیلی چیز دیگه

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
cairo dock رو نصب کن تو مخازن رسمی اوبونتو هستش
میتونی توش ساب منو بسازی تا دقیقا همینی که گفتی بشه
یه سری مشکلات هم که یونیتی داره رو حل کرده
مثلا با کلیک رو آیکن برنامه رو مینی مایز و مکسی مایز میکنه
افکت های انیمیشنی داره و خیلی چیز دیگه
سلام
من رفتم اینو که فرمودید توی سیناپتیک دیدم چندتا هم نام بود خداییش ترسیدم نصب کنم
اگه می شه یه تصویری ازش بزادین
بعد اینکه اگر من اینو نصب کنم لانچری که الان هست چی می شه آیا نرم افزار شما به همین لانچر اضافه می شه یا اینکه خودش یه چیز دیگه می شه
با تشکر
ET

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
اگه فکر میکنین ایده تون ایده ی خوب و کاربردی هست برای تیم توسعه دهنده ی اوبونتو بفرستین...اونا استقبال می کنن از ایده های مفید....بهرحال هرچیزی که بتونه لانچر اوبونتو رو از این حالت بی خاصیت در بیاره میتونه مفید باشه.....
نه Ciro dock رو نصب کنین هیچ کاری به لانچرتون نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه....یه داکه خودش....مثل AWN