انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: unlocate شدن درایو c  (دفعات بازدید: 747 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jafarzangeneh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
unlocate شدن درایو c
« : 13 اردیبهشت 1391، 06:19 ب‌ظ »
سلام من به اشتباه درایو سی ویندوزم را در اوبونتو با با disk utilityفرمت وغیر قابل بوت کردم حالا هیچ کدام از ‍پارتیشنهام شناخته نمی شوند و فقط کل هاردم بدون اینکه باز شود در قالب یک ‍پارتیشن unlocated شناخته می شود .لازم به ذکر است که در سایر پارتیشنهام هیچ تغییری ندادم.حدسم این است که باید درایو سی را ریکاوری ‍پارتیشن کنم تا فایل بوت و... دوباره شناخته شوند .لطفاْ اساتید راهنمایی بفرمایند

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پاسخ : unlocate شدن درایو c
« پاسخ #1 : 14 اردیبهشت 1391، 04:17 ق‌ظ »
با یک سیستم‌عامل زنده (live) سیستم رو راه بیاندازید و نرم‌افزاری مثل testdisk رو اجرا کنید، مشکلتون رو حل می‌کنه.

آفلاین jafarzangeneh

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 17 اردیبهشت 1391، 12:19 ب‌ظ »
ممنون آیا با testdiskدقیقاْپارتیشنها در جای خودشان برمی گردند یا اینکه باید از انها بکاپ گرفت ودر یک هارد دیگر ذخیره کرد و به طور کلی آیا می شود کاری کرد که دوباره نیاز به نصب سیستم عامل نباشد؟ در ضمن یکبار با این نرم افزار سرچ کردم چیزی نیافت.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 18 اردیبهشت 1391، 01:15 ق‌ظ »
باید جای دیگه‌ای ریکاور کنی و بعد برگردونی سرجای اولش. از اون‌جایی که تخصصی در ویندزد ندارم نمی‌دونم که سیستم‌عاملت با این کار برمی‌گرده یا نه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین jafarzangeneh

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 20 اردیبهشت 1391، 01:11 ب‌ظ »
آیا با تعمیر یا نصب گراب در حالیکه درایو c پاک شده دوباره اوبونتو برگردد و از طریق اوبونتو سایر درایوها را شناسایی کرد ؟