انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل پارتیشن غیر اکتیو  (دفعات بازدید: 763 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین paradise20

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
مشکل پارتیشن غیر اکتیو
« : 23 اردیبهشت 1391، 07:39 ب‌ظ »
 ](*,)با سلام خدمت کلیه دوستان.
من به یه مشکل جزئی بر خوردم که از شما تقاضا دارم هر چه سریعتر این مشکل رو رفع کنید.
من زمان انتشار نسخه جدید اوبونتو اون رو دانلود کردم و نصب کردم و به دلایلی خواستم نسخه ای از ویندوز (7)رو نصب کنم .
شروع مشکل:مشکل از اونجایی آغاز شد که رفتم درایور های لینوکس رو حذف کردم و به یک پارتیشن تبدیل کردم(ضمنا این نسخه از لینوکس رو هم روی همون درایوی که ویندوز قبلی بود نصب کردم.اون درایو ویندوز رو به طور کامل فرمت کردم بعد اقدام به نصب کردم).حالا وقتی می خوام ویندوز رو عوض کنم درایو فرمت میشه و حتی پاک هم میشه ولی زمان نصب پیغام میده که نمیشه نصب کر و دیگه نمی تونم وارد مراحل دیگه نصب بشم.فرمت کردن درایو رو هم با ویندوز 7 و هم با XP فرمت کردم باز هم نشد.با ویندوز Live XPهم فرمت ردم نشد.راستی یادم شد بگم هاردم یک ترابایته و داخلش به جز درایوی که ویندوز نصب کرده بودم پر اطلاعاطه و نسخه پشتیبان گرفتن از اون هم امکان نداره چون من هم فضا برای ندام و هم حجم نسخه پشتیبان خیلی زیاد میشه.
حالا از شما تقاضا دارم که هر چه زودتر بتونید مشکلم رو برطرف کنید. :oops:
« آخرین ویرایش: 26 اردیبهشت 1391، 11:12 ق‌ظ توسط narcissus »

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ : مشکل پارتیشن غیر اکتیو فوری......
« پاسخ #1 : 23 اردیبهشت 1391، 08:05 ب‌ظ »
df -h
sudo blkid

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : مشکل پارتیشن غیر اکتیو فوری......
« پاسخ #2 : 24 اردیبهشت 1391، 10:23 ق‌ظ »
منم یکبار اپن‌سوزه نصب کردم این مشکل برام پیش اومد
باید درایو سی و درایوی که ویندوز برای بوت خودش میسازه و حذف کنی و بعد اون رو یا با برنامه low level format و یا ویندوز ۲۰۰۰ بصورت کامل فرمت کنی
اون موقع مشکلت برطرف میشه
برای برنامه فرمت سطح پایین می تونی از دیسک بوتیبل Hiren BootCD استفاده کنی
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید