انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آپگرید از 10.4 به 12.4 با سی دی [حل شد]  (دفعات بازدید: 2184 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین omid2012

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
آپگرید از 10.4 به 12.4 با سی دی [حل شد]
« : 29 اردیبهشت 1391، 08:37 ب‌ظ »
سلام به همه
میخواستم بدونم چطوری میشه از روی سی دی 12.4 اوبونتوی قبلیمو (10.4) آپگرید کنم ؟ اصلا میشه؟ چون تو پست های مرتبط فقط درباره این کار از طریق اینترنت بحث شده است (تا جایی که من دیدم)
اگه نمیشه لطفا یه روش امن واسه پاک کردن اون به من بگید (با توجه به داشتن ویندوز 7 در کنار اوبونتو و حیاتی بودن اطلاعات هارد)
پیشاپیش ممنون
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 09:06 ب‌ظ توسط omid2012 »

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
پاسخ : آپگرید از 10.4 به 12.4 با سی دی
« پاسخ #1 : 29 اردیبهشت 1391، 11:47 ب‌ظ »
با سلام دوست گرامی

ویرایش شد
اوبونتو رو می‌تونی از 10.04 به 12.04 با سی‌دی آپگرید کنی ( لینک راهنماش رو در دو پست بعدی یکی از دوستان قرار داده ! )
ویرایش شد

من پیشنهاد می‌دم اول به صورت لایو با سی‌دی اوبونتو بیای بالا و با برنامه Gparted درایو مربوط به اوبونتوت رو فرمت کنی  :)

بعدش ریستارت کنی و خلاص! حالا می‌تونی اوبونتو جدید رو نصب کنی  :D

هیچ مشکلی هم برای اطلاعات دیگت نمیوفته  ;)

از ابونتو 12.04 لذت ببر !  \\:D/
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 09:49 ق‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 30 اردیبهشت 1391، 02:13 ق‌ظ »
سلام. به دنیای آزاد خوش اومدی. اگه برنامه‌هایی که نصب کردی زیاد نیستن می‌تونی دوباره اوبونتو رو نصب کنی یا از طریق سی‌دی آپگرید کنی، ولی اگه به همه‌ی برنامه‌ها (خود برنامه‌ها، نه تنظیماتشون و نه پرونده‌های شخصیت) احتیاج داری فقط می‌تونی از طریق اینترنت آپگرید کنی. البته گزینه‌ی دیسک جایگزین هم هست که نمی‌دونم می‌تونه از ۱۰.۰۴ به ۱۲.۰۴ آپگرید کنه یا نه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MElmi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 99
  • newbie
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 30 اردیبهشت 1391، 09:33 ق‌ظ »
نصاب ۱۲.۰۴ میتونه از ۱۰.۰۴ (نسخه LTS قبلی) و ۱۱.۱۰ به ۱۲.۰۴ آپدیت کنه.
با CD بوت کن دستگاه رو وارد برنامه نصب شو. برای بقیش اینجا رو ببین.
گاریچی!

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #4 : 30 اردیبهشت 1391، 10:13 ق‌ظ »
با سلام.دانیال عزیز من اینجا رو درست متوجه نشدم،میشه بیش تر توضیح بدین.مرسی.

نقل‌قول
ولی اگه به همه‌ی برنامه‌ها (خود برنامه‌ها، نه تنظیماتشون و نه پرونده‌های شخصیت) احتیاج داری فقط می‌تونی از طریق اینترنت آپگرید کنی
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین omid2012

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 30 اردیبهشت 1391، 11:04 ق‌ظ »
با سلام دوباره و سپاس از دوستان
خب من نه اطلاعات مهمی روی اوبونتو دارم و نه نرم افزار خاصی پس فکر کنم همان راه حل Gparted اپدیت با سی دی نصاب مناسب باشه (اگه نیازی به اینترنت نداشته باشه)
آپگرید از روی اینترنت (در صورتی که نرم افزار مهمی داشته باشیم) به چه صورتی است و زمان و حجم مصرفی (تقریبی) -- با توجه به این اینترنت گران -- چقدر است ؟
ممنون

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #6 : 30 اردیبهشت 1391، 11:09 ق‌ظ »
خب من نه اطلاعات مهمی روی اوبونتو دارم و نه نرم افزار خاصی پس فکر کنم همان راه حل Gparted اپدیت با سی دی نصاب مناسب باشه (اگه نیازی به اینترنت نداشته باشه)
آپگرید از روی اینترنت (در صورتی که نرم افزار مهمی داشته باشیم) به چه صورتی است و زمان و حجم مصرفی (تقریبی) -- با توجه به این اینترنت گران -- چقدر است ؟
ممنون
آپگرید با اینترنت رو توصیه نمیکنم یه وقت وسط کار اینترنت قطع میشه بیا حالا درستش کن.

آفلاین omid2012

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 30 اردیبهشت 1391، 12:47 ب‌ظ »
خب مثل اینکه برای آپگرید از 10.04 باید تا 12.04.1 صبر کنم(با روشی که MElmi گفتن) پس فکر کنم استفاده از gparted در سی دی لایو بهتر باشه.

آفلاین علیرضا خدایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #8 : 30 اردیبهشت 1391، 01:13 ب‌ظ »
دوست عزیز
اوبونتو هر ۶ ماه یکبار نسخه ی جدید میده بیرون و نسخه ی بعدی ۱۲.۱۰ هستش و ۱۲.۴.۱ نداره ;)
In the Country of the Blind, the one-eyed man is King... Shexpier

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #9 : 30 اردیبهشت 1391، 02:01 ب‌ظ »
ممنون
آپگرید با اینترنت رو توصیه نمیکنم یه وقت وسط کار اینترنت قطع میشه بیا حالا درستش کن.

با سلام.دوست من هیچ مشکلی پیش نمیاد.واسه خودم هم سوال بوده که اگه اینترنت وسط اپگرید قطع بشه یا برق بره چه اتفاقی می افته.خوب من هم ریسک این کار رو قبول کردم و به عمد چند بار از اینترنت دیسکانکت شدم.لپ تابمو وسط اپگرید خاموش کردم.ولی خوشبختانه مشکلی پیش نیومد.تمام برنامه ها ، تنظیمات شخصی ، فایل های شخصی سر جاشون بودند.و با موفقیت تونستم اپگرید کنم.(اپگرید از 11.10 به 12.04)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین omid2012

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 30 اردیبهشت 1391، 02:30 ب‌ظ »
دوست عزیز
اوبونتو هر ۶ ماه یکبار نسخه ی جدید میده بیرون و نسخه ی بعدی ۱۲.۱۰ هستش و ۱۲.۴.۱ نداره ;)
ولی در لینکی که MElmi دادن و این http://askubuntu.com/questions/125392/why-is-no-new-release-found-when-upgrading-10-04-to-12-04-lts گفته :
نقل‌قول
It is recommended that users running Ubuntu 10.04 LTS wait for the 12.04.1 LTS point release, scheduled for July, before upgrading.

در هر صورت من میخواهم از gparted استفاده کنم -- در ۱۰.۰۴ که gparted وجود نداره (در system > administration )آیا این در سی دی لایو ۱۲.۰۴ هست؟ --

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 30 اردیبهشت 1391، 03:17 ب‌ظ »
با سلام.دانیال عزیز من اینجا رو درست متوجه نشدم،میشه بیش تر توضیح بدین.مرسی.

نقل‌قول
ولی اگه به همه‌ی برنامه‌ها (خود برنامه‌ها، نه تنظیماتشون و نه پرونده‌های شخصیت) احتیاج داری فقط می‌تونی از طریق اینترنت آپگرید کنی

خود برنامه‌ها در شاخه‌های فایل‌سیستم ریشه ذخیره می‌شن و با نصب سیستم‌عامل جدید از بین می‌رن، اما تنظیمات اون برنامه‌ها و پرونده‌های شخصی کاربران در پارتیشن خانه ذخیره می‌شن که می‌شه سیستم‌عامل جدید رو بدون دستکاری در این پارتیشن نصب کرد.

نکته: در طبقه‌بندی بالا ویندوز جزو سیستم‌عامل‌ها حساب نشده :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #12 : 30 اردیبهشت 1391، 04:31 ب‌ظ »
ممنون

با سلام.دوست من هیچ مشکلی پیش نمیاد.واسه خودم هم سوال بوده که اگه اینترنت وسط اپگرید قطع بشه یا برق بره چه اتفاقی می افته.خوب من هم ریسک این کار رو قبول کردم و به عمد چند بار از اینترنت دیسکانکت شدم.لپ تابمو وسط اپگرید خاموش کردم.ولی خوشبختانه مشکلی پیش نیومد.تمام برنامه ها ، تنظیمات شخصی ، فایل های شخصی سر جاشون بودند.و با موفقیت تونستم اپگرید کنم.(اپگرید از 11.10 به 12.04)
تا دانلود تمام پکیج‌ها تموم نشه، شروع به نصب پکیج‌ها نمی‌کنه. پس اگه در حال دانلود، اینترنت قطع بشه یا برق بره مشکلی برای سیستم پیش نمیاد. اما اگه بعد از تموم شدن دانلود و در حال نصب، برق بره (وسط نصب یک پکیج) بعید نیست مشکل پیش بیاد.
و از اونجایی که بیشتر زمان رو دانلود می‌گیره و نصبشون کم طول می‌کشه، و اگه هم در حال نصب برق بره و مشکل پیش بیاد قابل حل خواهد بود، زیاد لازم نیست نگران باشید.
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 04:49 ب‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

آفلاین omid2012

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 30 اردیبهشت 1391، 04:47 ب‌ظ »
نقل‌قول
نکته: در طبقه‌بندی بالا ویندوز جزو سیستم‌عامل‌ها حساب نشده :D
ببخشید من متوجه نشدم یعنی اگه من با سی دی لایو و از طریق gparted فقط پارتیشن های اوبونتو را پاک کنم (من دو تا پارتیشن دارم :روت و سواپ که اون ها رو اصلا تو ویندوز نشون نمیده) برای ویندوز مشکلی پیش میاد؟

آفلاین omid2012

• Newbie
  • *
« پاسخ #14 : 30 اردیبهشت 1391، 08:51 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
من از روی سی دی اوبونتو رو آپگرید کردم از اون چیزی که فکر می کردم راحت تر بود.
فقط سی دی رو گذاشتم و کمی صبر کردم پس از آمدن گزینه های نصب ( یعنی به صورت آزمایشی--لایو-- یا نصب )من install رو انتخاب کردم و باز هم کمی صبر کردم اوبونتو خودش نسخه قبلی رو به همراه ویندوز 7 تشخیص داد و چهار تا گزینه داد که آپگرید از 10.04 به 12.04 را انتخاب کردم و تمام . همه تنظیمات حتی آخرین صفحات وب در فایرفاکس (history) سر جاش بود.
به همین راحتی
از کمک همه دوستان سپاسگذارم
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 08:52 ب‌ظ توسط omid2012 »