انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جبیر ۲ بتا منتشر شد.  (دفعات بازدید: 30983 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
پاسخ : جبیر ۲ بتا منتشر شد.
« پاسخ #90 : 21 تیر 1391، 11:17 ق‌ظ »
اقا بزا رک بگم من به شخصه هیچ گاه گلکسی سامسونگ رو ول نمیکنم برم جی ۱ جی ال ایکس رو بخرم چون سامسونگ به کل جهان داره خدمات میده و لی جی ال ایکس فقط ایران!سامسونگ پشتیبانیه قوی داره ولی جی ال ایکس نه!سامسونگ سابقه داره ولی جی ال ایکس نه!اقای عزیز من به جنس ایرانی جماعت اعتماد ندارم!هیچ گاه اوبونتو رو ول نمیکنم برم یه نسخه ایرانی نصب کنم!نه تنها ایرانی کلا نسخه های انحصاری به درد همون انحصاریا میخوره!یه کلام فقط اوبونتو تمام.
...|

قشنگ با این جملات گهربار ؛ به مفهوم جمله «از ماست که بر ماست» میرسیم.....

اگر قرار بود مردم ترکیه اینطور فکر کنند ؛ الان پاردوس به اون قدرتمندی رو نداشتند (حتی چندین توزیع دیگه هم دارند که همه حرفی برای گفتن دارند...) .
اگر مردم چین اینطور فکر میکردن ؛ توزیع Deepin ؛ با این که فقط رنگش با اوبونتو فرق داره (!) اینقدر گنده نمیشد...
چون اونا میدونند یک نفر از خودشون که میخواد کاری کنه؛ حمایت لازم داره! نه اینکه بیاید تو سر کارش بزنید. شما هم اونقدر به سامسونگ و اوبونتو وفادار بمون ....
انحصاری؟ کی گفت انحصاری؟ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ بار پرسیدید و سه برابرش پاسخ دریافت کردید که نه تنها جبیر ؛ بلکه هیچ گنو/لینوکس ی انحصاری نمیشه  >:(

دوست عزیز شرمنده من اینجوری صحبت میکنم من عذر میخوام !
ولی من یکی از اراجیف و دروغها و پست های دهن پر کن و بیهوده ! که فقط برای کلاس گذاشتن برای خودت هست حالم بهم میخوره ! از تناقضهای درون صحبت هات حالم بهم میخوره ، من به شخصه برای حرف های شما هم ارزشی قائل نیستم از بس دروغ و پارادوکس تووی صحبت هایت هست واقعا برای همچین فکری ، همچین آدمی متاسفم چون گنو/لینوکس رو یه ابزار قرار داده برای بزرگ کردن خودش ، اسباب بازی هات شده همین پکیج ها ، زندگیت شده همین پست های بیهوده !
تووی همین فروم نوشتی که انحصاری میشه همه جبهه گرفتن الان انکار میکنی ، تووی همین فروم نوشتی که کار ما از جبیر 1.1 شروع میشه اما بعد نوشتی که جبیر 1.1 همچین آش دهن سوزی هم نیست !
جبیر 1 رو LTS دادی بیرون ، هنوز مدت زمانی نگذشته جبیر 2 و ....

شما هم تووی انجمن فدورا هم نوشتی که قرار انحصاری بشه بعد اینجا تکذیب میکنی !

نقل‌قول از: prp-e
نقل‌قول از: kamran
من هیچوقت منظور از ساخت سیستم عامل ایرانی رو متوجه نمیشم. یعنی میخواید از اول کد بزنید مثلا می خواید کرنل ایرانی بسازید یا ترمینال جدیدی که دستورات فارسی تایپ کنید. من فکر کنم برای ساخت یه سیستم عامل به تیمی فراتر از یک کشور خاص نیاز هست. به نظر من منظورتون یه توزیع جدید هست نه یه سیستم عامل. به هر حال تبریک می گم.

بله ولی ما چون تغییرات عمده ای دادیم و تا حد زیادی با جامعه آزاد فاصله گرفتیم گفتیم شاید توزیع مناسب نباشه و سیستم عامل مناسب تر خواهد بود!

بهرحال خیلی سیستم ها مثل Cent OS هستند که توزیعند ولی OS رو یدک میکشند!

نقل‌قول از: prp-e
نقل‌قول از: jadi
با جامعه آزاد فاصله گرفتین یعنی چی؟ (:

يعني قرار هست در نسخه هاي بعدي انحصاري بشه :)

این هم لینک صحبت خودت
http://forum.fedoraproject.ir/viewtopic.php?f=21&t=3683&p=22867&hilit=%D8%AC%D8%A8%DB%8C%D8%B1#p22870

بازم عذر میخوام که تندی کردم ، اهانت کردم ، به شخصه خونم از کارای شما به جوش اومده !!!!

شما یه جور صحبت میکنی انگار اومدن کلت گذاشتن پشت سرت و مجبورت کردن همین الان بری جبیر نصب کنی! نه عزیز من همچین چیزی نیست!
در ضمن نرم افزار آزاد ارث پدری شماست؟
اگر آره بگید چه باید بکنیم ما؟؟؟؟
این اهانت به خودتون هست چون چهره واقعیت رو نشون دادی! و نه محمدرضا چون اون بنده خدا ککش هم نمیگزه! یعنی نبایدم بگزه!
زمانی که عده ای در جهل مرکب هستند برای بقیه فرصت پیش میاد تا تمرکز کنند روی یه کار بزرگ!
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1391، 05:39 ب‌ظ توسط xmlparser »
:-X

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #91 : 21 تیر 1391، 01:39 ب‌ظ »
الان هدف از ساخت این سیستم عامل چیه؟
هدفشون بنظرم با گذشت زمان همین طور داره تغییر میکنه!

چرا جبیر؟
چرا جبیر نه!
تیمشون! میتونه مثل اوبونتو پشتیبانی بده و درآمد داشته باشن :))
اوبونتو دوست داره unity داشته باشه تیم مینت دوست نداره.
اوبونتو چیزی دوست داره که جبیر دوست نداره! اون چیه؟

ببخشید تیم داشتن کجاش خنده داره؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #92 : 21 تیر 1391، 08:00 ب‌ظ »
ببخشید تیم داشتن کجاش خنده داره؟
تیم داشتن خنده‌دار نیست، مقایسه یک تیم متخصص مثل تیم شرکت Canonical با یک تیم تازه‌کار خنده‌داره.

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #93 : 22 تیر 1391، 03:07 ق‌ظ »
دوستان خواهش میکنم بحث رو تموم کنید!این اتیش رو من روشن کردم ولی خودم هم مقصر بودم خیلی تند رفتم چون احساس میکردم جبیر یه سیستم عامله!واسه همین از هر راهی بود میخواستم تخریبش کنم.ولی در اصل اگه عملی بشه چیز بدی نمیشه!عزیزان حقیقتا من از اکثر حرفهای خودم ناراحتم که چرا جبیر رو با جی ال ایکس یکی کردم!در اصل هنوز دارن روش کار میکنن!هنوز جای کار داره!هنوز جای امیدواری داره!و فعلا که آزاده و انحصاری هم نیست!این رو خود اقای prp-e گفتن!پس مشکلی نداره که بخواد تو این انجمن تبلیغ کنه و تشویق بشه!
منتظران مهـــــــــــدی بهـــــوش باشند که حســــــین را مُنتَظِرانَش کُشتند

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #94 : 22 تیر 1391، 05:41 ب‌ظ »
دوستان خواهش میکنم بحث رو تموم کنید!این اتیش رو من روشن کردم ولی خودم هم مقصر بودم خیلی تند رفتم چون احساس میکردم جبیر یه سیستم عامله!واسه همین از هر راهی بود میخواستم تخریبش کنم.ولی در اصل اگه عملی بشه چیز بدی نمیشه!عزیزان حقیقتا من از اکثر حرفهای خودم ناراحتم که چرا جبیر رو با جی ال ایکس یکی کردم!در اصل هنوز دارن روش کار میکنن!هنوز جای کار داره!هنوز جای امیدواری داره!و فعلا که آزاده و انحصاری هم نیست!این رو خود اقای prp-e گفتن!پس مشکلی نداره که بخواد تو این انجمن تبلیغ کنه و تشویق بشه!

آفرین به این دید باز. درسته اومد پسوند OS براش گذاشت. ولی فکر نکنم پسوند OS داشتن هم برای لینوکس بد باشه!
مثلا ZevenOS یا Zorin OS یا حتی AriOS !!!!!!!!!!!!!
شبیه مک بودن هم بد نیست. اگر قرار بود شبیه مک شدن مخالف آزادی باشه بنیاد گنو UTOTO رو هیچ وقت تایید نمیکرد!

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #95 : 22 تیر 1391، 07:08 ب‌ظ »

آفرین به این دید باز. درسته اومد پسوند OS براش گذاشت. ولی فکر نکنم پسوند OS داشتن هم برای لینوکس بد باشه!
مثلا ZevenOS یا Zorin OS یا حتی AriOS !!!!!!!!!!!!!
شبیه مک بودن هم بد نیست. اگر قرار بود شبیه مک شدن مخالف آزادی باشه بنیاد گنو UTOTO رو هیچ وقت تایید نمیکرد!

منتظران مهـــــــــــدی بهـــــوش باشند که حســــــین را مُنتَظِرانَش کُشتند

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #96 : 22 تیر 1391، 08:07 ب‌ظ »
من بعنوان کسی که 45 سال سن داره ، همیشه دیدم وقتی چیز جدیدی به بازار میومد یا در کل بنیان گذاری میشد همه میشدند مخالف سرسختش  >:(

محمدرضای عزیز اینجا هم همینطوره و به قول خودت "از ماست که برماست" .

اگر نظر من رو میخوای هیچ جا حتی دم از لینوکسی بودن سیستم عاملت نزن.

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #97 : 22 تیر 1391، 08:16 ب‌ظ »
من بعنوان کسی که 45 سال سن داره ، همیشه دیدم وقتی چیز جدیدی به بازار میومد یا در کل بنیان گذاری میشد همه میشدند مخالف سرسختش  >:(

محمدرضای عزیز اینجا هم همینطوره و به قول خودت "از ماست که برماست" .

اگر نظر من رو میخوای هیچ جا حتی دم از لینوکسی بودن سیستم عاملت نزن.

نظرم عوض شد!

بگو لینوکسه ولی نگو گنو/لینوکس ه !

چون این جامعه گنو/لینوکس رو که آدم میبینه  ](*,)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #98 : 23 تیر 1391، 01:14 ق‌ظ »
دوستان خواهشا دعوا نکنید.

اگر احساس میکنید نظری دارید که میتونه مفید واقع بشه بفرمایید.

من نه تنها با تغییر بیس مشکلی ندارم، بلکه شدیدا دنبال بیس جدید میگردم! اما بیس جدید کمی زمان بر تر خواهد بود. مثلا من خودم کاربر توزیعات دبیان ، اسلکویر و جنتو هستم. اما الان در حال حاضر توزیعاتی که بیسشون دبیان هست سر به فلک میکشن (تقریبا هر یک ثانیه بیست تا تولید میشه  ;D ) اونم چون راحت میشه ریمستر گرفت ازش.
من خودم جنتو رو بیس بسیار مناسب تری میدونم. اما مشکل اینجاست که کمی با نصبش مشکل دارم و طبعا اولویت یک توزیع جنتو بیس ساخت نصاب خواهد بود و ... .
اگر کمک کنید من خودم همه جوره پایه م برای یه توزیع با بیس متفاوت تر از فدورا و دبیان. یعنی کلا rpm و deb فکر کنم یک توزیع بس باشه از هر کدوم (برای دبیان پارسیکس و فدورا هم پارسیدورا).
اگر تمایلی دارید که به پروژه کمک کنید ، یک بیس براش انتخاب کنید و در همین تاپیک بگید! تا بررسیش کنیم.
در حال حاضر دو کاندیدا هست که با نطرات شما ممکنه زیاد هم بشن:
1- جنتو
2- اسلکویر
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #99 : 23 تیر 1391، 01:45 ق‌ظ »

من نه تنها با تغییر بیس مشکلی ندارم، بلکه شدیدا دنبال بیس جدید میگردم! اما بیس جدید کمی زمان بر تر خواهد بود. مثلا من خودم کاربر توزیعات دبیان ، اسلکویر و جنتو هستم. اما الان در حال حاضر توزیعاتی که بیسشون دبیان هست سر به فلک میکشن (تقریبا هر یک ثانیه بیست تا تولید میشه  ;D ) اونم چون راحت میشه ریمستر گرفت ازش.
من خودم جنتو رو بیس بسیار مناسب تری میدونم. اما مشکل اینجاست که کمی با نصبش مشکل دارم و طبعا اولویت یک توزیع جنتو بیس ساخت نصاب خواهد بود و ... .
اگر کمک کنید من خودم همه جوره پایه م برای یه توزیع با بیس متفاوت تر از فدورا و دبیان. یعنی کلا rpm و deb فکر کنم یک توزیع بس باشه از هر کدوم (برای دبیان پارسیکس و فدورا هم پارسیدورا).
اگر تمایلی دارید که به پروژه کمک کنید ، یک بیس براش انتخاب کنید و در همین تاپیک بگید! تا بررسیش کنیم.
1- جنتو
2- اسلکویر
یک توزیع غیرغلطان جنتو بیس + نصاب گرافیکی + یک سشن گرافیکی

چیزی که من انتظار دارم.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #100 : 23 تیر 1391، 01:48 ق‌ظ »

1- جنتو
2- اسلکویر
یک توزیع غیرغلطان جنتو بیس + نصاب گرافیکی + یک سشن گرافیکی

چیزی که من انتظار دارم.

این نظر شماست. خب یک رای برای جنتو و از طرفی هیچ بیس جدیدی معرفی نشد :)

فعلا فقط بیس معرفی کنید توی تاپیک دیگری نظرسنجی میزارم برای انتخاب بین بیس ها و انتظارات :)

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #101 : 23 تیر 1391، 01:52 ق‌ظ »
نمیدونم اینا بیسشون چیه یا خودشون بیس هستند و ال و بل. ولی روشون فکر کن:

1- FreeBSD

2- Arch

3- Tooroox

4- UTOTO

5- Trisquel

6- Funtoo

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #102 : 23 تیر 1391، 01:53 ق‌ظ »
نمیدونم اینا بیسشون چیه یا خودشون بیس هستند و ال و بل. ولی روشون فکر کن:

1- FreeBSD

2- Arch

3- Tooroox

4- UTOTO

5- Trisquel

6- Funtoo

مورد اولی که اصلا لینوکس نیست :دی

موارد 3 و 4و 6 هم که جنتو هستند.

مورد 5 هم که اوبونتو هست.

در نتیجه الان فقط آرچ به کاندیدا ها اضافه میشه.

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #103 : 23 تیر 1391، 01:55 ق‌ظ »
خب عزیزم اونم به اندازه کافی برای من سخت هست :)

چیزی نیاز دارم که کار راه انداز باشه (که توی اهدافت هم هست!)

پس روی اینم فکر کن. تازه مبتنی بر مبدا هم میشه ازش کار کشید و هم اینکه مخازن توپی داره!

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #104 : 23 تیر 1391، 01:58 ق‌ظ »
خب عزیزم اونم به اندازه کافی برای من سخت هست :)

چیزی نیاز دارم که کار راه انداز باشه (که توی اهدافت هم هست!)

پس روی اینم فکر کن. تازه مبتنی بر مبدا هم میشه ازش کار کشید و هم اینکه مخازن توپی داره!

روی جنتو تنها رقیبمون Calculate و روی آرچ Liquid Lemur هست.

فعلا که خودم شخصا از Calculate استفاده میکنم و میگم یه چیز خوبه اما فقط به جنتو بسته اضافه کرده و نصاب زده براش. اما من میخوام کمی هم توی مصارف آموزش کامپیوتر به درد بخوره توزیعم :)