انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین انتخاب کدام است؟ داشتن ویندوز و لینوکس با هم یا لینوکس به تنهایی به همراه  (دفعات بازدید: 1622 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
سلام
بهترین انتخاب کدام است؟ داشتن ویندوز و لینوکس با هم یا لینوکس به تنهایی به همراه wine ؟
آیا ویندوز می تواند سرعت لینوکس را کم کند؟ یا اینکه وجود یا عدم وجود ویندوز ضرری به لینوکس نمی رساند؟
آیا نصب wine برای اجرای برنامه های ویندوز به لینوکس لطمه می زند و سرعت لینوکس را کم می کند؟
در مجموع wine  نصب کنیم یا یک ویندوز در کنار لینوکس؟ کدام بهتر است؟

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
نقل‌قول
سلام

علیک سلام

نقل‌قول
بهترین انتخاب کدام است؟ داشتن ویندوز و لینوکس با هم یا لینوکس به تنهایی به همراه wine ؟

خب این بستگی به استفاده ایی که از کامپیوتر می کنید و همچنین نیاز هاتون داره.شخصی مثل من که تنها چیزی که از کامپیوترش می خواد یه text editor خوب به همراه چند تا کامپایلر و مفسر و یه یسری چیزای دیگه‌ست ، لینوکس تنها براش کافیه.اما یه انیماتور و یا گیمر نمی تونه از لینوکس استفاده کنه واگه به این سیستم عامل علاقه مند باشه باید اون رو در کنار ویندوز نصب کنه.
استفاده از wine هم توصیه نمی شه چون می تونه به سیستم شما ضربه بزنه.ضمنا به قول مارک شاتلورث اگه قرار باشه نرم افزار های ویندوز توی لینوکس اجرا بشن پس استفاده از لینوکس چه فایده ایی داره؟

نقل‌قول
آیا ویندوز می تواند سرعت لینوکس را کم کند؟ یا اینکه وجود یا عدم وجود ویندوز ضرری به لینوکس نمی رساند؟

گمان نکنم.
راستش من بنا به یه دلیل خیلی کوچیک فعلا نمی تونم به طور کامل به لینوکس مهاجرت کنم و مجبورم مینت و ویندوز 7 رو در کنار هم داشته باشم و باید بگم که از سرعت هر دوتاشون کاملا راضیم.

نقل‌قول
آیا نصب wine برای اجرای برنامه های ویندوز به لینوکس لطمه می زند و سرعت لینوکس را کم می کند؟

بله!

نقل‌قول
در مجموع wine  نصب کنیم یا یک ویندوز در کنار لینوکس؟ کدام بهتر است؟

اگر واقعا نمی تونید به طور کامل به لینوکس مهاجرت کنید؛بهتره که ویندوز و لینوکس رو در کنار هم داشته باشید.
همون طور که در بالا اشاره شده ، wine به سیستم شما لطمه می زنه.همچنین نصب برنامه چندان باهاش آسون نیست و اگر نرم افزاری رو نصب کردید به هیچ وجه نباید انتظار داشته باشید که عملکردی رو که در محیط ویندوز داره اینجا هم داشته باشه.

ضمنا از این به بعد از قلم پیش فرض انجمن استفاده کنید.
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1391، 09:54 ق‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
با سلام دوست گرامی

با تشکر از جواب خوب و به‌جای دوستم آقای رشیدی +1

من با نظر ایشون موافقم فقط یه نکته‌ای رو می‌خواستم بگم:

اگه سیستمی که روی اون می‌خواین اوبونتو یا هر توزیع گنو/لینوکسی دیگه‌ای نصب کنین دارای قدرت خوبی هستش می‌تونید از VirtualBox استفاده کنین و روی اون ویندزد نصب کنین!

اگه تازه کار هستید می‌تونید اوبونتو رو کنار ویندزد نصب کنین ! ( تو موقع نصب بهتون این امکان رو می‌ده !‌ )
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
با تشکر از راهنمایی های خوبتان

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
راستی یه مشکلی من دارم درمورد فایل ایمیج ساخته شده از تنظیمات و نرم ازفار 7 هست وقتی که اوبونتو یا مینت نصب میکنم بعدش که میخوام اون فایل رو ریستور بکنم درایو ویندوز منو خود 7 نمیتونه پیدا و  فرمتش بکنه چونکه هردودرایو سیتم عاملها primary هست نمیشه کارری کرد که برای لینوکس logical بشه؟برای همین کلا لینکس رو حذف کردم و روی 7 اومدم حوصله نصب 7 رو هربار ندارم با نرم افزارهاش برای همین ایمیج گرفتم که به این مشکل برخوردم.
جای دوتا درایو 7 و لینوکس رو هم عوض کردم ولی ویندوز نمیشناسه هنوز
یک جوان | تجربیات یک جوان در زندگی شخصی
www.1javan.com
اولین فروشگاه تخصصی  فروش نسخه آفلاین هر سایتی که بخواهید
www.digifilestore.ir