انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57319 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #150 : 12 بهمن 1391، 08:55 ب‌ظ »
این همه ملت حرف زدن یس می‌خوندن دیگه؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #151 : 12 بهمن 1391، 08:59 ب‌ظ »
نه بابا من چاکر همشون هستم و به حرفاشون هم خوب فکر کردم ولی هنوزم می دانم که حتی بدلیل اختلافات اگه نشه همه ی توزیع هارا یکی کرد ولی میشه خیلی از توزیع ها را با هم ادغام کرد
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #152 : 12 بهمن 1391، 10:13 ب‌ظ »
نه بابا من چاکر همشون هستم و به حرفاشون هم خوب فکر کردم ولی هنوزم می دانم که حتی بدلیل اختلافات اگه نشه همه ی توزیع هارا یکی کرد ولی میشه خیلی از توزیع ها را با هم ادغام کرد
منم که همینو نوشته بودم دیگه!

فرض کنیم همه ی توزیع ها یکی بشن و شما بتوانید با سلیغه ی خودتان ویژگی سیستم عاملتون رو انتخاب کنید
فکر می کنید برای دانلود این سیستم عامل واحد چقدر باید دانلود کنید؟منظورم حجمشه!قابل مقایسه هست با الآن؟
فکرمی کنید همه ی امکانات بدرد شما می خورند؟واقعا امکانات redhat بدرد مایی که به عنوان کاربر خانگی هستیم می خوره؟
منطقی فکر کنید.این امر شدنی نیست!هر توزیع هدفی داره.
شاید بتوان بعضی از توزیع هارو دوتا یکی کرد یا به هم ادغام کرد.ولی قطعا اهداف چنین توزیع هایی همسو و یکجهت است

یک نگاه به لینک زیر بیندازید:
http://www.eclipse.org/downloads/
چرا این همه توزیع داده؟چرا همشونو در یک برنامه جمع نکرده؟(البته مثال خیلی خوبی نیست.ولی مثال بدی هم نیست)
بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #153 : 13 بهمن 1391، 08:28 ق‌ظ »
خوب من هم چون شما گفتید فهمیدم ولی چرا این کار را نمی کنند؟
جیمیلم

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #154 : 13 بهمن 1391، 12:53 ب‌ظ »
خوب من هم چون شما گفتید فهمیدم ولی چرا این کار را نمی کنند؟
شاید چون هر شرکت منافع خودش رو داره.هر شرکت می خواد از شرکت های دیگه بره بالاتر(امکان نداره هیچ شرکتی به فکر منافع شخصی و برتری از دیگری نباشه...)
در جامعه نیز چنین موقعیت هایی بسیار است که بتوان دو شرکت رو به هم ادغام کرد.اما چرا این کارو نمی کنن؟خودتونو بگذارید جای چنین شرکت ها متوجه می شوید

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #155 : 13 بهمن 1391، 01:53 ب‌ظ »
ولی بعضی از توزیع ها از شرکت خاصی همایت نمی شوند مثل دبیان تازشم وقتی free است و مردم روش کار می کنند دیگه باید بحث خود خواهی شرکت ها را کنار بگذاریم
جیمیلم

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #156 : 13 بهمن 1391، 02:33 ب‌ظ »
ولی بعضی از توزیع ها از شرکت خاصی همایت نمی شوند مثل دبیان تازشم وقتی free است و مردم روش کار می کنند دیگه باید بحث خود خواهی شرکت ها را کنار بگذاریم
چون از صحت دلیلم مطمئن نبودم از‌ "شاید" استفاده کردم

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #157 : 13 بهمن 1391، 03:08 ب‌ظ »
اشتباه شما اینه که خودتونم نمی‌دونید دقیقا چی می‌خواین!
شما فقط میگی یک توزیع که همه قابلیت‌های مثلا دبیان و فدورا و آرچ و زوزه رو داشته باشه!
اما نمی‌دونید که آرچ مثلا چی داره که بقیه ندارن؟ دبیان چی داره که بقیه ندارن؟ فدورا چی داره؟ زوزه؟
این‌جا مغزتون دچار تناقض می‌شه و به درخواستی که نتیجه روشنی ازش ندارین پافشاری می‌ورزین!
خوبه قبلش تحقیق کنین که مثلا فدورا چه تفاوت‌هایی با دبیان داره؟ آرچ و زوزه چه فرق‌هایی با هم دارند؟
و این‌که آیا می‌توان قابلیت‌های خاص دبیان را در فدورا نیز داشت؟ قابلیت‌های آرچ را در زوزه داشت؟
من پاسخ سوال دوم رو به شما می‌گم: با اجازه بزرگ‌ترا بــــــــــــــــــــــــــــــله! از لحاظ فنی مانعی وجود نداره که مثلا مدیر بسته rpm رو در دبیان (که apt base هست) داشته باشیم!

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #158 : 13 بهمن 1391، 10:23 ب‌ظ »
میشه برای سوال اولتون هم یک راهنمایی بکنید(یک مقاله ی فارسی معرفی کنید)
جیمیلم

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #159 : 13 بهمن 1391، 10:53 ب‌ظ »
البته من فکر می‌کنم مشکل از اونجایی نشات می‌گیره ک سازنده‌های بسیاری از توزیعات هدف مشخصی ندارن مثلا در بحث دسکتاپ هم ک هدفِ زیبایی ک هدف مشخصی نیست و ی کم تغییر می‌دیم زیباتر می‌شه یا متفاوت می‌شه.
ب نظرم اینایی ک توزیع بیرون می‌دن(منظورم بیشتر توزیع‌های پراکنده است ن اوبونتو و سنت او اس و بعضی دیگه) بهتره هدفشون را مشخصتر کنن مثلا vinux کاملا مشخصه: برای کم‌بینایان و نابینایان.
در پرانتز:  البته ای کاش اونایی ک بلدن کمک می‌کردن بهتر بشه چون چ نسخ جدیدش و چ 3.0.2 خوب کار نمی‌کنن و 1.پرش صفحه دارن 2.زیاد هنگ می‌کنن 3.با cpuهای جدید لپتاپ داغ می‌کنه 4.میانبرهای خوبی ندارن 5.بهتر بود مثل محیط اوبونتو12.04 بودن 6. ...
:) :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #160 : 13 بهمن 1391، 11:53 ب‌ظ »
توزیع‌هایی که هدف مشخصی ندارند، بعد از مدتی از بین میرن. همین الان هم از بیش از ۵۰۰ توزیعی که وجود دارند، حدود ۵ توزیع بیشترین کاربر رو به خودشون اختصاص می‌دن.

مخالف این همه تنوع توزیع هستید؟ سراغ توزیع‌های متفرقه نرید و از توزیع‌های اصلی استفاده کنید. وقتی کاربر نداشته باشند، خود به خود کنار میرن و مجبور میشن به جای کار مستقل، با توزیع‌های اصلی کار کنند.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #161 : 14 بهمن 1391، 08:43 ب‌ظ »
ماکه نمی خواهیم سراغ توزیع های متفرقه بریم ولی همین که وجود دارند آزار دهنده هستند و باعث سر در گمی تازه واردان می شود
جیمیلم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #162 : 15 بهمن 1391، 04:42 ق‌ظ »
هر شخصی آزاد هست که توزیع خودش رو درست کنه و نمی‌شه و نباید اون‌ها رو سانسور یا حذف کرد!
مستندات بیشتری برای تازه‌واردان درست کنید که باعث سردرگمی اون‌ها نشه :)

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #163 : 15 بهمن 1391، 03:52 ب‌ظ »
نه دیگه اشتباه ما همین جا است که فکر می کنیم چون آزاد است می توانیم یک توزیع به اسم خودمون بدیم و بعد هم بگوییم توزیع ما به کل جامعه ی نرم افزار های آزاد کمک می کنه ما باید همون توزیع را و همین طور نرم افزار هایش را ارتقا بدیم و وقتمان را روی آن ها بگذاریم
جیمیلم

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #164 : 15 بهمن 1391، 05:35 ب‌ظ »
نه دیگه اشتباه ما همین جا است که فکر می کنیم چون آزاد است می توانیم یک توزیع به اسم خودمون بدیم و بعد هم بگوییم توزیع ما به کل جامعه ی نرم افزار های آزاد کمک می کنه ما باید همون توزیع را و همین طور نرم افزار هایش را ارتقا بدیم و وقتمان را روی آن ها بگذاریم
MHA152 جان مرغ شما یه پا داره؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92