انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: گرمای بیش از حد لپتاپ در اثر اوبونتو  (دفعات بازدید: 26505 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
پاسخ : گرمای بیش از حد لپتاپ در اثر اوبونتو
« پاسخ #30 : 11 خرداد 1391، 09:59 ب‌ظ »
من تو چند تا مقاله خوندم که این مشکل تا حد زیادی  با نصب اوبونتو 12.04 حل میشه . حالا تست کنید تا مشخص  بشه.
اگه تاپیک رو خونده باشید متوجه شدید که نسخه ی ابونتوی من 12.04 هست.....
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #31 : 11 خرداد 1391، 11:25 ب‌ظ »
بنده هم همین مشکل رو داشتم با نصب کارت گرافیکم مشکلم حل شد!ولی نصبش مثل ویندوز نیست که با دو تا کلیک انجام بشه.کارت گرافیک من ati 6470m هست و اول از سایت amd درایورشو دانلود کردم بعد نصب کردم یکم طول کشید تا نصب شه(حدود یک ساعت)
بعد این کد رو زدم
sudo apt-get install fglrxو بعد از اتمام نصب سیستمم رو ریست کردم و داخل دش amd catalyst control center رو جستو جو کردم بالا اومد!ولی تو قسمت اطلاعاتش مدل کارت گرافیکمو یه چیز دیگه زده!7400m!
ولی مهم نیست چون دمای لپتاپ اومده پایین.
من که الان فکر کنم گرافیکم رو شناخته
بعضی ها هم میگن اگه گرافیک رو شناخته و مشکلی در تصویر نیست دوباره نصب نکنیم که خودش مشکل ساز میشه
برادر گرافیک بنده رو هم شناخته بود از اول ولی خب طوری بود که گرافیک همیشه در بالاترین حد کار میکرد و باعث چرخش زیاد فن و خارج کردن وحشتناک حرارت میشد!من این حرارت رو فقط زمانی میدیدم که با ویندوز بازی های گرافیکی میکردم!اگه افکتها فعال باشه معنیش اینه که گرافیک نصبه.
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1391، 11:26 ب‌ظ توسط morteza_machin »
منتظران مهـــــــــــدی بهـــــوش باشند که حســــــین را مُنتَظِرانَش کُشتند

آفلاین mojimbn

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #32 : 13 خرداد 1391، 09:37 ب‌ظ »
سلام دوستان من هم همین مشکل دارم سیستمم ASUS K43SV هست سیستم عامل UBUNTU 12.04 دارم و کارت گرافیک GFORCE GT540   و خروجی دستور lspci | grep VGA نیز NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 540M] (rev a1) هست اما هنوز سیستم داغ میکنه و به طور عادی حدود ۴۰ درصد سی پی یو دایم داره کار میکنه
لطفا راهنمایی کنید
باید از لینوکس خدا حافظی کرد یا.......

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #33 : 13 خرداد 1391، 10:07 ب‌ظ »
سلام دوستان من هم همین مشکل دارم سیستمم ASUS K43SV هست سیستم عامل UBUNTU 12.04 دارم و کارت گرافیک GFORCE GT540   و خروجی دستور lspci | grep VGA نیز NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 540M] (rev a1) هست اما هنوز سیستم داغ میکنه و به طور عادی حدود ۴۰ درصد سی پی یو دایم داره کار میکنه
لطفا راهنمایی کنید
باید از لینوکس خدا حافظی کرد یا.......
شما اصولا باید برات ۲ تا گرافیک نشون بده و چاره کارت اینجاست :‌
http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #34 : 15 خرداد 1391، 01:43 ب‌ظ »
بنده هم همین مشکل رو داشتم با نصب کارت گرافیکم مشکلم حل شد!ولی نصبش مثل ویندوز نیست که با دو تا کلیک انجام بشه.کارت گرافیک من ati 6470m هست و اول از سایت amd درایورشو دانلود کردم بعد نصب کردم یکم طول کشید تا نصب شه(حدود یک ساعت)
بعد این کد رو زدم
sudo apt-get install fglrxو بعد از اتمام نصب سیستمم رو ریست کردم و داخل دش amd catalyst control center رو جستو جو کردم بالا اومد!ولی تو قسمت اطلاعاتش مدل کارت گرافیکمو یه چیز دیگه زده!7400m!
بعضی ها هم میگن اگه گرافیک رو شناخته و مشکلی در تصویر نیست دوباره نصب نکنیم که خودش مشکل ساز میشه
برادر گرافیک بنده رو هم شناخته بود از اول ولی خب طوری بود که گرافیک همیشه در بالاترین حد کار میکرد و باعث چرخش زیاد فن و خارج کردن وحشتناک حرارت میشد!من این حرارت رو فقط زمانی میدیدم که با ویندوز بازی های گرافیکی میکردم!اگه افکتها فعال باشه معنیش اینه که گرافیک نصبه.

آفلاین esak

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #35 : 15 خرداد 1391، 02:28 ب‌ظ »
لب تاپ من که گرافیک ATI داره باید چیکار کنم؟ باید Bumblebee  رو نصب کنم ؟ برای گرافیک های ATI هم Bumblebee هست ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #36 : 15 خرداد 1391، 07:00 ب‌ظ »
لب تاپ من که گرافیک ATI داره باید چیکار کنم؟ باید Bumblebee  رو نصب کنم ؟ برای گرافیک های ATI هم Bumblebee هست ؟
خیر. ATIها به صورت سخت‌افزاری و با acpi تعویض می‌شن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 16 خرداد 1391، 04:44 ب‌ظ »
بعد این کد رو زدم
از کجا باید فهمم مدل دقیق کارت گرافیکم چیه؟

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #38 : 16 خرداد 1391، 05:39 ب‌ظ »
با
lspci

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #39 : 16 خرداد 1391، 05:47 ب‌ظ »

اگه هایبرید هست ( سی‌پی‌یو سندی‌بریج که گرافیک اینتل هم داره ) :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1930450

آفلاین esak

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #40 : 17 خرداد 1391، 01:16 ق‌ظ »
خیر. ATIها به صورت سخت‌افزاری و با acpi تعویض می‌شن

اگه هایبرید هست ( سی‌پی‌یو سندی‌بریج که گرافیک اینتل هم داره ) :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1930450
دوستان من برای مشکل داغ شدن و زیاد کار کردن فن لپ تاپ درایور نسخه لینوکس گرافیکم که ATI هست رو دنلود کردم و نصب کردم. اما بعد از نصب که  گفت نصب شما با موفقیت انجام شد. مثل اینکه گفت کانفیگ  configرو هم انجام بده. الان باید چیکار کنم ؟؟
مشخصات کارت گرافیکم هم اینه
Radeon HD 5000M Series

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 17 خرداد 1391، 12:27 ب‌ظ »
من گرافیکم نصب کردم ولی همچنان مشکل گرما دارم
کسی دیگه راه حل نداره؟

آفلاین hiiva1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
« پاسخ #42 : 18 خرداد 1391، 04:31 ب‌ظ »
سلام
اقایون
من فکر میکنم که ایراد از اوبونتو باشه و رفع شدنی نباشه!

من توزی های دیگرو نصب کردم اینجوری نبودن زیاد.

من یک توزیع معرفی میکنم که واقعا تفاوت رو احساس کنید هم توی سرعت اجرای نرم افزارا هم سرعت بالاتر کپی پیست هم اینکه تنها توی این توزیع من دمای گرافییکم  فرق داشت با بقیه (واقعا خیلی پایین تر بود) backtrack بود.

۲ روز میشه به دلیل اینکه وایرلسم و صدام مشکل داشتن اومدم blackbuntu نصب کردم که فکر میکردم حتما مثل backtrack سرعتش بالاست.

حالا فهمیدم اشتباه میکردم ! مشکلات و کندیش مثله باباش ubuntu میمونه.

این توزیع که میگم خیلیا میگن فقط برای هک ساخته شده. ولی فرقش فقط اینه که یک سری نرم افزار برای هک به صورت دیفالت داخلشه. فقطاز نظر صدا و وایرلس مشکل شناختن زیاد داره و تخصصی تره! برای زیبا سازی محیطش هیچی کم نذاشته.

برید توی سایتش نسخه kde بگیرید ببینید چطوریه. من توی ubuntu اصلا نمیتونم vmware player اجرا کنم. cpu بالا میزنه و سیستم کند میشه. ولی بک ترک نمیدونم چرا اینجوری نیست. !!

من گاهی اوقات توی اوبونتو میبینم فن داره جون میکنه بیخودی در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست و تا restart نکنم خوب نمیشه!

فقط یک چیز کلی بگم که هر توزیع نصب میکنید حتما درایور گرافیکتونو دستی نصب کنید و برید درایورایی که خود توزیع هنگام نصب براتون مینصبه پاک کنید.

مثلا من توی synaptic سرچ کردم nvidia و همه ی بسته هایی که خودش نصب کرده بود پاک کردم و بعد رفتم درایورمو دستی نصب کردم.

آفلاین esak

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 19 خرداد 1391، 04:15 ب‌ظ »
سلام
اقایون
من فکر میکنم که ایراد از اوبونتو باشه و رفع شدنی نباشه!

من توزی های دیگرو نصب کردم اینجوری نبودن زیاد.

من یک توزیع معرفی میکنم که واقعا تفاوت رو احساس کنید هم توی سرعت اجرای نرم افزارا هم سرعت بالاتر کپی پیست هم اینکه تنها توی این توزیع من دمای گرافییکم  فرق داشت با بقیه (واقعا خیلی پایین تر بود) backtrack بود.

۲ روز میشه به دلیل اینکه وایرلسم و صدام مشکل داشتن اومدم blackbuntu نصب کردم که فکر میکردم حتما مثل backtrack سرعتش بالاست.

حالا فهمیدم اشتباه میکردم ! مشکلات و کندیش مثله باباش ubuntu میمونه.

این توزیع که میگم خیلیا میگن فقط برای هک ساخته شده. ولی فرقش فقط اینه که یک سری نرم افزار برای هک به صورت دیفالت داخلشه. فقطاز نظر صدا و وایرلس مشکل شناختن زیاد داره و تخصصی تره! برای زیبا سازی محیطش هیچی کم نذاشته.

برید توی سایتش نسخه kde بگیرید ببینید چطوریه. من توی ubuntu اصلا نمیتونم vmware player اجرا کنم. cpu بالا میزنه و سیستم کند میشه. ولی بک ترک نمیدونم چرا اینجوری نیست. !!

من گاهی اوقات توی اوبونتو میبینم فن داره جون میکنه بیخودی در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست و تا restart نکنم خوب نمیشه!

فقط یک چیز کلی بگم که هر توزیع نصب میکنید حتما درایور گرافیکتونو دستی نصب کنید و برید درایورایی که خود توزیع هنگام نصب براتون مینصبه پاک کنید.

مثلا من توی synaptic سرچ کردم nvidia و همه ی بسته هایی که خودش نصب کرده بود پاک کردم و بعد رفتم درایورمو دستی نصب کردم.

من هم تا حدودی با صحبت های شما موافقم اما اگر یه نگاه به این لینک بندازی می فهمی که mint  و ubuntu از جمله بهترین لینوکس ها قرار گرفتن. و نمیشه شخصی و سلیقه ای نظر داد در مورد لینوکس ها.
http://distrowatch.com/

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #44 : 23 خرداد 1391، 04:58 ب‌ظ »
در این که شرکت AMD یا همون ATI با لینوکس مشکل داره شکی نیست ولی اینطور که شما دوستان میگید انگار به در بسته خوردید!
عزیزان اول دایور لینوکسی کارت گرافیکتون رو از سایت www.amd.com دانلود کنید بعد نصبش کنید(احتمال داره نصبش یه یکی دوساعتی طول بکشه)!یه بار سیستم رو ریست کنید!بعد تو قسمت dash عبارت amd رو سرچ کنید اگه صفحه ی کنترل کارت گرافیکتون اومد روش کلیک کنید باز میشه اگه باز نشد این دستور رو داخل ترمینال وارد کنید:
lspci |sudo apt-get install fglrxیه فایل ۵۰ یا ۶۰ مگابیتی دانلود میشه و نصب میشه!حالا دوباره برید داخل dash و صفحه ی کنترل کارت گرافیکتون رو باز کنید!
من این کارو میکنم گرافیکم کار میکنه!مدل لپتاپم هم asus k42jy هست!و الان هم خیلی از اوبونتو راضیم.

یه سر هم به اینجا بزنید شاید کمکی کرد: https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1391، 05:05 ب‌ظ توسط morteza_machin »
منتظران مهـــــــــــدی بهـــــوش باشند که حســــــین را مُنتَظِرانَش کُشتند