انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اولین تبلت ایرانی  (دفعات بازدید: 21608 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
پاسخ : اولین تبلت ایرانی
« پاسخ #45 : 26 خرداد 1391، 01:16 ق‌ظ »
این تبلت ایرانی بودن کلیه قطعات و ... ش خیلی مهم نیست؛

یه چیزه دیگش خیلی میسوزونه ؛ اینکه نیومدند حداقل یک آندروید کاستوم درست کنند و به اون کمپانی چینی بدن تا روی دستگاه نصب کنه (والا من خودم گوشی آندرویدی دارم ؛ اونقدر آسون میشه یه رام کاستوم ازش زد که نگو!)

متاسفانه فکر کنم سراغ نمونه کم کیفیتی رفتند ؛ چون این کمپانی های چینی برای تولیدات سفارشیشون قیمتهای مختلفی دارند (از یک دلار به بالا) مثلا همین آیفون ؛ که در http://apple.com/iphone قیمتش ۴۴۹ دلار هست ؛ هزینه ساخت نهاییش میشه ۱۲۳ دلار! (بعدشم میرسه به دست ما ۲ میلیون تومن  ;D ).

این نمونه حتما قیمتی بین ۲۰ تا ۵۰ دلار داره برای ساختش که باز نشون کم کیفیتیش هست.

اما بارک الله به جرئت و جسارت! الان یه سر برید موبایل فروشی؛ کلمه تبلت رو بهش فکر کنید ؛ آیپد جلوتونه! خوبه باز حداقل جسارت این رو داشتند که در بازاری که فعلا در انحصار آیپد و گلکسی تب هست (ظاهرا آیپد بیشتر طرفدار داره ؛ البته نمیدونم کلا چی به چیه) اومدند و یه نمونه ۳۹۰ هزار تومانی زدند ....
یه تبلت آزادی هست به اسم vivaldi که ۲۰۰ دلاره و قراره بیاد ایران
بهتریه کیفیت و بهترین سخت افزار و نرم‌افزار
اون صددرصد مشتری های بیشتری خواهد داشت

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #46 : 26 خرداد 1391، 01:34 ق‌ظ »

یه چیزه دیگش خیلی میسوزونه ؛ اینکه نیومدند حداقل یک آندروید کاستوم درست کنند و به اون کمپانی چینی بدن تا روی دستگاه نصب کنه (والا من خودم گوشی آندرویدی دارم ؛ اونقدر آسون میشه یه رام کاستوم ازش زد که نگو!)

متاسفانه فکر کنم سراغ نمونه کم کیفیتی رفتند ؛ چون این کمپانی های چینی برای تولیدات سفارشیشون قیمتهای مختلفی دارند (از یک دلار به بالا) مثلا همین آیفون ؛ که در http://apple.com/iphone قیمتش ۴۴۹ دلار هست ؛ هزینه ساخت نهاییش میشه ۱۲۳ دلار! (بعدشم میرسه به دست ما ۲ میلیون تومن  ;D ).

این نمونه حتما قیمتی بین ۲۰ تا ۵۰ دلار داره برای ساختش که باز نشون کم کیفیتیش هست.

اما بارک الله به جرئت و جسارت! الان یه سر برید موبایل فروشی؛ کلمه تبلت رو بهش فکر کنید ؛ آیپد جلوتونه! خوبه باز حداقل جسارت این رو داشتند که در بازاری که فعلا در انحصار آیپد و گلکسی تب هست (ظاهرا آیپد بیشتر طرفدار داره ؛ البته نمیدونم کلا چی به چیه) اومدند و یه نمونه ۳۹۰ هزار تومانی زدند ....

سیستم عاملش چیه؟ آندروید هست یا اسپین آزاد از آندروید؟

راستی تایزن چی شد؟ اون هنوز روی محصولی عملیاتی نشده؟
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #47 : 26 خرداد 1391، 01:49 ق‌ظ »

7 اینچ با KDE :دی
پردازندش هم  1GHz ARM Cortex A9
رم هم 1GB DDR2 RAM

خیلی مختصر گفتم ، چون اخبار قدیمی بود زیاد جزئیاتش یادم نبود فقط همینا یادم بود
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #48 : 26 خرداد 1391، 02:21 ق‌ظ »

با تشکر از دوستمون آیدین
اول باید اضافه کنم که سیست‌عامل زیاد مهم نیست
مهم سخت‌افزاره که سخت‌افزار خوبی داره
اما :
نقل‌قول
Vivaldi is powered by Mer Core and KDE's Plasma Active
اینم وبسایت فروشش
http://makeplaylive.com/
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1391، 02:23 ق‌ظ توسط Numb »

آفلاین ™SaMaN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #49 : 26 خرداد 1391، 01:14 ب‌ظ »
تبلت مونتاژی ملی رونمایی شد
http://itiran.com/?type=news&id=18183

طرف توقع داره بقیه تبلت ها رو هم گرون کنند و جلوی وارداتش رو بگیرن تا بتونه فروش کنه! :-) بعد یه آمار تخیلی تا آخر ۲۰۱۴ هم گفته!

داستان خیلی ساده هست ما پراید رو میخریم ۱۲ تومن و مگان رو میخریم ۴۵ تومن فقط به این دلیل که شرکتی مثل ایران خودرو و سایپا وجود دارند و تولید ملی میکنن. هیچ راحتی به مردم نمیدند و با جون ملت هم بازی میکنن فقط برای اینکه یه عده سود ببرند داستان این تبلت هم بی شباهت به اینها نیست.

من اگه این تبلت ۱۰۰۰ تومنم باشه نمیخرمش.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #50 : 26 خرداد 1391، 02:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
هنگام رونمایی از این تبلت یکی از آنها روشن نشد که مسوولان برنامه مجبور به تعویض آن شدند.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #51 : 26 خرداد 1391، 03:33 ب‌ظ »
نقل‌قول
در پاسخ به این پرسش دنیای‌اقتصاد که چند درصد از قطعات این تبلت در داخل تولید می‌شود، گفت: تمام تجهیزات این تبلت از خارج وارد می‌شود و در کارخانه اهواز این شرکت مونتاژ می‌شود
آفرین به تولید ملی
نقل‌قول
از مسوولان خواست تا جلوی قاچاق تبلت و تبلیغ آن در داخل کشور را بگیرند تا محصولات این شرکت بتوانند در بازار جای خود را باز کنند.
بیشرمی هم حدی داره
نقل‌قول
این شرکت آنها قصد دارند تا پایان سال ۲۰۱۳ در حدود ۴۳ درصد و تا پایان ۲۰۱۴ نیز ۵۴ درصد از سهم بازار تبلت ایران را به خود اختصاص دهند و سپس به صادرات آن به کشورهای خاورمیانه نیز بپردازند.
این حرفها هم تماما جنبه عوام فریبی داره «صادرات» درصد هم داده

برای حمایت از آزادی انتخاب در راستای فرمایشات این آقای به اصطلاح مونتاژ کننده (وارد کننده کالای ساخت چین) بهتره هر آن چیزی که این بابا و یا همفکران و همدستانش مونتاژ (بخونید واردات) می‌کنن تحریم کنیم
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین SAMADALDIN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
« پاسخ #52 : 27 خرداد 1391، 01:13 ق‌ظ »
درود

مشکل انتخاب اسم هست...

فکر میکنم همه ما به حدی از درک رسیدیم که بدونیم از کلمه ملی مثل خیلی چیزای دیگه داره استفاده ابزاری میشه... اونم برای اینکه برای ما از ارزش بیوفته مثل دکتر علی شریعتی که الان شد نوقل مجلس جک گوها...

کلا سیاست این شکلی که همه چیزی رو که برای افرادی با ارزش هست رو ازشون بگیرند تا بتونند از اون افراد استفاده یا (...) بکنند. چند وقته دیگه نوبت سعدی و فردوسیه... بعدش هم عرب شدیم تمام...

حلا فکر نمیکنم اگر ما آگاهانه با این موضوع برخورد کنیم اتفاق بدی بیوفته...

این تبلت چینی اصلا افغانی یا هر جایی که شما میگید. ولی بده که خیلی از افرادی که هزینه خرید یک تبلت حرفه ای رو ندارند بتونند همچین چیزی داشته باشند. من از روزی که تبلت دارم میانگین مطالعم 3برابر شده...

حالا نه از gps نه از دوربینش نه خیلی چیزای دیگش  استفاده دارم.  فقط نت و pdf اصلا خیلی دستگاه بدرد بوخوریه. فقط تنها چیزی هم که خیلی توش مهمه باتریه که خوب باشه.

نذارید بازی کلمات شمارو بازی بده شما از طرفتون بهره ببرید همین... سخت نیست...

آفلاین بهمن تیماس

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
    • بازی های آنلاین
« پاسخ #53 : 29 خرداد 1391، 05:20 ق‌ظ »
داشتم به موقعیت های جغرافیایی تشکیل شرکت های بزرگ نگاه میکردم متوجه شدم بیشترش تو امریکاست
تا اون جایی که من میدونم دست دولت هم تو تشکیل هیچ کدومشون نبوده
چه اونایی که میگن این یه پیشرفته و چه اونایی که میگن پیشرفت نیست فکر کنن ببینن خودشون قدمی برای پیشرفت علمی مملکت برداشتن یا نه؟
همه نشستن و میگن  فلانی اینجوریه ، فلان کارش هم اونجوریه!
دقیقا میشه خاله زنک بازی!
خودتون یه قدمی برای پیشرفت بردارید،البته عرزه دارید!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
« پاسخ #54 : 29 خرداد 1391، 02:30 ب‌ظ »
داشتم به موقعیت های جغرافیایی تشکیل شرکت های بزرگ نگاه میکردم متوجه شدم بیشترش تو امریکاست
البته تفاوت اینه که اونجا زمینه فراهمه و وضعیت توی ایران به اون خوبی نیست. از سرویس‌های بانکی بگیرید تا پروسه تایید کارها و مراحل اداری و غیره، ولی این اصلا به این معنی نیست که کاری نمیشه کرد.
از طرف دیگه، توی کشورهای دیگه مثل آمریکا حتی برای کاربردهای نظامی هم شرکت‌های عمومی مثل Lockheed Martin به دولت کمک می‌کنند.

عرضه :)
این موضوعی هست که من هم میگم. ما همواره از مشکل‌هایی که توی گنو-لینوکس هست می‌نالیم، ولی حتی یک Bug Report هم انجام ندادیم و انتظار داریم همه کار رو دیگران برای ما انجام بدند. ولی این به این معنا هم نیست که با وارد کردن یک جنس چینی اسم ملی روی اون بذاریم و انتظار داشته باشیم که قیمت همه تبلت‌های دیگه رو دولت بالا ببره که هم توانایی خرید مردم کم بشه، هم مردم به راحتی نتونند جنسی جز جنس ما رو بخرند.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #55 : 30 خرداد 1391، 11:21 ق‌ظ »
چه اونایی که میگن این یه پیشرفته و چه اونایی که میگن پیشرفت نیست فکر کنن ببینن خودشون قدمی برای پیشرفت علمی مملکت برداشتن یا نه؟
همه نشستن و میگن  فلانی اینجوریه ، فلان کارش هم اونجوریه!
دقیقا میشه خاله زنک بازی!
خب مساله فقط قدم برداشتن نیست بهت توصیه میکنم یه نگاهی به عربستان ترکیه و یا همون آمریکا بندازی ببینی برخوردشون با یه تولید کننده و صادر کننده چه جوریه بعد هر کدومشون رو با ایران هم مقایسه کنی متاسفانه اینجا کشور دلالیه هم سودش بیشتره هم راحت تر هیچ سرمایه ای هم توی خطر نیست نهایتش جنس و پس می دی.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #56 : 30 خرداد 1391، 12:51 ب‌ظ »
خب مساله فقط قدم برداشتن نیست بهت توصیه میکنم یه نگاهی به عربستان ترکیه و یا همون آمریکا بندازی ببینی برخوردشون با یه تولید کننده و صادر کننده چه جوریه بعد هر کدومشون رو با ایران هم مقایسه کنی متاسفانه اینجا کشور دلالیه هم سودش بیشتره هم راحت تر هیچ سرمایه ای هم توی خطر نیست نهایتش جنس و پس می دی.

چرا راه دور میری
یه نگاه به صنایع بکن ببین با تحریم و هدفمندی چند درصدشون ورشکست شدن
ولی وارد کننده رو نگاه کن مخصوصا از نوع ریشدارش چقدر ازش حمایت میشه دلار 1226 تومانی در اختیارش میزارن در حالی که وارد کننده باید با دلار آزاد مواد اولیه وارد کنه و اجازه افزایش قیمتها رو هم نداره
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #57 : 30 خرداد 1391، 07:32 ب‌ظ »
مخصوصا از نوع ریشدارش
خواهشا کاری به این ریش و پشم بزبز قندی نداشته باشید که پس فردا ما بی خونه می شیم بعدش باید بریم بانک وام بگیریم خونه بسازیم همین یه جا رو داریم خواهشا ازمون نگیرینش (مسایل مرتبط با فیلترینگ رو عرض می کنم)
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #58 : 30 خرداد 1391، 08:43 ب‌ظ »
خواهشا کاری به این ریش و پشم بزبز قندی نداشته باشید که پس فردا ما بی خونه می شیم بعدش باید بریم بانک وام بگیریم خونه بسازیم همین یه جا رو داریم خواهشا ازمون نگیرینش (مسایل مرتبط با فیلترینگ رو عرض می کنم)

ببخشید برای چند ثانیه‌ای احساساتی شدم

آفلاین artificial_intelligence

• Full Member
  • *
  • ارسال: 141
  • دنیای لینوکس
« پاسخ #59 : 31 خرداد 1391، 01:24 ب‌ظ »
من اینطوری فکر میکنم که اسم ایرانی بستن به محصولات خارجی ( اعم  از چینی و ...) برای راضی کردن و بردن منفعت بیشتر برای قبله عالم باشه در راستای چاپیدن حداکثری ملت!

برای نمونه میشه به تولید ماشین در داخل کشور اشاره کرد.

وقتی که پیچ این تبلت هم در داخل ایران تولید نمیشه! یا به عبارتی یک شرکت واسطه از چین تبلت وارد میکنه ( دلالی میکنه!) چطوری ممکنه باعث پیشرفت کشور بشه؟