انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شبه راهنما برای AllTray  (دفعات بازدید: 2554 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

lomion

• مهمان
شبه راهنما برای AllTray
« : 13 اسفند 1386، 03:29 ب‌ظ »
تا حالا شده دنبال یه برنام اجرا شده بگردید؟ یک پنجره کجا می‌تونه باشه؟ باید توی دسکتاپ شماره ۱ تا n بگردید. که مقدار n بسته به همت عالی و روحیات شما داره!! البته خدا خیر دهاد اونایی که زحمت کشیدن واپلتی به اسم window selector رو نوشتن! باز خوبه. یه اپلت کوچولو هست که کمک می‌کنه پنجره مورد نظر پیدا بشه! اما بازم خداییش زور داره که توی یه لیست پنجره، یکی رو پیدا کردن! از این نظر من طرفدار پروپا قرص system tray هستم. کلی برنامه خوب مثل pidgin و برنامه‌های کاربردی اونجا هستن و دسترسی بهشون اصلا مشکل نیست. چه خوب می‌شه اگه بشه هر برنامه‌ای رو فرستاد اون تو...

برنامه Alltray برنامه‌ای هست که این کار رو انجام می‌ده و همه چیز رو می‌فرسته توی system tray که به نظر من خیلی کار خوبیه. برای نصب این برنامه فقط کافیه که این دستور رو بزنید تا از مخازن نصب بشه:
sudo apt-get install alltray

این برنامه توی Accessories قرار می‌گیره و با کلیک روش، تمام! یه چیزی مثل این...

و به سادگی هر برنامه‌ای به Alltray فرستاده می‌شه

AllTray و جلوه‌های ویژه

متاسفانه این برنامه با جلوه‌های ویژه اصلا خوب نیست! و اگه باجلوه‌های ويژه اجراش کنید هیچ کاری انجام نمی‌ده! و مجبورید که از طریق خط فرمان باهاش کارکنید (که از کار با خط فرمان می‌گذرم و واگذارش می‌کنم به کسایی که علاقه دارن) اما، هر چیزی یه راهی داره! من یه جایی یه patch دیدم که این برنامه رو درست می‌کرد. (البته درستِ درست نه ولی خب از اینکه اصلا کار نکنه خیلی بهتره!)
این patch اعمال شد و الان نسخه patch شده برای سادگی، به صورت deb ضمیمه شده که استفاده کنید. امیدوارم درست نصب بشه. لطفا اگه مشکلی توی این بسته بود بگین. بازم تاکید می‌کنم این patch فقط بخشی از مشکلات رُ حل می‌کنه.
« آخرین ویرایش: 13 اسفند 1386، 03:43 ب‌ظ توسط lomion »

آفلاین arashOio

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 551
پاسخ به: شبه راهنما برای AllTray
« پاسخ #1 : 13 اسفند 1386، 03:57 ب‌ظ »
خیلی لطف کردی لومیون عزیز مدتها بود اینو میخواستم... راحت و تمیز کار میکنه و مشکل جلوه‌های بصریش هم با این وصله دورس شد...
ولی من منظورتونو از
نقل‌قول
بازم تاکید می‌کنم این patch فقط بخشی از مشکلات رُ حل می‌کنه.
نفهمیدم... الان با این وصله که هیچ مشکلی نمیبینم همه چیز به کامه!
Humanity to others...

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 13 اسفند 1386، 04:49 ب‌ظ »
خب مثلا برای پنجره چت توی پیدجین درست کار نمی‌کنه ومشکل داره. یعنی به Tray می‌فرسته ولی یه کمی مشکل داره.

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
« پاسخ #3 : 13 اسفند 1386، 07:05 ب‌ظ »
یکی از کاربردی ترین برنامه ها که اگه نبود من یکی قاط میزدم! ;D
مخصوصا برای فایرفاکس عالیه
@cybertux
no sign