انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: دبیان با نصاب گرافیکی؟ (حل شد)  (دفعات بازدید: 4299 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
دبیان با نصاب گرافیکی؟ (حل شد)
« : 29 خرداد 1391، 03:51 ب‌ظ »
سلام دوستان. شنیدم که دبیان نصاب گرافیکی نداره. البته تا حدودی هم خودم این رو دیدم! به همین خاطر دنبال یه توزیع هستم که بیسش رو دبیان باشه و نصاب گرافیکی داشته باشه و همچنین تا حد امکان دبیان رو کم سیخ کرده باشه که آدم وقتی داره ازش استفاده میکنه حس نکنه داره از توزیعی استفاده میکنه که دبیان نیست(البته این مورد آخر اگر هم نبود اشکالی نداره). اگه راهنماییم کنین به شدت ممنونتون میشم رفقا :)
« آخرین ویرایش: 30 خرداد 1391، 09:51 ب‌ظ توسط حامد سپهر »

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
پاسخ : دبیان با نصاب گرافیکی؟
« پاسخ #1 : 29 خرداد 1391، 04:02 ب‌ظ »
aptosid بر اساس دبیان unstable ولی واقعا پایدار و سرعت خوبی داره ، پیشنهاد میکنم حتما تستش کنی

من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #2 : 29 خرداد 1391، 04:43 ب‌ظ »
چند وقت دیگه نسخه‌ی چهار پارسیکس درمیاد
اونو امتحان کن

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 29 خرداد 1391، 04:47 ب‌ظ »
aptosid بر اساس دبیان unstable ولی واقعا پایدار و سرعت خوبی داره ، پیشنهاد میکنم حتما تستش کنی

من از لینکایی که واسه دانلودش بود هیچی سر در نیاوردم! میشه بگین چجوری میتونم دانلودش کنم؟

چند وقت دیگه نسخه‌ی چهار پارسیکس درمیاد
اونو امتحان کن
تا اونجا که من یکی دوبار پارسیکس رو دیدم روش زیاد کار کرده بودن و ظاهرش خیلی به دبیان نمیخورد. ولی ممنون. بهونه‎ای شد که تستش کنم.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #4 : 29 خرداد 1391، 05:07 ب‌ظ »
سلام دوستان. شنیدم که دبیان نصاب گرافیکی نداره. البته تا حدودی هم خودم این رو دیدم! به همین خاطر دنبال یه توزیع هستم که بیسش رو دبیان باشه و نصاب گرافیکی داشته باشه و همچنین تا حد امکان دبیان رو کم سیخ کرده باشه که آدم وقتی داره ازش استفاده میکنه حس نکنه داره از توزیعی استفاده میکنه که دبیان نیست(البته این مورد آخر اگر هم نبود اشکالی نداره). اگه راهنماییم کنین به شدت ممنونتون میشم رفقا :)
دبیان نصاب گرافیکی نداره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کی این حرف رو زده؟!!!!!!!!!!
دبیان مثل خیلی از توزیع های دیگه نصاب گرافیکی قدرتمند و خوبی داره که میتونید ازش برای نصب استفاده کنید (دبیان نصاب بسیار انعطاف پذیری داره).
توصیه میکنم دبیان اسکوئیز که آخرین نسخه پایدار منتشر شده از دبیان هستش رو نصب کنید و از پایداری و آزادی که بهتون هدیه میده نهایت استفاده رو ببرید...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 29 خرداد 1391، 06:01 ب‌ظ »
شنیدم که دبیان نصاب گرافیکی نداره.
اشتباه شنیدید :) البته پایه انتخابتون رو نباید روی نصاب یک توزیع بذارید. تفاوت نصاب گرافیکی و متنی عموما اینه که محیط نصبش قشنگتره، وگرنه چیزای یکسانی رو نمایش میدند.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #6 : 29 خرداد 1391، 06:24 ب‌ظ »

نقل‌قول
من از لینکایی که واسه دانلودش بود هیچی سر در نیاوردم! میشه بگین چجوری میتونم دانلودش کنم؟

http://mirror.aarnet.edu.au/pub/aptosid/release/
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 29 خرداد 1391، 10:17 ب‌ظ »
دبیان نصاب گرافیکی نداره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کی این حرف رو زده؟!!!!!!!!!!
دبیان مثل خیلی از توزیع های دیگه نصاب گرافیکی قدرتمند و خوبی داره که میتونید ازش برای نصب استفاده کنید (دبیان نصاب بسیار انعطاف پذیری داره).
توصیه میکنم دبیان اسکوئیز که آخرین نسخه پایدار منتشر شده از دبیان هستش رو نصب کنید و از پایداری و آزادی که بهتون هدیه میده نهایت استفاده رو ببرید...
شنیدم که دبیان نصاب گرافیکی نداره.
اشتباه شنیدید :) البته پایه انتخابتون رو نباید روی نصاب یک توزیع بذارید. تفاوت نصاب گرافیکی و متنی عموما اینه که محیط نصبش قشنگتره، وگرنه چیزای یکسانی رو نمایش میدند.

آره. یه جا خوندم که نصاب گرافیکی نداره. من خودم رفتم تو سایتش بالا سمت راست یه چیزی واس دانلود داشت دانلودش کردم موقع نصب یاد ویندوز xp افتادم. البته الآن که فکرش رو میکنم احساس میکنم که اشتباه دانلودش کردم  ???

اگه ممکنه یکی لینک دانلودش رو به من بده  ;D

نقل‌قول

http://mirror.aarnet.edu.au/pub/aptosid/release/

گفتم که، کلا از این مدل لینکای دانلود سر در نمیارم، از اینم چیزی نفهمیدم  ;D

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 30 خرداد 1391، 12:10 ق‌ظ »
میتونید نسخه مورد نظرتون رو در آدرس زیر پیدا کنید:
http://www.debian.org/CD/http-ftp

فرضا شما DVD و 32 بیت رو میخواهید دانلود کنید(فرضا از سرور استرالیا با استفاده از FTP)، بعد از رفتن به لینک فوق در صفحه باز شده مسیر زیر رو دنبال کنید:
Australia: ftp.iinet.net.au: FTP HTTP> 6.0.5> i386> iso-dvd>debian-6.0.5-i386-DVD-1.iso<

یعنی میشه این لینک:
http://cdimage.debian.org/debian-cd/6.0.5/i386/iso-dvd/debian-6.0.5-i386-DVD-1.iso

این DVD پایه است و برای نصب سیستم کافی هستش و بقیه هم حاوی برنامه های کاربردی و مورد نیاز هستن.

اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 خرداد 1391، 10:27 ق‌ظ »
میتونید نسخه مورد نظرتون رو در آدرس زیر پیدا کنید:
http://www.debian.org/CD/http-ftp

فرضا شما DVD و 32 بیت رو میخواهید دانلود کنید(فرضا از سرور استرالیا با استفاده از FTP)، بعد از رفتن به لینک فوق در صفحه باز شده مسیر زیر رو دنبال کنید:
Australia: ftp.iinet.net.au: FTP HTTP> 6.0.5> i386> iso-dvd>debian-6.0.5-i386-DVD-1.iso<

یعنی میشه این لینک:
http://cdimage.debian.org/debian-cd/6.0.5/i386/iso-dvd/debian-6.0.5-i386-DVD-1.iso

این DVD پایه است و برای نصب سیستم کافی هستش و بقیه هم حاوی برنامه های کاربردی و مورد نیاز هستن.

دستت اساسی مرسی. فقط یه سوال، تفاوت نسخه cd و dvd فقط نو برنامه هایی هستش که سر خودش داره یا تفاوت دیگه‌ای هم داره؟

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 30 خرداد 1391، 12:25 ب‌ظ »
مسلما تعداد برنامه هایی که روی هر DVD قرار داره نسبت به CD بیشتره...

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 30 خرداد 1391، 03:54 ب‌ظ »
مسلما تعداد برنامه هایی که روی هر DVD قرار داره نسبت به CD بیشتره...

شدیدا تشکر. فقط یه سوال دیگه، هرکدوم از نسخه های cd یا dvd‌ به چقدر فضا برای نصب نیاز دارن؟ آخه من به شدت مشکل کمبود هارد دارم!  ](*,)

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 30 خرداد 1391، 05:49 ب‌ظ »
بستگی به بسته ها و ابزارهایی که نصب می کنید فضای / تعیین میشه، به طور معمول 5-6 گیگ میتونه مناسب باشه (البته از تمام فضا در نظر گرفته شده استفاده نخواهد شد)...