انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در پارتیشن بندی در حین نصب اوبونتو {حل شد}  (دفعات بازدید: 10109 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
با سلام خدمت اعضا انجمن.. جدیدا یه لپ  تاپ گرفتم و میخوام رو لپ تاپ هم اوبونتو بریزم.... روی لپ تاپ ویندوز ۷ به صورت ارجینال نصبه و ۲ تا درایو داره یکی برای بکاپ و دیگری که درایو c هستش که ویندوز در اون نصبه و کل فضای هارد رو اشغال کرده. به همین خاطر من از برنامه های پارتیشن بندی استفاده کردم و این درایو رو به چند درایو تدیل کردم و حدود ۶۰ گیگش رو خالی گذاشتم برای نصب لینوکس تا در هنگام نصب پارتیشن لینوکس رو بهش اختصاص بدم اما زمانی که مرحله پارتیشن بندی رسید این ۶۰ گیگ اصلا وجود نداشت تنها کل فضای هارد رو اورده بود!! و خبری از اون ۶۰ گیگی که آنفرمت بود نبود!! مشکل از کجاست؟؟  :o لپ تاپ هم hp 3267cl هستش
« آخرین ویرایش: 24 تیر 1391، 12:09 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
با حالت دیسک زنده بوت کن و وارد gparted شو از پارتیشن هات عکس بگیر و بزار اینجا تا بشه بهتر به شما کمک کرد
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
اول از همه این نکته رو بگم این بار از طریق پارتیشن بندی خود ویندوز اقدام کردم اما باز جواب نداد در تصاویر زیر هم مشخصه که زمانی که با لینوکس وارد میشم این 39.99 گیگ نمایش داده نمیشه!! که بخوام پارتیشن لینوکس رو بهش اختصاص بدم...تصاویر گویاست

« آخرین ویرایش: 06 تیر 1391، 11:53 ب‌ظ توسط Bijan_sky »

آفلاین Dr.Stein

• Full Member
  • *
  • ارسال: 129
  • Your World.Your Way
با سلام  :)

می تونید با خود Gparted این کارو انجام بدین . در ویندوز با همون نرم افزاری که اون مقدار رو آزاد کردین دوباره اون رو بچسبونید

(Merge) به یک درایو یا همونو بسازید. و با Gparted به یک Free Space تبدیلش کنید  یا یک درایو روResize کنید. ;)
The Best Weapon Against An Enemy Is Another Enemy

آفلاین tazekar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
  • آی نفس کش!
موقع نصب اگه گزینه Erase Disk and Install Ubuntu انتخاب شده باشه چیزی نشون نمیده

در ورژن های قدیمی نباید گزینه Erase and use the Entire Disk انتخاب شده باشه

(ببخشید اگه عکسا بزرگ شد. روش راست کلیک کنید و Copy Image Location رو بزنید و توی یه تب جدید بازش کنید)
« آخرین ویرایش: 07 تیر 1391، 06:17 ق‌ظ توسط mohammad0361 »
ای بابا!

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
متاسفانه درست نشد  :( در ویندوز این unallocated رو که در لینوکس نشون نمی داد به ntfs تغییر دادم که در هنگام نصب اوبونتو اون رو به پارتیشن لینوکس تغییر بدم اما متاسفانه باز هم این پارتیشن نبود که تغییرش بدم... یه سوال... گزینه اول که "install ubuntu alongside windows 7" هستش خودش یه پارتیشن درست میکنه؟ دقیقا به چه صورت عمل میشه؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
این دفعه اومدم و گزینه اول (install ubuntu inside windows 7) رو در نصب انتخاب کردم اما باز ارور زیر رو داد:

checking battery state
acpid:existing
checking for running unattended-upgrades:
speech-dispatcher disable;edit /etc/default/speech-dispatcher
*asking all remaining processes
terminate...ok

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. این طور که نشون می‌ده چهارتا پارتیشن دیسک رو پر کردی و نمی‌تونی پارتیشن جدید بسازی
۲. کنار sda1 و sda2 علامت خطر زده برو روش ببین چی می‌گه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
خروجی دستور sudo fdisk -l را بذارید و gparted رو هم باز کنید و تصویرش را بذارید این‌جا.
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
خروجی sudo fdisk -l

اطلاعات مربوط به علامت خطر:

« آخرین ویرایش: 14 تیر 1391، 02:52 ب‌ظ توسط Bijan_sky »

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
خروجی دستور sudo fdisk -l را بذارید و gparted رو هم باز کنید و تصویرش را بذارید این‌جا. ۱. این طور که نشون می‌ده چهارتا پارتیشن دیسک رو پر کردی و نمی‌تونی پارتیشن جدید بسازی
۲. کنار sda1 و sda2 علامت خطر زده برو روش ببین چی می‌گه؟

تصاویر رو نمیبینید!  ??? هنوز منتظرم کسی نیست!!
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1391، 09:45 ب‌ظ توسط Bijan_sky »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خروجی sudo fdisk -l

عکس‌هات نمی‌آد. فکر کنم فیلتره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
خروجی sudo fdisk -l

عکس‌هات نمی‌آد. فکر کنم فیلتره
تصحیح شد.....حق با شما بود انگار به تازگی قیلتر شده  ](*,)

آفلاین hmdknight

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام
به نظر می رسه پارتیشن های شماازنوع dynamic هستند که با لینوکس سازگار نیست. روش زیر باید مشکل رو حل کنه (از داخل ویندوز ۷):
دانلود نرم افزار EaseUs Partation Manager و نصبش
تبدیل هارد به نوع basic که قابلیت پارتیشن بندی به صورت primary و extended رو داره. این تبدیل برای کل هارد صورت می گیره و برای یک پارتیشن خاص نمیشه. ضمن اینکه این نرم افزار بدون تغییر در پارتیشن های فعلی یا پاک کردن اطلاعات هارد این کارو انجام میده (البته پشتیبان از داده های مهم توصیه میشه)

موفق باشی

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
سلام
به نظر می رسه پارتیشن های شماازنوع dynamic هستند که با لینوکس سازگار نیست. روش زیر باید مشکل رو حل کنه (از داخل ویندوز ۷):
دانلود نرم افزار EaseUs Partation Manager و نصبش
تبدیل هارد به نوع basic که قابلیت پارتیشن بندی به صورت primary و extended رو داره. این تبدیل برای کل هارد صورت می گیره و برای یک پارتیشن خاص نمیشه. ضمن اینکه این نرم افزار بدون تغییر در پارتیشن های فعلی یا پاک کردن اطلاعات هارد این کارو انجام میده (البته پشتیبان از داده های مهم توصیه میشه)

موفق باشی
ممنون :) چک کردم به خاطر همین بود دیسک از نوع dynamic بود بعد از این که به بیسیک تبدیلش کردم مشکل رفع شد.  ;D . موفق و سرفراز باشید  :)