انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: SELinux یا AppArmor ؟  (دفعات بازدید: 1372 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
SELinux یا AppArmor ؟
« : 07 تیر 1391، 05:18 ب‌ظ »
با سلام خدمت بزرگای مجلس.

می‌خواستم اگه ممکنه منو راهنمایی کنید که تفاوت SELinux و AppArmor چیه؟ و کدام یک بهتره ؟ چون من امنیت برام خیلی مهمه و می‌خواستم جفتشو داشته باشم نمی‌شد! برای نصب SELinux می‌بایست که AppArmor رو حذف کنم. (من تو فدورا یکی دوبار دیدم که SELinux یه پیغامایی می‌ده!)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : SELinux یا AppArmor ؟
« پاسخ #1 : 07 تیر 1391، 06:13 ب‌ظ »
الان چه تنظیمات امنیتی‌ای رو می‌خواید روی سیستم اعمال کنید که نیاز به یکی از اینها دارید؟

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #2 : 08 تیر 1391، 11:06 ق‌ظ »
این دو تا برای یک هدف ساخته شدن. اس ای لینوکس جا افتاده تر و قدیمی تر است ولی استفاده ازش هم سخت تره یعنی حوصله و دقت بیشتری می خواد. در مقابل اپ آرمر بعدا ساخته شد با این هدف که استفاده ازش راحت تر باشه.

در حالت عادی هم لینوکسی مثل اوبونتو اگر آپدیت شده باشه همیشه کاملا امن است و نیازی به چنین چیزهایی نداره برای یک کاربر معمولی هرچند که اپ آرمر به شکل دیفالت فکر کنم توی اوبونتو نصب می شده از قدیم (احتمالا هنوزم هست). اگر اوبونتو داری از همون استفاده کن.

در ضمن اگر حس می کنی چنین چیزی لازم داری اول باید دقیق درک کنی چیکار می کنه و بعد کشف کنی کدوم رو ترجیح می دی (که اگر روی اوبونتو هستی پیشنهاد من همونه که باهاش می یاد یعنی اپ آرمر و اگر روی فدورا اونی که باهاش می یاد یعنی اس ای لینوکس) و بعد هم یادش بگیری و ازش استفاده کنی.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 08 تیر 1391، 12:08 ب‌ظ »
الان چه تنظیمات امنیتی‌ای رو می‌خواید روی سیستم اعمال کنید که نیاز به یکی از اینها دارید؟

من اون‌قدرها هم به استفاده از این‌ها آشنایی ندارم و صرفا می‌خواستم که کسی نتونه به کامپیوتر من و اطلاعات روی اون دسترسی پیدا کنه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 11 تیر 1391، 12:52 ق‌ظ »
برای این کار می‌شه از Trucrypt استفاده کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن