انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Kurso - نرم‌افزار آموزشی زبان اسپرانتو  (دفعات بازدید: 9938 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
با سلام خدمت همه‌ی اسپرانتو دوستان عزیز

Kurso یک نرم‌افزار آزاد (GNU GPL) برای آموزش زبان اسپرانتو هست که تحت سیستم‌عامل‌های گنو/لینوکس (۳۲ و ۶۴ بیتی)، مک و ویندوز قابل اجرا هست و مهم‌ترین نکته‌ی اون شاید بشه گفت که تلفظ هست که همه کلمه‌هایی که آموزش می‌ده رو تلفظ می‌کنه. برنامه رو که یه نگاه کردم برای شروع یادگیری اسپرانتو عالی هست. اسم کامل برنامه Kurso de Esperanto (درس اسپرانتو) هست. Kurso معادل کلمه‌ی Course در انگلیسی هست.

اینم پیوند وب‌گاهشون به زبان پارسی: http://www.kurso.com.br/index.php?fa
ویرایش: این نرم‌افزار توسط آقای دکتر خسرو عطائی به پارسی ترجمه شده و از طریق پیوند بالا در دسترس اسپرانتو دوستان پارسی‌زبان است.
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1392، 01:30 ب‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
پاسخ : Kurso - نرم‌افزار آموزشی زبان اسپرانتو
« پاسخ #1 : 09 تیر 1391، 12:55 ب‌ظ »
شاید نظرم اشتباه باشه ولی انگلیسی خیلی جامع تره !

مثلا اگه فردی با مشکلی تو دنیای گنو/لینوکس داشته باشه و نتونه برطرف کنه تو موتورهای جستجو برای رفع مشکلش انگلیسی سرچ میکنه نه اسپرانتو !

بیشتر کتاب ها و مقالات بزرگ جهانی و سایت ها چه زبانی هستن ؟! اسپرانتو یا انگلیسی ؟

ممنونم بابت تاپیک
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #2 : 09 تیر 1391، 01:06 ب‌ظ »

مثلا اگه فردی با مشکلی تو دنیای گنو/لینوکس داشته باشه و نتونه برطرف کنه تو موتورهای جستجو برای رفع مشکلش انگلیسی سرچ میکنه نه اسپرانتو ! بیشتر کتاب ها و مقالات بزرگ جهانی و سایت ها چه زبانی هستن ؟! اسپرانتو یا انگلیسی ؟

عزیزم کاملا حق با شما هست ولی یادمون نره که الآن انگلیسی Lingua Franca (زبان میانجی) عصر ما هست. هر عصر و دوره‌ای زبان میانجی خودشو داره. آیزاک نیوتون با اینکه انگلیسی بوده ولی مقاله‌های معروفشو در مورد سه قانون نیوتون، به زبان لاتین منتشر کرده! چون اون موقع زبون میانجی لاتین بوده.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 09 تیر 1391، 05:41 ب‌ظ »

یاد گرفتن انگلیسی که الزامیه، ولی خوب این میتونه برای افرادی که یک زبان دیگه رو میخوان یاد بگیرن خوب باشه :)

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #4 : 09 تیر 1391، 06:16 ب‌ظ »

یاد گرفتن انگلیسی که الزامیه، ولی خوب این میتونه برای افرادی که یک زبان دیگه رو میخوان یاد بگیرن خوب باشه :)

اگه قرار باشه 10تا زبان هم یادبگیرم این زبانو یاد نمی گیرم ! نظره شخصی بود(قصدم توهین ویا . . . نبود.) :D
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 09 تیر 1391، 11:07 ب‌ظ »
اگه قرار باشه 10تا زبان هم یادبگیرم این زبانو یاد نمی گیرم ! نظره شخصی بود(قصدم توهین ویا . . . نبود.) :D
خوب این موضوعات بستگی به علایق شخصی افراد داره. مثلا فوتبال یکی از پرطرفدارترین ورزش‌های دنیا هستش. من اگر بخوام ۱۰ تا ورزش مختلف رو انتخاب کنم مسلما فوتبال جزئی از اونها نخواهد بود، ولی خوب به این معنا نیست که فوتبال ورزش بدی هستش.

اتفاقا اسپرانتو زبان جذابی هستش و یادگیری اون خیلی آسونه. در واقع این زبان ایجاد شده که زبان بین‌المللی بشه. نکته جالب اینه که ویکیپدیا به زبان اسپرانتو الان ۱۶۶هزار تا مقاله داره!‌ (ویکی‌پدیای فارسی تنها ۱۹۸ هزار مقاله داره با اینکه تعداد افرادی که فارسی صحبت می‌کنند حدودا ۱۰۰ برابر بیشتره!)

آفلاین pylord

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #6 : 01 مهر 1391، 03:50 ق‌ظ »
بابا معلوم هست این زبان کجا استفاده میشه!!!
10 تا هیچ اگه 100 تا زبان هم بخوام یاد بگیرم یکیش هم اسپرانتو نیست...

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #7 : 01 مهر 1391، 09:29 ق‌ظ »
برای اطلاعات بیشتر می‌تونید به ویکی‌پدیا رجوع کنید: http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88

به نقل از ویکی‌پدیا:
شانسی بزرگ برای اسپرانتو پدیدار شد، هنگامی که در دههٔ ۱۹۲۰ میلادی، نمایندگان ایران در جامعه ملل پیشنهاد دادند تا اسپرانتو به عنوان زبان ارتباطات بین‌المللی پذیرفته شود. در بین این مبحث حمله‌های شدیدی به اسپرانتو شد. مخصوصا هیات فرانسوی هیاهوی بسیاری بر ضد این طرح راه انداخت. از نگاه فرانسویان، زبان فرانسه باید زبان بین‌المللی می‌شد. پیشنهاد ایران شکست خورد.

آفلاین milad7395

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
« پاسخ #8 : 01 مهر 1391، 08:07 ب‌ظ »
برای اطلاعات بیشتر می‌تونید به ویکی‌پدیا رجوع کنید: http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88

به نقل از ویکی‌پدیا:
شانسی بزرگ برای اسپرانتو پدیدار شد، هنگامی که در دههٔ ۱۹۲۰ میلادی، نمایندگان ایران در جامعه ملل پیشنهاد دادند تا اسپرانتو به عنوان زبان ارتباطات بین‌المللی پذیرفته شود. در بین این مبحث حمله‌های شدیدی به اسپرانتو شد. مخصوصا هیات فرانسوی هیاهوی بسیاری بر ضد این طرح راه انداخت. از نگاه فرانسویان، زبان فرانسه باید زبان بین‌المللی می‌شد. پیشنهاد ایران شکست خورد.
من برنامه Rosseta Stone رو روی مینت اجرا کردم خیلی هم خوبه! بیشتر زبان های زنده دنیا رو میشه با این روش یاد گرفت  \\:D/

آفلاین ahmadubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 240
    • ahmadubuntu.ir
« پاسخ #9 : 01 مهر 1391، 09:07 ب‌ظ »
بنظر بحث جالبیه این زبان میانجی!
من که اگه وقت کنم یادش میگیرم 8)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #10 : 01 مهر 1391، 10:55 ب‌ظ »
بنظر بحث جالبیه این زبان میانجی!
من که اگه وقت کنم یادش میگیرم 8)
عزیزم برای اطلاعات بیشتر می‌تونی به این مقاله رجوع کنی.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_lingua_francas

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #11 : 08 مهر 1391، 05:22 ب‌ظ »
ووچ!
خیلی چیز توپیه!
مرسی :)

آفلاین raminpa

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
  • از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر یادگاری که در این گنب
« پاسخ #12 : 29 اردیبهشت 1392، 02:05 ب‌ظ »
اینجا نمیخواهم در مورد زبان اسپرانتو سخن زیادی بگم فقط این رو بدانید که زبانی با این همه توانایی کلامی و ساختن واژهای بسیار از یک ریشه دچار بی مهری شده مکی به مسائل با دیده منطقی تر بنگریم خواهیم دید زبان اسپرانتو با بی طرفی کامل نسبت به فرهنگ و زبان هر کشوری ان را ارتقا داده و نفی فرهنگی در پی ندارد ولی زبانهای ملی مانند انگلیسی  فرانسه آلمانی و عربی و حتی فارسی و غره فرهنگ دیگر ملتها را تحت شعاع قرار داده و حتی ان را نابود کرده اند.
لذا برای احترام به فرهنگها و زبانهای دیگر ملل اسپرانتو از جایگاه ویژه ای در بین اندیشمندان و فرهنگ دوستان تمام ملل قرار دارد.
انچه که مهم است ارتباط راحت بدون تحقیر ملتها بر اساس دموکراسی زبان است که اسپرانتو ان را محقق کرده است. و از سال 1887 میلادی تا کنون پویای میباشد.
نکته مهم این است که ایران یکی از حامیان زبان اسپرانتو در رای گیری سازمان ملل متحد بوده است و بیست سال پس از نشر آن در ایران تدریس میشده.
با پوزش و سپاس فراوان از شما سخن به درازا کشید.
RaminPa

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #13 : 29 اردیبهشت 1392، 08:58 ب‌ظ »
من همیشه آرزوم این بود که همه مردم جهان به یه زبان حرف بزنن برام فرقی نمیکرد چی باشه فقط همه جا بشه جرف زد عالی میشد
اگر اسپرانتو زبان بین المنلی بشه خیلی عالی میشه کاش یه روزی همه زبونشون یکی بشه
ولی فکر میکنم با توجه به شرایط یادگیری زبان انگلیسی بسیار معقول تره چون افرادی که باهاش صحبت میکنن زیاد هستن و این عده رو خیلی سخت میشه مجبور کرد که بیان اسپرانتو رو به عنوان زبان بین المنلی قبول کنن
به هر حال نوشتن مطالب به این زبان و کمک به گسترسش شاید در آینده بتونه کاری کنه که زبان جهانی بشه
چون بسیار زبان ساده و آسونی هست و هیچ کسی نمیتونه ادعای مالکیتش رو بکنه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #14 : 29 اردیبهشت 1392، 09:20 ب‌ظ »
زبانهای ملی مانند انگلیسی  فرانسه آلمانی و عربی و حتی فارسی و غره فرهنگ دیگر ملتها را تحت شعاع قرار داده و حتی ان را نابود کرده اند.
البته زبان یک قسمت از فرهنگ هر کشور هست و نمی‌شه قسمت فرهنگیشو حذف کرد و تنها وقتی ممکن هست که اون زبان مال کشور خاصی نباشه (مثل اسپرانتو). البته این موضوع مزایا و معایب خودش رو داره!

ولی فکر میکنم با توجه به شرایط یادگیری زبان انگلیسی بسیار معقول تره چون افرادی که باهاش صحبت میکنن زیاد هستن و این عده رو خیلی سخت میشه مجبور کرد که بیان اسپرانتو رو به عنوان زبان بین المنلی قبول کنن
خوب اسپرانتو احتمالا هیچ وقت زبان بین‌المللی نمی‌شه! یادگیری زبان انگلیسی که کلا لازم و ضروری هستش. اسپرانتو رو هم میشه به عنوان یک علاقه شخصی یاد گرفت و دنبال کرد. خوبی زبان اسپرانتو اینه که جامعه خیلی خوبی داره و خوب راه ورود به این جامعه هم یادگیری زبونشون هست.