انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند تا سوال [حل شد]  (دفعات بازدید: 3607 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • یادداشت های یک دیوانه
چند تا سوال [حل شد]
« : 21 اسفند 1386، 07:34 ق‌ظ »
اول سلام (چون اولین پستمه)
دوم چند تا سوال مربوط و غیر مربوط: از اونجایی که ubuntu و mint و parsix همگی بر مبنای debian هستند احتمالا باید تنظیمات و عملکرد هاشون هم یکی باشه. غیر از اینه؟؟!! میزکار سه بعدی رو روی mint فعال کردم. روش فعال کردن روی ubuntu یا parsix چه طوریه؟! اگه بخوایم صفحاتمون ژله ای باشه چی؟! تنظیماتش چه طوریه (من فقط با عوض کردن desktop ها یه ذره احساس میکنم میز کارم تغییر کرده)
ممنون از لطف همگی

پ.ن. محض اطلاع میگم که تازه کارم به طوریکه هنوز به زور میفمم کاربرد terminal چیه و یا حتی همین دیروز فهمیدم چه طوری میشه نرمافزار های روی سیستم عامل رو نصب کرد و ... پس ترجیحا کامل و جامع توضیح بدین (به قول دوستی : زیر سیکل حرف بزنین)
« آخرین ویرایش: 22 اسفند 1386، 11:19 ق‌ظ توسط ابراهیم »
Regards,
monire montazeri
http://monire.wordpress.com/

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • تخیل همه چیز است . (آلبرت اینشتن)
پاسخ به: چند تا سوال
« پاسخ #1 : 21 اسفند 1386، 10:43 ق‌ظ »
درود بر شما به جمع لینوکسیها خوش آمدید.

نقل‌قول
از اونجایی که ubuntu و mint و parsix همگی بر مبنای debian هستند احتمالا باید تنظیمات و عملکرد هاشون هم یکی باشه. غیر از اینه؟؟!!

اوبونتو و مینت شبیه هم هستند یعنی مینت همان اوبونتو هست با یک مقدار کدک اضافی و مقداری پکیج اضافی یا متفاوت. اما پارسیک با این دوتا یک مقدار متفاوت هستش.

نقل‌قول
تنظیماتش چه طوریه (من فقط با عوض کردن desktop ها یه ذره احساس میکنم میز کارم تغییر کرده)

برای اینکه شما بتونید میزکار سه بعدی رو تنظیم کنید و قابلیت های اون رو فعال کنید نیاز به نصب یک پکیج دارید به نام  compizconfig-settings-manager. برای نصب این پکیج داخل ترمینال

این دستور را وارد کنید. که باید به اینترنت وصل باشید.

sudo apt-get install compizconfig-settings-manage
وقتی این پکیج رو نصب کردید قسمت تنظیمات

میزکار سه بعدی رو می تونید از قست System --> Preferences --> CompizConfig Settings Manager بیارید و قابلیت های مختلف رو تیک بزنید.

نقل‌قول
اگه بخوایم صفحاتمون ژله ای باشه چی؟!

توی پنجره تنظیمات (CompizConfig Settings Manager) تیک wobbly windows رو بزنید.

البته چون تنظیمات میزکار سه بعدی زیاد هستش می تونید از تنظیمات من یا دوستان دیگه استفاده کنید پس این لینک رو مطالعه کنید.  ;)

http://wiki.ubuntu-ir.org/BackUpCompizConfigurationHowto 
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=3581.0

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 21 اسفند 1386، 10:55 ق‌ظ توسط salamat »

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 21 اسفند 1386، 09:51 ب‌ظ »
اگه نسخه اوبونتوی شما ۷.۱۰ هست، چیزایی که گفتن کاملا درسته.
در مورد پارسیکس می‌دونم راهنما برای اینکار توی سایت پارسیکس هست. www.parsix.org

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
    • یادداشت های یک دیوانه
« پاسخ #3 : 21 اسفند 1386، 10:18 ب‌ظ »

1. برای اینکه شما بتونید میزکار سه بعدی رو تنظیم کنید و قابلیت های اون رو فعال کنید نیاز به نصب یک پکیج دارید به نام  compizconfig-settings-manager. برای نصب این پکیج داخل ترمینال

2. میزکار سه بعدی رو می تونید از قست System --> Preferences --> CompizConfig Settings Manager بیارید و قابلیت های مختلف رو تیک بزنید.

نقل‌قول
اگه بخوایم صفحاتمون ژله ای باشه چی؟!

توی پنجره تنظیمات (CompizConfig Settings Manager) تیک wobbly windows رو بزنید.

‍ممنون از لطفتون
۱. اون پکیج رو همون دیشب نصب کردم (توی جلسه لاگ اصفهان وقتی گفتم حافظه تصویریم خوبه باورتون نشد) خوب من میز کار سه بعدی رو فعال کردم و مشکلم تنظیماتش بود که متاسفانه دیشب توضیح ندادین و الان خیلی خوب فهمیدم. ممنون.
۲. اسم اصلی اون قسمت advanced desktop effects setting هست ( ولی وقتی باز میشه بالای صفحه نوشته CompizConfig Settings Manager) به این میگن دقیق نوشتن. بازم ممنون
۳. خیلی خیلی ممنون. کلی حال کردم.
Regards,
monire montazeri
http://monire.wordpress.com/

lomion

• مهمان
« پاسخ #4 : 22 اسفند 1386، 08:53 ق‌ظ »
:)
خوشحالم که حل شده. راستی، اگه موضوع حل شده، اینجا یه رسم داریم: وقتی مساله‌ای حل می‌شه، عنوان اصلی پست رو ویرایش می‌کنن و آخرش عبارت  [حل شد] رو اضافه می‌کنن. اینطوری دوستان دیگه هم می‌فهمن که یه موضوع حل شده. ;)

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • تخیل همه چیز است . (آلبرت اینشتن)
« پاسخ #5 : 22 اسفند 1386، 09:35 ق‌ظ »
نقل‌قول
اون پکیج رو همون دیشب نصب کردم (توی جلسه لاگ اصفهان وقتی گفتم حافظه تصویریم خوبه باورتون نشد) خوب من میز کار سه بعدی رو فعال کردم و مشکلم تنظیماتش بود که متاسفانه دیشب توضیح ندادین و الان خیلی خوب فهمیدم. ممنون.

برای اینکه نپرسیدین که اون تنظیمات به چه دردی میخوره خوب من هم یادم رفت بگم.  :)

نقل‌قول
خیلی خیلی ممنون. کلی حال کردم.

نقل‌قول
خوشحالم که حل شده. راستی، اگه موضوع حل شده، اینجا یه رسم داریم: وقتی مساله‌ای حل می‌شه، عنوان اصلی پست رو ویرایش می‌کنن و آخرش عبارت  [حل شد] رو اضافه می‌کنن. اینطوری دوستان دیگه هم می‌فهمن که یه موضوع حل شده.
  ;)

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
    • یادداشت های یک دیوانه
پاسخ به: چند تا سوال [حل شد]
« پاسخ #6 : 22 اسفند 1386، 08:31 ب‌ظ »
توسط آقاي ابراهيم [حل شد]  ;D
ممنون از لطف همگي دوستان.
Regards,
monire montazeri