انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویرایش samba/smb.conf  (دفعات بازدید: 3225 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین me_mohammadiyan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
ویرایش samba/smb.conf
« : 27 اسفند 1386، 09:40 ق‌ظ »
در قدم سوم عنوان ارسال شده برای به اشتراک فایل و پوشه (اوبونتو - سامبا - ویندوز)  http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=753.0باید کدوم  browseable و writable را تغییر بدهیم اگر که همه اونها را تغییر بدهیم با مشکل مواجه می شویم.
نقل‌قول
قدم سوم

یک پنجره Terminal را باز کنید و در آن دستورات زیر را وارد نمایید. توجه در این قسمت حواس خود را جمع کنید چون تنها مکانی که ممکن است کمی پیچیده باشد اینجا است.

کد:

sudo gedit /etc/samba/smb.conf

ممکن است سیستم از شما کلمه عبور root را بخواهد در اینصورت وارد نمایید و دکمه enter را فشار دهید.
حال پنجره gedit که شبیه نرم افزار notepad ویندوز است در مقابل شما باز شده و حاوی فایل smb.conf می باشد. با استفاده از دکمه find در بالای پنجره برای عبارت "browseable" جستجو کنید. در اینجا چیزی را که باید تغییر دهید بصورت زیر آمده است:
کد:

; browseable = yes

تبدیل به:
کد:

browseable = yes

شود. همانطور که در بالا دیدید علامت ; برای comment کردن خط استفاده می شد و با پاک کردن آن ما اجازه می دهیم که دایرکتوری و یا پوشه های به اشتراک گذارده شده قابل رویت شوند.
کم پایین تر از همان مکان خط:
کد:

; writable = no

را به:

کد:

writable = yes

تغییر دهید. در واقع علامت ; را حذف و کلمه no را به yes تبدیل کردیم.
فایل را save کنید و برنامه gedit را ببندید.

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
پاسخ به: ویرایش samba/smb.conf
« پاسخ #1 : 28 اسفند 1386، 09:32 ب‌ظ »
به نظر من اصلاً نیازی به ویرایش کردن این فایل نیست ! کافیه شما samba و smbfs رو نصب کنید و با smbpasswd برای یک یوزر، پسورد تعریف کنید، بعد از داخل ناتیلوس یک فولدر رو share کنید و می تونید از داخل ویندوز برای دسترسی به اون فولدر، با وارد کردن یوزر و پسورد (وقتی که می خواهید پنجره کامپیوتر اوبونتو رو باز کنید، از شما می خواد که username و password وارد کنید) وارد فولدر share شده در اوبونتو بشید. این دردسر های ویرایش کردن این فایل رو هم (برای منظور ساده و معمولی) نخواهید داشت.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
« پاسخ #2 : 20 خرداد 1387، 02:41 ب‌ظ »
به نظر من اصلاً نیازی به ویرایش کردن این فایل نیست ! کافیه شما samba و smbfs رو نصب کنید و با smbpasswd برای یک یوزر، پسورد تعریف کنید، بعد از داخل ناتیلوس یک فولدر رو share کنید و می تونید از داخل ویندوز برای دسترسی به اون فولدر، با وارد کردن یوزر و پسورد (وقتی که می خواهید پنجره کامپیوتر اوبونتو رو باز کنید، از شما می خواد که username و password وارد کنید) وارد فولدر share شده در اوبونتو بشید. این دردسر های ویرایش کردن این فایل رو هم (برای منظور ساده و معمولی) نخواهید داشت.

من هم موافقم

یه سوال داشتم وقتی از سیستمی که ویندوز داره شیرهای سیستم اوبونتو رو بخوایم ببینیم کافیه تو ران بنویسیم
//192.168.0.2آی پی مقصد درسته ؟؟؟
اما تو اوبونتو کجا بریم و چی بنویسیم و چکار کنیم

البته من هنوز نتونستم شیر های هیچ کدوم از سیستم ها رو ببینم هاااااااااا   چکار کنم ؟؟؟   

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #3 : 27 خرداد 1387، 02:29 ق‌ظ »

من هم موافقم

یه سوال داشتم وقتی از سیستمی که ویندوز داره شیرهای سیستم اوبونتو رو بخوایم ببینیم کافیه تو ران بنویسیم
//192.168.0.2آی پی مقصد درسته ؟؟؟
اما تو اوبونتو کجا بریم و چی بنویسیم و چکار کنیم

البته من هنوز نتونستم شیر های هیچ کدوم از سیستم ها رو ببینم هاااااااااا   چکار کنم ؟؟؟  
یک راه دیگه برای باز کردن پوشه های به اشتراک گذاشته شده توسط یک کامپیوتر در ویندوز، میتونید توی قسمت آدرس اکسپلورر یا که اینترنت اکسپلورر برید و بزنید:
\\192.168.1.1
در اوبونتو باید در پنجره آدرس بار فایرفاکس یا که ناتیلوس بنویسید:
smb://192.168.1.2
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !