انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتخاب میان برنامه نویسی یا ای تی یا مدارک دیگر مثل icdl با ...  (دفعات بازدید: 4998 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Salar Moghaddam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
سلام دوستان
میخواستم تو تابستون ی چیزی بخونم تو مجتمع فنی در رابطه با کامپیوتر
به برنامه نویسی علاقه دارم و ای تی رو میخوام تو دانشگاه بخونم ولی icdl مدرکی داره که پیشنیاز خیلی کارهاست
شما به نظرتون تو تابستون چی بخونم؟(اگر چیز دیگه ای میخواین معرفی کنین بگین
راستی من ی پسر بچه 14 سالم !!! اما زیاد حالیمه:دی با لینوکس و اندروید و ویندوز و کمی مک و ای او اس آشنایی کامل دارم و ی جورایی فولم توشون!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
سلام دوستان
میخواستم تو تابستون ی چیزی بخونم تو مجتمع فنی در رابطه با کامپیوتر
به برنامه نویسی علاقه دارم و ای تی رو میخوام تو دانشگاه بخونم ولی icdl مدرکی داره که پیشنیاز خیلی کارهاست
شما به نظرتون تو تابستون چی بخونم؟(اگر چیز دیگه ای میخواین معرفی کنین بگین
راستی من ی پسر بچه 14 سالم !!! اما زیاد حالیمه:دی با لینوکس و اندروید و ویندوز و کمی مک و ای او اس آشنایی کامل دارم و ی جورایی فولم توشون!

درود دوست گلم

خوب شما میخوای IT رو توی دانشگاه بخونی و از اونجایی که اکثر بچه های IT در برنامه نویسی و اصول مهندسی نرم افزار ضعیف هستن، توصیه میکنم از همین الان برای تابستون ها روی برنامه نویسی حساب باز کنید.
icdl بیشتر بدرد کسانی میخوره که میخوان برای استخدامی و موارد مشابه اقدام کنن و از اونجایی که به گفته خودتون به ویندوز (و حتی لینوکس) آشنایی کامل دارید پس نیازی به گرفتن این مدرک نیست افزون بر اینها وقتی از دانشگاه مدرک IT بگیرید icdl دیگه براتون ارزشی نخواهد داشت.
مباحث مربوط به شبکه و امنیت هم میتونه برای فراگیری خوب باشه (البته نمیدونم که برای سن و سال شما چقدر میتونه مناسب باشه)...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
نقل‌قول
برنامه نویسی و اصول مهندسی نرم افزار ضعیف هستن، توصیه میکنم از همین الان برای تابستون ها روی برنامه نویسی حساب باز کنید.
خوبه که اینها را بداند اما برای رشته آی تی اهمیتی چندانی ندارد و فقط مهم هست که به این مباحث آشنا باشد. رشته IT بیشتر به یک مدیر خوب نیاز  داره تا یک برنامه نویس خوب.

باید نگاه کنید چه طبعی داری؟ بعضی ها کار فنی دوست دارند و بعضی ها مدیریت و بعضی ها تئوری.

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
اگر از مدارک لینوکس بخای بگیری میشه lpic
اگر از مدارک ویندوز بخای بگیری میشه mcitp
اگر به cisco الاقه دارین میشه ccXX که از ccna میشه شروع کزد
برنامه نویسی تحت وب اسم مدرکش یادم نیست
چیزی که من تا الان دیدم تو اکثر مدارکا این بوده که پیش نیاز شبکه توشون لازم بوده که برایه تامین این پیش نیاز هم network + میشه رفت

مدزک ریاده باید ببینین چیزی که علاقه دارین چی هست .
یک پیشنهاد هم میکنم که اگر رفتین دنبال برنامه نویسی چیزی یاد بگیرین که کراس پلتفرم باشه یعنی فقط مثلا رویه ویندوز کار نکنه رو همه سیستما کار کنه .

آفلاین Salar Moghaddam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
ممنون دوستان
(|33@5
ای تی هم همین الانم میتونم بخونم اما مشکلش اینجاست که با مدرک دانشگاه برابری نمیکنه از طرف دیگه همه جا اعتبار داره! :o
یک سال هم باید بخونم اما با این شرایط فک نکنم برای الان ای تی گزینه ی مناسبی باشه ...
من از یازده سالگی کارهای تخصصیم رو شروع کردم(با اندروید)تونستم رام کوک کنم براش حتی ! همین زمان که اندروید رو یاد گرفتم ویندوز هم کامل یاد گرفتم بعد شانسی تو ی فروم اولونتو 10.10 رو فک کنم دیدم نصبش کردم و از اونجا تا الا کلی با لینوکس آشنا شدم اما مشکلم اینه که هیچ زبونی رو بلد نیستم!
Insomnia@
درسته اما بیس ای تی همین برنامه نویسی هست و بهتره بلد باشیم ...
در مورد این که ببینم چی به دردم میخوره دارم ازتون مشورت میگیرم دیگه :D
alieblice2@
مدرک لینوکس رو فک نکنم تو ایران بدن یا اگه بدن ارزشی نخواهد داشت
درسته علاقه دارم ولی یکی از معیار ها کار هم هست ...
مدرک وب فک کنم منظورتون ciw web developer باشه
اگر همه میگین برنامه نویسی به نظرتون چه زبونی رو بخونم؟همه میگن سی پلاس پلاس اما این زبون دیگه کارایی نداره(حداقل در حد لازم ...)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
اگر همه میگین برنامه نویسی به نظرتون چه زبونی رو بخونم؟همه میگن سی پلاس پلاس اما این زبون دیگه کارایی نداره(حداقل در حد لازم ...)
اکثر برنامه‌هایی که توی گنو-لینوکس هستند اکثرا با C یا ++C نوشته شدند :) کارایی نداشتن خیلی معنای درستی نداره، غیر از اینکه بگی برای فلان هدف کارایی نداره.

من مباحث مدرک +A رو توصیه می‌کنم. یادگیری اصول پایه‌ای کامپیوتر اولین قدم برای کار با کامپیوتر به صورت حرفه‌ای هستش.

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
نقل‌قول
درسته اما بیس ای تی همین برنامه نویسی هست و بهتره بلد باشیم ...
در مورد این که ببینم چی به دردم میخوره دارم ازتون مشورت میگیرم دیگه
نگفتم یک فرد آی تی اینها رو بلد نیست ، بلکه هزینه زیادی برای تسلط به این موارد نمیکنه ، بخش مدیریت پررنگتره.
گفتم دیگه: کل علایق شما توی همون سه بخش تقسیم میشه هرکدام که ییشتر دوست داشتید و فکر میکنید که موفق میشید قدم بگذارید.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
-
مدارک لینوکس ر. تو ایران هم اموزشش به صورت رسمی هستش هم برگذاری ازمونش . از سایت خود lip کانادا میتونین نگاه کنین .
در مورد کار هم شما تو هر چیزی کارتون خوب باشه کار براتون هست . پس اگر تویه لینوکس هم کارتون خوب باشه کار براتون هست .
در کل اگر lpi2 داشته باشین کار گیر میاد اگر مدارج بالاتر هم رفتین که میتونین حتی پروانه رسمی اموزشش هم بگیرین کلاس برگذار کنین .

-----------------------------------
زبان برنامه نویسی اکثرا میگن c++ چون استاندارد شروع یادگیری برنامه نویسی همین جوریه . شما اول c++ رو که یادگرفتین با مفاهیم و ریاضیات کامپیوتر که اشنا شدین یاد گرفتن زبان هایه دیگه براتون خیلی راحت میشه چون اکثر زبان ها استاندارد ایه مشابه ای دارن .
اگر تو ویکپیدیا نگاه کنین میبینین که برایه اکثر زبان ها نوشته که از c یا c++ تجربه گرفتن .

برایه وب هم منظورم همون ciw که خودتون گفتین بود .
بعضی از اموزشگاه ها مشاوره رایگان هم دارن اونام میتونن کمک خوبی باشن .

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
؟همه میگن سی پلاس پلاس اما این زبون دیگه کارایی نداره(حداقل در حد لازم ...)
؟؟؟؟
تنها یک برنامه نام می برم که با سی پلاس پلاس نوشته شده و اگه می تونی دوباره بگو که C++ کارایی نداره :)
Adobe Photoshop

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
هیچ مدرکی به هیچ دردی نمی‌خوره، بی‌خود پولت رو دور نریز
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
هیچ مدرکی به هیچ دردی نمی‌خوره، بی‌خود پولت رو دور نریز

البته اصلاح کنید که منظورتون در ایران هست.
شما هر کشوری که رزومه میدید دقیقا به همین مدرک ها توجه میکنن.
Godisnowhere

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
سلام
چیزی که من تو برنامه نویسی تجربه کردم این بود که تو ایران اصلا به اندازه ای که یه برنامه نویس کارش مهمه بهش ارزش نمیدن! :(
من سال ۸۶ بعد از فارق التحصیلی تو یه شرکت شروع به برنامه نویسی کردم. اون زمان با دلفی و sqlserver2000 برنامه حسابداری می نوشتیم و خیلی رو بورس بود ;D
بعد از چند ماه آزمایشی کار کردن خواستن باهام قرارداد ببندن که دیدم حداقل حقوقی که دارن میدن یکم از حقوق قانون کاری اون زمان کمتر بود که فکر کنم اگه چونه می زدم میکردنش همون حقوق قانون کار با کسر بیمه اگه دلم بخواد بیمه بشم در حالی که:
۱- کار کردن تو یه اداره دولتی زحمت و دردسر کمتری داره. (برای برنامه نویسی فسفر زیادی باید مصرف کنی :o)
۲- از نظر مالی اگه حداقل حقوق قانون کار رو میدن و خیلی مزایای دیگه هم داره مثل بن و استفاده از وام های مختلف و ....بستگی به جایی که استخدام بشی داره.
۳- ساعت کارش خیلی به نسبت کار در شرکت های خصوصی کمتره.(تو شرکت صبح و بعد ظهر ولی اداره دولتی ۷ تا ۱۴:۳۰)
پس یکم بالا پایین کردم رفتم دنبال کار تو ادارات هرچند برنامه نویسی رو رها نکردم و زمانهای بیکاری برنامه نویسی می کنم و سعی می کنم خودمو به روز نگه دارم.
اینها رو گفتم تا بگم برنامه نویسی خیلی خوبه ولی وقتی که ارزش کارت رو بدونن و برات سرمایه گذاری کنن.
موفق باشی

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
سلام
چیزی که من تو برنامه نویسی تجربه کردم این بود که تو ایران اصلا به اندازه ای که یه برنامه نویس کارش مهمه بهش ارزش نمیدن! :(
من سال ۸۶ بعد از فارق التحصیلی تو یه شرکت شروع به برنامه نویسی کردم. اون زمان با دلفی و sqlserver2000 برنامه حسابداری می نوشتیم و خیلی رو بورس بود ;D
بعد از چند ماه آزمایشی کار کردن خواستن باهام قرارداد ببندن که دیدم حداقل حقوقی که دارن میدن یکم از حقوق قانون کاری اون زمان کمتر بود که فکر کنم اگه چونه می زدم میکردنش همون حقوق قانون کار با کسر بیمه اگه دلم بخواد بیمه بشم در حالی که:
۱- کار کردن تو یه اداره دولتی زحمت و دردسر کمتری داره. (برای برنامه نویسی فسفر زیادی باید مصرف کنی :o)
۲- از نظر مالی اگه حداقل حقوق قانون کار رو میدن و خیلی مزایای دیگه هم داره مثل بن و استفاده از وام های مختلف و ....بستگی به جایی که استخدام بشی داره.
۳- ساعت کارش خیلی به نسبت کار در شرکت های خصوصی کمتره.(تو شرکت صبح و بعد ظهر ولی اداره دولتی ۷ تا ۱۴:۳۰)
پس یکم بالا پایین کردم رفتم دنبال کار تو ادارات هرچند برنامه نویسی رو رها نکردم و زمانهای بیکاری برنامه نویسی می کنم و سعی می کنم خودمو به روز نگه دارم.
اینها رو گفتم تا بگم برنامه نویسی خیلی خوبه ولی وقتی که ارزش کارت رو بدونن و برات سرمایه گذاری کنن.
موفق باشی
کاملا موافقم

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
سلام
موفق باشی
کاملا موافقم
حرف دل منو زدی
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft