انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: معایب لینوکس  (دفعات بازدید: 18299 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • ONLY FREEDOM
پاسخ به: معایب لینوکس
« پاسخ #15 : 29 مهر 1387، 01:54 ب‌ظ »
نمی دونم چرا بعد از این حرفها یه علامت سوال بزرگ در ذهن من ایجاد شده.  ؟

کسا نی که دارند لینوکس را تهیه میکنند از کجا خرجی میارند ؟  اینا همه درس خوندند که بیان موفتی در اختیار ما بگذارند ؟

چرا سی دی یا دی وی..... را رایگان برای ما می فرستند ؟ تو دنیای امروز که همه به پول ادما احترام می گزارند و اطلاعات یعنی (شرمنده) خرحمالی برای پول دارها

یا این که این سایت بدونه تبلیق و شما ها وقت. زندگی. تفریح. صرف ما ادمهای قدر نشناس .........   شماها تو این گرانی چه جوری..... ؟
شرکت هایی مثل گوگل سالانه چند میلیون دلار کمک مالی میکنند

آفلاین soltani001

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #16 : 29 مهر 1387، 02:22 ب‌ظ »

کسا نی که دارند لینوکس را تهیه میکنند از کجا خرجی میارند ؟  اینا همه درس خوندند که بیان موفتی در اختیار ما بگذارند ؟

چرا سی دی یا دی وی..... را رایگان برای ما می فرستند ؟ تو دنیای امروز که همه به پول ادما احترام می گزارند و اطلاعات یعنی (شرمنده) خرحمالی برای پول دارها

یا این که این سایت بدونه تبلیق و شما ها وقت. زندگی. تفریح. صرف ما ادمهای قدر نشناس .........   شماها تو این گرانی چه جوری..... ؟
شرکت هایی مثل گوگل سالانه چند میلیون دلار کمک مالی میکنند

ایا این کمکها شامل شما اساتید میشه ؟ یعنی خرج روزانه زندگی ..... (فوظولی نباشه ) جهت اطلاع برای بیرون امدن از این سردرگمی

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • ONLY FREEDOM
« پاسخ #17 : 29 مهر 1387، 02:25 ب‌ظ »
من حسابدارم درآمدم را از اون راه در میارم

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1052
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
« پاسخ #18 : 29 مهر 1387، 05:54 ب‌ظ »

بسیار از توسعه دهندگان لینوکس هستندکه توی اوقات فراغت به توسعه لینوکس می پردازن. بعضی ها هم هستن وقتی می بینن یه برنامه چیزی کم داره، برای اینکه مشکل خودشون رو حل کنن شروع می کنن به برنامه نویسی و ... و در آخر اون رو به صورت متن باز در اختیار همه قرار میدن.
از طرفی فروش کتاب ها، مستندات، پشتیبانی و ... هم درآمدی برای شرکت های بزرگ محسوب میشه.
make a donation رو فراموش نکنیم  :)

موفق باشید
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین Cyber Man

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • و در روز هشتم دنیای مجازی را آفرید
« پاسخ #19 : 30 مهر 1387، 11:39 ق‌ظ »
من هم که مدیر سایت یه بیمارستانم و درآمدم از اونجاست.
حالا هم دارم یه برنامه مال برای حساب کتاب زندگیم می نویسم که قابلیت تجزیه و تحلیل رو داره و می تونه حتی بهت پیشنهاد هم بده. حالا اگر کامل شد اون رو منبع باز ارائه می دم شاید کسی دیگه تونست کاملترش کنه. خب این یعنی کار من هم کاملتر می شه. یا اصلا می دونید عشق چیه؟!!! ....
هزار بار مراجعه اما برای همیشه مرخص از دنیای واقعی

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #20 : 30 مهر 1387، 03:08 ب‌ظ »
لینوکس اگه پولی بود (مثلا یه میلیون‌و‌نیم همه تو کفش می‌موندن).
مگه شما از انحصار طلبی مایکروسافت خسته نشدید. کجا میتونید سیستم عاملی مثل لینوکس پیدا کنید؟ حتی در مقابل سیستم عامل‌های پولی ...
متاسفانه برا بعضی‌ها (نه شما ها  :-X ) خوبی نیومده، باید یکی واسته رو سرشون واسه نفس کشیدنشون هم پول بگیره تا این که بتونن از زندگی‌شون لذت ببرن.
این فقط اوپن سورس هستش، که زنده می‌مونه.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #21 : 30 مهر 1387، 03:39 ب‌ظ »
سلام سهیل جان فکر کنم برخی دارن بین لینوکس رایگان و ویندوز رایگان  :o (تو ایران ) مقایسه انجام میدن

لینوکس از سوی بسیاری شرکتهای بزرگ حمایت میشه مثل گوگل ناول ای بی ام نوکیا و حتی اخیرا مایکروسافت در مورد سوزه و ....

و اما پروژه گنو که تهیه نرم افزار اوپن سورسه در اکثر موارد از روی عشق کاربرا پیش میره و در برخی موارد هزینه ها توسط پشتیبانی محصول بدست میاد اما اساسا لینوکس و اوپن سورس توسط جامعه عاشقان پیش میره که بسیاریشون شغلی برای تامین زندگی هم دارن و در کنار کارشون به توسعه اوپن سورس هم کمک میکنن البته راههای کسب کار اوپن سورس هم زیاده

پاینده باشید

آفلاین Meys@m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
  • ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
« پاسخ #22 : 04 آبان 1387، 06:52 ب‌ظ »
بسوزه پدر عشق که آدم رو بیچاره کنه.  ;D
به نظر من هیچکدوم از اینایی که دوستان گفتن عیب نیست ، حداقل برای من چون واقعا تلاش برای حل کردنشون حال میده ولی لینوکس یه عیب بزرگ برا من داشته ، هر جا گفتم من لینوکس استفاده میکنم به پای پز دادن من گذاشتن ، ای کاش این مشکلش حل میشد.  :)
from freedom came elegance

آفلاین محسن احمدی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • Ubuntu, ASUS and nothing else...
    • وب سايت شخصي‌م
« پاسخ #23 : 12 آبان 1387، 01:28 ب‌ظ »
من يكي از كاربرايي هستم كه بعد از حدود 17-18 سال كار با windows و DOS اومدم سراغ اوبونتو و دنياي Open source.
يه مشكل خيلي خيلي بزرگي كه سيستم‌ عامل‌هاي خانواده لينوكس و خصوصا اوبونتو داره اينه كه كاملاً اعتيادآوره ](*,)... كار كردن باهاش به شدت معتادت مي‌كنه و ديگه آدم دلش نمي‌خواد بره سراغ مايكروسافت و ... ;D
و اين اعتياد به نظر من از اون سس قرمز رنگي كه آدما روي پيتزاشون مي‌ريزن هم بدتره... :P
لينوكس اعتياد مي‌آره...

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
« پاسخ #24 : 12 آبان 1387، 06:06 ب‌ظ »
بسوزه پدر عشق که آدم رو بیچاره کنه.  ;D
به نظر من هیچکدوم از اینایی که دوستان گفتن عیب نیست ، حداقل برای من چون واقعا تلاش برای حل کردنشون حال میده ولی لینوکس یه عیب بزرگ برا من داشته ، هر جا گفتم من لینوکس استفاده میکنم به پای پز دادن من گذاشتن ، ای کاش این مشکلش حل میشد.  :)
منم با میثم موافقم
تا میگی لینوکس کار میگن ........،×٪)*،٪×﷼٪×
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین alis313

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 313
  • هو معکم اینما کنتم
« پاسخ #25 : 14 آبان 1387، 01:10 ب‌ظ »
به نظر من دنیای لینوکس زمانی به حد اعلای خودش میرسه که این تنوع های لینوکس جاشون رو به یک توزیع واحد بدن. و همه برای ارتقا و بهتر شدن یکی تلاش کنن. همه برای یکی یکی برای همه .

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #26 : 14 آبان 1387، 02:48 ب‌ظ »
به نظر من دنیای لینوکس زمانی به حد اعلای خودش میرسه که این تنوع های لینوکس جاشون رو به یک توزیع واحد بدن. و همه برای ارتقا و بهتر شدن یکی تلاش کنن. همه برای یکی یکی برای همه .

درود دوست عزیز
خوش آمدید

با نظرتون کاملاً مخالفم :)
زیبایی نرم افزار های آزاد و سرعت پیشرفت اون مدیون این تنوع ها هست
هر کسی می تونه ایده خودش رو داشته باشه و اونو پیاده کنه
اگر افراد دیگه هم از ایدش خوششون اومد از اون استفاده می کنند و به رشد و پیشرفتش کمک می کنند

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #27 : 14 آبان 1387، 02:55 ب‌ظ »
سلام
خوب منم پس نظرمو بدم.(دنیای آزاده دیگه)
بعضی از دوستان لینوکس رو با ویندوز رایگان در ایران مقایسه می کنن همونطور که دوست خوبم حسن گفت.ویندوز قفل شکسته ای که در ایران به قیمت سی دی خام در اختیار مردم هست رو با لینوکسی که به همین قیمت در تمام دنیا عرضه میشه.
خدا رو شکر من هم تونستم ویندوز مایکروسافت نسخه ارجینال رو تجربه کنم و باید بگم سیستم عامل فوق العاده خوبیه.اشکالات نرم افزاری بسیار کمی داره.پایداری خوبی داره.سازگاریش با سخت افزار عالیه و در ضمن پشتیبانی مایکروسافت هم انصافا حتی با وجود اینکه ما در ایران هستیم هم خوبه اما بحث اصلی سر چیز دیگه ای.
آیا درسته که بابت نرم افزار مبلغی رو در یافت کرد؟
جوابش بله است. (تعجب نکنید من طرفدار مایکروسافت نیستم)اما در یافت این مبلغ به چه صورت و در ازای چه چیزیه مهمه.
فکر کنید  یه نرم افزار حسابداری می خرید ۱۰۰۰ دلار بابتش پول میدید.شما چی خریدید در اصل فقط خدمات از شرکت در یافت کردید.در حالیکه نرم فزاری که به شما داده شده قابلیت هیچ جور تغییری رو نداره.سال بعد برای یه تغییر جزپی به دلخواه خدتون باید برید دوباره سراغ همن شرکت و کلی پول بدین.در حالیکه با خرید اولیه معمولا پول کلی نرم افزار پرداخت شده و سورس هم حساب شده.
فلسفه سیستم عامل باز می گه تعدادی افراد خوب(!) اومدن با هم با کلی زمان تلف کردن یه سیستم عامل نوشتن و اونو به رایگان به همراه سورسش در اختیار مردم قرار دادن و انتظار دارن مصرف  کننده ها هم همین سخاوت رو برای مصرف کننده های خودشون به خرج بدن.
به نظر من(بازم می گم این نظر منه) فرق اساسی لینوکس و ویندوز در دنیای کاربری و نه ظاهر و امکانات.
مصرف کننده در لینوکس از ابتدا آزاده که هر کاری دلش می خواد با سیستم عاملش بکنه و هر طور می خواد اونو تغییر بده پس می شه ازش انتظار داشت که همین آزادی رو به دیگران هدیه بده.
در مورد در آمد برنامه نویس های لینوکسی همیشه می شه به canonical به عنوان الگو توجه کرد.

بریم سراغ بحث اصلی:
لینوکس البته سیستم بی عیبی نیست ولی سیستم عاملیه که اشکالات قابل اغماضی داره.
بیشتر اشکالات در لینوکس مربوط به عدم پشتیبانی سازندگان نرم افزار و سخت افزار از این سیستم عامله.
چرا شرکت فلان که بزرگترین تولید کننده بازی های رایانه ای نمی تونه سورس بازی معروفشو که تماما از opneGL هم استفاده می کنه توی لینوکس کامپایل کنه و در اختیار مردم بزاره( بفروشه  ،چه اشکال داره)
چرا فلان شرکت تولید کننده کار تهای صدا (دلم خیلی پره اسمشو می برم creative ) نمی تونه یه درایور برای کارتهای صداش به صورت جداگانه بنویسه مجبور نباشیم برای یه صدای دالبی هزار تا مشکل و حل کنیم.
بیشتر اشکالات به تیم تولید کننده لینوکس بر نمی گرده به حامیان لینوکس بر میگرده.

در مورد توزیعهای مختلف:
داشتن توزیعهای مختلف معنی خاصی داره ==== آزادی.
آزادی روح لینوکسه نباید اونو از گرفت.
هر کسی لینوکس رو اونطور یکه براش خوبه عوض می کنه اینطوری می شه برای هر سلیقه ای یه نمونه پیدا کرد.

موفق باشید

+جای کرگدن خالی (راستی داشتم این پست رو می زدم سرو کلش پیدا شد)
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1387، 03:32 ب‌ظ توسط snake »

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #28 : 14 آبان 1387، 03:26 ب‌ظ »

درود دوست عزیز
خوش آمدید

اگر افراد دیگه هم از ایدش خوششون اومد از اون استفاده می کنند و به رشد و پیشرفتش کمک می کنند
کجایی پسر جات خالی بود.

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین alis313

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 313
  • هو معکم اینما کنتم
« پاسخ #29 : 15 آبان 1387، 03:36 ق‌ظ »

درود دوست عزیز
خوش آمدید

[/color]
بله منم قبول دارم جذابیت دنیای متن باز در تنوع اونه ولی من حرف از توزیع زدم البته من هنوز با دنیای متن باز آشنایی زیادی ندارم ولی آنچه که از قراین بر میاد کسانی که به دنیای لینوکس مهاجرت می کنند از انحصار از عدم امنیت و خلاقیت در محیط بسته خسته شده اند که نه دارن فرار می کنن . البته تمام این دلایل خیلی خوبه.
من منظورم رو با یه مثال توضیح میدم اگه یه جشن قرار باشه بر پا بشه و این جشن موضوعات و مقاصد مختلف داشته باشه هر کسی به نوبه خودش سعی میکنه در بخشی از اون که بیشتر حال میکنه کار کنه و سعی در بهبود کیفیت برگزاری جشن داره .
من چند وقت پیش به mohi یه پیام دادم و ازش در مورد توزیع ubuntume پرسیدم و اون نظرش این بود که بهتر بود اونها هم میومدن تو ubuntu برنامه مینوشتن نه اینکه برن یه توزیع دیگه راه بندازن.
اگه هممون لینوکس رو خونه خودمون بدونیم یه خونه خیلی بزرگ که باید خودمون از نو بسازیمش به نظرتون بهتره هر کسی بره یه گوشه زمین یه اتاق واسه خودش درست کنه یا نه هممون یه خونه خیلی بزرگ و شیک ومحکم بسازیم و هر کدوممون قسمت مربوط به خودمون رو به سلیقه خودمو شخصی سازی کنیم.