انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شروع دانلود و خاموش شدن خودکار با تکیه بر cron و aria2c  (دفعات بازدید: 133257 بار)

0 کاربر و 19 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
فکر نکنم هر دو رو بزاری تو ریشه مشکلی پیش بیاد...
آره مشکلی پیش نمیاد. ولی من ترجیح میدم دستورات ریشه رو فقط بذارم توی ریشه. دستورات عادی رو توی ریشه نذارم  ;)
خیلی وقتا با دستورات ریشه که به فایل عادی دادم به مشکل خوردم.  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین محمدامین

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
من وقتی آریا رو توی crontab ریشه می‌ذارم مشکل دسترسی برای فایل‌های دانلود شده پیدا می‌کنم.
ریشه مالکشون میشه (چه قافیه‌ای!)
چی‌کار کنم این طوری نشه؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
من وقتی آریا رو توی crontab ریشه می‌ذارم مشکل دسترسی برای فایل‌های دانلود شده پیدا می‌کنم.
چی‌کار کنم این طوری نشه؟

1) خب راهش اینه که با ریشه، آریا2 دانلود نکنه
2) یا اینکه بعد از دانلود، فایل منیجر رو با دسترسی ریشه باز کنین و بعد پرمیشن فایل های دانلود شده رو تغییر بدین و بذارین روی یوزر
3) یا اینکه chmod رو واسه ی این فایل ها با تمام دسترسی ها تنظیم کنین. نمیدونم عددش چنده. 755 یا 777 و ... دقیق خبر ندارم
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین محمدامین

• Full Member
  • *
چی‌کار کنم این طوری نشه؟

1) خب راهش اینه که با ریشه، آریا2 دانلود نکنه
2) یا اینکه بعد از دانلود، فایل منیجر رو با دسترسی ریشه باز کنین و بعد پرمیشن فایل های دانلود شده رو تغییر بدین و بذارین روی یوزر
3) یا اینکه chmod رو واسه ی این فایل ها با تمام دسترسی ها تنظیم کنین. نمیدونم عددش چنده. 755 یا 777 و ... دقیق خبر ندارم
دسترسی‌ها رو با دستور chown روی یوزر خودم ست می‌کنم. مشکل این‌جاست که چطوری باید لیست فایل‌هایی که دانلود شده به دست بیارم؛ چون بعضی از لینک‌ها اشاره به یک فایل مستقیم ندارند و نمی‌شه نام فایل خروجی رو از توشون استخراج کرد.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
سلام باید لینک را مستقیم کنی . داخل گوگل عبارت مستقیم کردن لینک را جستجو کن .
« آخرین ویرایش: 29 دی 1393، 09:57 ب‌ظ توسط بهروز رمضانی »
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
    • KraToS . Ir
خیلی ممنون از آموزش خوبتون فقط من یه مشکلی با این Alias پیدا کردم
وقتی این دستور رو توی ترمینال میزنم :
echo "alias resume = 'aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M -i "/home/kratos/download.txt" -d "/home/kratos/Downloads/" -l dllog --log-level=notice'" >> ~/.bash_aliasesهیچی نمیگه و ظاهراً هم اوکی هست ولی وقتی یه صفخه دیگه توی ترمینال باز میکنم اون بالا این ارور هارو نوشته :
bash: alias: resume: not found
bash: alias: =: not found
bash: alias: `aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M -i /home/kratos/download.txt -d /home/kratos/Downloads/ -l dllog --log-level': invalid alias name
kratos@name:~$

و محتویات فایل .bash_aliases هم :
alias resume = 'aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M -i /home/kratos/download.txt -d /home/kratos/Downloads/ -l dllog --log-level=notice'
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1393، 07:47 ب‌ظ توسط KraToS »
Information is POWER. But like all POWER, There are those who want to keep it for themselves.
- Aaron Swartz
1986-2013

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
من اینجوری کار کردم
میرم توی هوم. فایلای مخفی رو میارم. bashrc رو لود می کنم و Alias رو زیر باقی Alias ها میذارم و سیو می کنم. بعد هم استفاده می کنم. مشکلی نداره  ;)

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
    • KraToS . Ir
من اینجوری کار کردم
میرم توی هوم. فایلای مخفی رو میارم. bashrc رو لود می کنم و Alias رو زیر باقی Alias ها میذارم و سیو می کنم. بعد هم استفاده می کنم. مشکلی نداره  ;)
خب من فایل bashrc رو هم باید ویرایش کنم و چیزی توش بنویسم ؟
Information is POWER. But like all POWER, There are those who want to keep it for themselves.
- Aaron Swartz
1986-2013

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
این دستوری که شما میزدی یعنی از توی ترمینال Alias شما توی فایل بش ذخیره بشه.
خب شما همون کار رو می تونی دستی انجام بدی
فایل بش رو لود کنی. Alias رو بهش اضافه کنی. بعد سیو کنی. تمام.
بعد توی ترمینال Alias رو که بزنی دستو ر دلخواهت اجرا میشه.
مثلا:
# some more ls aliases
alias ll='ls -alF'
alias la='ls -A'
alias l='ls -CF'
alias aria2cdl='aria2c -c -j1 -x16 -s16 -k 1M -d /home/kubuntu/Desktop'
من Alias آریا رو گذاشتم بعد از اون سه تای قبلی
بعد هم سیو می کنم.
توی ترمینال هم واسه ی دانلود میزنم
arai2cdl url ;)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
خیلی ممنون از آموزش خوبتون فقط من یه مشکلی با این Alias پیدا کردم
وقتی این دستور رو توی ترمینال میزنم :
echo "alias resume = 'aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M -i "/home/kratos/download.txt" -d "/home/kratos/Downloads/" -l dllog --log-level=notice'" >> ~/.bash_aliasesهیچی نمیگه و ظاهراً هم اوکی هست ولی وقتی یه صفخه دیگه توی ترمینال باز میکنم اون بالا این ارور هارو نوشته :
bash: alias: resume: not found
bash: alias: =: not found
bash: alias: `aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M -i /home/kratos/download.txt -d /home/kratos/Downloads/ -l dllog --log-level': invalid alias name
kratos@name:~$

و محتویات فایل .bash_aliases هم :
alias resume = 'aria2c -c -x16 -s16 -j1 -k 1M -i /home/kratos/download.txt -d /home/kratos/Downloads/ -l dllog --log-level=notice'
من خودم نمی‌دونستم نباید از اسپیس استفاده کنیم. اسپیس‌های دو طرف = رو پاک کنید و استفاده کنید حل می‌شه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
    • KraToS . Ir
درسته مشکل از همون فاصله بود ٫ خیلی ممنون از آموزش خوبتون
- Aaron Swartz
1986-2013

آفلاین Hamed.Espo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
درود
فقط من مشکلی دارم با لینک هایی که یوزر و پسورد میخواده. این ارور میده

2015-01-23 19:38:26.218963 [ERROR] [download_helper.cc:413] Unrecognized URI or unsupported protocol: http://*:*@http://iranfilm251.com/forum/dl.php?serverid=5&file=/ali.gh/1393/11/3/American.idol.S14E06.480p.HDTV.x264-mRS_Iran-Film.mkv

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
درود
فقط من مشکلی دارم با لینک هایی که یوزر و پسورد میخواده. این ارور میده

2015-01-23 19:38:26.218963 [ERROR] [download_helper.cc:413] Unrecognized URI or unsupported protocol: http://*:*@http://iranfilm251.com/forum/dl.php?serverid=5&file=/ali.gh/1393/11/3/American.idol.S14E06.480p.HDTV.x264-mRS_Iran-Film.mkv

لینکو اشتباه دادی بهش. کدوم لینکی رو دیدی که دو بار //:http داشته باشه؟!
باید به این صورت وارد کنی:
http://user:pass@...
نه اینجوری:
http://*:*@http://...
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Hamed.Espo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
مرسی از راهنماییتون ُ فقط یه سوال دیگه اگه بخوایم resume رو کنسل کنیم باید چه کار کرد ؟؟

آفلاین محمدامین

• Full Member
  • *
مرسی از راهنماییتون ُ فقط یه سوال دیگه اگه بخوایم resume رو کنسل کنیم باید چه کار کرد ؟؟
سوئیچ c وظیفش اینه که به آریا بگه دانلود رو ادامه بده
طبیعتا وقتی نباشه آریا می‌فهمه که نباید ادامه بده :)

راهی هست که بشه لینک فایل‌هایی رو که کامل شدند از فایل لینک‌ها خودبخود حذف کرد؟