انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لپ تاپ سازگار با لینوکس ترجیحا اوبونتو  (دفعات بازدید: 12495 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین cybermuffler

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
با سلام

دوستان ممنون میشم یک لپ تاپ معرفی کنید که تا1.400.000 باشه و با لینوکس سازگاری داسته باسه و مشکلاتی مثل : گرمای بالا - صدای زیاد فن - دو کارت گرفیکه بودنو مشکل مصرف بالای باطری نداشته باشیم.
ایا اگر دو کارت گرافیکی باشه : intel + nvidia فرقی با intel +amd radeon داره یا نه؟؟

من منتظر پاسخ و راهنمایی شما هستم.

با تشکر

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
با سلام

دوستان ممنون میشم یک لپ تاپ معرفی کنید که تا1.400.000 باشه و با لینوکس سازگاری داسته باسه و مشکلاتی مثل : گرمای بالا - صدای زیاد فن - دو کارت گرفیکه بودنو مشکل مصرف بالای باطری نداشته باشیم.
ایا اگر دو کارت گرافیکی باشه : intel + nvidia فرقی با intel +amd radeon داره یا نه؟؟

من منتظر پاسخ و راهنمایی شما هستم.

با تشکر
بهتره که سی پی یو رو core i7 انتخاب کنی که مشکل دو گرافیکه بودن رو نداشته باشی.
nvidia گرون تره گرمای بیشتری ایجاد می‌کنه ولی کارایی بالاتری نسبت به ati های خوش قیمت که گرمای کمتری هم ایجاد میکنن داره.
در کل من یه لپ تاپ hp pavilion dv-6050se داشتم و ازش خیلی راضی بودم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : لپ تاپ سازگار با لینوکس ترجیحا اوبونتو
« پاسخ #2 : 01 امرداد 1391، 05:50 ق‌ظ »
لپ‌تاپت باید از نسل سوم پردازنده‌های اینتل (Ivy Bridge) استفاده کنه و ترجیحاً کارت گرافیک نداشته باشه، یا اگه داره AMD نباشه. بقیه‌اش مهم نیست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #3 : 01 امرداد 1391، 08:47 ق‌ظ »
همان طور که برادر عزیز آقای دانیال بهزادی فرمودند بهتر است شما چند هفته صبر کنید تا لپ تاپ های با سی پی یو Ivy Bridge وارد ایران بشوند و از آنها استفاده کنید چرا که مشکل حرارت بالا ندارند و چون از گرافیک IntelHD 4000 استفاده می کنند کاملا جوابگو هستند و هیچ نیازی به گرافیک جداگانه ندارند این طوری هم در هزینه صرف جویی می شود و هم باطری لپ تاپ شما نزدیک به هشت ساعت کار می کند
برند های پیشنهادی من به ترتیب سرعت و خرابی کمتر:
1-sony
2-toshiba
3-asus
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #4 : 08 امرداد 1391، 01:41 ق‌ظ »
سلام این سری لپتاب با سی پی یو (ایوی بریج ) الان تو بازار هست ؟ اگه اومد کدوم برند با لینوکس سازگار تر هست ؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #5 : 08 امرداد 1391، 04:42 ق‌ظ »
یا اگه داره AMD نباشه.
ببخشید دانیال جان چرا؟ من فکر می کردم گرافیک ati یا همون amd باشه بهتره چون همون درایور اصلی رو به صورت آزاد دم دست داری. پس همه چیز به خوبی کار خواهد کرد چون مستقیما داریم از درایور سازنده استفاده می کنیم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #6 : 08 امرداد 1391، 06:52 ق‌ظ »
سلام این مدل از لنوو را کسی داشته ظاهرا سی پی یوش ایوی بریج هست اما گرافیکش انودیا راستش من یکم گیج شدم این لپتابهای جدید با تکنولوژی ایوی بریج اینتل از چه کارت گرافیکی استفاده میکنند اینتل یا انویدیا یا هر دو . اینم لینکش

www.persialaptop.com/product_info.php/manufacturers_id/11/products_id/1364

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #7 : 08 امرداد 1391، 08:48 ق‌ظ »
سلام این مدل از لنوو را کسی داشته ظاهرا سی پی یوش ایوی بریج هست اما گرافیکش انودیا راستش من یکم گیج شدم این لپتابهای جدید با تکنولوژی ایوی بریج اینتل از چه کارت گرافیکی استفاده میکنند اینتل یا انویدیا یا هر دو . اینم لینکش

نه سندی بریج هست.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #8 : 08 امرداد 1391، 09:15 ق‌ظ »

تو محصولات دل که همه از  AMD 7306  یا AMD7730  استفاده شده است.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #9 : 08 امرداد 1391، 10:10 ب‌ظ »
سلام خواهشن امکانش هست چندتا مدل معرفی کنید که با لینوکس سازگار باشه یکی از دوستانم یه اچ پی خریده بود فکر کنم سری جی 25 بود روش یه برچسب سوزه لینوکس داشت اما روش سون نصب کرده بودن . چطوری هست لپتاب با لینوکس به فروش میرسه ؟

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #10 : 08 امرداد 1391، 10:33 ب‌ظ »
سلام خواهشن امکانش هست چندتا مدل معرفی کنید که با لینوکس سازگار باشه یکی از دوستانم یه اچ پی خریده بود فکر کنم سری جی 25 بود روش یه برچسب سوزه لینوکس داشت اما روش سون نصب کرده بودن . چطوری هست لپتاب با لینوکس به فروش میرسه ؟
بعضی از لپ تاپ ها لینوکس روشون هست وقتی ارائه می شن منتها دوستان توی بازار زحمت می کشن و واسشون ویندوز میزنن!
که اگه بحثش باز بشه به زودی انشاالله موفق بشم دارم می رم تو کار فروش لپتاپ های lenovo اون موقع روشون وین هم باشه من مینت نصب می کنم می دم به بازار. ;D
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #11 : 09 امرداد 1391، 01:31 ب‌ظ »

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #12 : 09 امرداد 1391، 09:21 ب‌ظ »

نه سندی بریج هست.
سندی بریج است
ببینید یه راه نسبتا ساده داره سی پی یو های سندی بریج سه نسل دارند نسل اول کاملا از بازار حذف شده نسل دوم همین سی پی یوهای امروزی هستند و گرافیک آنها IntelHD 3000 است و نسل جدید آنها گرافیکشان IntelHD 4000 است پس هر لپ تاپی که گرافیک آن IntelHD 4000 بود را فورا بخرید مثلا این یک نمونه است که کمی گران است:
http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&identifier=S_Z_SERIES_PAGE
واقعا اصل جنسه حیف که یه کم گرانه
این هست از همه سازگارتره ولی تو ایران گیر نمیاد:
https://www.system76.com/laptops/model/lemu4
اگر شما دقیقا بفرمایید چه کارهایی با نوت بوک انجام می دهید ان شاءالله بنده می توانم دقیق راهنمایی کنم. ضمنا سقف هزینه تان را هم بفرمایید.
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #13 : 09 امرداد 1391، 09:23 ب‌ظ »
www.lenovo.com/products/us/laptop/ideapad/y-series/y580/ سلام این درد میخوره
این دستگاه نوت بوک خیلی خوبیه من حاضرم ضمانت کنم راحت تا ده سال کار میکنه آخ هم نمی گه
من عاشق XFCE شدم

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #14 : 09 امرداد 1391، 10:56 ب‌ظ »
سلام به همگی خوب نیازهام را میگم
1.برنامه نویسی
2.فیلم و موزیک
3.اینترنت
من روی سیستم خانگیم چاکرا دارم میخوام بتونه هر میزکاری را راحت اجرا کنه و کم نیاره خلاصه بعدا دردسره شناسوندن سخت افزار را به لینوکس نداشته باشم مثل همین قضیه گرافیک اپتیموس یا اگه درست بگم یه سری چیپ مربوط به وایرلس و موارد داغ کردن بیش از حد و مشکلاتی که کم وبیش دوستان ازش گلایه دارن راستی سقف بودجه یک میلیون تومن با تشکر