انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بازدهی نامناسب اوبونتو نسبت به سخت افزار سیستم (مصرف بالای انرژی - کم بودن سرعت)  (دفعات بازدید: 3539 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
سلام
این مشخصات سیستم من هست
ولی باز هم تو اجرای برنامه های سنگین و بازی ها مشکل دارم
که به دلیل درست کانفیق نشدن و شناسایی نا مناسب سخت افزار هست وگر نه سیستم قدرت مناسبی داره
مشخصات سیستم من
لپ تاپ دل هست از سری vostroavaom@avaom-PC:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler [AMD Radeon HD 6600M Series]
سی پی سو core i5
نقل‌قول
Intel® Core™ i5-2410M CPU @ 2.30GHz × 4
رم ۶ گیگ DDR3
4 + 2
نمایشگر لپ تاپ هم کوچیک هست 15.6" و روزلیشن
۱۳۶۶x۷۶۸(۱۶:۹)باتری ۶ سلولی
ولی بازده سیستم خیلی پایین هست
۲ ساعت باتری نگه میداره
داغ میکنه (مخصوصا توی بازی)
کرش هم میکنه گه گاه
نمیدونم مشکل از کامپیز و یونیتی هست یا از جای دیگه
از قسمت details که گرافیک رو برسی میکنم میزنه درایور ناشناخته
با نصب درایور adm هم که از خود سایتش میشه گرفت بدتر میشه وضعیت
قبلا رو کرنل 3.2.0.25 یه درایو گرافیک شناخته بود فک کنم اسمش standy bridge یا یه همچین چیزی بود نسبتا بازده خوبی داشت ولی بعدا که با آپدیت اوبونتو کرنل عوض شد هم روی کرنل استیبل 3.2.0.26 هم روی کرنل پیش از انتشار 3.2.0.27 گرافیک رو درست نمیشناسه
من حتی توی اجرای یه بازی ساده گرافیکی مثل 0.a.d با این نرم افزار مشکل دارم !
یادم میاد چند سال پیش با یه سیستم درب و داغون با یه گرافیک آن بورد که تعمیر هم شده بود و روش چسب آکواریوم ریخته بودن! با یک گیگ رم ddr2 بازی استراتژیک age of history که کیفیت بهتری از این 0.a.d داشت رو راحت بازی میکردم با ۱۰۰۰ تا نیرو و وسایل و ... خیلی هم روان بود ولی الان این بازی فسقلی دهن لپ تاپو سرویس میکنه!
من روی همین لپ تاپ که نمیتونه 0.a.d رو روی اوبونتو اجرا کنه با ویندوز سون بازی هایی مثل درایور ۵ - سری اساسین کرید - کال آف دیوتی - گوست ریکون فیوچر سولجر و خیلی بازی های سنگین دیگه سری بازی های نید فور اسپید و ... خیلی راحت و روان بازی کردم
حتی گه گاه شده بالای ۲۴-۲۵ ساعت بدون خاموش کردن بازی کردم ولی اصلا کرش نکرده فقط کمی گرم میکرد البته تو یه حد گرما میموند
بازده باطری هم روی ویندوز سون خیلی بیشتره از اوبونتو
من چیکار کنم مشکل اوبونتو حل بشه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
هیچی کلا اوبونتو رو عوض کنید. چیزی که زیاده توزیع. منم همه این مشکلاتو با اوبونتو داشتم. اما الان با چاکرا دارم زندگی می‌کنم. خیلی هم کاراییش از سون بالاتره. چه مصرف و دمای کمتر و چه سرعت و پایداری بی‌نهایت  8)
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
هیچی کلا اوبونتو رو عوض کنید. چیزی که زیاده توزیع. منم همه این مشکلاتو با اوبونتو داشتم. اما الان با چاکرا دارم زندگی می‌کنم. خیلی هم کاراییش از سون بالاتره. چه مصرف و دمای کمتر و چه سرعت و پایداری بی‌نهایت  8)
اوبونتو هم فکر کنم درست بشه !
هر چند اوندفعه که یه کرنل اختصاصی خودم براش کامپایل کردم وضعش بدتر شد ! و یونیتی رو بالا نمیاورد و فقط با گنوم بالا میومد!
که فک کنم به دلیل کامپیز هست !
اصلا چرا یونیتی رو بر پایه کامپیز زدن :| خیلی مشکل داره
هر بار هم که سیستم کرش میکنه میبینم که ارور از طرف کامپیز خان هستش :|
--
گرفتن ۷۰۰ مگ ریختنش رو سی دی بعد نصبش و بعد دانلود ۵۰۰ مگ آپدیت و ۲ گیگ نرم افزار بعد بگین توزیع عوض کن :|
چاکرا خودش ۱.۴ گیگ هست حالا آپدیت هاشم چجوریه خدا داند !
میترسم بعدش بازم همین مشکلات رو داشته باشه !
من فکر میکنم چون سیستمم دو تا کارت گرافیک داره
یکی اصلیشه که قوی تره amd هست
یکی هم که احتمالا داخل سی پی یو هست (اینتل) و برای کمک باشه فکر کنم!
الان فقط اون سی پی یو اینتل رو مصرف میکنه ! واسه همین انگار یه گرافیک خیلی ضعیف و بدردنخور دارم و کرشش هم واسه اینه

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
هر چند اوندفعه که یه کرنل اختصاصی خودم براش کامپایل کردم وضعش بدتر شد ! و یونیتی رو بالا نمیاورد و فقط با گنوم بالا میومد!
--
گرفتن ۷۰۰ مگ ریختنش رو سی دی بعد نصبش و بعد دانلود ۵۰۰ مگ آپدیت و ۲ گیگ نرم افزار بعد بگین توزیع عوض کن :|
الان فقط اون سی پی یو اینتل رو مصرف میکنه ! واسه همین انگار یه گرافیک خیلی ضعیف و بدردنخور دارم و کرشش هم واسه اینه
منم دو تا کارت گرافیک دارم. اتفاقا اون آنبورده برای اجرای کامپیز و دوستان خیلی هم قویه. اصلا نباید کم بیاره. بازی می‌کنم باهاش حتی. bubmblebee رو هم نصب دارم و انویدیا همیشه خاموشه. بعدشم شما دایال‌آپ که ندارید مسلما. من الان با یه 128 شبی 1.5 گیگ دانلود رایگان دارم. پس دانلود چاکرا فقط مال یک شبمه  8)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کارت‌های گرافیک AMD Radeon بدترین سازگاری رو دارن تا جایی که من دیدم. البته یه مطلبی چندوقت پیش خوندم برای این دسته از رایانه‌ها که دو کارت گرافیکه اینتل و AMD هستن. جست‌وجو کن ببین پیداش می‌کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
مگه dell حامی لینوکس نیس !؟
پس چرا از این سخت افزار استفاده میکنه
جالبه من لپ تاپ بدون سیستم عامل خریدم و از کارخانه روش اوبونتو نصب شده بود به طور پیشفرض! نسخه ۹.۱۰ بود فکر کنم !
--
کارت گرافیک AMD با همه توزیع های لینوکس مشکل داره !؟‌
اون مطلب که گفتین اگه تو این انجمنه که منم دیدم در مورد کارت گرافیک های انویدیا بود که اونو خاموش میکرد

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
--
منم دو تا کارت گرافیک دارم. اتفاقا اون آنبورده برای اجرای کامپیز و دوستان خیلی هم قویه. اصلا نباید کم بیاره. بازی می‌کنم باهاش حتی. bubmblebee رو هم نصب دارم و انویدیا همیشه خاموشه. بعدشم شما دایال‌آپ که ندارید مسلما. من الان با یه 128 شبی 1.5 گیگ دانلود رایگان دارم. پس دانلود چاکرا فقط مال یک شبمه  8)
مال من شبانه رایگان نیست و هر گیگ برام ۵ هزار تومن آب میخوره :|

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
دستور
sudo apt-get install mesa-utilsرو زدم
الان درایور Intel® Sandybridge Mobile  رو نشون میده
VGA compatible controller : Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09) (prog-if 00 [VGA controller])در حالی که من کارت گرافیک اصلیم که فکر کنم قدرتمند تر از اون بالایی باشه اینهVGA compatible controller : Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler [AMD Radeon HD 6600M Series] (prog-if 00 [VGA controller])نمیشه هردوشون با هم استفاده بشن
الان بازده مناسبی نداره
درستی برای وبگردی و کار های معمولی مشکل خاصی نداره
فقط زود تموم میشه باطریش و داغ میکنه
برای بازی هم اصلا مناسب نیست :|
راستی اینجوری به سخت افزار آسیب نمیرسه ؟!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
دستور
VGA compatible controller : Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09) (prog-if 00 [VGA controller])در حالی که من کارت گرافیک اصلیم که فکر کنم قدرتمند تر از اون بالایی باشه اینهVGA compatible controller : Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler [AMD Radeon HD 6600M Series] (prog-if 00 [VGA controller])نمیشه هردوشون با هم استفاده بشن
الان بازده مناسبی نداره
داداش اینهمه ملت دارن تو پروژه‌ی bumblebee کار می‌کنن که همین چیزی که شما می‌خوای رو جلوش رو بگیرن. تو خود ویندوز هم اون کارت گرافیک دوم فقط زمانی روشن می‌شه که بهش نیاز باشه. اصلا این داغ شدن یکی از دلایلش می‌تونه همین روشن بودن همیشگی کارت قوی‌تر باشه.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
کارت‌های گرافیک AMD Radeon بدترین سازگاری رو دارن تا جایی که من دیدم.

قبلا ATI Radeon™ HD 5570 داشتم، بدون نصب درایور اختصاصی 3D میشد و حتی از کامپیز هم میشد استفاده کرد
احتمالا مشکل ایشون بخاطر اینه که ۲ تا کارت گرافیک دارن
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
دستور
الان بازده مناسبی نداره
داداش اینهمه ملت دارن تو پروژه‌ی bumblebee کار می‌کنن که همین چیزی که شما می‌خوای رو جلوش رو بگیرن. تو خود ویندوز هم اون کارت گرافیک دوم فقط زمانی روشن می‌شه که بهش نیاز باشه. اصلا این داغ شدن یکی از دلایلش می‌تونه همین روشن بودن همیشگی کارت قوی‌تر باشه.
این زنبور خوشمل از لوگوش میشه فهمید برای انویدیا هست نه AMD
http://bumblebee-project.org

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
چرا تو این خروجی هر دو کارت گرافیک رو نشون میده !
یعنی هر دوش رو شناخته و استفاده میکنه !؟
اگه اره پس چرا تو بازی کم میاره !
avaom@avaom-PC:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
[color=red][b]00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)[/b][/color]
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b5)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev b5)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev b5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 5 (rev b5)
00:1c.7 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 (rev b5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM67 Express Chipset Family LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 port SATA AHCI Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
[color=red][b]01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler [AMD Radeon HD 6600M Series][/b][/color]
05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
09:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
0b:00.0 USB controller: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller (rev 04)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
این زنبور خوشمل از لوگوش میشه فهمید برای انویدیا هست نه AMD
http://bumblebee-project.org
شما فرمودید می‌خواید هر دو تا کارت با هم روشن باشه منم گفتم... می‌دونید چی گفتم دیگه  ;D مگر نه اصلا کاری به انویدیا و ati ندارم. فقط اونو برای مثال عرض کردم  ;)
نقل‌قول
چرا تو این خروجی هر دو کارت گرافیک رو نشون میده !
یعنی هر دوش رو شناخته و استفاده میکنه !؟
اگه اره پس چرا تو بازی کم میاره !
شناختن یه چیزه داشتن درایور یه چیز دیگه. اینکه شناخته که دلیل نمی‌شه بتونه ازش استفاده کنه. lspci صرفا دیوایس‌های متصل به پورت‌های pci رو ردیف می‌کنه.

آفلاین علی سرور امینی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
من تا قبل از اپدیت و نصب jupiter و خاموش کردن گرافیک دوم حداکثر دو ساعت بود ولی الان خیلی خیلی بیشتر شده.
کارت گرافیک دوم من 6370 با این مطلب تونستم خاموشش کنم https://help.ubuntu.com/community/HybridGraphics
فقط وقتی fglrx نصب بود کار نمی کرد پاکش کردم کار کرد.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
من نمیدونم ولی اوبنتو برای سازگاری بیشترش با سخت افزار باید تلاش بیشتری کنه.