انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا برنامه ای که مال gnome هست رو cinanmon اجرا نمیشه؟  (دفعات بازدید: 1613 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
سلام

من قبلا که از دسکتاپ gnome رو اوبونتو ۱۱.۱۰ استفاده میکردم راحت برنامه های دسکتاپ های دیگه رو میتونستم روش اجرا کنم.اما حالا رو مینت ۱۳ نمیتونم برنامه های مربوط به گنوم رو اجرا کنم. میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ آخه مگه دسکتاپ چه چیزی داره که به خاطرش یه نرم افزار نباید اجرا بشه؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
گنوم یا هر میز کار دیگری برای خودش یک سری پیش‌نیاز داره و همچنین بستری رو نیز برای دیگر بسته‌ها فراهم می‌کنه. این پیش‌نیازها اکثرا در نرم‌افزارهای نوشته شده برای اون میز کار هم نیازه و مشترکا استفاده میشه. پس اگر مثلا گنوم روی یک سیستم نصب نباشه پس این بستر نیز غایبه. تصور بنده این بود. خوشحال می‌شم از نظرات دوستان نیز استفاده کنم.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
دقیقاً چه برنامه‌های رو نمی‌تونید اجرا کنید؟
آیا پیداشون نمی‌کنید؟ یا اینکه هستن ولی کلیک می‌کنید هیچ اتفاقی نمیفته؟ یا چیز دیگه

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
دقیقاً چه برنامه‌های رو نمی‌تونید اجرا کنید؟
آیا پیداشون نمی‌کنید؟ یا اینکه هستن ولی کلیک می‌کنید هیچ اتفاقی نمیفته؟ یا چیز دیگه

وقتی رو گنوم و اوبونتو بودم نرم افزار kget که دانلودر واس میزکار kde هست رو از مخازن اوبونتو نصب کردم و راحت ازش استفاده میکردم. اما الآن رو سینامون نرم افزار sound converter که مال گنوم هست رو نصب کردم(از اسم نرم افزار کارش مشخصه دیگه :d) و کار نمیکنه. وقتی که فایل رو میدن تا تبدیل کنه پروسس بارش تکون نمیخوره و زمان باقی مونده هی زیاد میشه. اما وقتی میرم رو گنوم این نرم افزار به خوبی کار میکنه. امیدوارم خوب توضیح داده باشم‌:)

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
وقتی رو گنوم و اوبونتو بودم نرم افزار kget که دانلودر واس میزکار kde هست رو از مخازن اوبونتو نصب کردم و راحت ازش استفاده میکردم. اما الآن رو سینامون نرم افزار sound converter که مال گنوم هست رو نصب کردم(از اسم نرم افزار کارش مشخصه دیگه :d) و کار نمیکنه. وقتی که فایل رو میدن تا تبدیل کنه پروسس بارش تکون نمیخوره و زمان باقی مونده هی زیاد میشه. اما وقتی میرم رو گنوم این نرم افزار به خوبی کار میکنه. امیدوارم خوب توضیح داده باشم‌:)
سعی کردید تم رو عوض کنید و دوباره تست کنید؟ ممکنه مشکل از تم باشه.
ولی در کل سینامن اصلاً پایدار نیست. اگه براتون قابل تحمل نیست بهتره از گنوم ۳ کلاسیک استفاده کنید (مثل گنوم ۲ دو تا پنل دارید و ...) اگه نمی‌تونید با گنوم‌شل کار کنید.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
تم رو هم عوض کردم ولی تغییری ایجاد نشد....  :(

البته چون با این برنامه خیلی کار نمیکنم اینکه هر دفعه برای استفاده ازش برم رو گنوم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه  :)

ولی هنوز نمیتونم درک کنم که چرا به خاطر دسکتاپ، یه نرم افزار نباید کار کنه؟

یه سوال بی ربط هم بپرسم  ;D الآن من گنوم کلاسیک رو مینتم نصبه، اگه بخوام گنوم معمولی رو نصب کنم چقدر باید پهنای باند مصرف کنم؟

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *

البته چون با این برنامه خیلی کار نمیکنم اینکه هر دفعه برای استفاده ازش برم رو گنوم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه  :)

یه سوال بی ربط هم بپرسم  ;D الآن من گنوم کلاسیک رو مینتم نصبه، اگه بخوام گنوم معمولی رو نصب کنم چقدر باید پهنای باند مصرف کنم؟
منظورتون از گنوم معمولی چیه؟
اگه گنوم ۳ رو نصب داشته باشید (نه unity) توی صفحهٔ لاگین یه Gnome دارید که همون گنوم‌شل هست، یه Gnome Classic دارید که مثل گنوم ۲ پنل داره.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
سلام
من الان مینت ۱۳ mate رو نصب دارم و بدون مشکل با همه برنامه ها کار میکنه و خیلی ازش راضی هستم \\:D/ \\:D/

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
سلام
من الان مینت ۱۳ mate رو نصب دارم و بدون مشکل با همه برنامه ها کار میکنه و خیلی ازش راضی هستم \\:D/ \\:D/
+1 منم همین طور هیچ مشکلی ندارم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *

منظورتون از گنوم معمولی چیه؟
اگه گنوم ۳ رو نصب داشته باشید (نه unity) توی صفحهٔ لاگین یه Gnome دارید که همون گنوم‌شل هست، یه Gnome Classic دارید که مثل گنوم ۲ پنل داره.

:o
من همیشه فکر میکردم که سه مدل گنوم داریم  ::)

پس حالا سوالم رو درست میکنم، من الآن رو مینتم گنوم کلاسیک رو دارم و سینامون، حالا اگه بخوام گنوم شل رو هم نصب کنم چقدر ئهنای باند باید هدر بدم؟ :)

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *

پس حالا سوالم رو درست میکنم، من الآن رو مینتم گنوم کلاسیک رو دارم و سینامون، حالا اگه بخوام گنوم شل رو هم نصب کنم چقدر ئهنای باند باید هدر بدم؟ :)
فکر کنم باز درست متوجه نشدید. گنوم‌شل و گنوم‌کلاسیک یکی هستن پکیج‌هاشون. فقط موقع لاگین مشخص می‌کنید کدوم رو می‌خواید...
الآن توی صفحهٔ لاگین قسمت Session چه گزینه‌هایی دارید؟

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
ببینید، گنوم ۳ دو تا ورژن داره، یه ورژن رسمی، و یه ورژن کنونیکال.

ورژن رسمی، گنوم‌شل رو داره، ولی موقع لاگین می‌تونید تعیین کنید که از گنوم‌شل استفاده نکنه و بصوت کلاسیک (شبیه گنوم ۲) باشه.

ورژن کنونیکال همونیه که توی اوبونتو بطور پیش‌فرض هست، و بجای گنوم‌شل، unity رو داره.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *

فکر کنم باز درست متوجه نشدید. گنوم‌شل و گنوم‌کلاسیک یکی هستن پکیج‌هاشون. فقط موقع لاگین مشخص می‌کنید کدوم رو می‌خواید...
الآن توی صفحهٔ لاگین قسمت Session چه گزینه‌هایی دارید؟

من تو session فقط cinnamon و gnome classic دارم! وچندتا گزینه دیگه که مطمئنم ربطی به کار ما نداره :)