انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست راه اندازی بخش هک !!!!  (دفعات بازدید: 5030 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
درخواست راه اندازی بخش هک !!!!
« : 16 امرداد 1391، 03:39 ب‌ظ »
سلام دوستان
اگه این تاپیک تکراریه ببخشید
می خواستم بگم اگه امکانش هست و دوستان هم علاقه مند باشن به بخش آموزش هک (حالا هر قسمت هک که طرفدارای بیشتری داره) رو راه اندازی کنیم و از عزیزانی که توی این ضمینه اطلاعات دارن درخواست کنیم که همکاری کنن

ممنون

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پاسخ : درخواست راه اندازی بخش هک !!!!
« پاسخ #1 : 16 امرداد 1391، 03:44 ب‌ظ »
سلام دوستان
می خواستم بگم اگه امکانش هست و دوستان هم علاقه مند باشن به بخش آموزش هک (حالا هر قسمت هک که طرفدارای بیشتری داره) رو راه اندازی کنیم و از عزیزانی که توی این ضمینه اطلاعات دارن درخواست کنیم که همکاری کنن

ممنون

راستش تا جایی که میدونم ، تعریف هکر با اون چیزی که احتمالا شما رو ترغیب کرده به ایجاد این تاپیک تفاوت داره.
هکر در اصل هک میکنه تا یاد بگیره، تا ضعف یه سیستم رو به صاحبش نشون بده ، یا اینکه اطلاعات رو آزادانه نشر بده. نمونش همین ریچارد استالمن که در اصل نخستین هکر واقعی به شمار میاد.
اکثر کاربران لینوکس (یا بهتر بگم همشون :D ) به نوعی هکر هستند. فقط کافیه جلوی کسی که مدتهای زیادیه از ویندوز استفاده میکنه بگید لینوکسی هستید، اولش با تمسخر ممکنه روبرو بشید ولی خب وقتی تسلط شما در خط فرمان رو ببینه مسلما از شما خواهد ترسید ;D

قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 امرداد 1391، 03:50 ب‌ظ »
نقل‌قول
راستش تا جایی که میدونم ، تعریف هکر با اون چیزی که احتمالا شما رو ترغیب کرده به ایجاد این تاپیک تفاوت داره.
هکر در اصل هک میکنه تا یاد بگیره، تا ضعف یه سیستم رو به صاحبش نشون بده ، یا اینکه اطلاعات رو آزادانه نشر بده. نمونش همین ریچارد استالمن که در اصل نخستین هکر واقعی به شمار میاد.
من خودم چندان علاقه ای به هک ندارم و این فقط یه پیشنهاد بود که دوتا دلیل هم داشت:
یکی اینکه علاقه مندان به هک خیلی زیادن
دوم هم اینکه لینوکس توی هک قویه

نقل‌قول
اکثر کاربران لینوکس (یا بهتر بگم همشون :D ) به نوعی هکر هستند. فقط کافیه جلوی کسی که مدتهای زیادیه از ویندوز استفاده میکنه بگید لینوکسی هستید، اولش با تمسخر ممکنه روبرو بشید ولی خب وقتی تسلط شما در خط فرمان رو ببینه مسلما از شما خواهد ترسید ;D
نه کی گفته هرکی لینوکس کار کنه هکره
من منظورم از هک نفوذ و امثالهم بود
تا حالا نشنیدم هرکی با خط فرمان کار کنه هکر باشه
پس تمام کسایی هم که داس کار می کردند هکر های قابل احترامی بوده اند که باید ازشون تقدیرو تشکر می شد، حیف که در این زمینه کوتاهی شده
منبعی هم برای این گفتتون هست؟ اگه هست بنده تسلیمم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 16 امرداد 1391، 03:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
من خودم چندان علاقه ای به هک ندارم و این فقط یه پیشنهاد بود که دوتا دلیل هم داشت:
یکی اینکه علاقه مندان به هک خیلی زیادن
دوم هم اینکه لینوکس توی هک قویه

نقل‌قول
نه کی گفته هرکی لینوکس کار کنه هکره
من منظورم از هک نفوذ و امثالهم بود
تا حالا نشنیدم هرکی با خط فرمان کار کنه هکر باشه
پس تمام کسایی هم که داس کار می کردند هکر های قابل احترامی بوده اند که باید ازشون تقدیرو تشکر می شد، حیف که در این زمینه کوتاهی شده
منبعی هم برای این گفتتون هست؟ اگه هست بنده تسلیمم

الان دیگه لینوکس کارها هکر نیستند. قبلا بودند. داس اگرچه رابط خط فرمانی داشته ولی نصب و کارایی ساده تری نسبت به نسخه های اولیه لینوکس داشته. اما خب سختی بیش از حد نصب و کار با لینوکس در سال 1993 ! مطمئنا موجب ترس کاربران ویندوز از کاربران لینوکس میشده :D
هنوزم البته چیزایی مثل Vi هست که کاربران ویندوز ، حتی اگر کل سیستمشون رو هم مهندسی معکوس کنند نمیتونند یادش بگیرند ;)

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 16 امرداد 1391، 03:59 ب‌ظ »

نقل‌قول
الان دیگه لینوکس کارها هکر نیستند. قبلا بودند. داس اگرچه رابط خط فرمانی داشته ولی نصب و کارایی ساده تری نسبت به نسخه های اولیه لینوکس داشته. اما خب سختی بیش از حد نصب و کار با لینوکس در سال 1993 ! مطمئنا موجب ترس کاربران ویندوز از کاربران لینوکس میشده :D
    هنوزم البته چیزایی مثل Vi هست که کاربران ویندوز ، حتی اگر کل سیستمشون رو هم مهندسی معکوس کنند نمیتونند یادش بگیرند ;)

دوست عزیز شما کلا منظور منو اشتباه متوجه شدید
من میگم بخش هک راه اندازی بشه شما میاید با سختی کار با خود لینوکس می گید
کار کردن باهاش سخته که سخته
من پیشنهاد دادم که یه بخش هک راه اندازی بشه مثل هک سرور،کلاینت و ....
ویرایش

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 امرداد 1391، 05:37 ب‌ظ »

نقل‌قول

ویرایش

خب اون میشه هک از دید منفی. چیزی که جامعه هکرها بهش میباله، هک در خدمت جامعه بشری هست :)

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #6 : 16 امرداد 1391، 08:28 ب‌ظ »
هربحثی انجمن تخصصی خودش رو داره و این کار اشتباهیه که مثلا تو هر فروم یه بخش برا هک (پیدا کردن باگ) داشته باشیم. شما که میخوای درباره هک و مسائل مربوط بهش کار کنی از انجمن تخصصیش هم استفاده کن:

http://ashiyane.org/

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 16 امرداد 1391، 08:56 ب‌ظ »

نقل‌قول

ویرایش

خب اون میشه هک از دید منفی. چیزی که جامعه هکرها بهش میباله، هک در خدمت جامعه بشری هست :)
میشه جنبه های مثبتش هم در نظر گرفت که بعد از راه اندازی بخش مربوطه می شه این مباحث رو مطرح کرد

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 16 امرداد 1391، 08:58 ب‌ظ »
هربحثی انجمن تخصصی خودش رو داره و این کار اشتباهیه که مثلا تو هر فروم یه بخش برا هک (پیدا کردن باگ) داشته باشیم. شما که میخوای درباره هک و مسائل مربوط بهش کار کنی از انجمن تخصصیش هم استفاده کن:

http://ashiyane.org/
ممنون
می فقط به خاطر اینکه لینوکس توی هک حرف برای گفتن داره اینو گفتم
دلم می خواست بچه های این تالار که یه جورای کلا دارن توی لینوکس سیر میکنن بتونن همین جا هم مرجعی داشته باشن که شاید با هم راحت تر پیش برن

در هر صورت حرف شما هم درسته
ممنون

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 321
    • سیستم مدیریت محتوا گیلان ( بزودی )
« پاسخ #9 : 16 امرداد 1391، 10:47 ب‌ظ »
سلام دوستان

ممنون

دوست عزیز پیشنهاد خیلی خوبی دادید

ولی فکر کنم اگه بجای " هک " می گفتین " امنیت " خیلی بهتر بود.

البته این نکته رو هم اضافه کنم که اگه مثلا با راه اندازی بخشی برای " هک " کسی هم بیاد باگ پیدا کنه که تازه هست و هنوز کسی خبر دار نشده!!!! به نظر شما میاد بلافاصله این باگ ها رو ارایه بده؟؟؟

حتی کسی هم که همش به فکر امنیت باشه، میتونه اول از این باگ برای منافعه خودش استفاده کنه و بعد از استفاده خودش ارایه بده

پس این کار هم خوبی هایی داره و هم بدی هایی

موفق باشید

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 16 امرداد 1391، 11:07 ب‌ظ »

دوست عزیز پیشنهاد خیلی خوبی دادید

ولی فکر کنم اگه بجای " هک " می گفتین " امنیت " خیلی بهتر بود.

البته این نکته رو هم اضافه کنم که اگه مثلا با راه اندازی بخشی برای " هک " کسی هم بیاد باگ پیدا کنه که تازه هست و هنوز کسی خبر دار نشده!!!! به نظر شما میاد بلافاصله این باگ ها رو ارایه بده؟؟؟

حتی کسی هم که همش به فکر امنیت باشه، میتونه اول از این باگ برای منافعه خودش استفاده کنه و بعد از استفاده خودش ارایه بده

پس این کار هم خوبی هایی داره و هم بدی هایی

موفق باشید
ممنون که به این تاپیک اهمیت دادین
من خودم همین بخش هک رو در نظر داشتم ولی با خودم فک کردم که اگه این بخش راه بیوفته، سایر بخش ها هم مثل امنیت و ... هم مسلما اضافه می شن به همین خاطر به همون "هک" توی اولین پست بسنده کردم

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 321
    • سیستم مدیریت محتوا گیلان ( بزودی )
« پاسخ #11 : 16 امرداد 1391، 11:29 ب‌ظ »
ممنون که به این تاپیک اهمیت دادین
من خودم همین بخش هک رو در نظر داشتم ولی با خودم فک کردم که اگه این بخش راه بیوفته، سایر بخش ها هم مثل امنیت و ... هم مسلما اضافه می شن به همین خاطر به همون "هک" توی اولین پست بسنده کردم

وظیفه خودم دونستم تا نظر بدم

راستی شما که از اول به فکر امنیت بودید پس چرا هک را میان کشیدید؟؟؟؟

این را هم از الان بگم که قصد جسارت ندارم و فقط برام سوال شد.

از همین جا از مدیران درخواست دارم تا قسمتی برای انجمن راه اندازی کنند تا اگه دوستان حرفی ای و با تجربه مواردی که باعث کاهش امنیت در اوبونتو می شوند را بیان کنند.

فکر کنم با این کار بتوان به دوستان برای هک کمک کرد  ;D

باتشکر

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 17 امرداد 1391، 12:25 ق‌ظ »

راستی شما که از اول به فکر امنیت بودید پس چرا هک را میان کشیدید؟؟؟؟
ممنون
منظور بنده این بود که وقتی داشتم این تاپیک رو می زدم تو ذهنم همه قسمت های هک و امنیت و ... بود ولی از اول فقط با نیت هک و نفوذ به سیستم ها این تاپیک رو می خواستم بزنم، شاید این حرف به مزاج بعضی از دوستان خوش نیاد ولی در هر صورت نفوذ هم جزئ مباحثی هست که طرفدارای خاص خودشو داره

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #13 : 17 امرداد 1391، 01:42 ق‌ظ »
البته هک و نفوذ دو موضوع متفاوت هستند (حداقل در این جامعه). بد نیست نگاهی به این مقاله بندازید: لینک
نقل‌قول
The Jargon File contains a bunch of definitions of the term ‘hacker’, most having to do with technical adeptness and a delight in solving problems and overcoming limits.
موضوعی مثل نفوذ که کلا مخالف قوانین این انجمن هست، موضوعات امنیت شبکه هم که می‌تونه توی بخش‌هایی مثل «شبکه و سرویس‌ دهنده‌ها» یا «راهنماها، نکات و ترفندها» قرار بگیره تا اینکه تعداد سوالات در این موارد اونقدر زیاد بشه تا نیاز به بخش اختصاصی خودش رو داشته باشه.

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا
    • وبگاه محمد علی صدرایی
« پاسخ #14 : 17 امرداد 1391، 03:18 ق‌ظ »
به نظر من آموزش بک ترک را در یک قسمت فروم بزارید عالی می شه